Неділя, 08 грудня 2019

«Архітектура, яка помирає»: Чому у Сумах не турбуються про відновлення архітектурної спадщини?

Перерізання стрічок на «урочистостях» з нагоди ремонту шести вікон і дванадцяти балконних дверей у дитячому садку села Айкино, що в Росії, або не менш помпезна презентація ремонту шкільного туалету в Новицькому НВК на Івано-Франківщині, – традиція Радянського Союзу, яка укорінилась у соціально-політичному житті українців та ще довгий час не відійде в минуле. Офіціоз й така надзвичайна помпезність у нашому суспільстві у багатьох випадках не виправдана. Чи задумується кожен з нас скільки існує проблем в галузі архітектури та чи вирішують проблему відновлення культурної спадщини, пам`яток архітектури перерізані стрічки на десятках архітектурних об’єктів Сумщини?!

На території Сумської області знаходиться 3465 пам’яток історії та культури. На державному обліку перебуває 1900 пам'яток історії: визначні місця, будинки, пов'язані з життям і діяльністю видатних земляків, братські і одиночні поховання, пам'ятки виробництва, встановлені на постаментах, пам'ятні знаки землякам. Нині в області 430 пам'яток архітектури і містобудування. На початку 2013 в обласному центрі офіційно налічувалось 236 пам'яток, серед яких 82 пам’ятки архітектури та містобудування. У проєкті рішення Сумської міської ради 2017 року «Про затвердження Програми інвентаризації та паспортизації пам'яток  архітектури та містобудування міста Суми на 2018-2020 роки» зазначається, що в Сумах 8 пам’яток архітектури національного значення, 89 пам’яток місцевого значення та 23 об’єкти, які пропонували до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

У проєкті бюджету України на 2020 рік Кабінет Міністрів вперше закладає кошти на «Розкриття туристичного потенціалу» у сумі 240 мільйонів гривень, але чи входитиме в цю суму саме відновлення та реконструкція нерухомих пам’яток архітектури залишається відкритим питанням.

ч copy copy

У міському бюджеті міста Суми на 2019 рік у Додатку 3 до рішення Сумської міської ради від 19 грудня 2018 року № 4279 – МР на «Проектування, реставрацію та охорону пам’яток культури» було закладено 500 тисяч гривень, у 2018 році сума становила 3 мільйони 200 тисяч гривень. Для того, щоб отримати інформацію про те, куди саме були направлені ці кошти, а найголовніше дізнатися скільки пам’ятників архітектури було відремонтовано в обласному центрі, мною був направлений запит у Сумську міську раду на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Додатково я попрохала надати мені інформацію про те, які пам’ятки архітектури Сум були відреставровані за останні роки.

Отримавши проміжну відповідь про направлення копії запиту до виконавчих органів Сумської міської ради, згідно з частиною третьою Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме до управління архітектури та містобудування й до управління капітального будівництва та дорожнього господарства міської ради (далі УКБ), відповідь на першу частину запитуваної мною інформації першим надало останнє з них. Чекати довелось недовго, після мого запиту 11.11.2019 та його перенаправлення управлінням 13.11.2019, відповідь надійшла 18.11.2019, що згідно статті 20 того ж ЗУ «Про доступ до публічної інформації» вписується у встановлені законодавством строки (розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту).

У листі мені повідомили про те, що депутатський корпус Сумської міської ради своїм рішенням №5559-МР від 30.08.2019 року зняв видатки у сумі 500,00 тис. грн. з об’єкту: «Реставраційний ремонт приміщень по вул. Петропавлівська, 91» та направив їх на об’єкт: «Реконструкція приміщень по вул. Петропавлівська, 91», а саме на реконструкцію системи опалення.

псм

Будівля по зазначеній адресі дійсно є пам’яткою архітектури місцевого значення, згідно рішення Сумського обласного виконавчого комітету від 22.02.1984 № 45. У 1880-тих роках це був садибний будинок Чурилова, керівника Сумського державного банку. Пізніше, у 20-х роках ХХ століття, тут була музична школа. У 1990-х роках у цьому будинку були розміщені відділ соціального забезпечення, спортивне товариство та інші установи.

Зараз у будівлі розташований банк і, як не дивно, управління капітального будівництва та дорожнього господарства (хоча вивіска на дверях вказує, що це управління реконструкції та капітального будівництва СМР).

Тобто, єдині кошти, які були закладені в бюджеті Сум на 2019 рік на реконструкцію пам’яток архітектури направили на будівлю, яка не у найгіршому стані серед інших у місті Суми.

На жаль відповідь від іншого управління архітектури та містобудування, на яке було перенаправлено запит, надійшла лише 22.11. Відповідь про пам’ятки архітектури, які були реставровані за останні 5 років мені так і не надали, а лише надали відписку про те, що запитувана мною інформація не входить в межі їх компетенції.

img_0008_1.jpg

І вірно, інформацію про пам’ятки архітектури відреставровані за останні п’ять років повинно було надати УКБ (або як написано на вході в будівлю, в якій розмістилося управління «управління реконструкції та капітального будівництва СМР»), або ж надати інформацію про те, що жодна інша пам’ятка архітектури не була відреставрована за визначений час.

Залишається зробити висновок про те, що у нашому місті пам’ятки архітектури не охороняються належним чином та не відновлюються останні п’ять років, крім заміни системи опалення у будівлі по вул. Петропавлівська, 91.

Актуальні матеріали

Під офісами Коломойського і Портнова помічено одні й ті ж авто: «Спостерігач» з'ясував деталі

Журналісти програми "Спостерігач" на "5 каналі" зафіксували одні й ті ж самі автівки біля офісу олігарха Ігоря Коломойського та заступника глави АП часів Януковича Андрія Портнова.

Фахівці ПАТ “Сумиобленерго” замінили пошкоджену в результаті ДТП опору

Працівники філії “Сумський міський район електричних мереж” ПАТ “Сумиобленерго” замінили електричну опору, пошкоджену в результаті ДТП, повідомляє пресслужба енергокомпанії. Нагадаємо, автопригода сталася 15 січня на перехресті вул. В. Чорновола та вул. Пушкіна.

Орден «За мужність» III ступеня передали батькам загиблого бійця з Сумщини

Батькам Євгена Керечанина передали посмертний орден «За мужність» III ступеня. Отримали вони нагороду 16 січня в с. Деркачівка, Недригайлівського району, передає Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

«Учитель року-2020»: 25 педагогів з Сумщини братимуть участь у фінальному етапі регіонального туру

У цьому році конкурс «Учитель року» проводиться в п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Поліція Сумщини викрила у скоєнні крадіжок шістьох зловмисників

Діяли останні у Сумах, Охтирці та Ямполі. Цікавили злодіїв гроші, банківські картки, електроприлади тощо. Частину викраденого поліцейські знайшли та повернули власникам.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Під офісами Коломойського і Портнова помічено одні й ті ж авто: «Спостерігач» з'ясував деталі

Журналісти програми "Спостерігач" на "5 каналі" зафіксували одні й ті ж самі автівки біля офісу олігарха Ігоря Коломойського та заступника глави АП часів Януковича Андрія Портнова.

Ірина Геращенко: сотні тисяч преміальних міністрам є непристойними у воюючій країні

Урядовці нарахували собі необґрунтовано великі премії, які не відповідають економічним результатам роботи Кабміну. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу на пленарному засіданні Верховної Ради.

Главные фейки о Петре Порошенко: если вы уже попались на крючок пропаганды, посмотрите, вам будет интересно

Петр Порошенко врал о своем героизме на Майдане, убегал от националистов и убил собственного брата. Так за прошедший год российские СМИ отзывались о пятом президенте Украины. В первом выпуске StopFake News в 2020 году Руслан Дейниченко вспоминает, какими фейками запомнился…

Петро Порошенко: звільнити «беркутівців» і терористів – означає зруйнувати прямі докази причетності Росії до злочинів

Звільнення у порядку так званого «обміну утримуваних осіб» співробітників «Буркуту», терористів і посібників країни-агресора неприпустиме, адже воно суперечить закону і справедливості, руйнує міжнародну коаліцію на підтримку України і фактично знищує прямі докази злочинів Кремля. Про це в інтерв‘ю для телеканалу…

Порошенко вніс 19 мільйонів гривень для звільнення з СІЗО кіборга Дмитра Марченка

Петро та Марина Порошенко долучилися до благодійної акції, оголошеної громадськими активістами на підтримку кіборга, генерала Дмитра Марченка, який за надуманими звинуваченнями перебуває у СІЗО.

Економіка

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вода в Сумах дорожчає

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради повідомляє, що інформація про зміну тарифів на послуги підприємства з централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік оприлюднена в газеті «Урядовий кур’єр» від 21.09.2019 № 181.

Понад 3,1 млрд гривень скерувала до бюджету Сумська митниця ДФС

До Державного бюджету України протягом січня-липня 2019 року Сумською митницею ДФС перераховано 3 113,6 млн. гривень, у тому числі: - до загального фонду: 2 879,6 млн. гривень, - до спеціального фонду: 234,0 млн. гривень.

Сумчанин, которого избили и обворовали: в парке Кожедуба по дороге есть опоры, на которых должно быть освещение, но его нет

Об этом пишет пострадавший Дмитрий Д. на своей социальной страничке в сети Интернет: "Друзья, френды, так получилось, что в ночь с субботы на воскресенье возвращаясь домой c Зеленого театра (парк Кожедуба) меня отработали по полной: влупили в затылок, сняли часы,…

Соціум

Фахівці ПАТ “Сумиобленерго” замінили пошкоджену в результаті ДТП опору

Працівники філії “Сумський міський район електричних мереж” ПАТ “Сумиобленерго” замінили електричну опору, пошкоджену в результаті ДТП, повідомляє пресслужба енергокомпанії. Нагадаємо, автопригода сталася 15 січня на перехресті вул. В. Чорновола та вул. Пушкіна.

Орден «За мужність» III ступеня передали батькам загиблого бійця з Сумщини

Батькам Євгена Керечанина передали посмертний орден «За мужність» III ступеня. Отримали вони нагороду 16 січня в с. Деркачівка, Недригайлівського району, передає Суспільне.

«Учитель року-2020»: 25 педагогів з Сумщини братимуть участь у фінальному етапі регіонального туру

У цьому році конкурс «Учитель року» проводиться в п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Поліція Сумщини викрила у скоєнні крадіжок шістьох зловмисників

Діяли останні у Сумах, Охтирці та Ямполі. Цікавили злодіїв гроші, банківські картки, електроприлади тощо. Частину викраденого поліцейські знайшли та повернули власникам.

Кабінет Міністрів призначив сумчанина головою НАЗК

Сьогодні, 15 січня, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні призначив Олександра Новікова Головою Національного агентства з питань запобігання корупції як переможця відкритого конкурсного відбору.

Демографія

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Шість спортсменів Сумщини потрапили до кандидатів Олімпійської збірної

Шість спортсменів Сумщини потрапили до кандидатів Олімпійської збірної команди Українина участь у всесвітніх спортивних змаганнях, що відбудуться з 24 липня до 9 серпня 2020 року у м.Токіо.

Важливо на цьому тижні

У суді допитали затупника міського голови Сум Олександра Журбу

Сьогодні, 26 грудня, у Ковпаківському райсуді Сум відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі немовляти в ліфті будинку по Супруна, 32/1. Під час нього допитали заступника міського голови Сум Олександра Журбу. Прокуратура звинувачує його у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі…

Заступник Генерального прокурора представив колективу прокуратури Сумської області нового керівника

У суботу, 21 грудня 2019 року, заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов офіційно представив нового прокурора Сумської області – Григорія Кондратенка.

Експрокурор з Сумщини очолив Національне агентство з питань запобігання корупції

Переможцем конкурсу на посаду глави Національного агентства з питань запобігання корупції став Олександр Новіков. Про це стало відомо сьогодні, 16 грудня.

У Сумах допитували ексдиректора департамента інфраструктури СМР Григорія Яременка

У Сумах допитували ексдиректора департаменту інфраструктури Сумської міськради Григорія Яременка у справі щодо загибелі немовляти у ліфті. Його підозрюють у неналежному виконанні своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді смерті людини.

Звільнення головної лікарки Охтирської психлікарні Лілії Неофітної визнали незаконним

Суд визнав звільнення ексголовної лікарки Охтирської психлікрані Лілії Неофітної незаконним і присудив виплатити їй близько півмільйона гривень компенсації за вимушені прогули.

Голова обласної ради відзначив переможців обласного конкурсу журналістських робіт

Другий рік поспіль Сумська обласна рада проводить конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». Він проходить у чотирьох номінаціях: телебачення, радіо, друковані ЗМІ та он-лайн публікації, і має на меті підвищення обізнаності населення Сумської області про переваги…