Четвер, 26 березня 2020

Після коронавірусу Суми можуть захлинутися у власному смітті?

Про це на своїй сторінці Facebook розповів сумський блогер Микола Сурженко. За його словами обласний центр вже кілька років знаходиться на межі екологічної катастрофи, пов'язаної із переповненістю полігону твердих побутових відходів КП "Сумижилкомсервіс", а влада міста постійно ігнорує проблеми захоронення сміття на ньому. 
 
"Суми найближчим часом можуть захлинутися у власному смітті і, переживши одну хворобу, ми наражеємось на небезпеку появи нових епідемій вже на рівні нашого міста. І все це можливо через тотальну безгосподарність міської влади, яка жодним чином не відреагувала на поставлені питання експертів щодо відсутності місця на полігоні твердих побутових відходів, порушення будівельних норм під час його будівництва і рекультивації, нехтування протипожежними заходами (у 2017 році на полігоні трапилася пожежа, яка могла спричинити екологічне лихо співмірне з відомими подіями у Львові), а також перестороги екологів.
 
У 2019 році фахівцями Державної екологічної інспекції було проведено низку перевірок діяльності полігону ТПВ комунального підприємства "Сумижилкомсервіс", під час яких виявлено масу порушень. Було наголошено, що сміттєзвалище перевищило термін експлуатації мінімум на 1 рік, а у лютому 2020 року буде досягнуто критичних позначок його наповненості. Анонсовані ж 3 і 4 черга досі не введені в експлуатацію, а будівництво сміттєпереробного заводу так і лишається щорічною казочкою для наївних сумчан від міського голови задля його особистого піару, якій, на жаль, ще довго не світить стати реальністю," - пише автор. 
 
Також, спираючись на власні джерела, Сурженко наголошує, що сумський полігон ТПВ у селі Великий Бобрик вже перевищив свій ліміт і, наче б то, за паперами є закритим для прийому сміття. Проте на його запит міська влада дала загальні відомості щодо дати введення в експлуатацію полігону, витрати на його утримання, а на найголовніше - щодо заповненості і дати введення в експлуатацію третьої та четвертої черг - в Департаменті інфрастуктури міста не відповіли, зіславшись на епідемію коронавірусної інфекції. Державна екоінспекція та ДАБІ у своїх відповідях надали більш розлогі відповіді щодо реального стану справ на полігоні ТПВ КП "Сумижилкомсервіс": систематичні порушення законодавства у сфері захисту екології, протипожежної безпеки, а також будівельних норм і законодавства під час будівництва, реконструкції та робіт, пов'язаних із перезахороненням сміття.
 
Найближчим часом плануються перевірки щодо усунення попередньо виявлених проблем. 

Актуальні матеріали

На підтримку Порошенка під суд вийшло 10 тисяч осіб – серед них сумчани

Багатотисячний мітинг зібрався під стінами Печерського суду проти політичних репресій на підтримку п’ятого президента Петра Порошенка. Учасники мітингу – активісти, волонтери, представники місцевого самоврядування, народні депутати, громадські діячі – у своїх виступах наголосили, що вони не просто підтримують Порошенка –…

Зеленський та Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців

Володимир Зеленський та Петро Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців. Але якщо рейтинг діючого президента та його партії знизився, то в його попередника з командою навпаки зріс, в порівнянні з минулорічними виборами. Про це свідчать соціологічне дослідження компанії СОЦІС, яке…

Сумським паркам дозволили працювати до 20 липня

Сьогодні під час позачергового засідання виконавчого комітету було розглянуто рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому пропонувалося взяти під контроль заборону атракціонів у міських парках.

З атракціонами поспішили, кінотеатри взагалі не на часі: комісія з ТЕБ і НС рекомендує виконкому припинити послаблювати карантин

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вийшла до виконавчого комітету з пропозиціями щодо корегування низки послаблень карантинних обмежень.