П'ятниця, 27 січня 2012

Переговори по Зоні вільної торгівлі з ЄС: Юрій Вдовенко vs. Jose Manuel Pinto Texeira

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

28 травня 2011 року Суми відсвяткували День Європи, на який завітала потужна делегація іноземних дипломатів. Зокрема, останні взяли участь у Регіональному форумі громадянського суспільства - захід приймала бібліотека банківської академії. Послухати одразу п’ятьох послів прийшли журналісти, студенти, експерти, депутати, а також мер Геннадій Мінаєв.

Закордонні гості підкреслили, що успішність євроінтеграції передусім залежить від самої України, яка мусить виконати необхідні вимоги.

Жозе Мануел Пінту Тейшейра, Голова Представництва Європейського Союзу: "Україна стала незалежною одночасно з Угорщиною, але ще не позбулася деяких рис комуністичної системи.

Отже, Україна стала членом  тієї команди, яка допомагає прискорити цей процес, але для того, щоб досягти рівня потрібної довіри, попереду ще багато роботи".

Крістер Міккелссон, Посол Республіки Фінляндія: "Членство у Євросоюзі – це не щось окреме. Це означає, що ви повинні змінитись - змінити цінності, правила, які згодом доведуть свою ефективність. У ЄС країни відрізняються, постійно порівнюють себе з іншими. Отже, суть цього – зміни у суспільстві, а не саме членство".

Міхаль Баєр, Посол Угорської Республіки:
"Моє враження від перебування в Україні протягом 6 місяців можна висловити так: більшість українців знають, куди їм іти. Вони дивляться на Захід, орієнтуються на нього. У Сумах я підтвердив свої думки.

Люди хочуть гарно жити, але ЄС – це не тільки безпроблемні подорожі, високий рівень життя, обслуговування і т.д. Це виклик, і потрібно багато працювати над цим".

Ганс-Юрґен Гаймзьот, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини: "Хочу відзначити, що  у цьому місті я побачив інтерес та бажання вчитися новому. Відчув європейський дух, відвідавши різні об’єднання, школи, університети.  Не знаю, чи є Суми найзахіднішою областю, але якщо порівнювати намагання інших областей, то Суми гарно справляються зі своїм завданням та бажанням бути попереду".

Пітер Ян Волтерс, Повноважний Посол Королівства Нідерланди: "Хочу навести приклад однієї з громад невеличкого села. 300 людей об’єдналися та звернулися до влади заради того, щоб мати доступ та захищати запаси питної води. Це приклад того, як треба брати ініціативу та відповідальність у свої руки, чітко висловлювати свої бажання та "будувати Європу в Україні".

Дипломати відповіли на ряд питань - сумчан цікавила Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, ініціатива "Східне партнерство", зона вільної торгівлі, безвізовий режим і так далі.


Пінту Тейшейра Жозе Мануель, європейський дипломат, голова Представництва ЄС в Україні

Жозе Мануел Пінту Тейшейра (José Manuel Pinto Teixeira) народився в Португалії. Закінчив Військово-морську академію, служив у ВМФ Португалії. Навчався в Лісабонському технічному університеті, а післядипломну освіту здобув у Норвезькому технічному університеті та Лондонській школі економічних і політичних наук. Працював керівником міжнародних проектів у Південній Африці та на Середньому Сході.

З 1988 року почав працювати в Європейській комісії. Працював у представництві Єврокомісії в Свазіленді та Міністерстві закордонних справ Португалії під час першого головування Португалії в Європейському Союзі у 1992 році. З 1998-го по 2002-й він був послом Єврокомісії в колишній Югославській Республіці Македонія, а в 2002-2005 роках обіймав цю ж посаду в Республіці Мозамбік. З 16 жовтня 2008 призначений послом Європейської комісії, а також главою представництва Єврокомісії в Україні.


Цитати:

Україна сьогодні не є країною-кандидатом. Однак Україні пропонується можливість бути економічно інтегрованою у єдиний ринок ЄС та політично асоційованою з ЄС.

Це формула майбутньої Угоди про асоціацію, яку ЄС пропонує Україні. Хотів би наголосити на тому, що ця формула не виключає можливого членства України в ЄС у майбутньому.

Що стосується європейських політиків та осіб, які приймають рішення, то вони вітають факт політичної стабільності в Україні, що є передумовою для впровадження ключових реформ.

З іншого боку, ми також висловлюємо своє занепокоєння щодо дотримання базових демократичних принципів, прав людини та основних свобод, як от, наприклад, свобода мас-медіа та свобода зібрань.

Це ті цінності та принципи, щодо яких ЄС не готовий іти на компроміси. Загалом, Україна залишається одним із ключових сусідів ЄС, і ЄС пильно стежить за тим, що відбувається в країні.

З першого дня, коли набуде чинності нова угода, ЄС повністю лібералізує 95% українського експорту на європейські ринки. Всі ці товари будуть експортуватись до ЄС без будь-яких тарифів або кількісних квот. Це дозволить істотно збільшити український експорт та відкрити нові ринки збуту для українських виробників, що, в свою чергу, створить нові робочі місця, збільшить надходження до бюджету.

Ті 5%, що залишаються, - це переважно сільськогосподарська продукція. Але жодних кількісних обмежень експорту не буде. Натомість ЄС готовий пропонувати певні квоти для цих товарів, в рамках яких експорт буде без тарифів.

Обсяг товарів, що перевищуватиме квоти, експортуватиметься до ЄС згідно з тими торговельними умовами, які є зараз. Погіршення не буде, навпаки, буде покращення умов експорту сільськогосподарської продукції до ЄС.

Єдине питання обговорення сьогодні – це розмір цих квот та швидкість, з якою збільшуватимуться квоти та знижуватимуться тарифи.

 

Актуальні матеріали

Атака на українську мову: в останній пленарний тиждень літа Рада збирається розглянути контроверсійний закон «Слуги народу»

Депутати «Європейської солідарності» б’ють на сполох – законопроект скандального представника монобільшості Максима Бужанського пропонує скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Також, в разі ухвалення пропозицій, скасовується перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання. Фактично,…

У Сумському пологовому будинку виявлено коронавірус: хто з медиків на самоізоляції?

16 санітарок пологового будинку в Сумах залишаються на самоізоляції після виявлення в їхньої колеги коронавірусу. Про це журналістам розповіла директорка пологового будинку Ольга Чирва.

Сумчани просять встановити світлофор та лежачого поліцейського після з'їзду з мосту КРЗ

Як ви, можливо знаєте, рух по вулиці Героїв Крут в районі мосту КРЗ дуже жвавий, оскільки це одна з важливих транспортних артерій міста. В той же час, водії часто-густо не дотримуються ПДР, зокрема значно перевищують допустиму швидкість руху та, часто-густо,…

«Сумытеплоэнерго» сообщает о восстановление горячего водоснабжения

ООО «Сумытеплоэнерго» в период с 1 по 31 июля осуществляет гидравлические испытания повышенным давлением на магистральных тепловых сетях и распределительных тепловых сетях и технологическом оборудовании котельных, что сопровождается прекращением предоставления услуги по централизованному снабжению горячей воды.

«Європейська Солідарність» вимагає створення ТСК з розслідування фальсифікації справ проти Порошенка – Ірина Геращенко на Погоджувальній раді

«Європейська Солідарність» вимагає створення тимчасової слідчої комісії парламенту для розслідування фактів втручання Офісу президента та Генерального прокурора в роботу Державного бюро розслідувань та фальсифікації справ проти лідера опозиції Петра Порошенка. Про це під час Погоджувальної ради заявила співголова фракції Ірина…

У Грищенка вже є четвертий заступник

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО і сьогодні представив нового заступника апарату облдержадміністрації і керівникам структурних підрозділів.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Атака на українську мову: в останній пленарний тиждень літа Рада збирається розглянути контроверсійний закон «Слуги народу»

Депутати «Європейської солідарності» б’ють на сполох – законопроект скандального представника монобільшості Максима Бужанського пропонує скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Також, в разі ухвалення пропозицій, скасовується перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання. Фактично,…

«Європейська Солідарність» вимагає створення ТСК з розслідування фальсифікації справ проти Порошенка – Ірина Геращенко на Погоджувальній раді

«Європейська Солідарність» вимагає створення тимчасової слідчої комісії парламенту для розслідування фактів втручання Офісу президента та Генерального прокурора в роботу Державного бюро розслідувань та фальсифікації справ проти лідера опозиції Петра Порошенка. Про це під час Погоджувальної ради заявила співголова фракції Ірина…

«Я не я і хата не моя»: радник голови ОДА вирішив не вибачатися за «козла»

Депутат Сумської облради Костянтин Товстуха вирішив не вибачатися за свої нецензурні образи в адресу головного лікаря Сумської обласної дитячої лікарні Ігоря Змислі в соцмережі Facebook. Натомість, зрозумівши, в центрі якого скандалу він опинився, написав масштабний пост в якому спробував виправдатися,…

На підтримку Порошенка під суд вийшло 10 тисяч осіб – серед них сумчани

Багатотисячний мітинг зібрався під стінами Печерського суду проти політичних репресій на підтримку п’ятого президента Петра Порошенка. Учасники мітингу – активісти, волонтери, представники місцевого самоврядування, народні депутати, громадські діячі – у своїх виступах наголосили, що вони не просто підтримують Порошенка –…

Через незаконні дії ДБР в повітряній обороні України більше доби була діра у сотні кілометрів, винні у цьому мають бути покарані – генерал Михайло Забродський

Вилучення слідчими Державного бюро розслідувань елементів із засобів системи протиповітряної оборони України було здійснено протизаконно та призвело до відключення системи ППО. «Європейська Солідарність» вимагає притягнути до відповідальності всіх, хто створив небезпеку для системи оборони держави.  Про це заявив народний депутат,…

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

У Сумському пологовому будинку виявлено коронавірус: хто з медиків на самоізоляції?

16 санітарок пологового будинку в Сумах залишаються на самоізоляції після виявлення в їхньої колеги коронавірусу. Про це журналістам розповіла директорка пологового будинку Ольга Чирва.

Сумчани просять встановити світлофор та лежачого поліцейського після з'їзду з мосту КРЗ

Як ви, можливо знаєте, рух по вулиці Героїв Крут в районі мосту КРЗ дуже жвавий, оскільки це одна з важливих транспортних артерій міста. В той же час, водії часто-густо не дотримуються ПДР, зокрема значно перевищують допустиму швидкість руху та, часто-густо,…

У Грищенка вже є четвертий заступник

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО і сьогодні представив нового заступника апарату облдержадміністрації і керівникам структурних підрозділів.

На Сумщину прийшли дощі та похолодання

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у вівторок, 14 липня, в Сумах очікуються значний дощ і поривчастий вітер.

Сумські чиновники не вважають, що в області є загроза поширення COVID-19

Обласна комісія ТЕБ та НС визначила Сумщину як таку, що не належить до областей із значним поширенням COVID-19, де запроваджується посилення протиепідемічних заходів. Таке рішення прийняли під час засідання комісії під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА.

Голос Путіна розповів, як підробляти голоси – в тому числі глав держав

У соцмережах з'явився ролик про російську технологію з синтезування голосів, де російський президент Путін розповідає, як підробити і фальсифікувати голос будь-кого. «Шановні громадяни Росії! Дорогі друзі. Сьогодні я хотів би вам розповісти про одну дуже перспективну технологію. Наші інженери навчили…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

«Сумытеплоэнерго» сообщает о восстановление горячего водоснабжения

ООО «Сумытеплоэнерго» в период с 1 по 31 июля осуществляет гидравлические испытания повышенным давлением на магистральных тепловых сетях и распределительных тепловых сетях и технологическом оборудовании котельных, что сопровождается прекращением предоставления услуги по централизованному снабжению горячей воды.

Зеленський та Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців

Володимир Зеленський та Петро Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців. Але якщо рейтинг діючого президента та його партії знизився, то в його попередника з командою навпаки зріс, в порівнянні з минулорічними виборами. Про це свідчать соціологічне дослідження компанії СОЦІС, яке…

На Сумщині посилюють карантин

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято рішення щодо запровадження більш жорстких заходів під час дії адаптивного карантину на території Сумської області.

Сумской горсовет определил перевозчиков мусора в городе

Сегодня, 10 июня, на сессии Сумского горсовета депутаты проголосовали за решение «Об определении исполнителей услуг по вывозу бытовых отходов на территории Сумской городской объединенной территориальной громады».

На Сумщині заявили, що готові до другого етапу послаблення карантину

Завдяки дотриманню жителями Сумської області обмежувальних заходів, ситуація із розповсюдженням коронавірусної інфекції на Сумщині наразі є не тільки контрольованою, а й дозволяє регіону перейти до другого етапу виходу з карантину. Обласна влада вдячна всім, хто підійшов з розумінням та всією…

З 11 травня влада розпочинає зняття перших карантинних обмежень

Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину Про це заявив Прем’єр-міністр України, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів.

У Сумській та Одеській областях розпочнеться ІФА-тестування, що дозволить виявити наявність антитіл до коронавірусу

Про це у програмі «Свобода слова» на ICTV повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор ЛЯШКО.

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині, з них одна людина – померла. Однак, поки кримінальне провадження не відкривали. Про це журналістам розповів речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.