Середа, 03 червня 2015

Добре слово і кольт переконує краще, ніж просто добре слово

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

Держава фактично втратила контроль над обігом озброєння: на руках у громадян уже понад 4,2 млн нелегальних “стволів”.

Багато українців, розуміючи, що в нинішній ситуації потрібно розраховувати тільки на себе, активно нелегально скуповують зброю. Навіть незважаючи на те, що відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу [незаконне носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї] у деяких випадках передбачає до семи років позбавлення волі. Але у громадян немає іншого виходу – у них нема можливості озброїтися законно.

Несподівано на минулому тижні генеральний прокурор Віктор Шокін заявив, що громадяни повинні мати можливість захищати свою приватну власність зі зброєю в руках. "Я обстоюватиму прокуратуру, яка би захищала, перш за все, людей. Люди, а потім держава, бо держава це і є люди. У тому числі й приватну власність людини. До речі, на мій погляд, вона має бути чітко виписана в законодавстві, а людина повинна мати можливість захищати її, у тому числі й зі зброєю в руках. На жаль, у нас це не зроблено. Я вніс в РНБО свої відповідні пропозиції, їх підтримали, в тому числі - Президент України", - повідомив Шокін. Також Генпрокурор висловив сподівання на прийняття закону про зброю. "Сподіваюся, що буде прийнято закон про зброю, реєстрацію, можливість її придбати і весь комплекс питань, що ними опікується МВС", - сказав Віктор Шокін.

Детальніше розібратися у цьому питанні ми спробували з гостями програми “Реальна політика/Realpolitik”, яка вийшла в ефір ТРК “Відікон” 5 червня 2015 року, з Анатолієм Річкалем, начальником управління МВС у Сумській області, Павлом Борисовим, головою громадського руху “ГРОМ” та Олегом Корнієнком, істориком, співзасновником громадської організації "Стрілецько-практична асоціація Сумщини" (С.П.А.С.)

Запитання до обговорення:

  • Чому саме зараз зявилася ця заява Генерального прокурора? Чи можна це розцінювати, що влада і правоохоронці почали корегувати свою поведінку з вже сформованою громадською думкою про необхідність озброюватися? Чи є якісь інші причини?
  • Скільки в Сумській області в обігу знаходиться законної/незаконної вогнепальної зброї?
  • Є серйозні аргументи як “за” так і “проти” цього законопроекту? Чи готові ментально наші люди до масового озброєння? Я особисто не можу зрозуміти КОЛИ цю практику можна вправаджувати?
  • Чи є в Україні традиція володіння вогнепальною зброєю? А з іншого боку, якщо Росія почне широкомасштабний наступ – то зброю, сподіваюсь, будуть роздавати на площах, і всі будуть "готові"…
  • Оцінка потрібності/непотрібності в майбутньому такого поняття як “перевищення меж необхідної оборони”… Чи не краще пересічним мирним людям [за певних обставин] "погано сидіти в суді, ніж гарно лежати в морзі?"… Можливо, варто запровадити практику передачі таких спірних справ судам присяжних – нехай вони враховують усі обставини і вирішують що це було – вбивство чи захист? 
  • Які запобіжники варто запровадити перед необхідністю, щоб вогнепальна зброя не потрапила не в ті руки? І як виключити корупційну складову в цьому процесі [хабарі різного роду дозвільним структурам]?

Чи можлива “резервістська” армія?

В Україні 40 мільйонів громадян. І, нехай, 1 млн офіційних “стволів”. Тобто, зброя є в кожного 40-го [враховуючи маленьких дітей і літніх людей]. Звичайна сумська хрущовка на 60 квартир – це приблизно 180 чоловік. Або як мінімум 4-5 одиниць вогнепальної зброї. При чому, тут ми не беремо в розрахунок газові пістолети і револьвери під патрон Флобера. Тобто, звичайний сумський мікрорайон при бажанні може виставити до батальону озброєних власною зброєю стрільців. І це без зброї, яка надходить зараз із зони АТО на Сході України.

І, нарешті, питання безпеки країни. Як внутрішньої так і зовнішньої. Озброєне населення робить безперспективними будь-які спроби встановлення диктатури. За виключенням коли з'являється диктатор по бажанню самих громадян на короткий період історії. І на випадок зовнішньої агресії озброєні громадяни стають серйозним аргументом перед прямим вторгненням російських військ. Розбити таким чином армію буде не просто. А контролювати території практично неможливо. Що, між іншим, довела УПА в 40-50-х роках.

Міф №1. Зброя потрапить до рук злочинців

Для бандита простіше, безпечніше, і, що характерно, в ряді випадків просто дешевше придбати собі пістолет на чорному ринку. Це не було складно і раніше, а зараз стало простіше в рази: з АТО валом іде трофейна і просто вкрадена техніка, і за невелику доплату можна придбати не тільки пістолет, але і щось багато більш серйозне.

Міф №2. Легалізація зброї може призвести до використання зброї при масових заворушеннях, захоплень будівель і так далі

Ключова помилка тут — нерозуміння, яка зброя для чого призначена, а також яку зброю вже дозволено до покупки громадянам. Чи можна з пістолетами, скажімо, штурмувати Кабмін? Можна, але ризик буде не меншим, ніж у разі штурму з бейсбольними битами та кухонними ножами. Пістолет, а тим більше револьвер, не призначений для дій в групах і штурмових операцій. У нього дуже низька точність, низька дистанція стрільби, низька енергія кулі, слабка бронебійність і, головне, низький боєзапас.

Міф №3. Із США приходять новини про маніяків з вогнестрілів, які розстрілюють цілі будівлі!

Ключова помилка тут — те, що люди в принципі неуважно читають новини.На жаль, у ряді випадків мова йде про ірраціональний страх перед зброєю як таким. Часто він поширений серед дам, які в силу поширених в суспільстві гендерних стереотипів просто не отримали відповідний мінімум знань, зате отримали стійке емоційне відторгнення, що не дозволяє оцінити ситуацію неупереджено.

Міф №4. Як тільки вирішимо питання продажу короткостволів, їх можна буде купити в кожному кіоску

Аж ніяк. Мова якраз про те, як продавати зброю так, щоб, по-перше, відсіювати свідомо неблагонадійних осіб, по-друге, давати зі зброєю базові навички щодо його використання, і по-третє, відстежувати зброю після придбання. Створення адекватного білого ринку для законослухняних громадян — найбільш жорстокий удар, який можна нанести по чорному ринку і громадянам незаконослухняним. А для цього потрібні правила і контроль.

В якості висновку хочу додати, що ТАК – потрібно легалізувати носіння зброї. Але така само – легалізувати носіння інтелекту, а так само – емпатії, ввічливості, толерантності, совісті, доброти і чесності. А ще - носіння почуття гумору було б непогано легалізувати:-))


Програма "Реальна політика/Realpolitik" на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком.

Випуск №13

[5/06/2015]

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях ми створюємо проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Ведучий направляє і веде своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

 

Сложный был год: налоги, катастрофы, проституция, бандитизм и недобор в армию. С последним мириться было нельзя, и за де...

Posted by Pavel Borisov on 6 червня 2015 р.

 

Актуальні матеріали

Сумським паркам дозволили працювати до 20 липня

Сьогодні під час позачергового засідання виконавчого комітету було розглянуто рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому пропонувалося взяти під контроль заборону атракціонів у міських парках.

З атракціонами поспішили, кінотеатри взагалі не на часі: комісія з ТЕБ і НС рекомендує виконкому припинити послаблювати карантин

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вийшла до виконавчого комітету з пропозиціями щодо корегування низки послаблень карантинних обмежень.

Здоровий, але не точно. Мер Лисенко не виконує настанов лікарів щодо COVID-19

Як повідомив 3 липня на брифінгу в Сумській облдержадміністрації заступник директора Сумського обласного лабораторного центру Михайло Мацюк, меру Сум, який є контактною особою ректора СумДУ Анатолія Васильєва, дали певні рекомендації.

Сумський апеляційний суд став на бік ТМ “Семки”, поламавши рейдерські схеми, які пов'язують з діяльністю нардепа Лубінця.

Сумський апеляційний суд задовольнив позов ТОВ “Волана” про зняття арешту з майна підприємства,  накладений рішенням Зарічного суду Сумської області на початку червня 2020 року.  Водночас засідання пікетували працівники товарииства, які вимагали зупинити рейдерське захоплення підприємства і дати можливість більш ніж…

Через незаконні дії ДБР в повітряній обороні України більше доби була діра у сотні кілометрів, винні у цьому мають бути покарані – генерал Михайло Забродський

Вилучення слідчими Державного бюро розслідувань елементів із засобів системи протиповітряної оборони України було здійснено протизаконно та призвело до відключення системи ППО. «Європейська Солідарність» вимагає притягнути до відповідальності всіх, хто створив небезпеку для системи оборони держави.  Про це заявив народний депутат,…

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Через незаконні дії ДБР в повітряній обороні України більше доби була діра у сотні кілометрів, винні у цьому мають бути покарані – генерал Михайло Забродський

Вилучення слідчими Державного бюро розслідувань елементів із засобів системи протиповітряної оборони України було здійснено протизаконно та призвело до відключення системи ППО. «Європейська Солідарність» вимагає притягнути до відповідальності всіх, хто створив небезпеку для системи оборони держави.  Про це заявив народний депутат,…

Сумчани долучилися до акції на підтримку Порошенка та закликали ДБР не знущатися з України

Під будівлею Державного бюро розслідувань у Києві 1 липня відбулася акція проти політичних репресії в Україні та у підтримку п'ятого президента Петра Порошенка.

«Європейська Солідарність» в Сумській облраді розширилась

Сьогодні, 26 червня, під час 35-ї сесії Сумської обласної ради стало відомо про зміни у кількісному складі депутатської фракції «Європейська Солідарність». Відтепер, до складу фракції «Європейська Солідарність» входить 9 депутатів. До складу включені Токар Володимир Миколайович та Трофименко Наталія Володимирівна.

Петро Порошенко: «Печерське правосуддя» – це символ відсутності верховенства права і страху нинішньої влади

Так зване «Печерське правосуддя» є символом відсутності верховенства права і великого страху з боку влади та її прислужників. Про це заявив на багатотисячному мітингу п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко після засідання суду.

Адвокат Ілля Новіков: Влада хоче арештувати Порошенка

Взяття під варту – такий запобіжний захід буде вимагати для п’ятого президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка у четвер у Печерському суді  Офіс Генерального прокурора. Про це повідомив на брифінгу адвокат Порошенка Ілля Новіков.

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Сумським паркам дозволили працювати до 20 липня

Сьогодні під час позачергового засідання виконавчого комітету було розглянуто рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому пропонувалося взяти під контроль заборону атракціонів у міських парках.

З атракціонами поспішили, кінотеатри взагалі не на часі: комісія з ТЕБ і НС рекомендує виконкому припинити послаблювати карантин

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вийшла до виконавчого комітету з пропозиціями щодо корегування низки послаблень карантинних обмежень.

На Сумщине СБУ разоблачила нелегальную вырубку деревьев на 3 миллиона гривен

Служба безопасности Украины задокументировала факт уничтожения более трех гектаров зеленых насаждений государственного лесного фонда вдоль автодороги «Сумы - Глухов».

На сумчан чекають спекотні вихідні

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у п’ятницю, 3 липня та на вихідних в Сумах збережеться спекотна погода.

Сумський лабораторний центр не рекомендує послаблювати карантин

Сумщина ввійшла до переліку областей, у яких можна послаблювати карантин. Інформацію про це оприлюднили у Міністерстві охорони здоров’я. Разом з тим, за словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру Михайла Мацюка, вони не рекомендують послаблювати карантин в області.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

На Сумщині посилюють карантин

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято рішення щодо запровадження більш жорстких заходів під час дії адаптивного карантину на території Сумської області.

Сумской горсовет определил перевозчиков мусора в городе

Сегодня, 10 июня, на сессии Сумского горсовета депутаты проголосовали за решение «Об определении исполнителей услуг по вывозу бытовых отходов на территории Сумской городской объединенной территориальной громады».

На Сумщині заявили, що готові до другого етапу послаблення карантину

Завдяки дотриманню жителями Сумської області обмежувальних заходів, ситуація із розповсюдженням коронавірусної інфекції на Сумщині наразі є не тільки контрольованою, а й дозволяє регіону перейти до другого етапу виходу з карантину. Обласна влада вдячна всім, хто підійшов з розумінням та всією…

З 11 травня влада розпочинає зняття перших карантинних обмежень

Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину Про це заявив Прем’єр-міністр України, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів.

У Сумській та Одеській областях розпочнеться ІФА-тестування, що дозволить виявити наявність антитіл до коронавірусу

Про це у програмі «Свобода слова» на ICTV повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор ЛЯШКО.

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині, з них одна людина – померла. Однак, поки кримінальне провадження не відкривали. Про це журналістам розповів речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

У Сумах заборонили освячення пасок в церквах і відвідування кладовищ

Виконавчий комітет ухвалив рішення «Про святкування Великодня та проведення поминальних днів у 2020 році на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину».