Четвер, 22 серпня 2013

Редакції керуються принципом "онлайн на першому місці"

Сучасні цифрові технології дедалі глибше проникають у всі сфери журналістики, змушуючи не лише журналістів, а й медіаменеджерів змінювати підходи до роботи. Медіаіндустрія завойовує онлайн простір, продукуючи все більше цифрового контенту. Про це йдеться у звіті "Цифрова журналістика 2013", розробленому міжнародною компанією "Oriella PR Network", що спеціалізується на цифрових комунікаціях і соціальних мережах.

Це вже шосте дослідження, у якому аналізується роль цифрових технологій для сучасної журналістики. Протягом березня-квітня 2013 року дослідники провели опитування серед 533 журналістів з Австралії, Бразилії, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Індії, Італії, Нової Зеландії, Португалії, Росії, Іспанії, Швеції, Великобританії та США.

Активне використання цифрових технологій у сфері медіа призвело до того, щоньюзруми починають запроваджувати принцип “онлайн на першому місці”. Такий принцип передбачає, що “гаряча” новина з’являється на сайті медіа майже в режимі реального часу, а вже потім – у друкованій або телевізійній версії. Про це в опитуванні зазначила третина респондентів. Прикладами орієнтації на цифрові моделі роботи є видання “The Guardian” і “The Financial Times” у Великобританії та “Axel Springer” у Німеччині.

Завдяки розвитку цифрових технологій ЗМІ відкрили нові шляхи отримання прибутку. Дослідники відзначили збільшення кількості платних мобільних додатків на фоні зменшення реклами у потужних медіакомпаніях. Лідерами у використанні мобільних додатків є Китай і європейські країни. Найбільший відсоток платних преміум додатків (25%) використовується у французьких медіа. Друге місце посідають бразильські ЗМІ (20%), третє – іспанські (12%). Натомість, жоден з американських і канадських журналістів не використовує платних додатків.

Вихід ЗМІ в Інтернет призвів до розширення методів оцінки популярності того чи іншого журналістського продукту. “Якщо раніше редактори рахували кількість матеріалів, що вийшли в друк, та кількість ексклюзивних публікацій, то сьогодні вони повинні також враховувати показники популярності у соціальних мережах і трафік”, – стверджують дослідники. Наприклад, 86% журналістів у Канаді звертають особливу увагу на кількість унікальних відвідувань власних статей, розміщених на сайті. Далі у рейтингу за активністю використання цього показника розташувались США (68% респондентів), Швеція та Іспанія (по 58%), Бразилія та Росія (по 52%). У Франції домінує такий показник, як рівень популярності публікацій у соціальних медіа. 77% французьких журналістів враховують кількість фоловерів, 74% – кількість лайків та репостів.

Необхідність опанування і використання цифрових технологій призвела до збільшення обсягу роботи у журналістів. 46% респондентів зазначили, що редактори очікують від них створення більшої кількості контенту. 28% опитаних журналістів зазначили, що вони працюють над розробкою різних версій історії, залежно від того, де її оприлюднюють – в Інтернеті чи у традиційних формах ЗМІ. У такому підході перше місце посів Китай (64% респондентів), друге місце – Німеччина (44% респондентів).

Таким чином, тенденцією останніх років можна назвати розвиток нових форм сторітелінгу, що стали можливими завдяки цифровим технологіям. “Іноді цифровий сторітелінг може витісняти текстові історії та фотографії”, – говорять автори звіту. Зростає роль відеоматеріалів. Майже половина опитаних журналістів зазначила, що у їхніх редакціях журналісти самостійно знімають і монтують відео. У 2012 році лише 36% респондентів відзначали таку тенденцію, а у 2011 році – 20% респондентів. Окрім відео, журналісти все більше звертаються до методів візуалізації даних. У цьогорічному дослідженні 28% респондентів вказали, що у їхніх ЗМІ використовується інфографіка.

Згідно з результатами дослідження, зростає кількість журналістів, які вважають, щонайбільшу частку їхньої аудиторії становлять онлайн користувачі. Цієї думки дотримуються журналісти у Франції, Китаї, США, Бразилії та Канаді. Натоміть, в Індії, Швеції та Франції в середньому половина журналістів (69%, 61% і 45% відповідно) переконана, що найбільша частина їхньої аудиторії перебуває в офлайні.

І якщо рівень онлайн аудиторії журналісти оцінили переважно оптимістично, то фінансовий успіх цифрових технологій викликав сумніви. Лише 20% респондентів зазначили, що вважають свої онлайн публікації більш комерційно успішними, порівняно з традиційними версіями журналістських історій.

Цікавими виявились результати дослідження щодо престижу різних типів медіа. Так, понад половина опитаних журналістів вважають, що друковані видання є більш престижними, аніж онлайн ЗМІ. Виняток із цього тренду становили американські і канадські журналісти: лише 35% і 29% відповідно зазначили, що друковані медіа є авторитетними. В Росії жоден респондент не визнав престижності друкованих видань.

Порівняно з попередніми роками зросла роль соціальних мереж (Twitter, Facebook і Weibo) у професійній діяльності журналістів. По-перше, журналісти (51% респондентів), як і раніше, використовують їх для збору новинної інформації за умови, якщо профілі у соціальних мережах вважаються надійними. Лідерами у використанні соціальних медіа виявились США, Канада, Китай і Франція. По-друге, 37% опитаних журналістів перевіряють інформацію через соціальні мережі. По-третє, 55% журналістів використовують соціальні медіа з особистою метою: для просування власних матеріалів і розширення контактів.

Отримані дані свідчать про те, що у майбутньому збільшуватиметься кількість цифрового та інтерактивного контенту. Окрім того, відбуватиметься диференціація контенту залежно від того, де він публікується.

Із англомовною версією звіту ви можете ознайомитись тут.


 

Маргарита Чорнокондратенко – випускниця Могилянської школи журналістики Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”. Вона долучилась до команди Європейської обсерваторії журналістики наприкінці 2012 року. У 2010 році Маргарита здобула ступінь магістра з міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Після дворічного досвіду роботи у юридичній фірмі, Маргарита почала займатись журналістикою. Під час чемпіонату Євро 2012, що проходив в Україні, вона працювала стрінгером у міжнародній новинній агенції “Reuters”. Як журналіст-фрілансер Маргарита також пише для онлайн-видання у Києві.

Актуальні матеріали

На Іллінській знову ДТП

15 липня близько 14:30 працівники Сумської РДА, що знаходиться в кінці вулиці Іллінської, біля автовокзалу, почули звуки різкого тормозінн та удару. 

Два водії у нетверезому стані намагались дати хабар поліцейським за останню добу

За останню добу тільки в Глухові поліцейським водії пропонували 5000 гривень та 100 доларів США, за те, що вони «закриють очі» на керування ними транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські на пропозиції не пристали, а ось порушникам доведеться тепер…

ДВК розпочали роботу у Сумах

Від 5 липня на Сумщині, як і у всій країні, почали роботу дільничні виборчі комісії.  Як готуються до парламентських виборів в окружній комісії №157, і з якими проблемами стикаються члени виборчих комісій?

Сумські поліцейські оперативно розшукали грабіжників

«Невідомі забрали в мене сумку з грошима» — таке повідомлення нещодавно отримали патрульні від 21-річного сумчанина. Прибувши на місце, він пояснив, що, на вулиці Харківській, двоє невідомих побили його та забрали сумку, в якій знаходились гроші та особисті речі. Після…

Відключення водопостачання в Сумах сьогодні: хто залишиться без води?

Відділ «Служба 15-80» повідомляє жителям міста про регламентні та ремонтні роботи на внутрішньобудинкових мережах, які виконуватимуться сьогодні і вимагатимуть відключення водопостачання.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

В «ЄС» заявили про заплановані обшуки у “відкритому офісі” партії і брудну кампанію з дискредитації української армії

У “Відкритому офісі” партії “Європейська Солідарність” плануються обшуки, які мають на меті паралізувати роботу виборчого штабу партії. Крім того, в Україні розпочалась масштабна брудна кампанія, спрямована на дискредитацію Збройних Сил. Про це на брифінгу повідомила народний депутат України, член команди…

Заяви на тимчасову зміну місця голосування приймають у Сумах

У Сумах приймають заяви на тимчасову зміну  місця голосування на позачергові вибори до Верховної Ради. Починаючи зі старту виборчого процесу до ДРВ Зарічного району м. Суми жодної заяви на тимчасову зміну місця голосування подано не було. Повідомляє UA:Суми.

Замість того, щоб вирішувати проблеми сумчан депутати СМР обговорюють інавгурацію Президента

На другому пленарному засіданні LVI сесії Сумської міської ради 7 скликання 15.05.19 замість того, щоб вирішувати нагальні проблеми сумчан, депутати міськради обговорюють інавгурацію майбутнього Президента України.

Економіка

До бюджетів усіх рівнів в Сумській області сплачено 5,8 млрд гривень податків

Головне управління ДФС у Сумській області інформує, що збір до зведеного бюджету у січні – травні 2019 року забезпечено в сумі 5,8 млрд  гривень. У порівнянні до відповідного періоду минулого року приріст надходжень становить 532,5 млн. грн або 10 відсотка.

Майже 28 млн грн невикористаних субсидій до державного бюджету повернув «Сумигаз Збут»

Згідно доручення уряду, залишки невикористаної протягом опалювального періоду субсидії на газ  «Сумигаз Збут» повернув до державного бюджету 27,9 млн грн із 21,5 тис. особових рахунків споживачів газу Сумської області.

У сумського перевізника провели обшуки

Як повідомив сайт UA:Суми, у сумського нерегулярного перевізника – фірми «СанАвто» провели обшуки та вилучили документи. Діяли у рамках кримінального провадження, відкритого у квітні цього року. 

Панамська фірма відмовилась від позову до ПАТ "Сумське НВО"

Сьогодні, 10 червня, у Господарському суді Сумської області продовжився розгляд справи за позовом панамської фірми Грейт Стейшн Пропертіз до ПАТ "Сумське НВО". Панамська компанія просила суд визнати недійсними рішення наглядової ради сумського заводу, які були прийняті з 14 березня по 9…

У Сумських фіскалів проводять обшуки

28 травня із самого ранку в приміщенні Сумської ДФС та вдома у деяких співробітників проходять обшуки. Їх проводить Державне бюро розслідувань та Управління захисту економіки. Процесуальне керівництво у справі здійснює Генеральна прокуратура, повідомила прес-секретар прокурора Сумщини Наталя Науменко.

Господарський суд Сумської області відмовив у стягненні штрафних санкцій у сумі більше ніж 34 мільйона гривень стосовно ПАТ СНВО

Господарським судом Сумської області завершено судовий розгляд низки справ, що можуть мати підвищений суспільний інтерес, зокрема, з боку засобів масової інформації та мешканців міста, за позовами Акціонерного товариства  «Укртрансгаз» в особі філії «Управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» Акціонерного товариства «Укртрансгаз» до…

За незаконне розміщення реклами Держпродспоживслужба продовжує штрафувати суб’єкти господарювання

Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області при здійсненні постійного контролю за дотриманням законодавства про рекламу, біля торгового центру виявили факт розміщення суб’єктом підприємницької діяльності штендеру, без дозвільних документів від виконавчого органу міської ради, що є порушенням ч. 1 ст. 16 Закону…

На Сумщині збільшено площу природно-заповідного фонду області на 825,33 га

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки» збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 825,33 га.

Соціум

На Іллінській знову ДТП

15 липня близько 14:30 працівники Сумської РДА, що знаходиться в кінці вулиці Іллінської, біля автовокзалу, почули звуки різкого тормозінн та удару. 

Два водії у нетверезому стані намагались дати хабар поліцейським за останню добу

За останню добу тільки в Глухові поліцейським водії пропонували 5000 гривень та 100 доларів США, за те, що вони «закриють очі» на керування ними транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські на пропозиції не пристали, а ось порушникам доведеться тепер…

ДВК розпочали роботу у Сумах

Від 5 липня на Сумщині, як і у всій країні, почали роботу дільничні виборчі комісії.  Як готуються до парламентських виборів в окружній комісії №157, і з якими проблемами стикаються члени виборчих комісій?

Сумські поліцейські оперативно розшукали грабіжників

«Невідомі забрали в мене сумку з грошима» — таке повідомлення нещодавно отримали патрульні від 21-річного сумчанина. Прибувши на місце, він пояснив, що, на вулиці Харківській, двоє невідомих побили його та забрали сумку, в якій знаходились гроші та особисті речі. Після…

Відключення водопостачання в Сумах сьогодні: хто залишиться без води?

Відділ «Служба 15-80» повідомляє жителям міста про регламентні та ремонтні роботи на внутрішньобудинкових мережах, які виконуватимуться сьогодні і вимагатимуть відключення водопостачання.

Демографія

9 футбольних полів планують побудувати в цьому році на Сумщині

Начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Євген ПОХОДНЯ під час апаратної наради розповів, що на будівництво полів з державного бюджету було виділено 8 421 700 грн., з місцевих бюджетів  10 292 919 грн.  Будівельні роботи розпочаті навесні 2019 року.

Найспритніших депутатів визначили за результатами обласної спартакіади

Два дня вирували пристрасті на спортивних майданчиках Сум: у легкоатлетичному манежі та спортивному комплексі  СумДУ. Депутати майже з усіх районів області, міст, ОТГ показували свою спортивну майстерність у 5 видах спорту: шахах, шашках, волейболі, футзалі та настільному тенісі. Всього на змагання…

Важливо на цьому тижні

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич відвідала Сумщину

Свою робочу поїздку Міністр освіти та науки розпочала з відвідування опорного закладу – Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У рамках перебування Лілія Гриневич знайомиться також з роботою та матеріально-технічною базою Сумського міжрегіонального вищого професійного училища та Сумського національного аграрного університету.

Першу сумську медіатеку відкрили на Добровільній

У бібліотеці-філії № 4 запрацювала Перша Сумська медіатека – проект-переможець громадського (партиципаторного) бюджету.Саме за таку свою ініціативу активно голосували мешканці Добровільної та прилеглих мікрорайонів, результатом чого стало втілення в життя чудової ідеї.

На Сумщині активно будуються сучасні амбулаторії

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ проінспектував будівництво амбулаторій в Сумському та Краснопільському районах.

Стало відомо ім`я ще одного кандидата в депутати Верховної Ради по одному з мажоритарних округів Сумщини

Під час апаратної наради в Сумській обласній державній адміністрації 24 червня стало відомим ім`я ще одного кандидата в депутати Верховної Ради України по одному із мажоритарних округів Сумщини. Це тимчасово виконуючий обов`язки голови Сумської ОДА Вадим Акпєров. 

Правоохоронці припинили діяльність борделю у Сумах

Організатор дому розпусти - 40-річний сумчанин. Він пристосував під бордель свій двоповерховий будинок. Тут «працювало» 10 жінок віком від 18 до 45 років, а вартість сексуальних послуг коштувала від 500 гривень до 100 доларів США, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської…

У Сумах жителям Добровільної не увімкнуть новий фонтан: мер вважає, що то не його справа

Про це повідомляє депутат Наталуха: «Кошти на утримання фонтану на Добровільній Олександр Лисенко та його команда не передбачила на 2019рік. Подякуємо їм».

Смерть немовляти в ліфті: на майно чиновників Сумської міськради накладено арешт

Триває досудове слідство за фактом загибелі немовляти в ліфті, а також ймовірного привласнення коштів, виділених на ремонт підйомників. Нагадуємо, що за результатом першочергових слідчих дій до кримінальної відповідальності за порушення правил безпеки та зловживання повноваженнями вже притягнуто керівника та майстра-електромонтера…