Четвер, 22 серпня 2013

Редакції керуються принципом "онлайн на першому місці"

Сучасні цифрові технології дедалі глибше проникають у всі сфери журналістики, змушуючи не лише журналістів, а й медіаменеджерів змінювати підходи до роботи. Медіаіндустрія завойовує онлайн простір, продукуючи все більше цифрового контенту. Про це йдеться у звіті "Цифрова журналістика 2013", розробленому міжнародною компанією "Oriella PR Network", що спеціалізується на цифрових комунікаціях і соціальних мережах.

Це вже шосте дослідження, у якому аналізується роль цифрових технологій для сучасної журналістики. Протягом березня-квітня 2013 року дослідники провели опитування серед 533 журналістів з Австралії, Бразилії, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Індії, Італії, Нової Зеландії, Португалії, Росії, Іспанії, Швеції, Великобританії та США.

Активне використання цифрових технологій у сфері медіа призвело до того, щоньюзруми починають запроваджувати принцип “онлайн на першому місці”. Такий принцип передбачає, що “гаряча” новина з’являється на сайті медіа майже в режимі реального часу, а вже потім – у друкованій або телевізійній версії. Про це в опитуванні зазначила третина респондентів. Прикладами орієнтації на цифрові моделі роботи є видання “The Guardian” і “The Financial Times” у Великобританії та “Axel Springer” у Німеччині.

Завдяки розвитку цифрових технологій ЗМІ відкрили нові шляхи отримання прибутку. Дослідники відзначили збільшення кількості платних мобільних додатків на фоні зменшення реклами у потужних медіакомпаніях. Лідерами у використанні мобільних додатків є Китай і європейські країни. Найбільший відсоток платних преміум додатків (25%) використовується у французьких медіа. Друге місце посідають бразильські ЗМІ (20%), третє – іспанські (12%). Натомість, жоден з американських і канадських журналістів не використовує платних додатків.

Вихід ЗМІ в Інтернет призвів до розширення методів оцінки популярності того чи іншого журналістського продукту. “Якщо раніше редактори рахували кількість матеріалів, що вийшли в друк, та кількість ексклюзивних публікацій, то сьогодні вони повинні також враховувати показники популярності у соціальних мережах і трафік”, – стверджують дослідники. Наприклад, 86% журналістів у Канаді звертають особливу увагу на кількість унікальних відвідувань власних статей, розміщених на сайті. Далі у рейтингу за активністю використання цього показника розташувались США (68% респондентів), Швеція та Іспанія (по 58%), Бразилія та Росія (по 52%). У Франції домінує такий показник, як рівень популярності публікацій у соціальних медіа. 77% французьких журналістів враховують кількість фоловерів, 74% – кількість лайків та репостів.

Необхідність опанування і використання цифрових технологій призвела до збільшення обсягу роботи у журналістів. 46% респондентів зазначили, що редактори очікують від них створення більшої кількості контенту. 28% опитаних журналістів зазначили, що вони працюють над розробкою різних версій історії, залежно від того, де її оприлюднюють – в Інтернеті чи у традиційних формах ЗМІ. У такому підході перше місце посів Китай (64% респондентів), друге місце – Німеччина (44% респондентів).

Таким чином, тенденцією останніх років можна назвати розвиток нових форм сторітелінгу, що стали можливими завдяки цифровим технологіям. “Іноді цифровий сторітелінг може витісняти текстові історії та фотографії”, – говорять автори звіту. Зростає роль відеоматеріалів. Майже половина опитаних журналістів зазначила, що у їхніх редакціях журналісти самостійно знімають і монтують відео. У 2012 році лише 36% респондентів відзначали таку тенденцію, а у 2011 році – 20% респондентів. Окрім відео, журналісти все більше звертаються до методів візуалізації даних. У цьогорічному дослідженні 28% респондентів вказали, що у їхніх ЗМІ використовується інфографіка.

Згідно з результатами дослідження, зростає кількість журналістів, які вважають, щонайбільшу частку їхньої аудиторії становлять онлайн користувачі. Цієї думки дотримуються журналісти у Франції, Китаї, США, Бразилії та Канаді. Натоміть, в Індії, Швеції та Франції в середньому половина журналістів (69%, 61% і 45% відповідно) переконана, що найбільша частина їхньої аудиторії перебуває в офлайні.

І якщо рівень онлайн аудиторії журналісти оцінили переважно оптимістично, то фінансовий успіх цифрових технологій викликав сумніви. Лише 20% респондентів зазначили, що вважають свої онлайн публікації більш комерційно успішними, порівняно з традиційними версіями журналістських історій.

Цікавими виявились результати дослідження щодо престижу різних типів медіа. Так, понад половина опитаних журналістів вважають, що друковані видання є більш престижними, аніж онлайн ЗМІ. Виняток із цього тренду становили американські і канадські журналісти: лише 35% і 29% відповідно зазначили, що друковані медіа є авторитетними. В Росії жоден респондент не визнав престижності друкованих видань.

Порівняно з попередніми роками зросла роль соціальних мереж (Twitter, Facebook і Weibo) у професійній діяльності журналістів. По-перше, журналісти (51% респондентів), як і раніше, використовують їх для збору новинної інформації за умови, якщо профілі у соціальних мережах вважаються надійними. Лідерами у використанні соціальних медіа виявились США, Канада, Китай і Франція. По-друге, 37% опитаних журналістів перевіряють інформацію через соціальні мережі. По-третє, 55% журналістів використовують соціальні медіа з особистою метою: для просування власних матеріалів і розширення контактів.

Отримані дані свідчать про те, що у майбутньому збільшуватиметься кількість цифрового та інтерактивного контенту. Окрім того, відбуватиметься диференціація контенту залежно від того, де він публікується.

Із англомовною версією звіту ви можете ознайомитись тут.


 

Маргарита Чорнокондратенко – випускниця Могилянської школи журналістики Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”. Вона долучилась до команди Європейської обсерваторії журналістики наприкінці 2012 року. У 2010 році Маргарита здобула ступінь магістра з міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Після дворічного досвіду роботи у юридичній фірмі, Маргарита почала займатись журналістикою. Під час чемпіонату Євро 2012, що проходив в Україні, вона працювала стрінгером у міжнародній новинній агенції “Reuters”. Як журналіст-фрілансер Маргарита також пише для онлайн-видання у Києві.

Актуальні матеріали

Жителі Сумщини отримали субсидій на 33 млн гривень у 2019 році

Упродовж січня-вересня 2019р. державну субсидовану підтримку на оплату житлово-комунальних послуг було призначено майже 155 тис. домогосподарств на загальну суму 33,2 млн.грн. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.

У Сумах відбулися богослужіння і хресна хода з Корсунською іконою Божої Матері

21 жовтня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія на місці зруйнованого в 30-ті роки минулого століття Покровського храму с. Шпилівка Сумського району було звершено Божественну літургію.  

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Артур Герасимов: законопроект «про державне бюро розслідувань України» перетворює ДБР у залежну від президента інституцію

Фракція «Європейська Солідарність» виступає категорично проти ухвалення законопроекту 2116 і 2116-1 про Державне бюро розслідувань, адже цим законопроектом Державне бюро розслідувань України перетворюється в абсолютно автономний орган підконтрольний виключно президенту, – про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов…

Прокуратура Панами відкрила кримінальну справу проти Портнова за брехню проти Порошенка

Прокуратурою Панами розпочато кримінальне провадження проти пана Портнова за подання завідомо неправдивої заяви про вчинення кримінального правопорушення. Про це повідомив на прес-конференції адвокат п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка Ілля Новіков.

У мене немає амбіцій щодо жодних посад: Порошенко зробив гучну заяву

Буду робити все, що в моїх силах аби захистити Україну та її інтереси, – сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Єврорейська Солідарність» Петро Порошенко в інтерв’ю Прямому каналу.

Генеральний секретар НАТО відзначив реформи Порошенка для членства України в Альянсі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відзначив реформи здійснені за час президентства Петра Порошенка для членства України в Альянсі. Про це він сказав під час заходів в рамках Парламентської асамблеї НАТО.

Порошенко на засіданнях ПА НАТО в Лондоні закликав розпочати розгляд надання Україні ПДЧ щодо членства НАТО

П’ятий президент України, голова політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко взяв участь у засіданнях Політичного комітету та Комітету з питань безпеки і оборони Парламентської асамблеї НАТО у Лондоні.

Зеленский проводил совещание с силовиками на тему "посадок", которые "должны понравиться" людям, - Кошкина

В Офисе президента обсуждался порядок и приоритетность резонансных дел, с конкретными фамилиями, чтобы было "быстро" и "понравилось людям". Об этом на своей странице в Facebook написала главред Lb.ua Соня Кошкина.

Журналісти влаштували холодний душ Трубі

Нардепка Тетяна Чорновол прийшла на брифінг голови ДБР Романа Труби та вручила йому повідомлення про його ж злочин. Чорновол звинувачує Трубу в невиконанні рішення суду, яке зобов'язує його почати досудове розслідування справи заступника голови АП Януковича Андрія Портнова.

Економіка

Вода в Сумах дорожчає

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради повідомляє, що інформація про зміну тарифів на послуги підприємства з централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік оприлюднена в газеті «Урядовий кур’єр» від 21.09.2019 № 181.

Понад 3,1 млрд гривень скерувала до бюджету Сумська митниця ДФС

До Державного бюджету України протягом січня-липня 2019 року Сумською митницею ДФС перераховано 3 113,6 млн. гривень, у тому числі: - до загального фонду: 2 879,6 млн. гривень, - до спеціального фонду: 234,0 млн. гривень.

Сумчанин, которого избили и обворовали: в парке Кожедуба по дороге есть опоры, на которых должно быть освещение, но его нет

Об этом пишет пострадавший Дмитрий Д. на своей социальной страничке в сети Интернет: "Друзья, френды, так получилось, что в ночь с субботы на воскресенье возвращаясь домой c Зеленого театра (парк Кожедуба) меня отработали по полной: влупили в затылок, сняли часы,…

«Укрнафта» перерахувала 80 млн грн ренти до місцевих бюджетів Сумщини за І півріччя 2019 року

За 1 півріччя 2019 року до державного та місцевих бюджетів різних рівнів ПАТ «Укрнафта» сплатило 3,82 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями, що на 4,7% більше за заплановану за цей період ренту. З них 191,2 млн грн…

5,6 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати погасило Сумське НВО

Згідно з оперативною інформацією станом на 26 липня прострочену заборгованість із заробітної плати на загальну суму 270,4 млн грн. мали 12 підприємств міста.

Тенденції розвитку агропромисловості Сумщини обговорювали на обласній колегії

Вчора, 25 липня, під час засідання колегії Сумської облдержадміністрації розглядали питання реалізації державної програми фінансової підтримки агровиробників у 2019 році.

Соціум

Жителі Сумщини отримали субсидій на 33 млн гривень у 2019 році

Упродовж січня-вересня 2019р. державну субсидовану підтримку на оплату житлово-комунальних послуг було призначено майже 155 тис. домогосподарств на загальну суму 33,2 млн.грн. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.

У Сумах відбулися богослужіння і хресна хода з Корсунською іконою Божої Матері

21 жовтня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія на місці зруйнованого в 30-ті роки минулого століття Покровського храму с. Шпилівка Сумського району було звершено Божественну літургію.  

Відбулися зміни у процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 р. № 320 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” набрала чинності 19 жовтня.Зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл. Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру…

Демографія

Чемпіоном України з велоспорту став уродженець Сумщини

У Миколаєві проходить чемпіонат України з велоспорту.22 серпня пройшла парна гонка серед чоловіків. Уродженець Сум Олександр Головаш з киянином Андрієм Василюк виграли на дистанції 50 км, яку гонщики проїхали за 1 годину 1 хвилину і 23 с.Наш земляк представляв Київську…

Важливо на цьому тижні

Екс-директора дипертамента інфраструктури допитали у суді

Сьогодні, 23 жовтня, у Ковпаківському райсуді Сум відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі немовляти 2 січня цього року в ліфті по вулиці Супруна, 32/1.

Заборгованість із виплати заробітної плати медикам Сумщини сягнула 14 мільйонів гривень

Під час апаратної наради в облдержадміністрації директор обласного Департаменту фінансів Олена Батраченко повідомила, що на сьогодні прострочена заборгованість із виплати заробітної плати становить 15,8 млн грн, з них 14,1 млн грн припадає на галузь охорони здоров’я, повідомляє сайт ОДА.

Україні прогнозують найхолоднішу зиму за останні 30 років

Про це повідомляє "Українська кліматична мережа" на своїй сторінці у Facebook. "Зими в Україні нині екстремальні. Цього року довгострокові прогнози обіцяють і тепло з дощами, і рекордні морози зі снігопадами – найсильнішими за 30 років", - йдеться в повідомленні. Зазначається, що згідно зі…

Сумські депутати знову звернулись до Президента України

Під час позачергової сесії міської ради депутати ухвалили Звернення до Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО щодо ветування проєктів Законів, які стосуються використання касових апаратів і введення кешбеку в разі незаконно виданого чека.

До Всесвітньго дня боротьби з раком молочної залози у Сумах провели прес-конференцію

15 жовтня громадська організація "Жіночі крила Сумщини" у сумському прес-центрі "SumyNews" організувала захід присвячений до Всесвітньго дня боротьби з раком молочної залози. Присутні мали змогу поспілкуватися з головний мамологом Сумської області Ігорем Новицьким. 

Сморід у Сумах: Держекоінспекція прокоментувала ситуацію

Останні кілька днів у соціальних мережах сумчани масово скаржаться на сморід у різних районах міста. За сьогодні до Сумського обласного контактного центру надійшло три скарги, одна до Держпродспоживслужби.

Розгляд адмінпротоколів щодо заступниці міського голови Сум відклали втретє

Сьогодні, 8 жовтня, у Зарічному райсуді Сум мали розглянути адмінпротоколи стосовно заступниці мера Сум Альони Дмітрєвскої.

Коли включать опачення у дитячих садочках та лікарнях Сум?

Як повідомила сьогодні, 7 жовтня, на апаратній нараді заступник директора ТОВ «Сумитеплоенерго» Надія Покутня, із сьогоднішнього дня будуть включатися дитсадки за зверненнями керівників. Ще у п’ятницю були звернення по лікарнях. Всім, хто звернувся, опалення включили. Мер Сум Олександр Лисенко доручив включити…