Вівторок, 21 листопада 2017

Сумські експерти сумніваються, що чергове підвищення тарифів на тепло є обгрунтованим

Впевнені, ви чули про нещодавні баталії із фальсифікацією громадських слухань щодо запланованого підвищення тарифів на тепло. Та і з реакцією міського голови щодо серйозного налаштування боротися зі свавіллям монополіста мабуть ознайомлені.

Новина з сайту Сумської міської ради "О.Лисенко: Тарифи мають бути прозорими, і ми не підемо на поводу у монополіста."

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

Гра на публіку виходить досить красивою: створюється спеціальна комісія, яка засідає-засідає, і пропонує “знизити” тарифи на 3% (насправді ж підвищити не на 18%, а не 15%) .

Далі депутати на сесії підтримують звернення до НКРЕКП не приймати до розгляду проект рішення про встановлення тарифів Сумитеплоенерго на 2018 рік, оскільки вони так по факту і не пройшли громадських обговорень (рішення 27.09.2017 №2514-МР). І сам же мер його й підписує. 

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

Але ж все найцікавіше завжди відбувається за кулісами…
А там заступник міського голови підписує сфальсифікований протокол за яким громадські слухання начебто відбулися.
Мер, слідом за підписаним ним публічним рішенням про непогодження тарифу, втиху пише листа на комісію НКРЕКП із проханням їх підтримати та командирує до Києва свого заступника Журбу із довіреністю озвучити позицію міської влади: “Ми за підвищення!”..

Аргументом начебто послужив висновок експертного дослідження Київського НДІ судових експертиз, що завершується фразою "при цьому, відповідальність за достовірність інформації ... несе ТОВ "Сумитеплоенерго". Тобто, намагаючись перекласти з себе відповідальність за підвищення тарифів, мерія наймає компанію, що здійснює дослідження, в результаті якого перекладає відповідальність на ... бенефіціара підвищення.

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

А чи є підстави сумніватися у достовірності тієї інформації? У нас є. На малюнку знизу представлено структуру собівартості виробництва теплової енергії, у якій практично 80% займає неконкретизована за статтями затрат собівартість теплової енергії власних ТЕЦ. Рядок “в тому числі” (64,7% у структурі витрат) для витрат на паливо начебто й передбачено, але залишається невідомим, яке саме паливо (пропорція розподілу газ/вугілля, марка вугілля) закладена у розрахунок та за якими цінами. А от інші складові собівартості теплової енергії ТЕЦ (14% у структурі затрат) взагалі не розписані. А от у міської влади питань чомусь не виникло...

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

Очевидно, що не менш важливим за спосіб розрахунку є вхідні дані та припущення, що беруться до уваги для його здійснення. Так от, крім зазначеного вище, для розрахунку тарифів ліцензіат використовує ще купу вхідних даних, отриманих від місцевої влади. Зокрема, Сумською міською радою було затверджено 11 показників.

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

Але й до самої методики розрахунку є питання. Сумитеплоенерго використовує для розрахунку методику ГКД 34.09.100-2003, що не погоджена НКРЕКП, в якій 70% використаного в процесі виробництва палива розподіляється на теплову, а лише 30% на електричну енергію, що додатковим тягарем лягає на плечі кінцевого споживача. Пропозиції громадських експертів щодо застосування методики рівномірного розподілу ГКД 34.09.108-1998 ліцензіатом за підтримки міської влади ігноруються.

Та і це ще не все. Крім розрахунку тарифу, до якого міська влада лише частково дотична, є ще дуже важлива контролююча функція, яку мерія зобов'язана виконувати. А чи виконує?

Протягом минулого опалювального сезону нами здійснювався громадський моніторинг температури теплоносія в кількох контрольних точках. На графіку 6 на прикладі одного місяця зображено схематично співвідношення норма/факт в залежності від температури навколишнього повітря. В окремі дні відсоток недотопу перевищує 30%. А це також вплив на тариф. І за це ви заплатили! Чи контролювали це підопічні міського голови? Ні.

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

З року в рік навіть ті мізерні затверджена інвестиційні програми, що абсолютно не націлені на ремонт труб та змешення відсотку втрат у мережах (у новому тарифі він планується на рівні 24%), не виконується. І на це меру та його команді байдуже. Лише після звернення представників громадськості до прокуратури, НКРЕКП було покарано Сумитеплоенерго та змушено вилучити невикористані кошти з тарифу.

Фото Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми.

Яким чином орендар цілісного майнового комплексу, що цілеспрямовано доводить тепломережі до стану металобрухту, впливає на діяльність мера - можна тільки здогадуватися… А от те, що міська влада “не йде на поводі у монополіста” звучить як мінімум смішно.

Дуже важливо зрозуміти кожному споживачу: міська влада має дуже серйозний вплив на розмір тарифу на теплопостачання і несе повну відповідальність за якість послуг. І коли наступного разу будь хто з міських чиновників розповідатиме вам про те, що вони абсолютно ні при чому, що це все злий вовк із НКРЕКП спускає згори непідйомні тарифи, знайте: вам брешуть!

via Громадська експертна комісія з питань бюджету та соцекономрозвитку - Суми

Актуальні матеріали

23 грудня на Сумщині відбудуться вибори

23 грудня 2018 року відбудуться перші місцеві вибори голів та депутатів сільських, селищних, міських рад у 125 об'єднаних територіальних громадах. Також на цей день призначені додаткові вибори депутатів сільських та селищних рад у 26 громадах. Відповідні рішення прийняла Центральна виборча…

Рейтинг Мінрегіону: Сумська область вперше з моменту початку реформи – у «зеленій» групі лідерів

Мінрегіон опублікував жовтневий рейтинг щодо впровадження реформи децентралізації в країні і формування спроможних ОТГ. Сумська область вперше з моменту початку реформи - у «зеленій» групі лідерів.

Суми ярмаркують

Сьогодні на площі Незалежності в Сумах розгорнули ярмарок. Його приурочили до свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Вибори

Політика

Порошенко дав вичерпну відповідь – «У мене бізнесу в Росії немає!»

Президент України Петро Порошенко в Харкові дав гідну відповідь на закиди політичних опонентів, які продовжують поширювати «каталог фейків», де головним звинуваченням є нібито наявність бізнесу Порошенко в Росії.

Порошенко вийшов на друге місце після Тимошенко - дані опитування трьох соціологічних команій

Лідерка партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко лідирує в соціологічних опитуваннях щодо майбутніх виборів Президента України. Водночас чинний Президент Петро Порошенко покращив позиції та став другим. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічними фірмами КМІС, Центр Разумкова та СОЦІС.

В то время, как трамвайщики, учителя сидели – без зарплаты, экс-мэр Конотопа жил на широкую ногу

Отстраненный от своих обязанностей экс-мер Конотопа Артем Семенихин подал новую декларацию о своих доходах «перед увольнением» за период: с 1 января 2018 года по – 30 августа 2018-го. Зарплата за 8 месяцев 2018 года составила 250 тысяч 933 грн, что…

Свіжі рейтинги: у другий тур президентських виборів вийдуть Порошенко і Тимошенко

Про це свідчать результати опитування, проведеного Cоціологічним центром імені Михайла Драгоманова, які презентували на прес-конференції 7 вересня соціолог, професор Сергій Штепа та політичний експерт Ростислав Балабан.

Економіка

Президент України збирається взяти участь у відкритті дороги Харків-Охтирка

У суботу, 29 вересня, у Харківській області чекають приїзду Президента України Петра Порошенка. За попередньою інформацією, він відвідає форум “Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи”, який відбудеться в Premier Palace. Потім Президента чекають в області.

Децентралізація в дії: 9 ОТГ отримали у комунальну власність земельні ділянки державної власності поза межами населених пунктів

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО привітав громади з отриманням земельного ресурсу, який може суттєво збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Сумским депутатам нужен еще миллион

На минувшей неделе на планово-бюджетной депутатской комиссии Сумского горсовета народные избранники снова обсуждали партиципаторный бюджет. Ведь горуправлению капитального строительства на его объекты потребовалось дополнительно 1,09 млн. грн.

Сумщина займає перше місце в Україні за видачею «теплих кредитів» населенню

За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергія ЛУГОВОГО, в області наразі видано майже 26 тисяч кредитів за період дії програми.

На Сумщині за рахунок коштів ДФРР утеплили школи

Як повідомив голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ під час засідання колегії директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ, за рахунок коштів ДФРР в області реалізовано 7 проектів з термомодернізації закладів бюджетної сфери, що були розпочаті у минулому році.

Соціум

Сумчанин показал, как выглядит «Авангард», реконструкция которого должна была закончиться в конце 2017-го

Сумчанин Oleksii Klochkov на своей странице в Facebook поделился фотографиями со стадиона «Авангард», который еще до недавно был любимым местом не только для тренировок спортсменов, но и для прогулок, занятий спортом всех сумчан. С началом реконструкции спортивного объекта все понадеялись,…

На Сумщині хочуть розібрати на будматеріали церкву, яку будував ще писар самого Івана Мазепи

УПЦ Московського патріархату продала будівлю храму в козацькому селі Іскрисківщина Білопільського району невідомим, які хочуть розібрати морений дуб для продажу. Церкву будували українські сім'ї Куколь-Яснопольського і Терещенко. Потім російська більшовицька влада перетворила її в клуб.

В ТЮЗе – взрослая премьера

Сумской областной театр для детей и юношества приглашает театралов на взрослую премьеру - «Фрекен Жюли» по пьесе Августа Стриндберга. Режиссер-постановщик спектакля Сергей Сидоренко, определил ее жанр: жесткая драма на грани нежности.

Демографія

В Охтирському і Тростянецькому районах відкрили нові спортивні майданчики та футбольні поля

Очільник області Микола Клочко у рамках робочої поїздки до Тростянецького і Охтирського взяв участь у відкритті футбольних полів і спортивних майданчиків.

Біатлоністи Сумщини − переможці всеукраїнських змагань

Нещодавно у м.Тростянець відбулися Всеукраїнські змагання з літнього біатлону серед юнаків та дівчат, у якому взяли участь більше 150 спортсменів з Сумської, Київської, Чернігівської, Харківської, Тернопільської, Львівської областей і міста Київ.

Верхня Сироватка виходить по півфіналу Кубку Сумщини

В чвертьфінальному матчі Кубку Сумської області з рахунком 4:3 перемогли ФК «Колос» (Северинівка Сумський район). Автори голів - Максим Мисловський, Максим Стадник (2) та Руслан Пісний. Вітаємо команду, тренерський склад та наших вболівальників із перемогою! via fclsgroup

Важливо на цьому тижні

23 грудня на Сумщині відбудуться вибори

23 грудня 2018 року відбудуться перші місцеві вибори голів та депутатів сільських, селищних, міських рад у 125 об'єднаних територіальних громадах. Також на цей день призначені додаткові вибори депутатів сільських та селищних рад у 26 громадах. Відповідні рішення прийняла Центральна виборча…

Рейтинг Мінрегіону: Сумська область вперше з моменту початку реформи – у «зеленій» групі лідерів

Мінрегіон опублікував жовтневий рейтинг щодо впровадження реформи децентралізації в країні і формування спроможних ОТГ. Сумська область вперше з моменту початку реформи - у «зеленій» групі лідерів.

У Сумській міській дитячій лікарні відкрито після ремонту приймальне відділення

Очільник області Микола КЛОЧКО під час відкриття відремонтованого приймального відділення у Сумській міській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди зазначив, що це позитивний приклад співпраці влади і соціально відповідального бізнесу.

На Сумщині Президент відкрив відремонтовану дорогу Охтирка-Харків

На урочисте відкриття дороги загального користування державного значення Р-46 завітав Президент України Петро ПОРОШЕНКО разом з очільниками Сумської та Харківської областей Миколою КЛОЧКОМ та Юлією СВІТЛИЧНОЮ.

Екологи підтвердили забруднення Псла викидами сумського «Водоканалу»

Державна екологічна інспекція у Сумській області оприлюднила результати лабораторних досліджень проб води, відібраних з р. Псел та зворотних вод з очисних споруд КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.

Ремонт автомобільної дороги Харків-Охтирка виходить на фінішну пряму

Автомобільна дорога Р-46 Харків-Охтирка є частиною транспортного сполучення Суми-Харків, яке з’єднує два обласних центра. Транспортне направлення Суми-Харків є одним з основних у Сумській області з найбільшою інтенсивністю руху транспортних засобів.