Четвер, 26 березня 2020

Після коронавірусу Суми можуть захлинутися у власному смітті?

Про це на своїй сторінці Facebook розповів сумський блогер Микола Сурженко. За його словами обласний центр вже кілька років знаходиться на межі екологічної катастрофи, пов'язаної із переповненістю полігону твердих побутових відходів КП "Сумижилкомсервіс", а влада міста постійно ігнорує проблеми захоронення сміття на ньому. 
 
"Суми найближчим часом можуть захлинутися у власному смітті і, переживши одну хворобу, ми наражеємось на небезпеку появи нових епідемій вже на рівні нашого міста. І все це можливо через тотальну безгосподарність міської влади, яка жодним чином не відреагувала на поставлені питання експертів щодо відсутності місця на полігоні твердих побутових відходів, порушення будівельних норм під час його будівництва і рекультивації, нехтування протипожежними заходами (у 2017 році на полігоні трапилася пожежа, яка могла спричинити екологічне лихо співмірне з відомими подіями у Львові), а також перестороги екологів.
 
У 2019 році фахівцями Державної екологічної інспекції було проведено низку перевірок діяльності полігону ТПВ комунального підприємства "Сумижилкомсервіс", під час яких виявлено масу порушень. Було наголошено, що сміттєзвалище перевищило термін експлуатації мінімум на 1 рік, а у лютому 2020 року буде досягнуто критичних позначок його наповненості. Анонсовані ж 3 і 4 черга досі не введені в експлуатацію, а будівництво сміттєпереробного заводу так і лишається щорічною казочкою для наївних сумчан від міського голови задля його особистого піару, якій, на жаль, ще довго не світить стати реальністю," - пише автор. 
 
Також, спираючись на власні джерела, Сурженко наголошує, що сумський полігон ТПВ у селі Великий Бобрик вже перевищив свій ліміт і, наче б то, за паперами є закритим для прийому сміття. Проте на його запит міська влада дала загальні відомості щодо дати введення в експлуатацію полігону, витрати на його утримання, а на найголовніше - щодо заповненості і дати введення в експлуатацію третьої та четвертої черг - в Департаменті інфрастуктури міста не відповіли, зіславшись на епідемію коронавірусної інфекції. Державна екоінспекція та ДАБІ у своїх відповідях надали більш розлогі відповіді щодо реального стану справ на полігоні ТПВ КП "Сумижилкомсервіс": систематичні порушення законодавства у сфері захисту екології, протипожежної безпеки, а також будівельних норм і законодавства під час будівництва, реконструкції та робіт, пов'язаних із перезахороненням сміття.
 
Найближчим часом плануються перевірки щодо усунення попередньо виявлених проблем. 

Актуальні матеріали

Ирину Купрейчик уволили с должности замглавы Сумской ОГА

Об этом сегодня, 6 апреля, в конце аппаратного совещания сообщил глава ОГА Роман Грищенко. По его словам, за ненадлежащее исполнение служебных обязанностей уволена заместитель главы облгосадминистрации Ирина Купрейчик, пишет сайт ОГА.

Мэрия хочет полностью закрыть въезд в Сумы

Сегодня, 6 апреля, на аппаратном совещании мэр Сум Александр Лысенко поручил правовому управлению горсовета разработать проект решения исполкома о полном запрете въезда в Сумы, пишет Ваш Шанс.

Суми отримали допомогу від Порошенка

"240 коробок з наборами першої необхідності прийняли в Сумській територіальній організації партії «Європейська Солідарність». Допомога була закуплена за кошти «Фонду Порошенка», розсортована в центральному офісі «Європейської Солідарності», а потім передана по регіонах. Одна із партії вже сьогодні в Сумах. Пакунки…

На час карантину міські сквери та парки закриті для відпочинку

Незважаючи на обмеження, ухвалені рішеннями Кабміну та виконавчого комітету, під час карантину у парках Сум містяни збираються великими компаніями «на шашлики» та гучний відпочинок, наражаючи себе на небезпеку зараження COVID-19.

Старшокласників запрошують на безкоштовні консультації з психологом СНАУ щодо вибору професії

Цілком ймовірно, що епідемія коронавірусу спричинить зміщення строків вступної кампанії 2020 року. Поміж тим це зовсім не означає, що ми маємо байдуже ставитись до свого майбутнього. Адже карантин скінчиться, а попереду усе життя. Тому вже зараз учням старших класів варто…

Оперативна інформація про поширення Covid-19 на Сумщині станом на 3 квітня 2020 року

На сьогодні на Сумщині 30 офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. За останню добу захворіли чотири особи: 3 – з Конотопського району і 1- із Шостки.