Четвер, 21 березня 2019

На мера Сум Лисенка відкрита нова кримінальна справа

Міський голова Сум – фігурант кримінальної справи за службову недбалість. Від 12 березня 2019 року поліцейські Сумського відділу поліції порушили кримінальне провадження. Привід: ознаки скоєння кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість».

Його фігурант – міський голова Сум – Олександр Лисенко. Причина – допущення ним «протиправної бездіяльності у сфері теплопостачання міста Суми, яка спричинила тяжкі наслідки у вигляді нанесення державі шкоди, що обумовлена необґрунтованою відповідно до закону отриманою суб’єктами господарювання з державного бюджету сумою компенсації у розмірі 318 400 242, 95 гривень за надані окремим категоріям громадян пільги і житлові субсидії» — цитата з матеріалів справи.

Нагадаємо, на початку опалювального сезону третина м. Суми лишалася без опалення протягом трьох тижнів через борги постачальника тепла перед НАК «Нафтогаз».

У міській раді про цю справу вперше дізналися від журналістів.

«Будь-яких повідомлень по виклик міського голови в якості свідка чи повідомлення про підозру не отримували», — Ольга Семениста, прес-секретар Сумської міськради.

Про цей факт нам стало відомо із власних джерел у правоохоронних органах, а у відділі комунікацій поліції цю інформацію нам офіційно підтверджують.

«По цьому кримінальному провадженню проводиться досудове розслідування сумським відділом поліції. Розпочато це кримінальне провадження за ухвалою Ковпаківського районного суду 11 березня поточного року», — говорить Ельвіра Біганова, начальник відділу комунікацій ГУНП в Сумській області.

Нагадаємо, Олександру Лисенку бути фігурантом справ – не вперше, у 2018 році він був підозрюваним у справі по двом фактам порушення конфлікту інтересів (виписував премії сам собі). Цього року триває процес по справі, яку передало до суду НАБУ, склавши на Лисенка 14 протоколів за корупцію (порушення конфлікту інтересів та порушення при заповненні декларації).

Альона Щербакова, журналіст проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»

Актуальні матеріали

Урочистості з нагоди проведення призовників до Збройних Сил України відбулися на Сумщині

«Честь вам і хвала за те, що розумієте, що справжній українець не той, хто палко співає, танцює й вдягає вишиванку, а той, хто може у складні часи захистити свою державу», – з такими словами звернувся до новобранців заступник голови облдержадміністрації…

Ґеорґ Мільбрадт: Сумщина входить до групи областей-лідерів щодо впровадження реформи децентрацізації

Про це говорив з журналістами Сумської області спеціальний посланник Уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ децентралізації та ефективного урядування в Україні, професор Ґеорґ МІЛЬБРАДТ під час прес-конференції, що проходила в Сумському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми U-LEAD with Europe та Мінрегіону України.

Суд відхилив позов забудовника на Театральній площі у Сумах

23 квітня Сумський окружний адміністративний суд розглянув справу №480/37/19 за позовом приватної комерційної фірми "СЕЙРО" до Сумської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Сумська обласна державна адміністрація, товариство з обмеженою відповідальністю БКП "Архбудпроект", Сумська…

Юрій Чмирь за 2018 рік продав майна майже на 20 млн грн

Очолює список депутатів-мільйонерів Сумської облради екс-губернатор Сумської області Юрій Чмирь («Відродження»), доходи якого за 2018 рік склали 19,45 млн. грн. З них 19 млн. грн. він отримав від продажу рухомого та нерухомого майна (автомобіль, квартира і машиномісце в Києві, якими…