Четвер, 15 березня 2018

Водії КП "Електроавтотранс" не дотримуються правил безпеки?

Про це на засіданні депутатської контрольної комісії з питань діяльності "Електроавтотрансу" повідомив колишній учень КП Олег Нестеренко.

«Богдан Т701.10, борт – 054, маршрут  № 2, час  8:52, їду з СКД до Автовокзалу. На кожній з 5-6 зупинок тролейбус спочатку відправляється, двері зачиняються, потім дозачиняються. Це стиль водіння водія. Ось зафіксовано, це на автовокзалі», – сказав Олег Нестеренко, продемонструвавши фото напіввідкритих дверей. – «Люди можуть випасти, двері наполовину були відчинені».

«Далі. 17 лютого їду. Перший рейс. 10А. Водій другого класу, прізвище казати не буду. Десь близько 5-ї години. Відправляється із зупинки СКД, проїжджає 3-5 метрів, двері потім, нарешті, зачиняються, він згадує, що потрібно зачинити двері. Так, що цілком може бути, що блокування не працює».

Далі він розповів про випадок хамства з боку кондуктора, чому був свідком:

«2 лютого 2018 року біля 16-ї години їхав тролейбусом № 1 до автовокзалу. Молода кондуктор (30-ть з чимось років) нецензурно висловлювалася при родині з дитиною. Я зробив зауваження: «Вибачте, на якій підставі матюкаєтеся при дитині?» Вона відразу ж утекла в кінець салону, нічого не відповівши. Я про цю ситуацію вже й забув. Їду 1 березня, маршрут № 7, тролейбус – 299, час зафіксовано: 12:46, я зробив аудіозапис. Їде ця сама кондуктор. Які обов'язки кондуктора, пред’явіть квиток, пред’являю. Вона відходить убік  починає обливати мене брудом перед пасажирами. Кажу, вибачте, хто вам давав право ображати дитину. Я включаю диктофон, надайте, будь ласка, ваше ім'я та по батькові, вона відмовляється».

На підтвердження своїх слів пан Нестеренко включив аудіозапис розмови з кондуктором і розповів про те, що крім образ на його адресу кондуктор також кинула в нього якийсь предмет, коли він виходив на зупинці "Покровська площа"

«Але й це ще не все. Вирішила влаштувати розбірки. Виходжу я на Покровській площі, не звертаючи на неї уваги. Ця кондуктор висовується на перші двері, а я через другі двері виходжу, знову ж вислови на мою адресу, продовжує обзиватися, летить якась каменюка, не знаю чим вона кинула, вдаряється там, де магазин "Золото", якщо б скло побила була б цікава ситуація. Щось важке летить, перепрошую, було багато снігу не знайшов. 299 тролейбус, я в обличчя її прекрасно знаю. Це називається вже розбірки з людьми. До цього я просто не звертав на це уваги, коли я пішов з цього «славетного» КП».

Також Олег Нестеренко розповів про те, що після його звільнення й оприлюднення ним інформації про "Електроавтотранс" його почали переслідувати, наприклад, перевіряючи квиток персонально в нього, сподіваючись зловити на безквитковому проїзді:

«У серпні місяці їду на автовокзал, оплачую проїзд, водій зупиняється на ринку ставить на ручник, виходить на середні двері саме до мене: ваш квиток. Кажу, вибачте, ви що не пам'ятаєте, що я квиток купував. Розбірки тривають, наскільки я розумію».

Після виступу Нестеренко звернувся до присутнього керівництва КП із пропозицією повідомити йому прізвище кондуктора й оцінити ситуацію, але висновків на місці зроблено не було.

Глава громадської комісії з транспорту Володимир Ведмедєв так прокоментував цей виступ:

«Щодо їзди з відкритими дверима. Громадські активісти неодноразово звертали увагу керівництва КП "Електроавтотранс", що в нових тролейбусах повинна бути відключена можливість використання функції руху при відчинених дверях, з огляду на незадовільну дисципліну серед персоналу. Однак, керівництво КП не пішло на цей крок навіть з урахуванням тієї інформації, що за однією з версій слідства загибель Дар'ї Кривоухової в лютому 2016 року сталась через використання цієї функції. Водій почав рухатися не повністю зачинивши двері, спрацював реверс, двері автоматично відчинилися і пасажирка випала з тролейбуса. Але навіть цей жахливий випадок не змусив керівників КП зробити висновки.

Щодо хамства кондуктора, обтяженого киданням у пасажира підручних засобів. Протягом декількох років на всі звернення громадської та контрольної депутатської комісій з транспорту за конкретними питаннями щодо порушень з боку працівників КП "Електроавтотранс" в жодному з випадків не було догани або фінансових санкцій шляхом позбавлення премій, не кажучи вже про звільнення. Таким чином, керівництво КП веде системну політику покривання й загравання з персоналом, що призводить до спостережуваних явищ. Пан Нестеренко зробив свою заяву публічно, у присутності депутатів СМР, керівництва та працівників КП "Електроавтотранс", представників двох комісій з транспорту, проте за півтора тижня так і не отримав на свої претензії жодної відповіді ні особистої, ні публічної. Більш того, не далі як учора, його взагалі забанили на сторінці КП в Фейсбуці, а всі його коментарі видалили. Мабуть так, в розумінні керівництва КП, виглядає правильна комунікація з громадськістю та ЗМІ».

Актуальні матеріали

Рада підтримала звернення Порошенка про створення Української помісної церкви

Депутати Верховної Ради підтримали звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про створення Української помісної автокефальної церкви. За відповідне рішення проголосували 268 народних обранців.

Жителі Липоводолинського району планують об'єднатися в одну громаду

Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, який створено в рамках Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, вже проведено два консультативних виїзди на територію Липоводолинського району. Зокрема, радником з питань децентралізації Сумського ЦРМС Артемом ГРАДУНОМ проведені зустрічі з головою селищної ради, районної…

Вибори

В одній з ОТГ на Сумщині на виборах голосували без паспорта

Під час виборів у Верхньосироватській ОТГ сталося кричуще порушення закону. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомляє житель Верхньої Сироватки Михайло Проценко.

Політика

На СТБ рассказали о потомке меценатов Терещенко, который решил стать люмпеном

На телеканале СТБ вышел сюжет, в котором было рассказано про историю семьи Терещенко. Той самой семьи предпринимателей-меценатов, которые создали бизнес-империю на Глуховщине в конце 19-го, начале 20-го века и стали известными на всю страну меценатами.

Мер Лисенко хоче, щоб його справу про корупцію розглянув інший суддя

Сьогодні в Зарічному районному суді мало відбутися слухання у справі щодо міського голови Сум Олександра Лисенка, якого звинувачують в адмінпорушенні, пов'язаному з корупцією. Сьогодні був запланований допит свідків. Про це пише сумський сайт 0542

На транспортной комиссии депутаты выразили недоверие директору «Електроавтотранса» Однорогу

Вчера, 12 апреля, на территории сумского коммунального предприятия «Електроавтотранс» заседала депутатская транспортная комиссия. Но на ней присутствовали лишь «слуги народа» и активисты. Компетентных представителей от КП не было.

Наприкінці квітня відбудеться сесія облради

Очільник обласних депутатів Володимир Токар підписав розпорядження про скликання дев’ятнадцятої сесії обласної ради. Пленарне засідання розпочнеться 27 квітня 2018 року о 10-й годині у приміщенні адміністративної будівлі Сумської обласної ради.

Большинство в сумском горсовете не считает необходимым советоваться с сумчанами

На последней сессии Сумского горсовета депутаты рассмотрели проект решения, которым предлагалось утвердить положение о проведении консультативных опросов сумчан. Инициировала его фракция «Солидарности». Оказывается, в уставе нашего города, который был утвержден в 2011 году, предусмотрена такая форма непосредственного участия граждан в…

На Сумщині знову проходить навчання спеціалістів з ОТГ

Цього разу представників громад навчали правовим засадам функціонування новостворених ОТГ за участі представників Мінрегіону, обласної влади, експертів з децентралізації та науковців.

У Сумському районі новий депутат

Сьогодні відбулась ХХ сесія 7 скликання Сумської районної ради. Робота депутатського корпусу розпочалась з новин: до депутатського складу приєднався ще один народний обранець – Кабанець Віктор Михайлович. Сумська районна рада рішенням від 09.02.2018 року достроково припинила повноваження депутата Сумської районної…

У Конотопі з’явилися викривальні біг-борди

Сьогодні у Конотопі з'явилися банери викривального змісту про офіційно визнаного судом мера-шахрая та корупціонера Артема Семеніхіна. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив депутат облради Сергій Демеха.

Економіка

Громади Сумського району отримали більше 32 мільйонів фінансової підтримки у 2017 році

Як повідомив очільнику області Миколі КЛОЧКУ під час апаратної наради голова Сумської райдержадміністрації Геннадій ДОРОШЕНКО, наразі всі 6 ОТГ ефективно співпрацюють з районною владою, мають успішний старт і хороші перспективи для свого розвитку.

На Сумщині ОТГ за три роки децентралізації залучили додатково 150 мільйонів гривень

Озвучуючи під час колегії ОДА цю цифру, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак підкреслив, що процес об’єднання це великий крок до розвитку громад.

Одне із найбільших підприємств області охопила темрява

На СНВО відключили світло. Про це пише сайт телеканалу СТС. Сумське НВО не сплачує не лише зарплати своїм працівникам, а й рахунки по квитанціям за використану електроенергію, через що їм і відключили світло.

Ареста имущества «СНПО» – не будет

Больше года в производстве Хозсуда Сумской области находится дело в отношении ПАО «Сумское НПО». В суд обратился нидерландский банк ING Bank N.V, который просит суд взыскать с ответчика сумму в размере 39 441 346,04 долларов США, уплаченную по гарантии в…

В Мининфраструктуры хотят до 2020 года частично отремонтировать аэропорт «Сумы»

Согласно перечню инфраструктурных проектов, обнародованных на сайте МИУ, реализации которых министерство намерено способствовать, в ближайшие два года может быть реконструирован аэродром и построен новый пассажирский терминал в аэропорту Сумы.

Соціум

Рада підтримала звернення Порошенка про створення Української помісної церкви

Депутати Верховної Ради підтримали звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про створення Української помісної автокефальної церкви. За відповідне рішення проголосували 268 народних обранців.

Жителі Липоводолинського району планують об'єднатися в одну громаду

Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, який створено в рамках Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, вже проведено два консультативних виїзди на територію Липоводолинського району. Зокрема, радником з питань децентралізації Сумського ЦРМС Артемом ГРАДУНОМ проведені зустрічі з головою селищної ради, районної…

Демографія

На Сумщині обрано кращу спортивну особистість

Спортсмени Сумської області змагались у 16 номінаціях – олімпійських і неолімпійських видах спорту. Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола Подопригора нагородив переможця у номінації кращий спортсмен з олімпійських видів спорту Артема Хомулу.

У «Сум» белая полоса

После недавнего поражения от ФК «Ингулец» сумские профессионалы не пали духом, что и доказали 14 апреля, когда ПФК «Сумы» наконец-то провел первый по-настоящему домашний (а не в Копылах) матч весенней части чемпионата Украины по футболу в Первой лиге в Сумах.…

Лучшие волейболисты съедутся в Сумы

В спортивном зале 3-го корпуса СумГУ на ул. Петропавловская, 57 (2 этаж) с 30 марта по 1 апреля пройдет Чемпионат Украины по волейболу. Высшая лига среди мужских команд сезон 2017-2018.

Сумскому боксеру нет равных в Украине

В Херсоне состоялось главное спортивное событие для молодежной сборной Украины по боксу - Чемпионат Украины Херсон-2017. Соревнования прошли с 12 по 18 февраля, в них приняли участие почти 180 боксеров в десяти весовых категориях. Стоит отметить, что это Национальное первенство…

Спустя 25 лет в Тростянец возвращается большой биатлон

Более 20 лет прошло с тех пор, как биатлонные старты проходили в Нескучном. Тростянчане старшего возраста помнят, что в 1994 году варварски была разобрана на строительные материалы спортивная база «Нескучное», которая имела качественную трассу, где тренировались лучшие спортсмены, входивших в…

Важливо на цьому тижні

Сумщина долучилася до проекту Марини Порошенко з розвитку інклюзивної освіти в Україні

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Сумську область із робочою поїздкою – Перша леді і голова облдержадміністрації Микола Клочко підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

У 2018 році дорожники візьмуться за ремонт дороги Охтирка – Харків

Кабмін України затвердив Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018–2022 роки. Це перший в історії України довгостроковий план, який дозволить уже найближчими роками провести масштабне відновлення українських доріг і розвинути транспортну мережу України. На…

На Сумщині учасники АТО, громадські активісти та небайдужі громадяни підтримали бойкот виборів в Криму

18 березня в день, коли проходили вибори президента РФ активні жителі Сумщині в найбільших містах області – Сумах, Шостці, Конотопі, Охтирці та Ромнах виступили проти проведення незаконних виборів президента РФ в анексованому Криму. Відтак, було проведено мітинги, флеш-моби, результатом яких…

Конотопчани просять іти геть від влади команду Семеніхіна

На Автомайдані Конотопа об’єдналися всі небайдужі та прогресивні люди й організації міста, яким набридло мовчати. О 12.00 дня від стоянки авто Конотопської міської ради від’їхали до 100 автівок, прикрашених плакатами, і здійснили об’їзд містом по колу з гучними сигналами. Цією…

Зима повертається: сильний сніг і хуртовини очікуються на Сумщині

Внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів в Сумській області 17-19 березня очікуються складні погодні умови. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України із посиланням на Укргідрометцентр.

Ситуація на Сумщині: дороги державного значення – проїзні, триває розчищення місцевих автошляхів

Про роботи з ліквідації наслідків негоди голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ доповіли під час апаратної наради. Як наголосив начальник Служби у справах доріг у Сумській області Іван РОМАНЮК, циклон, який характеризувався сильними поривами вітру та значними опадами, ускладнював роботу дорожників, місцями…

Головні виклики президента України: Про що Порошенко говорив на прес-конференції

Президент України Петро Порошенко 28 лютого дав велику прес-конференцію. Вона називалася "Виклики-2018". Головні висловлювання Глави держави