Середа, 27 травня 2015

Як цифрові медіа заробляють в епоху змін

За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо Фото: Ilaria C. photography - https://www.flickr.com/photos/ilariaphoto

Тамара Бабакова радить медіаменеджерам припинити спроби продати текст і почати продавати знання, задоволення та квитки на конференції.

Медіаменеджер і радіоведуча Тамара Бабакова навіть чути не хоче про якусь там кризу на медіаринку. Вона запевняє: ринок росте й розвивається як у всьому світі, так і в Україні, й заробляти на медіа зараз цілком реально. Просто треба усвідомити, що продають медіа в сучасному світі, й навчитись використовувати нові способи монетизації, які приходять на зміну традиційній рекламній моделі. Про це ведуча “Радіо Аристократи” розповіла на лекції у Школі журналістики Українського католицького університету.

За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо. В Україні ця цифра донедавна була у п’ять разів меншою, а після вливання інвестицій упала до одного відсотка. Купуючи журнал, ви не оплачуєте навіть вартості паперу та фарби. Ця ситуація робить українські медії цілком залежними від реклами й дотацій власника.

Цінні знання

Аби споживачі почали платити, їм треба запропонувати бодай одну з двох речей: знання, що дають економічну перевагу, або задоволення. Показовим прикладом є запуск iPad-версії українського Forbes, на яку витратили кількадесят тисяч доларів. За перші кілька місяців її передплатили менше тисячі осіб, хоча акційна передплата коштувала менше за паперову версію. Люди просто не мали причин платити. Ніхто не хоче купувати просто текст – важливими є переваги, які людина отримає після його прочитання.

Передплата досліджень цифрового ринку від Business Insider Intelligence коштує 1200 доларів на рік. Вони єдині, хто робить повноцінну аналітику в цій галузі. За шість годин після виходу 400-сторінкового річного чи квартального звіту Facebook ви отримуєте розсилку з його ключовими даними та графіками. Плюс чотири власні дослідження на місяць. За тисячу двісті доларів ви будете найбільш поінформованою людиною. Ще є сайт politico.com, вашингтонські інсайдери, серед яких кілька пулітцерівських лауреатів. А є Politico Pro, де ті самі новини з Вашингтона, але на шість годин раніше. Акційна передплата коштує 3295 доларів, повна – п’ять тисяч. Це вартість можливості бути інсайдером Білого Дому. Купуючи її, користувачі інвестують ці гроші в можливість заробляти більше.

Успішним прикладом на російському ринку була газета “Ведомости”. Якість інформації в цьому виданні була досить високою, аби за неї платити. У “Ведомостях” знали про відставку Суркова, коли він іще сам про неї не знав. Після їхніх текстів укладалися чи розривались угоди, вони могли зруйнувати репутацію бізнесмена. В Україні такий проект неможливий, адже його цільова аудиторія – великі бізнесмени та чиновники. У нас їх до десятка тисяч, у Росії – сотні тисяч.

Медіа для інстаграма

Видання продають людям як послугу можливість розслабитися чи відчути власну вищість. Тому Vogue продається, а не роздається безкоштовно. Хоч він і міг би окупитися лише за рахунок реклами, яка становить не менше третини журналу, його важливо робити платним: люди хочуть відчути причетність до великого бренду, не лише потримати Vogue у руках, а й покласти на своєму гарному столику та красиво заінстаграмити.

Російський сайт tjournal.ru, присвячений феномену інтернету, використав те, що їхня аудиторія – супержирні тролі, завсідники Луркмора та Лепри, що прагнуть висловитись і обстібати інших. Творці ресурсу запровадили платні коментарі. Тільки читати їх коштує 33 рублі, а якщо хочеш писати – 39 рублів. Оплативши цю послугу, ти розумієш, що з тобою полемізуватимуть такі самі “шляхетні сери”. Вони мають картку й витратили з неї 39 рублів не на слабоалкогольні напої, а на коментарі – інтелектуальний продукт. Думаєте, на цьому ресурсі поменшало коментарів? Зараз там дискусії з сотень дописів! При цьому самі новини залишилися відкритими. Ніхто не платитиме за текст про те, звідки пішов мем про Карла. А людей, готових заплатити за можливість зафотожабити й показати власного Карла, є сотні.

Для  мене загадка, чому цим досі не зайнялась “Українська правда”. Коментарів там сотні тисяч, плюс боти на зарплатні, яким потрібно зареєструвати відразу десять чи двадцять користувацьких акаунтів. Якщо брати з кожного по тридцять гривень на місяць, і якщо кожен десятий читач сайту захоче читати коментарі й хоча б кожен двадцятий – писати їх, “УП” за три місяці зможе перейти від рекламної моделі фінансування на користувацьку.

Коли російський телеканал “Дождь” почали викидати з усіх кабельних пакетів, його власник, колишній банкір Олександр Винокуров разом із менеджером Наталією Сіндєєвою вирішили зіграти на статусі чи не єдиного опозиційного телеканалу. Вони запровадили платний доступ до ефірів, і в перший місяць понад десять тисяч глядачів за нього заплатили. Виявилося, що ці передплатники не дивляться «Дождь». Вони оплатили не програми з Ксюшею Собчак, а можливість говорити “я заплатив за ‘Дождь’”, повісити в себе наліпочку та давати у фейсбуку посилання на закриті матеріали. Повірте, це варте 500 рублів – принизити свою тисячу френдів, які не зможуть побачити, що там за посиланням.

Сайт Slon.ru з холдингу “Дождя” теж спробували зробити платним. Вони почали вести розділ, схожий на дослідження Business Insider Intelligence, тільки про російський медіаринок. Пробний безкоштовний матеріал прочитали 120 тисяч осіб, із них тридцять тисяч передплатили розсилку. Але, щоб робити такий проект, потрібен додатковий штат працівників, на який у “Слона” грошей немає. Тому вони стали робити платними всі матеріали, довші за п’ять тисяч знаків, навіть ті, що вже опубліковані. Глибина прочитання сайту впала, люди стали менше ділитися посиланнями на публікації.

Причина проста: хоч передплата на “Слон” і дешевша за “Дождь”, і ексклюзивного контенту там більше, аудиторія, яка в них перетинається на 45%, не хоче платити двічі. Вона вже самореалізувалася через доступ до телеканалу. Якщо ви маєте Vertu, то не будете купувати у другу руку iPhone, хоч він і більш функціональний.

Роль спільноти

Іще один спосіб заробити на життя для видання – організація подій. Газета The New York Times торік провела дванадцять платних заходів: конференцій, клубів, презентацій. Квиток на них коштував від шести тисяч доларів. 2012 року це була лише одна конференція, 2013 – шість, а 2014 – удвічі більше. Свої конференції проводять BuzzFeed, TechCrunch, The Washington Post.

В Україні подібним займається Forbes, що проводить ForbesClub. Туди запрошують п’ятьох-шістьох спікерів, а квиток коштує близько шести тисяч гривень. Ця сума розрахована не на топ-менеджерів зі списку Forbes – цих запрошують безкоштовно – а на директора якого-небудь
“Житомирлесопилобработспиртсинтезу”. Йому хочеться почутися своїм серед великих менеджерів, а може, й продати комусь із них акції свого “лесопилсинтезу”. Для нього п’ятдесят тисяч гривень за вхід – забагато, а п’ять-шість – якраз. Цей проект окупився вже з третього разу, і це єдиний напрямок бізнесу UMH, що приносить прибуток навіть після продажу холдингу Сергієві Курченку.

“Радіо Аристократи” щомісяця проводить вечірку, на яку приходять півтори тисячі осіб. Ці люди купують квитки, гроші з яких ідуть не лише на оренду, техніку й музикантів, але й самій радіостанції. Організація подій вимагає великих ресурсів, але витрачені на конференцію десять тисяч можуть принести вам п’ятдесят. Якщо заплатити ті самі гроші за журналістські тексти, немає жодної гарантії, що у вас куплять реклами хоча б на ті самі десять тисяч.

via ejo-online

Актуальні матеріали

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Сумчанин до Дня закоханих показав, за що ми «любимо» Суми

На сторінці у фейсбуці Віталія Іваха опубліковані оригінальні «валентинки». У такий спосоіб сумчан привітали не тільки з Днем закоханих, а й звернули увагу на комунальні проблеми міста.

Ще до весни далеко, а Охтирку вже почало підтоплювати

Небайдужі охтирчани б’ють на сполох через те, що міська влада не охоче опікується питаннями приватного сектору в місті і з початком танення снігів вулиці перетворюються на канали, наповнені водою. І це при тому, що снігу цьогоріч випала вкрай мало.

Роз’яснення сумчанам щодо проведення повірки квартирних лічильників обліку холодної води.

Міжповірочний інтервал засобів обліку води Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку. Для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку…

Второй раз в ту же реку: вакантное место главы Сумской ОГА вот-вот будет занято

Кабмин утвердил Дмитрия Живицкого на должность главы Сумской ОГА. Информацию подтвердил сам г-н Живицкий. Теперь его кандидатуру должен рассмотреть президент Украины Владимир Зеленский.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Так дальше продолжаться не может: родственники Небесной Сотни, ветераны АТО обратились с письмом к Зеленскому, Рябошапке и Разумкову

Родственники Небесной Сотни, майдановцы, ветераны российско-украинской войны обратились с публичным обращением к президенту Зеленскому, Генпрокурору Рябошапке и спикеру Верховной Рады Разумкову. В своем обращении люди обеспокоены теми процессами, которые происходят в стране и носят все признаки самого настоящего реванша пророссийских…

Зеленський хоче швидко розпродати державні землі за безцінь, щоб залатати дірки в бюджеті, – Сюмар

Депутатка наголошує, що нинішній проект закону щодо вільного продажу землі в Україні це «латиноамериканська модель, яка не має нічого спільного із європейським ринком землі».

Світовий конгрес українців стурбований призначенням Бабікова і політичним переслідуванням Порошенка

Світовий конгрес українців стурбований призначенням адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника директора ДБР і політичним переслідуванням п’ятого президента Петра Порошенка. Про це йдеться у заяві конгресу.

«ЄС» виросла, а «Голос» просів: українці розповіли, кого б обрали на виборах до Ради

Поточні рейтинги партій "Слуга народу", ОПЗЖ і "Батьківщина" серед громадян залишилися близькими до їхніх результатів на виборах до Верховної Ради 21 липня. Тим часом рівень підтримки "Європейської солідарності" виріс у півтора рази, а у "Голосу" просів більш ніж на половину.

Порошенко в Брюсселі: ми не можемо допустити «детоксикації» Путіна, він має нести відповідальність за агресію проти України

Україна має забезпечити збереження євроінтеграційного вектору розвитку, і не можна допустити, щоб за розмовами про євроінтеграцію саботувався процес цих реформ. Про це у Брюсселі заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Європейська солідарність» закликає інші фракції зайняти солідарну позицію в підтримці вимог родин героїв небесної сотні

Фракція «Європейська Солідарність», як і інші фракції та керівництво Верховної Ради України, сьогодні отримала публічне звернення родин Героїв Небесної Сотні. Ми висловлюємо повну підтримку позиції ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», поранених та активістів Революції Гідності, висловленій у цьому зверненні, щодо…

Петро Порошенко: недопущення народних депутатів з родинами Небесної сотні до приміщення ДБР є брутальним порушенням закону

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко закликав правоохоронців, які охороняють ДБР, не знущатися над родинами Героїв Небесної Сотні, які разом з народними депутатами від «Європейської Солідарності» намагаються передати звернення до керівника ДБР щодо неприпустимості призначення адвоката Януковича…

Економіка

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Сумчанин до Дня закоханих показав, за що ми «любимо» Суми

На сторінці у фейсбуці Віталія Іваха опубліковані оригінальні «валентинки». У такий спосоіб сумчан привітали не тільки з Днем закоханих, а й звернули увагу на комунальні проблеми міста.

Ще до весни далеко, а Охтирку вже почало підтоплювати

Небайдужі охтирчани б’ють на сполох через те, що міська влада не охоче опікується питаннями приватного сектору в місті і з початком танення снігів вулиці перетворюються на канали, наповнені водою. І це при тому, що снігу цьогоріч випала вкрай мало.

Сумська двокатеса 41 раз повідомляла про мінування установ у Сумах

Прокурор Сумської області Григорій Кондратенко сьогодні, 11 лютого, повідомив про підозру адвокату, яка з 10 жовтня 2019 року 41 раз телефонувала на лінію «102» і повідомляла про замінування місцевих судів, а також Центру надання адміністративних послуг (ч. 2 ст. 259 КК України). При…

Марусю Звіробій зобов’язали носити електронний браслет. Ось така діджиталізація від Зеленського

Адвокат Звіробій готується подати апеляційну скаргу на рішення суду, натомість сама волонтер гарантує з'являтися за правильно оформленим викликом і "винести іще раз того слідчого, прокурора, кого завгодно".

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

У школах Сум продовжили карантин

Комісія з питань надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки Сумської міськради вирішила продовжити карантин у сумських школах до 14 лютого включно через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ.

У Сумах підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. 

Школи та дитячі садочки міста Суми закривають на карантин

Таке рішення прийняли сьогодні, 30 січня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Карантин у закладах середньої та дошкільної освіти триватиме з 31 січня до 10 лютого.

Депутати прийняли обласний бюджет на 2020 рік

24 січня на пленарному засіданні тридцять другої сесії Сумської обласної ради депутати прийняли бюджет на 2020 рік. За головний фінансовий документ Сумщини проголосували 48 депутатів.

До контрактування з НСЗУ готові близько 78 % спеціалізованих медичних закладів Сумщини

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України.

У Сумського прикордонного загону новий начальник

Начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Валерій Вавринюк під час оперативного штабу з координації роботи у галузі законності, правопорядку та обороноздатності в Сумській області, що відбувся в облдержадміністрації, представив новопризначеного начальника Сумського прикордонного загону підполковника Миколу Романчука.…