Середа, 30 січня 2013

Спроба рейдерського захоплення УАБС у Сумах

Незалежний журналіст. Коорднитор проектів медіа-платформи SumyNews, автор аналітичних програм "Ночной дозор", "Post scriptum", "Последний аргумент" та ін.

Закінчив філологічний факультет Сумського педагогічного університету в 1980 році, а також Московський державний педагогічний університет в 1991 році.

Медіа-платформа SumyNews продовжує новий проект - аналітичну авторську програму Сергія Алещенка "Ночной дозор".

Це програма про сумську політику з авторським поглядом людини, посвяченої в її таємниці.

Тема другої програми 2013 року: "Загроза рейдерського захоплення Української академії банківської справи у Сумах".

Українська академія банківської справи (УАБС) була створена Постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 1996 р. N 199 "Про створення Української академії банківської справи". У п.1 даної постанови було зазначено: "Прийняти   пропозицію Сумської обласної державної адміністрації і  Національного  банку, погоджену з Міністерством освіти, Міністерством  фінансів  і  Міністерством  економіки,  про створення в  місті Суми Української академії банківської справи".

У п.3 зазначеної Постанови було вказаноно: "Взяти до відома, що Сумська обласна державна адміністрація забезпечить створення  належної матеріально-технічної  бази  та соціальної інфраструктури Української академії банківської справи".

Зазначені положення свідчать про те, що створення УАБС відбувалося у суворій відповідності з чинним на той момент законодавством з урахуванням позицій Сумської обласної державної адміністрації та відповідних центральних органів виконавчої влади.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1999 р. N 1379-р УАБС було передано до сфери управління Національного банку України.

15 червня 2006 р. Розпорядженням КМУ №331-р "Деякі питання впорядкування мережі вищих навчальних закладів", було вирішено прийняти пропозицію НБУ щодо  реорганізації шляхом  перетворення  Української академії банківської справи у Сумський інститут банківської справи з  передачею до складу створеного цим же розпорядженням Університету банківської справи у м. Київ.

Враховуючи те, що УАБС НБУ створювалася Постановою Кабінету міністрів України, то і зміна її статусу повинна була здійснюватись правовим актом аналогічним тому, яким її було створено, тобто Постановою Кабінету Міністрів України. Таким чином зміна статусу УАБС НБУ з самостійного вищого навчального закладу IV рівня акредитації на структурний підрозділ Київського університету банківської справи відбулася з порушеннями і в подальшому в правових актах НБУ, які стосувались правового статусу Київського університету банківської справи та УАБС НБУ, академія продовжувала розглядатись як самостійний вищий навчальний заклад.

Повернення до питання реорганізації УАБС НБУ в структурний підрозділ Київського університету банківської справи містить в собі декілька загроз, серед яких головними є наступні:

втрата існуючого наукового потенціалу академії, зокрема в частині підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації у зв’язку із неможливістю існування у відокремленому структурному підрозділі спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій, а також аспірантури;

втрата можливості реалізації в межах одного навчального закладу концепції безперервної освіти, яка є домінуючою у найбільш розвинутих країнах світу;

втрата привабливості навчального закладу для абітурієнтів, як такого, статус якого понижено до мінімального, що свідчить про відсутність перспектив подальшого розвитку;

висока ймовірність невиконання ліцензійного обсягу прийому студентів на навчання по всіх спеціальностях, що викличе проблеми з повторною акредитацією навального закладу та продовженням дії  ліцензій на здійснення освітньої діяльності за всіма напрямами підготовки та спеціальностями;

втрата напрацьованих за 17 років існування академії міжнародних зв’язків з провідними вищими навальними закладами різних країн, науковими установами та міжнародними організаціями;

виникнення соціальної напруги серед студентів та їх батьків, які укладали договори про навчання в УАБС НБУ, як престижному самостійному вищому навчальному закладі, а не у відокремленому структурному підрозділі маловідомого університету;

відтік до інших навчальних закладів студентів, які навчаються на 1-4 курсах внаслідок незадоволення рівнем навчального закладу, диплом якого вони отримають.

Внаслідок реалізації зазначених загроз Сумська область та м. Суми протягом  2-3 наступних років можуть повністю втратити потужний вищий навчальний заклад [!!!], що призведе до негативних наслідків як соціального (зникнення крупного центру освіти і виховання молоді, вивільнення значної кількості науково-педагогічних працівників без перспективи працевлаштування, а також персоналу академії), так і економічного характеру (втрата одного із найбільших в місті платників податків).


Найбільш прийнятним виходом із ситуації, що склалася, і ліквідації зазначених вище загроз, уявляється внесення змін до розпорядження Кабінету міністрів України від  15 червня 2006 р. №331-р "Деякі питання впорядкування мережі вищих навчальних закладів" з метою збереження існуючого статусу УАБС НБУ і приведення зазначеного розпорядження у відповідність з чинним законодавством.

Доктор юридичних наук, проф. УАБС Дм.Лук'янець підготував для губернатора Ю.Чмиря проект постанови Кабінету міністрів про внесення змін до постанови 2006 року, де йшлося про реорганізацію УАБС. В разі схвалення цього документу, правова колізія на цьому має завершитись. 
Але для цього потрібна політична воля. Цього ж таки Сергія Арбузова - це як мінімум. Якщо ситуація дійде до міського політичного страйку як останнього аргументу проти рейдерства - тоді президента Віктор Януковича

Відповідно до п.26 Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2005 р. N 870,  внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України або визнання її такою, що втратила чинність, оформляється постановою, а  до розпорядження - розпорядженням, а також постановою, якщо одночасно вносяться зміни до постанов і розпоряджень. Відповідно до п.27 зазначених Правил,  при внесенні змін до актів Кабінету Міністрів України, перевага надається  викладенню  у  новій редакції речень, підпунктів, пунктів, розділів (підрозділів), а не численній заміні слів, речень, абзаців. Відтак проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України може виглядати наступним чином:

                                                                                                                  Проект

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я 
від … ……. 2013 р. N …-р

 

Київ 

Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України

                            від  15 червня 2006 р. N 331-р

 

 

         Внести   зміни  до  розпорядження  Кабінету  Міністрів  України від  15 червня 2006 р. N 331-р виклавши його у такій редакції:

     “1. Прийняти пропозицію Національного банку щодо:

     утворення Університету банківської справи (м. Київ);

     реорганізації шляхом  перетворення  з  передачею  до   складу Університету:

     - Львівського банківського інституту  у  Львівський  інститут банківської справи;

     - Харківського  банківського  інституту  Української академії банківської справи у Харківський інститут банківської справи;

     - Черкаського  банківського  інституту  Української  академії банківської справи у Черкаський інститут банківської справи.

     2. Узяти  до відома,  що студенти інститутів,  названих  у пункті  1 цього розпорядження,  продовжують навчання у відповідних новоутворених інститутах    Університету    банківської     справи (м. Київ).”

     Прем'єр-міністр України                                                                                 М. АЗАРОВ 


Тому, виклик який стоїть перед громадою міста - насправді величезний, хоча для багатьох і непомітний на перший погляд; це не тільки активи вартістю десь на 1 млрд гривень; це ще й питання поваги до нас як до громади; чи можна от просто так взять і отжать... 

Програма створена за підтримки американського уряду, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews Network. Думки, висловлені на сайті медіа-платформи SumyNews, можуть не співпадати з точкою зору USAID, Internews Network та американського уряду.

Громадська організація "Центр досліджень регіональної політики" © 2012-2013.
Всі права застережено.

Актуальні матеріали

Сільський голова-"БЮТівець" провів незаконну оборутку з нерухомістю на понад 1 мільйон гривень

Голова Новосуханівської сільської ради, обраний від ВО "Батьківщина", Петро Нікітенко та фізична особа відповідатимуть у суді за незаконну оборудку з об’єктами нерухомості вартістю понад 1 млн грн.

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня

З 1 жовтня споживачам Котельні північного промвузла в Сумах обіцяють гарячу воду, а лікарням, садочкам та школам, і - опалення за потреби. Про це 28 вересня повідомили під час апаратної наради у Сумського міського голови.

Сумська ОПЗЖ влаштувала розважальний захід біля озера Чеха в день жалоби

26 вересня оголошено днем жалоби в Україні у зв'язку з катастрофою військового літака АН-26 на Харківщині, що сталася у п'ятницю. Згідно з указом № 410/2020, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і…

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

В Сумах КП «Горсвет» ответит за «Котельную Северного промузла»

На очередной сессии Сумского горсовета депутаты поддержали решение об определении гаранта выплаты долгов за энергоносители дирекции КСПУ перед ООО «Сумытеплоэнерго», что позволит возобновить горячее водоснабжение потребителям котельной.

Вибори

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

"Європейська Солідарність" оприлюднила список до Сумської міської ради

На партійній Конференції 20 вересня відбулося висунення кандидатів до місцевих органів влади. «Європейська Солідарність» оприлюднює повний список своєї команди із 42 кандидатів у депутати Сумської міської ради. Про це повідомляється на пайті сумського осередку "Європейської Солідарності".

Вадим Акпєров йде в мери

На посаду Сумського міського голови на місцевих виборах буде балотуватися голова Сумської районної ради та очільник обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

«Пане президенте, чого ж боїмося?»: ветерани АТО в Сумах, все ж таки, дочекалися Зеленського

В Сумах ветерани АТО та ООС під «опікою» охорони президента України та поліціянтів чекали на Володимира Зеленського біля театру імені Щепкіна, де той сьогодні був з візитом. Активісти хотіли поставити питання президенту щодо рок-музиканта та військового Андрія Антоненка, відомого також,…

Зеленський в Сумах: я не просто головнокомандувач, я верховний головнокомандувач

Президент Володимир Зеленський сьогодні був з візитом в Сумах. Так, відвідуючи театр імені Щепкіна президент поспілкувався з сумськими журналістами.

Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які свідчать, що українські спецслужби проводили операцію проти російських найманців з ПВК «Вагнер» (документи)

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які доводять, що українські спецслужби дійсно проводили спецоперацію для затримання найманців з російської ПВК «Вагнер». Фотокопії документів опубліковані  на його сторінці у мережі Facebook. Як відомо, керівництво Верховної Ради досі ігнорує…

Рябуха – «троянская лошадь» Лысенко?

Скоро сумчане пойдут на выборы. Они имеют право знать, кто же такие кандидаты в меры, тем более - от партии «Слуга народа», которой в прошлом году они отдали большинство голосов.

«Пане президенте, вам не соромно!?»: Зеленського принизили на всю країну його ж «слуги»

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Гео Лерос звинуватив президента Володимира Зеленського в порушенні обіцянок, а керівника Офісу президента – у зловживанні владою і роботі на спецслужби Росії, але доказів не навів.

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня

З 1 жовтня споживачам Котельні північного промвузла в Сумах обіцяють гарячу воду, а лікарням, садочкам та школам, і - опалення за потреби. Про це 28 вересня повідомили під час апаратної наради у Сумського міського голови.

Сумська ОПЗЖ влаштувала розважальний захід біля озера Чеха в день жалоби

26 вересня оголошено днем жалоби в Україні у зв'язку з катастрофою військового літака АН-26 на Харківщині, що сталася у п'ятницю. Згідно з указом № 410/2020, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і…

В Сумах КП «Горсвет» ответит за «Котельную Северного промузла»

На очередной сессии Сумского горсовета депутаты поддержали решение об определении гаранта выплаты долгов за энергоносители дирекции КСПУ перед ООО «Сумытеплоэнерго», что позволит возобновить горячее водоснабжение потребителям котельной.

Сумчанка передала Прем'єр-міністру ймовірні факти корупції Лисенка

У вівторок, 22 вересня, під час візиту Прем'єр-міністра україни Дениса Шмигаля сумчанка передала звернення щодо незаконності проведення будівельних робіт в історичному ареалі міста Суми (територія біля МЦ "Романтика" та Театральна площа).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль приїхав на Сумщину

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 22 вересня перебуває з робочою поїздкою в Сумській області. Він відвідав Сумську обласну лікарню на Ковпака, 18. За словами речниці обласної адміністрації Ірини Мозгової, мова йшла про будівництво на вулиці Ковпака медичного містечка, до якого планують внести як…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

Сільський голова-"БЮТівець" провів незаконну оборутку з нерухомістю на понад 1 мільйон гривень

Голова Новосуханівської сільської ради, обраний від ВО "Батьківщина", Петро Нікітенко та фізична особа відповідатимуть у суді за незаконну оборудку з об’єктами нерухомості вартістю понад 1 млн грн.

Легендарний військовий полковник очолив список «ЄС» до Сумської облради

20 вересня у Сумах відбулася Конференції Сумської обласної територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Політична сила назвала прізвища лідерів, які очолили єдині списки кандидатів від партії до Сумської обласної ради. Так, список «ЄС» до Сумської облради очолив Військовий комісар Сумського…

А громада хай зачекає: поки міський голова цілими днями агітує за себе у дворах, пів міста залишилось без води

Через борги КП "Міськводоканал" перед "Сумиобленерго" у середу, 16 вересня, частину Сум відключили від водопостачання (Токарівський і Тополянський водозабори"). На сайті "Міськводоканалу" сумчан повідомили лише про припинення водопостачання. А ось про те, що його ввімкнуть не було жодного слова. Цим…

Сумські чиновники замість роботи на благо Сум їздять на святкування по іншим містам

Чиновники Сумської міської ради замість роботи над проблемами міста розїжджають по іншим містам. Та це й не дивно, адже у Сумах не зроблено жодних місць, де можна було б відпочити звичайним сумчанам.  

Рекламне свавілля: у Сумах черговий скандал

У четвер, 20 серпня, у Сумах встановили чотири електронны рекламны екрани на центральних вулицях міста. Дозвіл на це надав виконавчий комітет Сумської міської ради. Проте, попри обіцянки міського голови Олександра Лисенко не встановлювати рекламні носії у цих зонах, їх все…

На Сумщині було прийняте рішення щодо задіяння другої хвилі закладів охорони здоров’я для лікування COVID-19

Про це під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

Новий антирекорд: за минулу добу Covid-19 підтвердили у 75 осіб

За минулу добу Covid–19 підтвердили у 75 осіб (м. Суми – 45, Сумський р–н – 5, Охтирка – 2, Охтирський р–н – 3, Глухів – 1, Білопілля – 2, Недригайлівський р–н – 1, Кролевець – 3, Кролевецький р–н – 13.…

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Сумщина встановила антирекорд: за добу виявили 19 випадків коронавірусу

Як свідчать дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу від РНБО України, на Сумщині підтверджено вже 430 випадків COVID-19. За минулу добу виявили 19 нових випадків. Станом на 9.00 26 липня в області одужало вже 330 осіб, 93 все ще хворіють.