Середа, 06 грудня 2017

«Донор – це не тільки слово»

Під такою назвою в обласному центрі крові розпочалася акція студентів Сумського медичного коледжу, присвячена Міжнародному дню волонтера. 

Протягом трьох днів студенти приходитимуть до СОЦСК за розробленим для них графіком, щоб безкоштовно здати кров для онкохворих дітей. Для учбового закладу акція «Донор – це не тільки слово» є традиційною, адже багато майбутніх медиків, досягнувши 18-річного віку, стають донорами. За безоплатну здачу крові вони отримують не лише передбачені законом вихідні, але й бали до особистого студентського рейтингу. Адже адміністрація закладу переконана, що дієве співчуття і милосердя – це одна з головних рис для медичного працівника, і її потрібно виховувати ще на етапі навчання.

 - Студентам на користь відчути, що це таке – здавати кров, хоча б раз у житті, рятувати людей не лише своєю працею, а і своєю кров’ю, - каже директор Сумського медичного коледжу Олександр Кононов. – Сьогодні студенти не лише здають кров, а і знайомляться з роботою сучасного європейського медичного закладу – центру служби крові. Бачать, у якому місці вони можуть працювати в майбутньому і що потрібно для такої роботи.

 - Сьогодні для викладачів та студентів видатна подія, - говорить заступник директора Сумського медичного коледжу з виховної роботи Олена Боровик. – Так склалося, що на міжнародний день волонтера ми завітали в СОЦСК з почесною місією. Студенти здають кров для відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Це не якась разова акція – у нас працюють кілька волонтерських гуртків, вони проводять заходи для своїх підопічних, опікуються дітьми-інвалідами – ходять до них додому, допомагають батькам у догляді, спілкуються з цими дітьми, збирають допомогу. Тобто наш благодійний волонтерський рух – це розгалужена система. І ми пишаємося тим, що майбутні медичні працівники, які у нас навчаються, знаходять у своєму напруженому студентському графіку час на волонтерство. А ця акція – один з його напрямків. Таким чином ми формуємо у студентів такі якості, як милосердя, доброчесність, бажання допомогти іншим. І саме для цього ми тут.

 Студенти медичного коледжу добре знають пацієнтів відділення онкогематології дитячої лікарні, адже вони постійно співпрацюють з відділенням.

 - Наш гурток «Голуб надії» існує з 2010 року, його членами є студенти, які навчаються за спеціальністю фельдшер і медична сестра на різних курсах, - розповідає волонтер гуртка Аліна Бояринова. – Ми намагаємося залучити якомога більше людей до вирішення проблеми дитячої онкології. Діти у відділенні онкогематології перебувають протягом тривалого часу, вони нудяться і потребують спілкування, нових вражень. Чотири рази на тиждень ми приходимо до них у відділення, граємося, читаємо з ними, розважаємо їх. Зараз готуємо для дітей новорічне свято. Студенти дуже зацікавлені у цій роботі – причому не лише члени нашого гуртка, а всі студенти медколеджу. Акція «Донор – це не тільки слово» – це теж один із способів допомогти пацієнтам цього відділення. Хотілося б заохотити всіх людей, щоб вони не були осторонь проблем цих дітей і допомогли врятувати їх.

 - Ми знайомі не перший рік з діяльністю волонтерської групи Сумського медичного коледжу, - розповідає голова ГО «Батьки онкохворих дітей» Оксана Смольнікова. – Дуже приємно зустрітися з волонтерами тут, у центрі крові, де вони стають донорами. Адже це – майбутній середній медперсонал. Таким чином відбувається формування активного співчуття – через здачу крові, щоб у дітей з онкогематології вчасно була доза того чи іншого компоненту крові для переливання. 

 У СОЦСК студенти мед коледжу приходять не лише як донори, але й як майбутні працівники. Вони бачать тут випускників цього ж закладу, які працюють у гарних, сучасних умовах, використовують найновіше обладнання. І все – заради того, щоб кров донорів рятувала життя хворих. Це – чудова мотивація для навчання, впевнена головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун: - У нас сьогодні особливий день. До нас прийшли не просто донори, а наші давні друзі. 80% нашого медичного персоналу – це випускники Сумського медичного коледжу. Як найкращі студенти, вони прийшли до нас на роботу. І ті хлопці й дівчата, які до нас сьогодні прийшли як донори, бачать своїх старших друзів і особливості їх роботи тут, дізнаються, що таке донор, як відбувається заготівля крові, наскільки це важливо. Ми дуже раді, що медколедж у нас в гостях.

 Студентка Маргарита Гіліджова навчається на третьому курсі медичного коледжу. Кров здає уже втретє, адже це – допомога людям.

 - Зараз багатьом людям потрібні переливання крові, але безкоштовна кров – у дефіциті. Тому я приходжу сюди, щоб у родичів хворих не було таких проблем: як купити кров, щоб вони отримували її безкоштовно.

 За графіком до СОЦСК щодня протягом акції приходитимуть 10 студентів. А це – вже справжня підтримка для тих, хто потребує донорської крові. 

Актуальні матеріали

Сумщина – вже не остання в Україні за кількістю підписаних декларацій

В області наразі підписано майже 204 тисячі декларацій. Як зазначив під час апаратної наради начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, лише за останній тиждень підписали декларації 22 тисячі жителів Сумщини.

Понад 5 мільйонів гривень отримали аграрії Сумщини від держави

Сільськогосподарські підприємства області активно скористалися Державною програмою «Фінансова підтримка сільгостоваровиробників» за напрямком «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Вибори

Політика

Чому депутатів обласної ради збирають на позачергову сесію?

Заяви радника голови «Укравтодору» щодо можливого зняття коштів Дорожнього фонду з Сумської області викликали обурення громадськості Сумщини та депутатів обласної ради.

В Конотопе мэр забаррикадировался от атошников и общественных активистов

В эти минуты под стенами Конотопского горсовета проходит митинг горожан, атошников, общественных активистов, среди которых афганцы, чернобыльцы. Требование у собравшихся одно – призыв к городскому голове Конотопа Артему Семенихину выйти к людям и объяснить сложившуюся ситуацию.

Депутатська транспортна комісія не задоволена директором «Електроавтотрансу» Однорогом

На що витрачені 52 млн. грн., виділених минулого року Сумському КП «Електроавтотранс»,  дізнавалися члени депутатської транспортної  комісії і громадської експертної комісії з питань транспорту під час відвідування підприємства.

Замість проїзних квитків директор "Електроавтотрансу" Однорог вирішив продавати шаурму

Директор КП «Електроавтотранс» свідомо лукавив, коли запевняв, що вивіска фаст-фуду на кіоску для продажу тролейбусних і автобусних квитків біля McDonald’s зявилася помилково. На цьому тижні в ньому таки стали продавати шаурму. Нагадаємо, що наприкінці травня ЗМІ повідомили, що на одному з кіосків…

Президент підписав Закон «Про Вищий антикорупційний суд»: Суд нам потрібен цього року

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищий антикорупційний суд». Глава держави зауважив, що 11 червня є історичним днем для України – минулого року у цей день було запроваджено безвіз ЄС для українців, а сьогодні підписує цей Закон у присутності…

В Конотопі депутати без піару міського голови вирішили низку бюджетних питань

У зв’язку з тим, що міський голова Конотопу Артем Семеніхін на пленарному засіданні 26 сесії перешкоджав роботі депутатів, не поставив на голосування пропозиції депутатів про включення важливих для життєдіяльності міста питань до порядку денного – депутати Конотопської міської ради провели…

Економіка

Сумщина – вже не остання в Україні за кількістю підписаних декларацій

В області наразі підписано майже 204 тисячі декларацій. Як зазначив під час апаратної наради начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, лише за останній тиждень підписали декларації 22 тисячі жителів Сумщини.

Понад 5 мільйонів гривень отримали аграрії Сумщини від держави

Сільськогосподарські підприємства області активно скористалися Державною програмою «Фінансова підтримка сільгостоваровиробників» за напрямком «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Наразі триває реконструкція мосту через річку Ворскла у селі Климентове на трасі Охтирка – Суми

За словами начальника управління інфраструктури облдержадміністрації Володимира ДУДЧЕНКА, на реконструкцію мостового переходу на автомобільній дорозі Н-12 Суми-Полтава заплановано 99 мільйонів гривень, із них 12 мільйонів гривень – це «митні кошти», виділені з обласного бюджету, решта – кошти державного бюджету.

На Глухівщині ремонтуються дороги

У Глухівському районі проведено ямковий ремонт обласної автомобільної дороги О190413 Глухів–Привілля загальною протяжністю 4 км (вартість робіт склала 1080,298 тис. гривень) та ділянки Глухів – Полошки обласної автомобільної дороги О190407 (вартість робіт - 200 тис. гривень).

Соціум

На Сумщині вода нормальної якості, яка не потребує очищення хлором

Саме тому жителі області, в тому числі й обласного центру, не відчують незручностей через припинення роботи найбільшого в Україні виробника рідкого хлору ПАТ «Дніпроазот»

Лихие 90-ые возвращаются: преподаватель вуза на Сумщине требовала взятку за поступление ребенка

Ахтырской местной прокуратурой совместно с Управлением защиты экономики в Сумской области и Ахтырским отделом полиции в среду, 18 июля 2018 года, задокументирован факт получения 2 тыс. грн неправомерной выгоды преподавателем Ахтырского колледжа.

Питання щодо перезатарювання пестицидів, які знаходяться на території КСП «Тепличний» у Сумах, нарешті зрушило з мертвої точки

Про це повідомив на нараді щодо перезатарювання пестицидів заступник голови облдержадміністрації Вадим Акпєров.

Жителів Сумщини запрошують на еко-фестиваль «Дикий мед»

18 серпня у смт Зноб-Новгородське пройде еко-фестиваль «Дикий мед», де пасічники зможуть запропонувати свій мед, вироби, сувеніри, іграшки з меду і не тільки, а любителі солодкого смаколику продегустують найкращі зразки і допоможуть обрати переможця.

Сумщина отримала чотири потужні пожежно-рятувальні автомобілі

У цьому році вогнебогці області одержали придбані за державний кошт 4 пожежні автомобілі.  Один із автомобілів вручив на Глухівщині голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

Демографія

На Сумщині планують створити центр підготовки з маунтенбайку

Маунтенбайк – це вид спорту, що включає їзду на велосипеді бездоріжжям, зазвичай пересіченою місцевістю за допомогою спеціального обладнаного гірського або гібридного дорожнього велосипеда.

ФК «LS GROUP» із хокейним рахунком громить «Тулиголовець»

У 8-му турі Вищої ліги чемпіонату Сумської області з рахунком 10:0 перемогли ФК «Тулиголовець» із Кролевецького району. Автори голів: МаксимСтадник, Сергій Бабинін (2), Агіл Велієв, Андрій Бурдюг, Станіслав Корсун, Вадим Левченко (2), Євгеній Сайко (2). Вітаємо команду, тренерський склад та…

Важливо на цьому тижні

Відремонтоване хірургічне відділення відкрили в обласній дитячій клінічній лікарні

За кошти обласного бюджету та частково держбюджету – загалом 2,3 мільйона гривень – тут було улаштовано підлогу керамічною плиткою, лінолеумом та ковроліном, проведено заміну віконних блоків на металопластикові, проведено опоряджувальні роботи.

Сумщина жнивує

Сільськогосподарські підприємства Охтирського району розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

На Сумщині відзначають свято, яке об’єднує Україну – День Конституції

Парад оркестрів з різних куточків України, нагородження державними відзнаками, підняття Державного прапору на площі Незалежності та сотні усмішок, вишиванок і привітань – це все День Конституції в обласному центрі.

На Сумщині створено ще одну об’єднану територіальну громаду

Облдержадміністрація отримала остаточне рішення сесій сільських рад про створення Річківської ОТГ Білопільського району. Наразі готується звернення до ЦВК про призначення перших виборів в ОТГ.

Сумщина знову у десятці кращих

Сумщина займає восьме місце у рейтингу Мінрегіону щодо формування ОТГ. Такими є результати Моніторингу процесів децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Сумської області у рейтингу областей щодо формування ОТГ станом на 11 червня.

Майже 26 тисяч медичних працівників на Сумщині відзначили професійне свято

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО в театрі ім. М.С. Щепкіна вітав медиків, завдяки самовідданій праці яких Сумщина займає передові позиції в медичній галузі.