Четвер, 11 червня 2015

Чому Суми - не найкраще місто для комфортного проживання?

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

Найбільш комфортними для проживання українськими містами в 2015 році стали Вінниця та Харків, за ними з великим відривом слідують Тернопіль та Львів. Ці дані випливають з нещодавного дослідження громадської думки,яке проводила Rating Group Ukraine у партнерстві з Baltic Surveys/The Gallup Organization. Фінансувало його міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

У ході дослідження було опитано 800 осіб у кожному місті України, за винятком Донецька і Луганська. Респондентам пропонувалося оцінити якість послуг, роботу місцевої влади та інші показники, що визначають якість життя. Результати дослідження виявилися трохи несподіваними. Вінниця увійшла в трійку лідерів по 13 показникам з 18 критеріїв, а Харків лідирує у 14 номінаціях. Ці міста практично еталони в порівнянні з іншими українськими містами за рівнем розвитку транспортної інфраструктури - 57% вінничан і 56% жителів Харкова вважають, що вона розвинена відмінно і добре. Вуличним освітленням задоволені 59% жителів Вінниці та 64% харків'ян. “Першість Вінниці та Харкова обумовлена лояльністю населення до мерів міст”, говорить засновник соціологічної групи Рейтинг Ігор Тищенко. "Те, що зроблено у Вінниці ще за Володимира Гройсмана, абсолютно влаштовує городян. Високі оцінки Харкова, незважаючи на негативний політичний шлейф за мером Геннадієм Кернесом, я можу пояснити так: харків'яни задоволені тим, що він зробив для міста в частині облаштування та розвитку інфраструктури" - говорить Тищенко. 

Високе місце Тернополя в рейтингу виявилося для дослідників несподіванкою, а успіх Львова зумовлений сприйняттям його як культурного і історичного міста, а також лояльністю жителів до мера міста Андрія Садового. Київ зайняв 14-у сходинку рейтингу, значно відставши від лідерів за всіма критеріями. На думку дослідник така низька позиція столиці пояснюється тим, що в Києві рівень життя і запити городян набагато вище, ніж у регіонах.

Тож в черговому випуску програми “Реальна політика/Realpolitik”, яка вийшла в ефір 12 червня 2015 року на ТРК “Відікон”, ми попросили наших гостей прокоментувати результати даного соціологічного дослідження, а також проаналізувати загальну конкурентноспроможність Сумщини серед інших регіонів України. Гостями студії стали Владислав Івченко, письменник, політичний оглядач веб-сайту http://dancor.sumy.ua та Іван Телющенко, генеральний директор ТОВ “Керамейя”депутат Сумської обласної ради.

Запитання до обговорення:

- Якщо подивитися на місто із загального просторового ракурсу, то яка зараз геометрія Сум? Чи існує тип пересічного сумчанина? Яка його зовнішність, звички, страхи і радості? [Володимир Пахалюк говорить, що Суми схожі на “графік коливання цін на нафту — різкі падіння після різких скачків. Висотки безсистемно розміщуються поруч з одноповерховими будинками. Скоріше за все, ця традиція з’явилися в ХVIII столітті, коли маленькі будинки будувались біля високої церкви”] 

- Як Ви может прокоментувати, що сумчани [на фоні інших українських міст] ставляться не дуже патріотично до свого міста? 

[тільки 36% "відчувають почуття гордості за місто", 29% - говорить, що "відчувають гордість час від часу", а 28% - однозначно "не відчувають гордості за місто", 7% - вагалися з відповіддю; до того ж при нагоді 4% опитаних сумчан виїхали б до іншого міста, а 35% опитаних сумчан - взагалі б "поїхали за кордон", і тільки 54% - хочуть "залишитися тут жити і працювати", 8% - вагалися з відповіддю]

IRI proud of your city Sumy 2015

 

IRI migration rate Sumy 2015

Як Ви можете прокоментувати рівень оцінки жителями міста Суми стану міської інфраструктури?

[де тільки 20% жителів міста Суми "більш-менш задоволені" пішоходними тротуарами, а 80% сумчан вважають їх “жахливими”; тільки 13% більше-менш задоволені збором і утилізацією твердих побутових відходів, 51% - "посередньо" оцінюють цю послугу, а 36% - просто “жахливо”; виведенням стічних вод каналізації задоволені тільки 15% сумчан, 50% оцінюють цю послугу "посередньо", а 33% - "вкрай негативно"; роботою закладів охорони здоров’я задоволені близько 40% сумчан, а 60% оцінюють їхню роботу "вкрай негативно"; схожою є ситуація і по оцінці транспортної інфрастурутури у Сумах – 0% - її оцінюють на “відмінно”, тільки 3% вважають “доброю”, 39% - на "посередньому" рівні, а 57% - “жахливою”; схожою є ситуація по оцінці освітлення вулиць в місті, стану доріг та стану індустріальних зон – по всім цим параметрам місто Суми – на останньому місці].

IRI sidewalks Sumy 2015

IRI sewage removal Sumy 2015

IRI street lighting Sumy 2015

IRI trash collection Sumy 2015

IRI roads Sumy 2015

IRI medical institutions Sumy 2015

IRI industrial zones Sumy 2015

 

 

Однак, за оцінкою доступності до спортивних закладів і відповідних послуг, Суми впевнено займають першу сходинку серед усіх українських міст – 7% сумчан вважають їх “чудовими”, 41% - "добрими", 34% - "на посередньому рівні", і тільки 12% - "жахливими". 

Схожа ситуація і по оцінці культурних закладів – 9% - оцінюють їх як “чудові”, 47% - "добре", 32% - посередньо, і тільки 9% - оцінюють їх як “жахливі”.

IRI sport facilities Sumy 2015

IRI culture premises Sumy 2015

І, останні цифри – те, наскільки сумчани відувають себе у безпеці коли йдуть додому у своєму районі вночі. Суми зайняли за цим показником 16 місце з 22. "Повністю і частково безпечно" почувають себе тільки 41% сумчан, а 57% опитаних сумчан - "не почувають себе як правило в безпеці", 2% - вагалися з відповіддю.

IRI secure walking Sumy 2015

- Чому так радикально змінилися зовнішньополітичні орієнтири сумчан?

  • 50% опитаних сумчан "за" вступ України до НАТО
    і 26% - "проти" вступу
  • 64% опитаних сумчан "за" вступ до Європейського союзу
    і 17% опитаних сумчан "за" вступ до Митного союзу 

via forbes 

- Які найбільш дієві механізми на українському грунті можуть суттєво зменшити корупцію? 

Переважна більшість громадян України назвали найактуальнішими проблемами корупцію і кумівство. Про це свідчать результати опитування, проведеного Міжнародним республіканським інститутом (IRI). "Україна зараз на перехресті в своєму демократичному розвитку", - прокоментував Стівен Б. Нікс, регіональний директор Міжнародного республіканського інституту для Євразії. 87% опитаних вказали, що головною проблемою свого міста вважають корупцію. 83% назвали кумівство. "Український уряд має бути натхненний тим, що люди готові визнати корупцію великою проблемою. Вони відчувають гордість за своє суспільство і охоче рухаються в бік реформ і програм, які працюють," - заявив Нікс.

В усіх спецназах світу сповідується єдиний принцип: ти повинен або наступати, або оборонятися, або навіть відступати, але в жодному разі не сумніватися. Тому в української влади сьогодні є три варіанти: наступати на корупцію, оборонятися від неї, або просто узаконити. Проте в жодному разі не впадати в ту безвольну, принизливу і брехливу невизначеність, в якій довгий час знаходиться уся країна.

IRI wrong right direction Sumy 2015

IRI and corruption at municipal level 2015

IRI corruption 2015

IRI corruption for 2 years 2015

Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком.

Випуск №14

[12/06/2015]

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях ми створюємо проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Ведучий направляє і веде своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

 

Актуальні матеріали

Мер Лисенко формує з регіоналами сумський виконком

Про це пише депутат СМР Володимир Чепік на своїй сторінці в Facebook: "Завтра міський голова від «Батьківщини» презентує виконком . «Батьківщина» змінює союзників. Замість представників партії «Свободи» та «Самопоміч» членами виконкому стануть люди від ОПЗЖ. Слугам достанеться секретар та один…

Перша сесія новообраної Сумської обласної ради скликається на 3 грудня

Сумська обласна територіальна виборча комісія на своєму засіданні 30 листопада прийняла постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської обласної ради восьмого скликання.

На Сумщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

Голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА разом із представниками Сумської обласної та міської рад і громадськостю поклали квіти до пам’ятного знаку у Сквері пам’яті жертв голодоморів.

Автомобіль розірвало на шмаття – на диво ніхто не постраждав

Три транспортні засоби потрапили в ДТП на вулиці Героїв Крут — патрульні оформили адмінматеріали. Повідомлення про ДТП патрульні отримали 28 листопада, близько 10-ї години.

У Сумах визначились із датою першої сесії новообраної міської ради

Сумська міська територіальна виборча комісія Сумського району Сумської області видала постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської міської ради VIII скликання.

Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування

Нацагентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування "Батьківщини" через виявленні у фінансовому звіті партії порушення.

В декабре у сумчан будет дополнительный выходной и укороченные рабочие дни

В декабре 2020 года будет 9 выходных дней, включая один праздник. Отдыхать будем 5 и 6, 12 и 13, 19 и 20, 25, 26 и 27 декабря. Пятница 25 декабря будет выходным, поскольку в этот день празднуется католическое Рождество. 24…

Вибори

Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування

Нацагентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування "Батьківщини" через виявленні у фінансовому звіті партії порушення.

Порушуючи закон, директор школи №22 відкрито агітує за БЮТ

Директор КУ Сумська ЗОШ 22 СМР Мірошниченко Т.В. відкрито почала політичну агітацію серед батьків: "Шановні батьки. Протягом останніх 5 років наш закладу освіти тісно співпрацює з депутатом Сумської міської ради Липовою Світланою Андріївною. Завдяки їй у школі відремонтовано актову залу,…

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати бюлетені від обласної ТВК

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати виборчі бюлетені від обласної ТВК. Почали видавати бюлетені 18 жовтня. Виборчі бюлетені отримають 51 комісія на 989-ми дільницях.

Політика

Мер Лисенко формує з регіоналами сумський виконком

Про це пише депутат СМР Володимир Чепік на своїй сторінці в Facebook: "Завтра міський голова від «Батьківщини» презентує виконком . «Батьківщина» змінює союзників. Замість представників партії «Свободи» та «Самопоміч» членами виконкому стануть люди від ОПЗЖ. Слугам достанеться секретар та один…

Перша сесія новообраної Сумської обласної ради скликається на 3 грудня

Сумська обласна територіальна виборча комісія на своєму засіданні 30 листопада прийняла постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської обласної ради восьмого скликання.

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Вадима Акпєрова обрано головою фракції «ЄС» в Сумській міськраді

У 8 скликанні Сумської міської ради буде працювати команда з 9 депутатів, які вже утворили фракцію і обрали її очільника – Вадима Акпєрова.  Про це Акпєров написав на своїй сторінці в Facebook: "Сьогодні відбулися установчі збори Сумських міських депутатів, обраних…

Акпєров: слідкуватиму за кожним кроком Лисенка

Про це він повідомив у відеозверненні на своїй сторінці Facebook. За його словами, другий тур виборів мера пройшов прозоро та по-європейськи. Він визнав результати та пообіцяв сумчанам бути в опозиції до діючої міської влади і працювати на благо містян.

Новообраний депутат Сумської райради назвав сумчан підар*сами

Чинний міський голова Сум Олександр Лисенко вчора 13 листопада проігнорував дебати на Суспільному, хоча перед цим саме команда діючого мера наполягла на даті 13-го листопада. В результаті в соцмережах почався справжній хайп з цього приводу. Команда діючого мера, звісно ж,…

У Сумах зафіксували агітацію на зупинках

У Сумах спостерігачі ОПОРИ зафіксували матеріали передвиборної агітації у місцях, що використовуються як зупинки громадського транспорту. На окремих екземплярах відсутні вихідні дані.

Вже сьогодні відбудуться дебати між кандидатами на міського голову Сум

На 13 листопада о 19:15 Суспільне Суми запланувало дебати між кандидатами в мери - Олександром Лисенком та Вадимом Акпєровим. Попередньо, команди кандидатів пообіцяли участь обох претендентів на крісло мера.

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

Соціум

Автомобіль розірвало на шмаття – на диво ніхто не постраждав

Три транспортні засоби потрапили в ДТП на вулиці Героїв Крут — патрульні оформили адмінматеріали. Повідомлення про ДТП патрульні отримали 28 листопада, близько 10-ї години.

У Сумах визначились із датою першої сесії новообраної міської ради

Сумська міська територіальна виборча комісія Сумського району Сумської області видала постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської міської ради VIII скликання.

В декабре у сумчан будет дополнительный выходной и укороченные рабочие дни

В декабре 2020 года будет 9 выходных дней, включая один праздник. Отдыхать будем 5 и 6, 12 и 13, 19 и 20, 25, 26 и 27 декабря. Пятница 25 декабря будет выходным, поскольку в этот день празднуется католическое Рождество. 24…

Сумские дорожники рассказали, какими маршрутами обрабатывают дороги противогололедной смесью

КП «Дорремстрой» обращает внимание сумчан на то, что при образовании гололеда на дорогах города посыпка противогололедной смесью осуществляется по определенным маршрутам и утвержденным графикам, и не может проводиться на всех улицах одновременно.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

На Сумщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

Голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА разом із представниками Сумської обласної та міської рад і громадськостю поклали квіти до пам’ятного знаку у Сквері пам’яті жертв голодоморів.

У Сумах оприлюднили результати голосування за міського голову та дату другого туру виборів

Сумська міська територіальна виборча комісія оприлюднила на Інформаційному порталі Сумської міської ради протокол із результатами голосування за міського голову та дату другого туру виборів.

Оновлене карантинне зонування: до яких зон віднесли міста та райони Сумщини

Суми, Сумський район та Лебедин залишаються в "червоній" карантинній зоні ще на тиждень. До “помаранчевої” віднесли всі інші райони області та п'ять райцентрів. Про це 30 жовтня повідомили у Telegram-каналі міністра КМУ Олега Немчінова.

У Вадима Акпєрова діагностовано коронавірус

Кандидат на посаду сумського міського голови, голова Сумської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Вадим Акпєров сьогодні повідомив на своїй сторінці в Facebook, що у нього позитивний тест на коронавірус, тож найближчі тижні він проведе вдома, лікуючись та перебуваючи на самоізоляції.…

Суми опинилися в "червоній" зоні з 12 жовтня

Оновили поділ регіонів України на карантинні зони 9 жовтня, на засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС. Він почне діяти з наступного понеділка, 12 жовтня. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. У "червоній" зоні - місто Суми, пише Суспільне.

Cумщина попрощалася з юним льотчиком

Жителі області в жалобі за військовиками та курсантами Харківського національного університету Повітряних Сил імені І.Кожедуба, які загинули під час катастрофи літака АН-26Ш біля Чугуєва. Сотны жителыв областы взяли участь у прощальних заходах з загиблим курсантом, жителем Шосткинського району Олександром Бойком.

Акпєров ініціює дебати між кандидатами на посаду сумського міського голови

Кандидат на сумського міського голову, лідер Сумської територіальної організації партії «ЄС» Вадим Акпєров першим закликав інших претендентів на мерський пост публічно подискутувати, довівши сумчанам, що саме вони варті зайняти найвищий пост в місті, очоливши Суми.