Середа, 27 травня 2015

Як цифрові медіа заробляють в епоху змін

За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо Фото: Ilaria C. photography - https://www.flickr.com/photos/ilariaphoto

Тамара Бабакова радить медіаменеджерам припинити спроби продати текст і почати продавати знання, задоволення та квитки на конференції.

Медіаменеджер і радіоведуча Тамара Бабакова навіть чути не хоче про якусь там кризу на медіаринку. Вона запевняє: ринок росте й розвивається як у всьому світі, так і в Україні, й заробляти на медіа зараз цілком реально. Просто треба усвідомити, що продають медіа в сучасному світі, й навчитись використовувати нові способи монетизації, які приходять на зміну традиційній рекламній моделі. Про це ведуча “Радіо Аристократи” розповіла на лекції у Школі журналістики Українського католицького університету.

За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо. В Україні ця цифра донедавна була у п’ять разів меншою, а після вливання інвестицій упала до одного відсотка. Купуючи журнал, ви не оплачуєте навіть вартості паперу та фарби. Ця ситуація робить українські медії цілком залежними від реклами й дотацій власника.

Цінні знання

Аби споживачі почали платити, їм треба запропонувати бодай одну з двох речей: знання, що дають економічну перевагу, або задоволення. Показовим прикладом є запуск iPad-версії українського Forbes, на яку витратили кількадесят тисяч доларів. За перші кілька місяців її передплатили менше тисячі осіб, хоча акційна передплата коштувала менше за паперову версію. Люди просто не мали причин платити. Ніхто не хоче купувати просто текст – важливими є переваги, які людина отримає після його прочитання.

Передплата досліджень цифрового ринку від Business Insider Intelligence коштує 1200 доларів на рік. Вони єдині, хто робить повноцінну аналітику в цій галузі. За шість годин після виходу 400-сторінкового річного чи квартального звіту Facebook ви отримуєте розсилку з його ключовими даними та графіками. Плюс чотири власні дослідження на місяць. За тисячу двісті доларів ви будете найбільш поінформованою людиною. Ще є сайт politico.com, вашингтонські інсайдери, серед яких кілька пулітцерівських лауреатів. А є Politico Pro, де ті самі новини з Вашингтона, але на шість годин раніше. Акційна передплата коштує 3295 доларів, повна – п’ять тисяч. Це вартість можливості бути інсайдером Білого Дому. Купуючи її, користувачі інвестують ці гроші в можливість заробляти більше.

Успішним прикладом на російському ринку була газета “Ведомости”. Якість інформації в цьому виданні була досить високою, аби за неї платити. У “Ведомостях” знали про відставку Суркова, коли він іще сам про неї не знав. Після їхніх текстів укладалися чи розривались угоди, вони могли зруйнувати репутацію бізнесмена. В Україні такий проект неможливий, адже його цільова аудиторія – великі бізнесмени та чиновники. У нас їх до десятка тисяч, у Росії – сотні тисяч.

Медіа для інстаграма

Видання продають людям як послугу можливість розслабитися чи відчути власну вищість. Тому Vogue продається, а не роздається безкоштовно. Хоч він і міг би окупитися лише за рахунок реклами, яка становить не менше третини журналу, його важливо робити платним: люди хочуть відчути причетність до великого бренду, не лише потримати Vogue у руках, а й покласти на своєму гарному столику та красиво заінстаграмити.

Російський сайт tjournal.ru, присвячений феномену інтернету, використав те, що їхня аудиторія – супержирні тролі, завсідники Луркмора та Лепри, що прагнуть висловитись і обстібати інших. Творці ресурсу запровадили платні коментарі. Тільки читати їх коштує 33 рублі, а якщо хочеш писати – 39 рублів. Оплативши цю послугу, ти розумієш, що з тобою полемізуватимуть такі самі “шляхетні сери”. Вони мають картку й витратили з неї 39 рублів не на слабоалкогольні напої, а на коментарі – інтелектуальний продукт. Думаєте, на цьому ресурсі поменшало коментарів? Зараз там дискусії з сотень дописів! При цьому самі новини залишилися відкритими. Ніхто не платитиме за текст про те, звідки пішов мем про Карла. А людей, готових заплатити за можливість зафотожабити й показати власного Карла, є сотні.

Для  мене загадка, чому цим досі не зайнялась “Українська правда”. Коментарів там сотні тисяч, плюс боти на зарплатні, яким потрібно зареєструвати відразу десять чи двадцять користувацьких акаунтів. Якщо брати з кожного по тридцять гривень на місяць, і якщо кожен десятий читач сайту захоче читати коментарі й хоча б кожен двадцятий – писати їх, “УП” за три місяці зможе перейти від рекламної моделі фінансування на користувацьку.

Коли російський телеканал “Дождь” почали викидати з усіх кабельних пакетів, його власник, колишній банкір Олександр Винокуров разом із менеджером Наталією Сіндєєвою вирішили зіграти на статусі чи не єдиного опозиційного телеканалу. Вони запровадили платний доступ до ефірів, і в перший місяць понад десять тисяч глядачів за нього заплатили. Виявилося, що ці передплатники не дивляться «Дождь». Вони оплатили не програми з Ксюшею Собчак, а можливість говорити “я заплатив за ‘Дождь’”, повісити в себе наліпочку та давати у фейсбуку посилання на закриті матеріали. Повірте, це варте 500 рублів – принизити свою тисячу френдів, які не зможуть побачити, що там за посиланням.

Сайт Slon.ru з холдингу “Дождя” теж спробували зробити платним. Вони почали вести розділ, схожий на дослідження Business Insider Intelligence, тільки про російський медіаринок. Пробний безкоштовний матеріал прочитали 120 тисяч осіб, із них тридцять тисяч передплатили розсилку. Але, щоб робити такий проект, потрібен додатковий штат працівників, на який у “Слона” грошей немає. Тому вони стали робити платними всі матеріали, довші за п’ять тисяч знаків, навіть ті, що вже опубліковані. Глибина прочитання сайту впала, люди стали менше ділитися посиланнями на публікації.

Причина проста: хоч передплата на “Слон” і дешевша за “Дождь”, і ексклюзивного контенту там більше, аудиторія, яка в них перетинається на 45%, не хоче платити двічі. Вона вже самореалізувалася через доступ до телеканалу. Якщо ви маєте Vertu, то не будете купувати у другу руку iPhone, хоч він і більш функціональний.

Роль спільноти

Іще один спосіб заробити на життя для видання – організація подій. Газета The New York Times торік провела дванадцять платних заходів: конференцій, клубів, презентацій. Квиток на них коштував від шести тисяч доларів. 2012 року це була лише одна конференція, 2013 – шість, а 2014 – удвічі більше. Свої конференції проводять BuzzFeed, TechCrunch, The Washington Post.

В Україні подібним займається Forbes, що проводить ForbesClub. Туди запрошують п’ятьох-шістьох спікерів, а квиток коштує близько шести тисяч гривень. Ця сума розрахована не на топ-менеджерів зі списку Forbes – цих запрошують безкоштовно – а на директора якого-небудь
“Житомирлесопилобработспиртсинтезу”. Йому хочеться почутися своїм серед великих менеджерів, а може, й продати комусь із них акції свого “лесопилсинтезу”. Для нього п’ятдесят тисяч гривень за вхід – забагато, а п’ять-шість – якраз. Цей проект окупився вже з третього разу, і це єдиний напрямок бізнесу UMH, що приносить прибуток навіть після продажу холдингу Сергієві Курченку.

“Радіо Аристократи” щомісяця проводить вечірку, на яку приходять півтори тисячі осіб. Ці люди купують квитки, гроші з яких ідуть не лише на оренду, техніку й музикантів, але й самій радіостанції. Організація подій вимагає великих ресурсів, але витрачені на конференцію десять тисяч можуть принести вам п’ятдесят. Якщо заплатити ті самі гроші за журналістські тексти, немає жодної гарантії, що у вас куплять реклами хоча б на ті самі десять тисяч.

via ejo-online

Актуальні матеріали

Сумська ОПЗЖ влаштувала розважальний захід біля озера Чеха в день жалоби

26 вересня оголошено днем жалоби в Україні у зв'язку з катастрофою військового літака АН-26 на Харківщині, що сталася у п'ятницю. Згідно з указом № 410/2020, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і…

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

В Сумах КП «Горсвет» ответит за «Котельную Северного промузла»

На очередной сессии Сумского горсовета депутаты поддержали решение об определении гаранта выплаты долгов за энергоносители дирекции КСПУ перед ООО «Сумытеплоэнерго», что позволит возобновить горячее водоснабжение потребителям котельной.

У Сумах невідомі посадили в автівку командира ЗСУ і зникли - поліція

У Сумах невідомі на авто відвезли в невідомому напрямку одного з командирів Збройних сил України. Сталося це близько 2.00 24 вересня. Про це повідомив Суспільному речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

"Європейська Солідарність" оприлюднила список до Сумської міської ради

На партійній Конференції 20 вересня відбулося висунення кандидатів до місцевих органів влади. «Європейська Солідарність» оприлюднює повний список своєї команди із 42 кандидатів у депутати Сумської міської ради. Про це повідомляється на пайті сумського осередку "Європейської Солідарності".

Вибори

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

"Європейська Солідарність" оприлюднила список до Сумської міської ради

На партійній Конференції 20 вересня відбулося висунення кандидатів до місцевих органів влади. «Європейська Солідарність» оприлюднює повний список своєї команди із 42 кандидатів у депутати Сумської міської ради. Про це повідомляється на пайті сумського осередку "Європейської Солідарності".

Вадим Акпєров йде в мери

На посаду Сумського міського голови на місцевих виборах буде балотуватися голова Сумської районної ради та очільник обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

«Пане президенте, чого ж боїмося?»: ветерани АТО в Сумах, все ж таки, дочекалися Зеленського

В Сумах ветерани АТО та ООС під «опікою» охорони президента України та поліціянтів чекали на Володимира Зеленського біля театру імені Щепкіна, де той сьогодні був з візитом. Активісти хотіли поставити питання президенту щодо рок-музиканта та військового Андрія Антоненка, відомого також,…

Зеленський в Сумах: я не просто головнокомандувач, я верховний головнокомандувач

Президент Володимир Зеленський сьогодні був з візитом в Сумах. Так, відвідуючи театр імені Щепкіна президент поспілкувався з сумськими журналістами.

Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які свідчать, що українські спецслужби проводили операцію проти російських найманців з ПВК «Вагнер» (документи)

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які доводять, що українські спецслужби дійсно проводили спецоперацію для затримання найманців з російської ПВК «Вагнер». Фотокопії документів опубліковані  на його сторінці у мережі Facebook. Як відомо, керівництво Верховної Ради досі ігнорує…

Рябуха – «троянская лошадь» Лысенко?

Скоро сумчане пойдут на выборы. Они имеют право знать, кто же такие кандидаты в меры, тем более - от партии «Слуга народа», которой в прошлом году они отдали большинство голосов.

«Пане президенте, вам не соромно!?»: Зеленського принизили на всю країну його ж «слуги»

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Гео Лерос звинуватив президента Володимира Зеленського в порушенні обіцянок, а керівника Офісу президента – у зловживанні владою і роботі на спецслужби Росії, але доказів не навів.

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

Сумська ОПЗЖ влаштувала розважальний захід біля озера Чеха в день жалоби

26 вересня оголошено днем жалоби в Україні у зв'язку з катастрофою військового літака АН-26 на Харківщині, що сталася у п'ятницю. Згідно з указом № 410/2020, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і…

В Сумах КП «Горсвет» ответит за «Котельную Северного промузла»

На очередной сессии Сумского горсовета депутаты поддержали решение об определении гаранта выплаты долгов за энергоносители дирекции КСПУ перед ООО «Сумытеплоэнерго», что позволит возобновить горячее водоснабжение потребителям котельной.

Сумчанка передала Прем'єр-міністру ймовірні факти корупції Лисенка

У вівторок, 22 вересня, під час візиту Прем'єр-міністра україни Дениса Шмигаля сумчанка передала звернення щодо незаконності проведення будівельних робіт в історичному ареалі міста Суми (територія біля МЦ "Романтика" та Театральна площа).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль приїхав на Сумщину

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 22 вересня перебуває з робочою поїздкою в Сумській області. Він відвідав Сумську обласну лікарню на Ковпака, 18. За словами речниці обласної адміністрації Ірини Мозгової, мова йшла про будівництво на вулиці Ковпака медичного містечка, до якого планують внести як…

Сумський письменник отримав спецвідзнаку «Коронації слова»

20 вересня відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «Кіносценарії» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

Легендарний військовий полковник очолив список «ЄС» до Сумської облради

20 вересня у Сумах відбулася Конференції Сумської обласної територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Політична сила назвала прізвища лідерів, які очолили єдині списки кандидатів від партії до Сумської обласної ради. Так, список «ЄС» до Сумської облради очолив Військовий комісар Сумського…

А громада хай зачекає: поки міський голова цілими днями агітує за себе у дворах, пів міста залишилось без води

Через борги КП "Міськводоканал" перед "Сумиобленерго" у середу, 16 вересня, частину Сум відключили від водопостачання (Токарівський і Тополянський водозабори"). На сайті "Міськводоканалу" сумчан повідомили лише про припинення водопостачання. А ось про те, що його ввімкнуть не було жодного слова. Цим…

Сумські чиновники замість роботи на благо Сум їздять на святкування по іншим містам

Чиновники Сумської міської ради замість роботи над проблемами міста розїжджають по іншим містам. Та це й не дивно, адже у Сумах не зроблено жодних місць, де можна було б відпочити звичайним сумчанам.  

Рекламне свавілля: у Сумах черговий скандал

У четвер, 20 серпня, у Сумах встановили чотири електронны рекламны екрани на центральних вулицях міста. Дозвіл на це надав виконавчий комітет Сумської міської ради. Проте, попри обіцянки міського голови Олександра Лисенко не встановлювати рекламні носії у цих зонах, їх все…

На Сумщині було прийняте рішення щодо задіяння другої хвилі закладів охорони здоров’я для лікування COVID-19

Про це під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

Новий антирекорд: за минулу добу Covid-19 підтвердили у 75 осіб

За минулу добу Covid–19 підтвердили у 75 осіб (м. Суми – 45, Сумський р–н – 5, Охтирка – 2, Охтирський р–н – 3, Глухів – 1, Білопілля – 2, Недригайлівський р–н – 1, Кролевець – 3, Кролевецький р–н – 13.…

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Сумщина встановила антирекорд: за добу виявили 19 випадків коронавірусу

Як свідчать дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу від РНБО України, на Сумщині підтверджено вже 430 випадків COVID-19. За минулу добу виявили 19 нових випадків. Станом на 9.00 26 липня в області одужало вже 330 осіб, 93 все ще хворіють.

Верховна Рада створила на Сумщині 5 районів

Сьогодні, Верховна Рада України проголосувала за проєкт Постанови про утворення та ліквідацію районів (№3650) і прийняла його за основу та в цілому. За нього проголосувало 238 народних депутатів України. Згідно постанови, на Сумщині утворено 5 районів. Лебединська ОТГ таки увійшла до складу…