Четвер, 08 жовтня 2015 03:11

Політичні дебати між кандидатами на посаду Сумського міського голови

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сумська обласна державна телерадіокомпанія за партнерської участі Центру досліджень регіональної політики [м. Суми] в рамках вибочрої кампанії до місцевих органів влади-2015 спільно проводять цикл передвиборчих дебатів між кандидатами на посаду міського голови міста Суми напередодні 1 та 2 туру виборів - відповідно 20 жовтня та 10 листопад 2015 року.

Перший раунд: 20/10/2015 р.

Формат: Перший тур складався з трьох раундів, де кожному учаснику був наданий рівний час для виступу та 15 хв. на перерви між раундами.

1 раунд  розпочався з оголошення теми модератором та наданням 15 хв. кандидатам для підготовки до власної презентації.

В цей час експерти, журналісти та інші запрошені гості в студії в режимі "прямого ефіру" давали коментарі, прогнози на хід дебатів та робили аналітичні висновки по ходу всієї місцевої виборчої кампанії-2015 у Сумах.

Далі всі кандидати отримали рівні частки для презентації свого бачення поставленої проблеми, натомість опоненти виступаючого мали право на репліку -  1 хв. Кожному на виступ було дано 2 хв. на візитку-представлення себе + 4:00 хв. на виступ по заданій модератором темі + 1 хв. на можливі репліки .

Хід обговорення транслювався в прямому ефірі Сумської ОДТРК - http://tv.sumy.ua  з подальшим поширенням повної версії на сайті http://elections-2015.sumynews.com/political-debates 

Після 1 раунду обговорення ведучий відразу оголосив тему і завдання для кандидатів та їх помічників на 2 раунд, і була оголошена перерва на 15 хв. для підготовки учасників до наступного обговорення, експерти та інші запрошені в цей час давали коменатрі.

2 раунд. Кандадати повинні були підготувати і зробити якісну презентацію свого проекту на запропоновану модератором тему. Всі кандидати мали рівні частки для презентації своєї концепції проекту чи напрацювання, натомість опоненти в цей час мали право на 1 хв. репліки. Кожному на виступ було дано 6:00 хв. [5 хв. презентація + 1 хв. на можливі репліки].

3 раунд був присвячений запитанням до кандидатів з боку експертів та журналістів (30 секунд). Питання були адресовані до всіх кандидатів одночасно. Орієнтовний загальний час на відповіді для кожного із учасників 6  хв. Було поставлено 4 запитання від експертів, і кожен учасник дебатів мав 2 хв. на відповідь.

 

Миттєвості теледебатів...

Posted by Оксана Кириленко on 21 жовтня 2015 р.

Завершилися дебати оцінками присутніх в студії спеціально запрошених експертів, які прокоментували і дали свої висновки за результатами марафону. Експертами виступили Алла Федорина, голова Сумського прес-клубу, Геннадій Миропольський, громадський активіст, Олександр Хоруженко, директор Центру досліджень регіональної політики та Олександр Такул, громадський активіст, які не працювали на жодного кандидата чи політичну силу, не були будь-яким чином заангажованими у виборчий процес на чийомусь боці. Оцінки могли носити будь-який емоційний характер, проте повинні бути незалежними.

Особливість імпровізації. Учасники дебатів дізнаються про тему свого виступу за 15 хв. При підготовці вони можуть користуватися будь-яким джерелами крім електронних, а після початку раунду дебатів вони не мають права користуватися жодними джерелами інформації. Таким чином, присутній елемент імпровізації, а разом з ним - живого спілкування, динаміки в дискусії.

Особлива інформативність. Очевидно, що добре підготовлений в інформаційному плані учасник дебатів має більше шансів "перемогти", ніж погано підготовлений. І телеглядачі в "прямому ефірі" та експерти в студії це помітять і далі прокоментують. Учасники дебатів повинні знайти інформацію для підтримки розроблених аргументів. Не знаючи конкретної теми, яку вони будуть обговорювати, по ходу буде здійснюватися так званий "загальний пошук": вони спробують накопичити і систематизувати інформацію за якомога ширшим спектром проблем. Визначальним в даному випадку буде "кількість" інформації. В цілому, ідеальний дебатер для нашого формату дебатів - це добре поінформований в широкому колі місцевих та національних тем політик.

Підготовка. В принципі, уся підготовка до дебатів здійснюється саме під час "загального пошуку". За 15 хв., які у них є перед кожним раундом, можна переглянути словник чи останні газети, але не більше того. Правильним буде використати ці 15 хв. для кращої структуризації позиції чи оптимізації стратегії. Ми плануємо і орієнтуємо політичні сили, що дебатери на посаду міського голови міста Суми під час дебатів будуть "копати" більше в глибину, ніж в ширину.

Обмеження. Цей формат дебатів має певні обмеження на інформацію, яка буде використовуватися учасниками дебатів. Вона повинна бути добре зрозумілою і викладена в доступній формі для пересічного, добре начитаного громадянина. Якщо вона виходить за ці рамки, інший учасник дебатів може застосувати право на блокування "спеціальних знань" ["specific information" чи "specialized knowledge"] і заявити, що його опонент ставить усіх інших в нерівні умови, що не допускає рівних можливостей для конкуренції думок. Але якщо виступаючий кандидат зможе назвати джерело інформації і за дуже короткий проміжок часу [1-2 хв.] пояснить її суть, вона не буде вважатися "спеціальною" ["specialized knowledge"].

Специфіка засобів переконання. Найбільш поширеними техніками переконаня в політичних дебатах є  умовиводи і аргументи. Також, більше як виняток, можна використовувати докази [факти]. Ми прагнемо швидкості і динамічності в обговоренні, тому надзвичайно аткуальним стане вміння політиків будувати різні типи аргументів за короткий проміжок часу. Спростування аргументів опонентів пункт за пунктом [point-by-point] не є пріоритетом. Головним для нашого формату дебатів стане спростування основних напрямків аргуметації, які запропонують опоненти. Важливим стане вміння побудувати власну лінію аргументації таким чином, щоб вона одночасно відбивала/спростовувала лінію аргументації опонентів. Такий складний технічний прийом називається cross-apply ["зворотнє використання"].

Публічний характер. Передвиборчі дебати між кандидатами на посаду міського голови міста Суми заплановано провести відносно відкрито для професійної і зацікавленої публіки безпосередньо у студійному форматі. Проте, першочерговою метою дебатів є зацікавити телевізійну аудиторію. Цим і пояснюється наше прагнення до динамічності і мобільності. Ми прагнемо зробити виступи політиків в смисловому плані доступними для якнайширшої аудиторії міста Суми.

Другий раунд: четвер, 12/11/2015 р.

Другий раунд напередодні другого туру виборів на посаду Сумського міського голови складався з п’яти частин.

У першій частині – "Перша спроба" – кандидати ставили запитання одне одному.

Друга частина називалася "Комунальне господарство", і в ньому учасники відповідали на чотири запитання від експертів і ще на два – від аудиторії у соціальних мережах.

За аналогічним принципом проходив і третій раунд – "Безпека та розвиток міста".

"Освіта, культура та спорт" - ось тематика четвертої частини, де так само було чотири запитання від експертів і два – від аудиторії в соцмережах.

П’ятий раунд називався "Другий шанс", і в ньому учасники знову отримали змогу поставити запитання одне одному – по чотири від кожного.

Хід обговорення транслювався в прямому ефірі Сумської ОДТРК - http://tv.sumy.ua  з подальшим поширенням повної версії на сайті http://elections-2015.sumynews.com/political-debates.

Можливість поставити своє запитання мала аудиторія у студії та користувачі соціальних мереж, які стежитимуть за перебігом дискусії.

Модератор та експерти в студії стежили за тим, аби кандидати не уникали відповідей на конкретні запитання.

Учасники: чинний міський голова Сум Олександр Лисенко [БЮТ] - 45,66% у першому турі виборів і екс-ректор УАБС Анатолій Єпіфанов ["Воля народу"] - 13,56% у першому турі виборів.

 

Читати 1805 разів Останнє редагування Середа, 18 листопада 2015 22:54
SumyNews

Редакційна стаття медіа-платформи SumyNews