Субота, 18 квітня 2015

Криптографія для кожного

Криптовалюти, наприклад біткойни (Bitcoin), що дозволяють користувачам під псевдонімом здійснювати операції, не регульовані центральним банком або державними органами, мають у Берліні одну з найбільших в світі базу користувачів. Не дивно, що значна кількість стартапів, пов’язаних із зашифрованим зв’язком, зокрема через смартфони, розташовані у німецькій столиці Криптовалюти, наприклад біткойни (Bitcoin), що дозволяють користувачам під псевдонімом здійснювати операції, не регульовані центральним банком або державними органами, мають у Берліні одну з найбільших в світі базу користувачів. Не дивно, що значна кількість стартапів, пов’язаних із зашифрованим зв’язком, зокрема через смартфони, розташовані у німецькій столиці Фото: Giorgio Giussani - https://www.flickr.com/photos/gidesign/16536270432/in/pool-double_exposure

Берлін став Меккою для бунтівних технофілів, у країні, яка і так чутливо реагуєна безпеку і захист даних. Деякі з головних союзників Едварда Сноудена — режисерка фильму “Сітізенфор” (“Citizenfour”) Лора Пойтрас (Laura Poitras), інтернет-активіст Джейкоб Епплбаум (Jacob Appelbaum) і британська журналістка й учасниця Wikileaks Сара Гаррісон (Sara Harrison) — тепер називають це місто своїм домом у вигнанні.

Криптовалюти, наприклад біткойни (Bitcoin), що дозволяють користувачам під псевдонімом здійснювати операції, не регульовані центральним банком або державними органами, мають у Берліні одну з найбільших в світі базу користувачів. Не дивно, що значна кількість стартапів, пов’язаних із зашифрованим зв’язком, зокрема через смартфони, розташовані у німецькій столиці.

Шифрування — одна з актуальних тем у ЄС. Кілька місяців тому Девід Кемерон (David Cameron), прем’єр-міністр Великобританії, запропонував заборону шифрування з метою підвищення національної безпеки. Популярні сервіси зашифрованих повідомлень, такі як WhatsApp і Snapchat, можуть бути використані терористами, застеріг він.

Нижче наведено неповний перелік заснованих в Берліні додатків для обміну зашифрованими даними — корисних і зручних для будь-кого, від журналістів до широкого кола осіб, для яких важлива недоторканність приватного життя.

Wire: Профінансований співзасновником Skype Янусом Фрісом (Janus Friis), Wire— це найновіший мобільний додаток для зв’язку, який, до того ж, працює на планшетах та стаціонарних комп’ютерах. Головний офіс знаходиться в Швейцарії, але близько 65% співробітників компанії знаходяться в Берліні, а усі сервери — в межах Європейського Союзу. “Ми хотіли розташуватись у Європі, де суворе законодавство у сфері захисту споживачів гарантує, що персональна інформація користувачів збирається, зберігається, використовується і передається з належною відповідальністю”, — повідомив Європейській обсерваторії журналістики генеральний виконавчий директор Джонатан Крістенсен (Jonathan Christensen) в електронному листі.

Завдяки партнерству з SoundCloud та YouTube додаток дозволяє обмінюватись повідомленнями, фотографіями, музикою та відео. Для здійснення дзвінків компанія пропонує міжабонентське шифрування (SRTP) для дзвінків та TLS (захист на транспортному рівні, криптографічний протокол) для медіа та повідомлень від клієнтів до серверів. Тим не менш, інформація зберігається на серверах компанії, коли користувачі деактивують свої облікові записи. Додаток відповідає сучасному тренду додатків для комунікації зі складнішим функціоналом, говорить Крістенсен. “Обмін повідомленнями і цифрові комунікації в цілому рухаються від чисто функціональних окремих точок (таких як дзвінки або короткі повідомлення) до більш інтегрованих, продуманих та естетичних “вузлів””, — написав він. “Коли люди встановлюють мережевий зв’язок з людьми, які їм не байдужі, вони хочуть використовувати контекст розмови будь-якими способами на усіх можливих пристроях”.

Telegram: Розміщений у хмарі (cloud), Telegram непомітно синхронізується між усіма пристроями користувача — смартфонами, планшетами та ПК. Він передбачає необмежену кількість повідомлень, фотографій або файлів будь-якого типу. Безкоштовний сервіс, створений неприбутковою організацією, яка знаходиться в Берліні, обіцяє не продавати персональну інформацію рекламодавцям. Для особливо стурбованих користувачів, спеціальні секретні чати в Telegram використовують міжабонентське шифрування, не зберігаються на їхніх серверах, підтримують самоліквідацію повідомлень і не дозволяють переадресацію. Ці особливо таємні повідомлення не зберігаються в хмарі, тому доступ до них можна отримати лише з оригінального пристрою. Компанія настільки впевнена у своїй заявленій безпеці, що готова виплатити $300,000 кожному, хто зможе зламати Telegram-зашифровані повідомлення у “конкурсі хакерів”.

Telekom і GSMK: Великі, приватні бізнес-абоненти Deutsche Telekom можуть не хвилюватись щодо можливості зламати їхні телефони, завдяки шифрувальному додатку, запущеному компанією-гігантом у серпні 2014 року. Розроблений берлінською компанією, що спеціалізується на шифруванні — GSMK (“Товариство на підтримку безпечного мобільного зв’язку”), — додаток дозволяє користувачам відправляти зашифровані голосові та текстові повідомлення в країни, які блокують голосові сервіси в інтернеті. Версія для телефонів з Android та iOS працює з будь-якою телефонною мережею, навіть SIM-картою через з’єднання Wi-Fi або лінію супутникового зв’язку. Оскільки він потребує усього лише 4.8 Kbps для роботи, Telekom-додаток повинен працювати також у зонах зі слабким інтернет-покриттям.

Shoutr: Відсутність з’єднання Wi-Fi не стане перешкодою для ультра-високотехнологічного додатку Shoutr. Він дозволяє користувачам обмінюватися даними будь-де — “в метро, за кордоном, навіть на Місяці!”, як стверджує їхній веб-сайт, — за допомогою їхніх телефонів з Android. Додаток використовує WPA2-шифрування, отже, подібно до Telegram, дані не відправляються у хмару. Чотиризначний пін-код захищає кожен обліковий запис, але користувачі також мають опцію зробити свою інформацію публічною. На даний момент додаток доступний для Android, популярний оптимальний варіант для багатьох шифрованих додатків; незабаром очікуються версії для Apple і Microsoft.

Zenmate: Початково доступний тільки для ПК, додаток дозволяє користувачам зашифрувати не лише їхні повідомлення, але й весь потік інформації на смартфоні.Zenmate, що здобув нагороду Europas як найкращий стартап 2014 року в сфері недоторканності приватного життя/безпеки, спочатку значною мірою розвивався у країнах з обмеженим доступом до інтернету, таких як Китай та Іран, проте останнім часом він стрімко зростає в Європі та США. Однією з найвідоміших характеристик є те, що він дозволяє користувачам приховувати їхні IP-адреси, натомість видає їхнє віртуальне місцезнаходження як будь-де в світі. Початково доступний як плагін для Google Chrome, тепер додаток працює на платформах Android та iOS.

Джерело: http://ua.ejo-online.eu

Rachel Stern

Рейчел Стерн – журналіст EJO за програмою співпраці з Вільним університетом Берліна. Рейчел почала працювати в Берліні у 2012 році, спочатку як стипендіат програми Arthur F. Burns у Spiegel Online, віднедавна – як стипендіат програми Fulbright для журналістів. Її матеріали про німецьку політику, культуру та бізнес з’являлись в NPR Berlin, Deutsche Welle, Slate, The Christian Science Monitor та The Huffington Post. Рейчел отримала ступінь маґістра з журналістики в Школі журналістики Колумбійського університету (США).

Актуальні матеріали

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Сумчанин до Дня закоханих показав, за що ми «любимо» Суми

На сторінці у фейсбуці Віталія Іваха опубліковані оригінальні «валентинки». У такий спосоіб сумчан привітали не тільки з Днем закоханих, а й звернули увагу на комунальні проблеми міста.

Ще до весни далеко, а Охтирку вже почало підтоплювати

Небайдужі охтирчани б’ють на сполох через те, що міська влада не охоче опікується питаннями приватного сектору в місті і з початком танення снігів вулиці перетворюються на канали, наповнені водою. І це при тому, що снігу цьогоріч випала вкрай мало.

Роз’яснення сумчанам щодо проведення повірки квартирних лічильників обліку холодної води.

Міжповірочний інтервал засобів обліку води Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку. Для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку…

Второй раз в ту же реку: вакантное место главы Сумской ОГА вот-вот будет занято

Кабмин утвердил Дмитрия Живицкого на должность главы Сумской ОГА. Информацию подтвердил сам г-н Живицкий. Теперь его кандидатуру должен рассмотреть президент Украины Владимир Зеленский.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Сумщина долучилася до флешмобу на підтримку Софії Федини

Слідом за волонтером, активістом Марусею Звіробій в ДБР запросили для вручення підозри нардепа від «Європейської солідарності», волонтера, громадського діяча Софію Федину. В знак підтримки Софії її колеги по фракції запустили Україною флешмоб в соцмережі #ЗеНебійся, мета якого показати, що активісти…

Так дальше продолжаться не может: родственники Небесной Сотни, ветераны АТО обратились с письмом к Зеленскому, Рябошапке и Разумкову

Родственники Небесной Сотни, майдановцы, ветераны российско-украинской войны обратились с публичным обращением к президенту Зеленскому, Генпрокурору Рябошапке и спикеру Верховной Рады Разумкову. В своем обращении люди обеспокоены теми процессами, которые происходят в стране и носят все признаки самого настоящего реванша пророссийских…

Зеленський хоче швидко розпродати державні землі за безцінь, щоб залатати дірки в бюджеті, – Сюмар

Депутатка наголошує, що нинішній проект закону щодо вільного продажу землі в Україні це «латиноамериканська модель, яка не має нічого спільного із європейським ринком землі».

Світовий конгрес українців стурбований призначенням Бабікова і політичним переслідуванням Порошенка

Світовий конгрес українців стурбований призначенням адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника директора ДБР і політичним переслідуванням п’ятого президента Петра Порошенка. Про це йдеться у заяві конгресу.

«ЄС» виросла, а «Голос» просів: українці розповіли, кого б обрали на виборах до Ради

Поточні рейтинги партій "Слуга народу", ОПЗЖ і "Батьківщина" серед громадян залишилися близькими до їхніх результатів на виборах до Верховної Ради 21 липня. Тим часом рівень підтримки "Європейської солідарності" виріс у півтора рази, а у "Голосу" просів більш ніж на половину.

Порошенко в Брюсселі: ми не можемо допустити «детоксикації» Путіна, він має нести відповідальність за агресію проти України

Україна має забезпечити збереження євроінтеграційного вектору розвитку, і не можна допустити, щоб за розмовами про євроінтеграцію саботувався процес цих реформ. Про це у Брюсселі заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Європейська солідарність» закликає інші фракції зайняти солідарну позицію в підтримці вимог родин героїв небесної сотні

Фракція «Європейська Солідарність», як і інші фракції та керівництво Верховної Ради України, сьогодні отримала публічне звернення родин Героїв Небесної Сотні. Ми висловлюємо повну підтримку позиції ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», поранених та активістів Революції Гідності, висловленій у цьому зверненні, щодо…

Петро Порошенко: недопущення народних депутатів з родинами Небесної сотні до приміщення ДБР є брутальним порушенням закону

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко закликав правоохоронців, які охороняють ДБР, не знущатися над родинами Героїв Небесної Сотні, які разом з народними депутатами від «Європейської Солідарності» намагаються передати звернення до керівника ДБР щодо неприпустимості призначення адвоката Януковича…

Економіка

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Сумчанин до Дня закоханих показав, за що ми «любимо» Суми

На сторінці у фейсбуці Віталія Іваха опубліковані оригінальні «валентинки». У такий спосоіб сумчан привітали не тільки з Днем закоханих, а й звернули увагу на комунальні проблеми міста.

Ще до весни далеко, а Охтирку вже почало підтоплювати

Небайдужі охтирчани б’ють на сполох через те, що міська влада не охоче опікується питаннями приватного сектору в місті і з початком танення снігів вулиці перетворюються на канали, наповнені водою. І це при тому, що снігу цьогоріч випала вкрай мало.

Сумська двокатеса 41 раз повідомляла про мінування установ у Сумах

Прокурор Сумської області Григорій Кондратенко сьогодні, 11 лютого, повідомив про підозру адвокату, яка з 10 жовтня 2019 року 41 раз телефонувала на лінію «102» і повідомляла про замінування місцевих судів, а також Центру надання адміністративних послуг (ч. 2 ст. 259 КК України). При…

Марусю Звіробій зобов’язали носити електронний браслет. Ось така діджиталізація від Зеленського

Адвокат Звіробій готується подати апеляційну скаргу на рішення суду, натомість сама волонтер гарантує з'являтися за правильно оформленим викликом і "винести іще раз того слідчого, прокурора, кого завгодно".

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

У школах Сум продовжили карантин

Комісія з питань надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки Сумської міськради вирішила продовжити карантин у сумських школах до 14 лютого включно через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ.

У Сумах підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. 

Школи та дитячі садочки міста Суми закривають на карантин

Таке рішення прийняли сьогодні, 30 січня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Карантин у закладах середньої та дошкільної освіти триватиме з 31 січня до 10 лютого.

Депутати прийняли обласний бюджет на 2020 рік

24 січня на пленарному засіданні тридцять другої сесії Сумської обласної ради депутати прийняли бюджет на 2020 рік. За головний фінансовий документ Сумщини проголосували 48 депутатів.

До контрактування з НСЗУ готові близько 78 % спеціалізованих медичних закладів Сумщини

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України.

У Сумського прикордонного загону новий начальник

Начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Валерій Вавринюк під час оперативного штабу з координації роботи у галузі законності, правопорядку та обороноздатності в Сумській області, що відбувся в облдержадміністрації, представив новопризначеного начальника Сумського прикордонного загону підполковника Миколу Романчука.…