Вівторок, 12 лютого 2013

DDoS-протест може потрапити під захист першої поправки до Конституції США

Адвокат Anonymous написав статтю для The Guardian, у якій виступає за легалізацію DDoS-протестів. Пропонуємо вашій увазі її переклад.

У світі немає зброї, сильнішої за слово. Цифрова революція останнього десятиріччя подарувала людям нові способи самовираження, слово процвітає, зближуючи людей по всьому світу. Як юрист і людина, що сприяє просуванню індивідуальних свобод, я був зачарований становленням слова в мережі, услід за яким з’явилася абсолютно нова форма протесту – онлайн-протест.

Один із нових способів подати уряду петицію для задоволення ваших скарг – збір онлайн-підписів; але я все ж найбільш зацікавлений пропагуванням швидших та ефективніших способів протесту. Тому мені було дуже цікаво спостерігати, як у грудні 2010 року організація хакерів-активістів Anonymous висловила своє невдоволення діями PayPal, коли останні влаштували банківську блокаду WikiLeaks.

Близько 10 000 протестувальників по всьому світу скористалися методом, знаним як DDoS (distributed denial of service), що, по суті, є еквівалентом багаторазового натискання кнопки оновлення сторінки. Коли багато людей «оновлюють» сторінку достатню кількість разів, сайт переповнюється трафіком, робота сервера сповільнюється – сайт навіть може на якийсь час стати зовсім недоступним. Самому сайту чи комп’ютеру, на якому він розміщений, ніяких пошкоджень не завдається, і коли протест закінчується, сайт продовжує працювати як звичайно.

Це не «хакінг», це протест, і це є виявом свободи слова.

Звісно, користувачі сайту тимчасово потерпають від певних незручностей, але демократія часто буває неохайною та незручною. Більш того, голос твого співгромадянина повинен завжди бути вартий того, щоб зупинитися на хвилинку та послухати. Ознайомлення з новими чи відмінними поглядами збагачує всіх нас. Так було й у випадку з DDoS-протестом PayPal у 2010 році.

Було… доки уряд Сполучених Штатів не вирішив подати 42 ордери та висунути обвинувачення 14 протестувальникам. Зазвичай в обвинуваченнях дії учасників акцій протесту прирівнювалися до порушення громадського порядку, але цього разу було інакше. Чотирнадцяти звинуваченим у справі PayPal (деякі з них були ще підлітками на момент акції) зараз загрожує до 15 років у федеральній в’язниці – за використання власного права на свободу слова, за висловлювання незадоволення діями корпорації PayPal, за відстоювання того, що вони вважали правильним.

Замість просто сплатити штраф у $50, як це було б у випадку з традиційними злочинами, пов’язаними з протестами, як-от сидячий страйк, підсудні у справі PayPal всерйоз ризикують опинитися за ґратами. Щоб вирішити цю ситуацію, люди влаштували збір онлайн-підписів, вимагаючи в Білого дому розглядати DDoS як вияв свободи слова – і я цілком підтримую цю ідею. Пам’ятаючи про те, що протест має бути обґрунтований за часом, місцем і методом, я щиро вважаю, що в кіберпросторі, та й у всьому світі, для такого виду протесту місце є.

Для прикладу з PayPal є чудова аналогія, щоби краще зрозуміти, чому DDoS є виявом свободи слова. У 1960 році борці за громадянські права подалися до буфету в Вулворті, що був розташований на розділеному американському півдні, тому що вони хотіли дати людям зрозуміти, що в них є право купити обід – так само протестувальники виступили проти PayPal, бо хотіли пожертвувати гроші WikiLeaks. Мета правоборців у Вулворті була проста: «Якщо ви приготуєте мені їжу, я з’їм її, заплачу вам і тоді піду». Аля цей простий концепт було тоді на півдні порушено, тому протест був необхідним.

Звісно, наша ситуація далека від тієї боротьби проти глибокої, історично зумовленої несправедливості – але, тим не менш, аналогія доречна. Тисячі протестувальників сказали за допомогою DDoS: «Я хочу пожертвувати гроші WikiLeaks – і тоді я піду. Ви заробите грошей, я буду вдоволений – виграють усі».

Але, на жаль, у PayPal та її материнській компанії eBay не все так просто з поглядом на бізнес. Вони вдалися до цензури, яку організація Anonymous не згодна терпіти – особливо враховуючи те, з якими сумнівними організаціями вони співпрацювали раніше. PayPal приймали пожертвування для National Vanguard (націонал-соціалістична організація) та Americans for the Truth About Homosexuality (анти-ЛГБТ організація), але в той час відмовилися приймати їх для WikiLeaks.

Таким чином, тисячі невдоволених людей по всьому світу висловили своє обурення через DDoS-протест. Все, що зробили протестувальники – зайняли частину пропускного каналу сервера. В PayРal заявили, ніби проголошуючи свою перемогу, що їхній сайт навіть жодного разу не відключився під час цієї акції. DDoS у цьому випадку використовувався цілком як форма протесту – це було вираження свободи слова, і його слід захищати належним чином. Закон має бути змінено.

Закон «Про комп’ютерне шахрайство та зловживання» придушує нові способи висловлення думок у мережі. Наша нація постала принципах свободи слова, і такі нешкідливі форми протестів, навпаки, треба заохочувати. Якщо б засновники цієї великої країни побачили, як зловживають їхніми основними принципами, я думаю, вони були б шоковані та ображені.

Треба заохочувати найкращих та найрозумніших із нас шукати нові способи вираження думок, пряму дію протесту не варто придушувати. Початок цифрової епохи слід розглядати як можливість розширити наші знання та покращити комунікацію. Уряд має бути зацікавлений у просуванні різних точок зору, а не у придушуванні нових, нестандартних та ефективних способів їх вираження.

З часу справи з PayPal DDoS-протестів такого масштабу не було. Слово примусили стихнути.

Вільям О’Дуглас, один із суддів Верховного Суду США, сказав: «Обмеження свободи думки і слова — найнебезпечніша з диверсій. Це дуже не по-американськи. Нація може легко програти, якщо ми підемо цим шляхом».

Тому час почати розмову про визнання DDoS законним вираженням протесту, що заслуговує на захист першої поправки до Конституції.

Автор: Джей Ляйдерман (Jay Leiderman), юрист, адвокат, який представляв інтереси Anonymous

Джерело: The Guardian

Переклад: Арсеній Лагутов

Актуальні матеріали

Жителі Сумщини отримали субсидій на 33 млн гривень у 2019 році

Упродовж січня-вересня 2019р. державну субсидовану підтримку на оплату житлово-комунальних послуг було призначено майже 155 тис. домогосподарств на загальну суму 33,2 млн.грн. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.

У Сумах відбулися богослужіння і хресна хода з Корсунською іконою Божої Матері

21 жовтня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія на місці зруйнованого в 30-ті роки минулого століття Покровського храму с. Шпилівка Сумського району було звершено Божественну літургію.  

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Артур Герасимов: законопроект «про державне бюро розслідувань України» перетворює ДБР у залежну від президента інституцію

Фракція «Європейська Солідарність» виступає категорично проти ухвалення законопроекту 2116 і 2116-1 про Державне бюро розслідувань, адже цим законопроектом Державне бюро розслідувань України перетворюється в абсолютно автономний орган підконтрольний виключно президенту, – про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов…

Прокуратура Панами відкрила кримінальну справу проти Портнова за брехню проти Порошенка

Прокуратурою Панами розпочато кримінальне провадження проти пана Портнова за подання завідомо неправдивої заяви про вчинення кримінального правопорушення. Про це повідомив на прес-конференції адвокат п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка Ілля Новіков.

У мене немає амбіцій щодо жодних посад: Порошенко зробив гучну заяву

Буду робити все, що в моїх силах аби захистити Україну та її інтереси, – сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Єврорейська Солідарність» Петро Порошенко в інтерв’ю Прямому каналу.

Генеральний секретар НАТО відзначив реформи Порошенка для членства України в Альянсі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відзначив реформи здійснені за час президентства Петра Порошенка для членства України в Альянсі. Про це він сказав під час заходів в рамках Парламентської асамблеї НАТО.

Порошенко на засіданнях ПА НАТО в Лондоні закликав розпочати розгляд надання Україні ПДЧ щодо членства НАТО

П’ятий президент України, голова політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко взяв участь у засіданнях Політичного комітету та Комітету з питань безпеки і оборони Парламентської асамблеї НАТО у Лондоні.

Зеленский проводил совещание с силовиками на тему "посадок", которые "должны понравиться" людям, - Кошкина

В Офисе президента обсуждался порядок и приоритетность резонансных дел, с конкретными фамилиями, чтобы было "быстро" и "понравилось людям". Об этом на своей странице в Facebook написала главред Lb.ua Соня Кошкина.

Журналісти влаштували холодний душ Трубі

Нардепка Тетяна Чорновол прийшла на брифінг голови ДБР Романа Труби та вручила йому повідомлення про його ж злочин. Чорновол звинувачує Трубу в невиконанні рішення суду, яке зобов'язує його почати досудове розслідування справи заступника голови АП Януковича Андрія Портнова.

Економіка

Вода в Сумах дорожчає

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради повідомляє, що інформація про зміну тарифів на послуги підприємства з централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік оприлюднена в газеті «Урядовий кур’єр» від 21.09.2019 № 181.

Понад 3,1 млрд гривень скерувала до бюджету Сумська митниця ДФС

До Державного бюджету України протягом січня-липня 2019 року Сумською митницею ДФС перераховано 3 113,6 млн. гривень, у тому числі: - до загального фонду: 2 879,6 млн. гривень, - до спеціального фонду: 234,0 млн. гривень.

Сумчанин, которого избили и обворовали: в парке Кожедуба по дороге есть опоры, на которых должно быть освещение, но его нет

Об этом пишет пострадавший Дмитрий Д. на своей социальной страничке в сети Интернет: "Друзья, френды, так получилось, что в ночь с субботы на воскресенье возвращаясь домой c Зеленого театра (парк Кожедуба) меня отработали по полной: влупили в затылок, сняли часы,…

«Укрнафта» перерахувала 80 млн грн ренти до місцевих бюджетів Сумщини за І півріччя 2019 року

За 1 півріччя 2019 року до державного та місцевих бюджетів різних рівнів ПАТ «Укрнафта» сплатило 3,82 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями, що на 4,7% більше за заплановану за цей період ренту. З них 191,2 млн грн…

5,6 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати погасило Сумське НВО

Згідно з оперативною інформацією станом на 26 липня прострочену заборгованість із заробітної плати на загальну суму 270,4 млн грн. мали 12 підприємств міста.

Тенденції розвитку агропромисловості Сумщини обговорювали на обласній колегії

Вчора, 25 липня, під час засідання колегії Сумської облдержадміністрації розглядали питання реалізації державної програми фінансової підтримки агровиробників у 2019 році.

Соціум

Жителі Сумщини отримали субсидій на 33 млн гривень у 2019 році

Упродовж січня-вересня 2019р. державну субсидовану підтримку на оплату житлово-комунальних послуг було призначено майже 155 тис. домогосподарств на загальну суму 33,2 млн.грн. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.

У Сумах відбулися богослужіння і хресна хода з Корсунською іконою Божої Матері

21 жовтня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія на місці зруйнованого в 30-ті роки минулого століття Покровського храму с. Шпилівка Сумського району було звершено Божественну літургію.  

Відбулися зміни у процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 р. № 320 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” набрала чинності 19 жовтня.Зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл. Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру…

Демографія

Чемпіоном України з велоспорту став уродженець Сумщини

У Миколаєві проходить чемпіонат України з велоспорту.22 серпня пройшла парна гонка серед чоловіків. Уродженець Сум Олександр Головаш з киянином Андрієм Василюк виграли на дистанції 50 км, яку гонщики проїхали за 1 годину 1 хвилину і 23 с.Наш земляк представляв Київську…

Важливо на цьому тижні

Екс-директора дипертамента інфраструктури допитали у суді

Сьогодні, 23 жовтня, у Ковпаківському райсуді Сум відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі немовляти 2 січня цього року в ліфті по вулиці Супруна, 32/1.

Заборгованість із виплати заробітної плати медикам Сумщини сягнула 14 мільйонів гривень

Під час апаратної наради в облдержадміністрації директор обласного Департаменту фінансів Олена Батраченко повідомила, що на сьогодні прострочена заборгованість із виплати заробітної плати становить 15,8 млн грн, з них 14,1 млн грн припадає на галузь охорони здоров’я, повідомляє сайт ОДА.

Україні прогнозують найхолоднішу зиму за останні 30 років

Про це повідомляє "Українська кліматична мережа" на своїй сторінці у Facebook. "Зими в Україні нині екстремальні. Цього року довгострокові прогнози обіцяють і тепло з дощами, і рекордні морози зі снігопадами – найсильнішими за 30 років", - йдеться в повідомленні. Зазначається, що згідно зі…

Сумські депутати знову звернулись до Президента України

Під час позачергової сесії міської ради депутати ухвалили Звернення до Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО щодо ветування проєктів Законів, які стосуються використання касових апаратів і введення кешбеку в разі незаконно виданого чека.

До Всесвітньго дня боротьби з раком молочної залози у Сумах провели прес-конференцію

15 жовтня громадська організація "Жіночі крила Сумщини" у сумському прес-центрі "SumyNews" організувала захід присвячений до Всесвітньго дня боротьби з раком молочної залози. Присутні мали змогу поспілкуватися з головний мамологом Сумської області Ігорем Новицьким. 

Сморід у Сумах: Держекоінспекція прокоментувала ситуацію

Останні кілька днів у соціальних мережах сумчани масово скаржаться на сморід у різних районах міста. За сьогодні до Сумського обласного контактного центру надійшло три скарги, одна до Держпродспоживслужби.

Розгляд адмінпротоколів щодо заступниці міського голови Сум відклали втретє

Сьогодні, 8 жовтня, у Зарічному райсуді Сум мали розглянути адмінпротоколи стосовно заступниці мера Сум Альони Дмітрєвскої.

Коли включать опачення у дитячих садочках та лікарнях Сум?

Як повідомила сьогодні, 7 жовтня, на апаратній нараді заступник директора ТОВ «Сумитеплоенерго» Надія Покутня, із сьогоднішнього дня будуть включатися дитсадки за зверненнями керівників. Ще у п’ятницю були звернення по лікарнях. Всім, хто звернувся, опалення включили. Мер Сум Олександр Лисенко доручив включити…