Понеділок, 22 червня 2020

Проти мера міста Суми Лисенка порушено 3 нові кримінальні справи

Протягом червня 2020 року проти міського голови міста Суми Лисенка О.М. зареєстровано три нових кримінальних провадження №12020200440001547, №12020200440001937 та №12020200440001938. У цих провадженнях мають бути надані оцінки особистим діям міського голови  Сум Лисенка О.М. та депутатів Сумської міської ради, що своїми діями або бездіяльністю  перешкоджають виконанню рішень судів та наносять майнову шкоду територіальній громаді та потерпілому. Оцінка має бути дана за ознаками кримінальних правопорушень, за які передбачено відповідальність згідно частини 3 статті 382 (Невиконання судового рішення) та статті 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України з санкцією позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Деталі справи.

1.

У відповідності до статті 14 Конституції України та статті 121 Земельного кодексу України для будівництва власного житлового будинку 30.08.2006 року потерпіла особа Кірноз Р.А., як і тисячі інших сумчан, вирішив скористатися своїм правом на безоплатне отримання землі в місті Суми та подав заяву до Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради про попереднє погодження місця розташування земельної ділянки площею 0,10 га по вулиці Макаренко, замовив містобудівне обґрунтування, здійснив погодження містобудівного обґрунтування в Управлінні архітектури, отримав його висновок щодо попереднього погодження використання земельної ділянки, та отримав інформаційний лист Сумського міського управління земельних ресурсів № 2737/01-27 від 21.05.2007 р про відсутність інших заяв на цю земельну ділянку.

В процесі розгляду заяви Сумська міська рада порушувала встановлені законом терміни для розгляду, в зв’язку  з чим з метою захисту прав на землю було ініційовано судову справу.

Ковпаківський районний суд 02.10.2008 р. в справі № 2-А – 319/08 постановив:

-        визнати протиправною бездіяльність Сумської міської ради щодо розгляду заяви про виділ вільної земельної ділянки площею 0,10 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку на розі вулиці Якіра та Макаренко згідно схеми генерального плану, що додається;

-        зобов’язати орган місцевого самоврядування розглянути на найближчій сесії заяву про виділ зазначеної земельної ділянки у користування.

Зазначене рішення суду було виконане майже через рік. Сумська міська рада в ході виконавчого провадження прийняла рішення від 23.09.2009 р. № 3021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

2.

В процесі виконання рішення суду стало відомо, що за час затягування з його виконанням та всупереч ухвалі суду від 14.05.2008 р. про заборону Сумській міській раді та її виконавчим органам приймати рішення стосовно передачі у власність іншим особам цієї земельної ділянки, Сумська міська рада рішенням від 24.12.2008 р. №2261-МР протиправно передала її у власність іншим зацікавленим особам. При цьому про факт заборони міський голова Мінаєв Г.М. був повідомлений особисто, листом від 16.07.2008 р. Правова оцінка наявності злочинних дій в діях Мінаєва Г.М. тоді здійснена не була. В зв’язку з виявленням нових порушень законодавства було ініційовано новий судовий процес.

Сумський окружний адміністративний суд 05.08.2010 р. в справі № 2а-3291/10/1870 постановив:

-        визнати протиправним та скасувати рішення Сумської міської ради №2261-МР від 24.12.2008 року  в частині  п. 31, 32 додатку 4.

-        визнати протиправними та скасувати державні акти про право власності на землю, видані Тимошенко А.М.  на земельну ділянку за адресою: м. Суми, вул. Макаренка, 5 та Андріяш І.П.  на земельну ділянку за адресою: м. Суми, вул. Макаренка, 7 

-        зобов’язати Управління Держкомзему в місті Суми Державного комітету України з земельних ресурсів надати умови відведення земельної ділянки для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для  будівництва та обслуговування житлового будинку за адресою: м. Суми, вул. Макаренка відповідно до рішення СМР від 23.09.2009 року №3021-МР  та схеми генерального плану, що була додана до заяви від 11.11.2009 року містобудівного обґрунтування та висновку управління архітектури та містобудування щодо попереднього погодження використання земельної ділянки від 06.05.2007 року.

Після розгляду цієї справи в касаційному порядку та повторному перегляді її в апеляційному суді постанова суду набула чинності. Зазначене судове рішення було виконане, державні акти про право власності на землю скасовані та були видані нові умови відведення земельної ділянки. Також був замовлений та належним чином погоджений новий проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

3.

Як виявилось в наступному Сумська міська рада нового скликання, як і старого скликання, також не збиралась даром віддавити цю земельну ділянку. Заява про погодження проекту землеустрою не була розглянута в належний термін, що призвело до наступного судового позову.

Зарічний районний суд м. Суми 19.07.2014 р. в справі № 591/3621/14-а постановив визнати протиправною бездіяльність Сумської міської ради, що полягає у нерозгляді в належний термін заяви про затвердження проекту землеустрою та наданні у власність земельної ділянки.

 

4.

З моменту набуття чинності цього рішення (07.10.2014 р.) і до цього часу Сумська міська рада не прийняла належного рішення. 12.01.2015 р. до міського голови Лисенка О.М. було направлено прохання особисто ініціювати розгляд цього питання на найближчій сесії Сумської міської ради. Проте Лисенко О.М. став достойним наступником Мінаєва Г.М., він також став на бік системного ігнорування законодавства України. Протиправна бездіяльність Сумської міської ради та особисто міського голови і на цей раз була оскаржена в судовому порядку.

Зарічний районний суд м. Суми 19.08.2015 року в справі № 591/4557/15-а постановив:

-        визнати протиправною бездіяльність міського голови м. Суми, що полягає у невнесенні в належний термін на розгляд Сумської міській раді заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

-        зобов’язати міського голову м. Суми підготувати та подати на розгляд Сумської міської ради проект рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

-        зобов’язати Сумську міську раду розглянути під час найближчої сесії проект рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зазначивши підстави прийнятого рішення.

Виконавча служба даремно намагалась змусити Сумську міську раду виконувати це рішення суду, були навіть винесені постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, проте попри втрати для бюджету понад 6000,00 грн. і ці дії були марні. При цьому поліція залишилась сліпою та не побачила наявності кримінального злочину.

5.

Незважаючи на те, що судами двічі в справі № 591/3621/14-а та в справі № 591/4557/15-а було встановлено факт протиправної бездіяльності, що полягає в нерозгляді в належний термін заяви про затвердження проекту землеустрою та встановлено особистий обов’язок міського голови м. Суми Лисенка О.М. виконати рішення суду, до цього часу належного рішення Сумська міська рада не прийняла, а отже рішення суду виконане не було. Натомість Сумська міська рада  прийняла інше безпідставне рішення від 24.02.2016 року № 416- МР про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Цей факт свідчить про систематичне ігнорування Сумської міською радою та особисто міським головою м. Суми Лисенком О.М. законних вимог, а також про нівелювання значення судової влади України сумськими чиновниками, що і стало приводом для наступного судового процесу.

Зарічний районний суд м. Суми 29 січня 2019 року в справі № 591/5935/17 постановив скасувати рішення Сумської міської ради № 416- МР від 24.02.2016 року та зобов’язати Сумську міську раду на найближчому пленарному засіданні чергової сесії затвердити проект землеустрою земельної ділянки та передати її у власність.

Це рішення стало прецедентним для всієї України і стало прикладом належного вибору способу захисту прав у подібних правовідносинах, але Сумська міська рада і на цей раз не була оригінальною. Рішення суду знову не виконується, навіть попри штрафні санкції в процедурі виконавчого провадження. І на цей раз виконавча служба даремно намагалась змусити Сумську міську раду виконувати закон. Цього разу втрати для бюджету склали понад 15 000,00 грн.

 

6.

Системне протиправне мислення чиновників Сумської міської ради спонукало їх зі свого боку звернутися до суду з позовом про незаконність штрафів. Основною підставою для звернення стала хибна думка, що колективна безвідповідальність депутатів у прийнятті будь-яких рішень виключає відповідальність міської ради в цілому. Натомість рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 28.11.2019 р. в справі № 480/4214/19, яке залишилось чинним після апеляції та касації, штрафи були визнані законними, а ось дії депутатів отримали перспективну кваліфікацію: «Рішення не було прийняте у зв`язку з тим, що більшість присутніх на пленарному засіданні депутатів не голосували, або розгляд питання відкладався. Позивач не навів об`єктивних причин, з яких депутати Сумської міської ради, як члени колегіального органу, не були присутні на пленарному засіданні в повному складі, а присутні - не голосували під час розгляду проекту рішення. Також не наведено причин, з яких проект рішення був включений до порядку денного не в першочерговому порядку, а в кінці списку питань, які були включені до порядку денного. Вказана бездіяльність позивача та депутатів ради свідчить про ухилення від виконання судового рішення. Рішення Зарічного районного суду м. Суми, прийняте у справі №591/5935/17 набрало законної сили, тобто є обов`язковим для виконання. Вказаним рішенням визначено конкретний спосіб дії Сумської міської ради - затвердити проект землеустрою та надати у власність особі земельну ділянку. Тобто при розгляді даного питання депутати, як члени колегіального органу, не були наділенні повноваженнями діяти на власний розсуд, а були зобов`язані прийняти рішення. За таких обставин, суд вважає, що позивач не повідомив об`єктивних причин, які б перешкоджали виконанню судового рішення у справі № 591/5935/17, тому рішення не виконується позивачем без поважних причин» . Суддя Соп`яненко О.В.

 

7.

Проте поліція і на цей раз виявляється незрячою. В заявах про злочинні дії та бездіяльність міського голови міста Суми Лисенка О.М. та окремих депутатів Сумської міської ради, правоохоронці злочин не вбачають, а ось Суд Ковпаківського району м. Суми їх сліпоту поправив. Як наслідок протягом червня 2020 року зареєстровано три кримінальних провадження №12020200440001547, №12020200440001937 та №12020200440001938, в яких мають бути дані оцінки особистим діям міського голови міста Суми Лисенка О.М. та депутатам, що своїми діями або бездіяльністю  перешкоджають виконанню рішення суду та наносять майнову шкоду територіальній громаді та потерпілому, за ознаками кримінальних правопорушень, за які передбачено відповідальність по частині 3 статті 382 та статті 367 Кримінального кодексу України з санкціями позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Актуальні матеріали

Сільський голова-"БЮТівець" провів незаконну оборутку з нерухомістю на понад 1 мільйон гривень

Голова Новосуханівської сільської ради, обраний від ВО "Батьківщина", Петро Нікітенко та фізична особа відповідатимуть у суді за незаконну оборудку з об’єктами нерухомості вартістю понад 1 млн грн.

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня

З 1 жовтня споживачам Котельні північного промвузла в Сумах обіцяють гарячу воду, а лікарням, садочкам та школам, і - опалення за потреби. Про це 28 вересня повідомили під час апаратної наради у Сумського міського голови.

Сумська ОПЗЖ влаштувала розважальний захід біля озера Чеха в день жалоби

26 вересня оголошено днем жалоби в Україні у зв'язку з катастрофою військового літака АН-26 на Харківщині, що сталася у п'ятницю. Згідно з указом № 410/2020, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і…

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

В Сумах КП «Горсвет» ответит за «Котельную Северного промузла»

На очередной сессии Сумского горсовета депутаты поддержали решение об определении гаранта выплаты долгов за энергоносители дирекции КСПУ перед ООО «Сумытеплоэнерго», что позволит возобновить горячее водоснабжение потребителям котельной.

Вибори

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Полковника Ісмаілова, який очолив список «Європейської Солідарності» до Сумської облради, намагаються звільнити з посади

Легендарного полковника, колишнього командира 27-го реактивного артилерійського полку Збройних Сил України, а з минулого року - військового комісара області Валерія Ісмаілова, який йде першим номером за списком партії «Європейська Солідарність» до Сумської обласної ради, намагаються звільнити з посади. Про це…

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Маємо не допустити у місцеві органи влади агентів Кремля і бездарних «слуг» - Порошенко у Сумах представив команду «Європейської Солідарності»

Місцеві вибори 25 жовтня мають стати запобіжником від некомпетентної дилетантської влади та від реваншу відвертих агентів Кремля. Про це на Сумщині заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він представив кандидатів від партії, серед них - громадські діячі,…

"Європейська Солідарність" оприлюднила список до Сумської міської ради

На партійній Конференції 20 вересня відбулося висунення кандидатів до місцевих органів влади. «Європейська Солідарність» оприлюднює повний список своєї команди із 42 кандидатів у депутати Сумської міської ради. Про це повідомляється на пайті сумського осередку "Європейської Солідарності".

Вадим Акпєров йде в мери

На посаду Сумського міського голови на місцевих виборах буде балотуватися голова Сумської районної ради та очільник обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

«Пане президенте, чого ж боїмося?»: ветерани АТО в Сумах, все ж таки, дочекалися Зеленського

В Сумах ветерани АТО та ООС під «опікою» охорони президента України та поліціянтів чекали на Володимира Зеленського біля театру імені Щепкіна, де той сьогодні був з візитом. Активісти хотіли поставити питання президенту щодо рок-музиканта та військового Андрія Антоненка, відомого також,…

Зеленський в Сумах: я не просто головнокомандувач, я верховний головнокомандувач

Президент Володимир Зеленський сьогодні був з візитом в Сумах. Так, відвідуючи театр імені Щепкіна президент поспілкувався з сумськими журналістами.

Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які свідчать, що українські спецслужби проводили операцію проти російських найманців з ПВК «Вагнер» (документи)

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв оприлюднив документи, які доводять, що українські спецслужби дійсно проводили спецоперацію для затримання найманців з російської ПВК «Вагнер». Фотокопії документів опубліковані  на його сторінці у мережі Facebook. Як відомо, керівництво Верховної Ради досі ігнорує…

Рябуха – «троянская лошадь» Лысенко?

Скоро сумчане пойдут на выборы. Они имеют право знать, кто же такие кандидаты в меры, тем более - от партии «Слуга народа», которой в прошлом году они отдали большинство голосов.

«Пане президенте, вам не соромно!?»: Зеленського принизили на всю країну його ж «слуги»

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Гео Лерос звинуватив президента Володимира Зеленського в порушенні обіцянок, а керівника Офісу президента – у зловживанні владою і роботі на спецслужби Росії, але доказів не навів.

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня

З 1 жовтня споживачам Котельні північного промвузла в Сумах обіцяють гарячу воду, а лікарням, садочкам та школам, і - опалення за потреби. Про це 28 вересня повідомили під час апаратної наради у Сумського міського голови.

Сумська ОПЗЖ влаштувала розважальний захід біля озера Чеха в день жалоби

26 вересня оголошено днем жалоби в Україні у зв'язку з катастрофою військового літака АН-26 на Харківщині, що сталася у п'ятницю. Згідно з указом № 410/2020, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і…

В Сумах КП «Горсвет» ответит за «Котельную Северного промузла»

На очередной сессии Сумского горсовета депутаты поддержали решение об определении гаранта выплаты долгов за энергоносители дирекции КСПУ перед ООО «Сумытеплоэнерго», что позволит возобновить горячее водоснабжение потребителям котельной.

Сумчанка передала Прем'єр-міністру ймовірні факти корупції Лисенка

У вівторок, 22 вересня, під час візиту Прем'єр-міністра україни Дениса Шмигаля сумчанка передала звернення щодо незаконності проведення будівельних робіт в історичному ареалі міста Суми (територія біля МЦ "Романтика" та Театральна площа).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль приїхав на Сумщину

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 22 вересня перебуває з робочою поїздкою в Сумській області. Він відвідав Сумську обласну лікарню на Ковпака, 18. За словами речниці обласної адміністрації Ірини Мозгової, мова йшла про будівництво на вулиці Ковпака медичного містечка, до якого планують внести як…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

Сільський голова-"БЮТівець" провів незаконну оборутку з нерухомістю на понад 1 мільйон гривень

Голова Новосуханівської сільської ради, обраний від ВО "Батьківщина", Петро Нікітенко та фізична особа відповідатимуть у суді за незаконну оборудку з об’єктами нерухомості вартістю понад 1 млн грн.

Легендарний військовий полковник очолив список «ЄС» до Сумської облради

20 вересня у Сумах відбулася Конференції Сумської обласної територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Політична сила назвала прізвища лідерів, які очолили єдині списки кандидатів від партії до Сумської обласної ради. Так, список «ЄС» до Сумської облради очолив Військовий комісар Сумського…

А громада хай зачекає: поки міський голова цілими днями агітує за себе у дворах, пів міста залишилось без води

Через борги КП "Міськводоканал" перед "Сумиобленерго" у середу, 16 вересня, частину Сум відключили від водопостачання (Токарівський і Тополянський водозабори"). На сайті "Міськводоканалу" сумчан повідомили лише про припинення водопостачання. А ось про те, що його ввімкнуть не було жодного слова. Цим…

Сумські чиновники замість роботи на благо Сум їздять на святкування по іншим містам

Чиновники Сумської міської ради замість роботи над проблемами міста розїжджають по іншим містам. Та це й не дивно, адже у Сумах не зроблено жодних місць, де можна було б відпочити звичайним сумчанам.  

Рекламне свавілля: у Сумах черговий скандал

У четвер, 20 серпня, у Сумах встановили чотири електронны рекламны екрани на центральних вулицях міста. Дозвіл на це надав виконавчий комітет Сумської міської ради. Проте, попри обіцянки міського голови Олександра Лисенко не встановлювати рекламні носії у цих зонах, їх все…

На Сумщині було прийняте рішення щодо задіяння другої хвилі закладів охорони здоров’я для лікування COVID-19

Про це під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

Новий антирекорд: за минулу добу Covid-19 підтвердили у 75 осіб

За минулу добу Covid–19 підтвердили у 75 осіб (м. Суми – 45, Сумський р–н – 5, Охтирка – 2, Охтирський р–н – 3, Глухів – 1, Білопілля – 2, Недригайлівський р–н – 1, Кролевець – 3, Кролевецький р–н – 13.…

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Сумщина встановила антирекорд: за добу виявили 19 випадків коронавірусу

Як свідчать дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу від РНБО України, на Сумщині підтверджено вже 430 випадків COVID-19. За минулу добу виявили 19 нових випадків. Станом на 9.00 26 липня в області одужало вже 330 осіб, 93 все ще хворіють.