П'ятниця, 27 жовтня 2017

Сумський центр крові – приклад для всієї України

В Міністерстві охорони здоров’я доповідь про роботу Сумського центру крові зустріли оваціями.

«Державне регулювання виробництва та обігу компонентів та препаратів донорської крові в Україні» - так називався круглий стіл, який Міністерство охорони здоров’я та Державна служба України з лікарських засобів провели у жовтні, запросивши науковців, представників громадськості та керівників служб крові з усіх куточків України.

Чорне донорство, нестачі,

інфікування, прикрі втрати

Питання реформування системи крові в Україні назріло давно. Через неефективну заготівлю та використання крові та плазми, відсутність послідовної роботи з донорами в Україні процвітає ринок чорного донорства, відбуваються випадки інфікування реципієнтів, а головне – лікувальні заклади не забезпечуються препаратами крові в потрібному обсязі. Щодня у соціальних мережах можна побачити заклики терміново здати кров для певних медичних закладів, оскільки центри і станції переливання крові не мають відповідних резервів і кадрових донорів. Більше того – заклади, що знаходяться на державному та комунальному фінансуванні, не мають навіть реактивів для обстеження донорів і сетів для тромбоконцентрату – їх доводиться оплачувати родичам хворих та благодійним фондам. Ось і нещодавно в рамках традиційного WizzAirKiyvCityMarathon 2017 три атлети бігли заради збору коштів на реактиви для Київського міського центру крові.

У той же час великі обсяги компонентів крові не використовуються і утилізуються. Причина – застаріле обладнання, відсутність коштів на його оновлення, неефективне управління, а відтак — не відповідність міжнародним стандартам при заборі крові, її переробці та перевірці на інфекції. Щороку через це медицина втрачає близько 30-40 мільйонів гривень. Таке неефективне господарювання потребує негайних змін. Міністерство охорони здоров’я розробило Стратегію розвитку національної системи крові, яка зараз проходить процедуру погодження.

 

Сумський центр – найкращий у державі,

один із кращих у Європі

- Вирішувати усі ці проблеми треба системно, впроваджувати та регламентувати на державному рівні, - відзначив заступник міністра Роман Ілик. -. Але це не означає, що нині служби крові мають право скласти руки та чекати. Вони можуть змінюватися та працювати самостійно. Яскравий приклад — центр служби крові у Сумській області. Вони пішли шляхом державно-приватного партнерства. І це дало свої результати: нині вони — найсучасніший обласний центр крові, який має новітнє обладнання та зможе витримати іспит за міжнародними стандартами. Вони готові ділитись своїми надбаннями та досвідом. У них є чому повчитися.

Результат державно-приватного партнерства–

найсучасніше обладнання і технології

Про роботу Сумського обласного центру служби крові розповіла його директор Наталія Трофименко:

- Сьогоднішня позиція служби крові в Сумській області в організації та забезпеченні компонентами крові відрізняється від інших регіонів України. В області заготівля 98,2% донорської крові та її компонентів здійснюється в обласному центрі служби крові. Всі компоненти для лікувально - профілактичних закладів області, заготовлені в центрі служби крові – лейкофільтровані, тромбоцити виробляються тільки методом аферезу, для обстеження донорів на гемотрансмісивні інфекції використовується виключно метод ІХЛА. Лабораторія центру повністю автоматизована і оснащена аналізаторами закритого типу японських і швейцарських виробників. Використовуються оригінальні реагенти фірми РОШ, сертифіковані для служби крові. Технічні можливості обладнання дозволяють протягом 3-х годин провести всі лабораторні дослідження, які регламентуються для служби крові і забезпечують автоматичну передачу даних в інформаційну систему центру. Все це – результат реконструкції та модернізації інфраструктури центру і всіх технологічних процесів завдяки інвестиціям компанії Біофарма, яка є лідером українського фармацевтичного ринку, має ряд представництв за кордоном і єдиний на території пострадянського простору завод-фракціонатор. Загальна сума інвестицій склала 2,5 млн. доларів. Це і є вдале державно-приватне партнерство, що може стати шляхом для оновлення закладів служби крові в Україні.

СОЦСК – це безпечні і максимально комфортні умови для донорів

На сьогодні Сумський центр крові є лідером у своїй сфері діяльності, а значить кардинально відрізняється від інших центрів служби крові України. Тут створені безпечні і максимально комфортні умови для донорів, всі витратні матеріали одноразові. Служба крові Сумщини твердо утримує лідируючі позиції за кількістю заготовленої крові на 1 жителя, середня кількість допущених до донаційна день - більше 200 чоловік. В електронній базі підприємства – більш ніж 40 тис. донорів, 90% з них постійні, тобто кадрові донори. Завдяки підбору донорського контингенту та щоденній роботі з лікувальними установами в області практично відсутнє списання компонентів крові по закінченню терміну придатності, характерне для інших закладів в Україні. У ТОВ «СОЦСК» розраховані показники 4-х денного запасу компонентів донорської крові, який контролюється в режимі он-лайн спеціальною програмою.

Присутні на круглому столі зустріли виступ Наталії Трофименко справжньою овацією, адже результати СОЦСК свідчать про те, що в Україні реально створити заклади служби крові нового зразка, які будуть успішно та ефективно працювати і забезпечувати населення якісними компонентами крові у повному обсязі. Залишається відкритим питання: як скоро розпочнуться такі перетворення в масштабах України?

Актуальні матеріали

На Сумщині горів будинок

Сьогодні пів на п'яту ранку  до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вул. Пушкіна в с. Макове Шосткинського району. На місце події було направлено відділення чергових караулів 4-ї та 5-ї Державних пожежно-рятувальних частин.

З'явилися деталі бесіди Філарета з Порошенком про автокефалію УПЦ

Предстоятель Української православної церкви (Київський патріархат), патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав президента Петра Порошенка із рішенням Синоду Вселенського Патріархату щодо автокефалії.

Юний рятівник: на Сумщині хлопчик врятував братика із пожежі

Ця історія трапилась у м.Ворожба Білопільського району. 12 жовтня о 21:34 до Служби порятунку “101” надійшла інформація про пожежу в одному із помешкань багатоквартирного одноповерхового будинку на вул.Перемоги. Вже через 5 хв. на місце прибув черговий караул 41-го державного пожежно-рятувального…

«Ваше ім’я золотими літерами вписане в історію України, – єпископ Іларіон

Такими словами до Президента України Петра ПОРОШЕНКА звернувся Єпископ Едмонтонський Української Православної Церкви в Канаді Іларіон, відзначивши провідну роль Глави нашої держави у процесі об’єднання православних християн та створенні єдиної помісної православної церкви.

Сумщина розпочала опалювальний сезон

Під час апаратної наради начальник Департаменту ЖКГ, енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ повідомив про підключення опалення в закладах  соціальної сфери.

Учасники АТО отримали накази про надання у власність земельних ділянок на території РЛП «Сеймський»

Ця подія стала можлива завдяки спільній роботі Сумської обласної державної адміністрації, депутатів Сумської обласної ради, фахівців Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, науковців та громадськості.

На Сумщині учасники АТО забезпечуються дровами

Як повідомив під час апаратної наради директор Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 10905 учасників бойових дій в АТО (162 з них мають статус інваліда війни), 8 учасників війни та 267…

Вибори

Політика

З'явилися деталі бесіди Філарета з Порошенком про автокефалію УПЦ

Предстоятель Української православної церкви (Київський патріархат), патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав президента Петра Порошенка із рішенням Синоду Вселенського Патріархату щодо автокефалії.

Порошенко дав вичерпну відповідь – «У мене бізнесу в Росії немає!»

Президент України Петро Порошенко в Харкові дав гідну відповідь на закиди політичних опонентів, які продовжують поширювати «каталог фейків», де головним звинуваченням є нібито наявність бізнесу Порошенко в Росії.

Порошенко вийшов на друге місце після Тимошенко - дані опитування трьох соціологічних команій

Лідерка партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко лідирує в соціологічних опитуваннях щодо майбутніх виборів Президента України. Водночас чинний Президент Петро Порошенко покращив позиції та став другим. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічними фірмами КМІС, Центр Разумкова та СОЦІС.

В то время, как трамвайщики, учителя сидели – без зарплаты, экс-мэр Конотопа жил на широкую ногу

Отстраненный от своих обязанностей экс-мер Конотопа Артем Семенихин подал новую декларацию о своих доходах «перед увольнением» за период: с 1 января 2018 года по – 30 августа 2018-го. Зарплата за 8 месяцев 2018 года составила 250 тысяч 933 грн, что…

Економіка

Президент України збирається взяти участь у відкритті дороги Харків-Охтирка

У суботу, 29 вересня, у Харківській області чекають приїзду Президента України Петра Порошенка. За попередньою інформацією, він відвідає форум “Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи”, який відбудеться в Premier Palace. Потім Президента чекають в області.

Децентралізація в дії: 9 ОТГ отримали у комунальну власність земельні ділянки державної власності поза межами населених пунктів

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО привітав громади з отриманням земельного ресурсу, який може суттєво збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Сумским депутатам нужен еще миллион

На минувшей неделе на планово-бюджетной депутатской комиссии Сумского горсовета народные избранники снова обсуждали партиципаторный бюджет. Ведь горуправлению капитального строительства на его объекты потребовалось дополнительно 1,09 млн. грн.

Сумщина займає перше місце в Україні за видачею «теплих кредитів» населенню

За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергія ЛУГОВОГО, в області наразі видано майже 26 тисяч кредитів за період дії програми.

На Сумщині за рахунок коштів ДФРР утеплили школи

Як повідомив голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ під час засідання колегії директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ, за рахунок коштів ДФРР в області реалізовано 7 проектів з термомодернізації закладів бюджетної сфери, що були розпочаті у минулому році.

Соціум

Сумщина розпочала опалювальний сезон

Під час апаратної наради начальник Департаменту ЖКГ, енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ повідомив про підключення опалення в закладах  соціальної сфери.

Учасники АТО отримали накази про надання у власність земельних ділянок на території РЛП «Сеймський»

Ця подія стала можлива завдяки спільній роботі Сумської обласної державної адміністрації, депутатів Сумської обласної ради, фахівців Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, науковців та громадськості.

На Сумщині учасники АТО забезпечуються дровами

Як повідомив під час апаратної наради директор Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 10905 учасників бойових дій в АТО (162 з них мають статус інваліда війни), 8 учасників війни та 267…

Сумчанин показал, как выглядит «Авангард», реконструкция которого должна была закончиться в конце 2017-го

Сумчанин Oleksii Klochkov на своей странице в Facebook поделился фотографиями со стадиона «Авангард», который еще до недавно был любимым местом не только для тренировок спортсменов, но и для прогулок, занятий спортом всех сумчан. С началом реконструкции спортивного объекта все понадеялись,…

Демографія

В Охтирському і Тростянецькому районах відкрили нові спортивні майданчики та футбольні поля

Очільник області Микола Клочко у рамках робочої поїздки до Тростянецького і Охтирського взяв участь у відкритті футбольних полів і спортивних майданчиків.

Біатлоністи Сумщини − переможці всеукраїнських змагань

Нещодавно у м.Тростянець відбулися Всеукраїнські змагання з літнього біатлону серед юнаків та дівчат, у якому взяли участь більше 150 спортсменів з Сумської, Київської, Чернігівської, Харківської, Тернопільської, Львівської областей і міста Київ.

Верхня Сироватка виходить по півфіналу Кубку Сумщини

В чвертьфінальному матчі Кубку Сумської області з рахунком 4:3 перемогли ФК «Колос» (Северинівка Сумський район). Автори голів - Максим Мисловський, Максим Стадник (2) та Руслан Пісний. Вітаємо команду, тренерський склад та наших вболівальників із перемогою! via fclsgroup

Важливо на цьому тижні

23 грудня на Сумщині відбудуться вибори

23 грудня 2018 року відбудуться перші місцеві вибори голів та депутатів сільських, селищних, міських рад у 125 об'єднаних територіальних громадах. Також на цей день призначені додаткові вибори депутатів сільських та селищних рад у 26 громадах. Відповідні рішення прийняла Центральна виборча…

Рейтинг Мінрегіону: Сумська область вперше з моменту початку реформи – у «зеленій» групі лідерів

Мінрегіон опублікував жовтневий рейтинг щодо впровадження реформи децентралізації в країні і формування спроможних ОТГ. Сумська область вперше з моменту початку реформи - у «зеленій» групі лідерів.

У Сумській міській дитячій лікарні відкрито після ремонту приймальне відділення

Очільник області Микола КЛОЧКО під час відкриття відремонтованого приймального відділення у Сумській міській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди зазначив, що це позитивний приклад співпраці влади і соціально відповідального бізнесу.

На Сумщині Президент відкрив відремонтовану дорогу Охтирка-Харків

На урочисте відкриття дороги загального користування державного значення Р-46 завітав Президент України Петро ПОРОШЕНКО разом з очільниками Сумської та Харківської областей Миколою КЛОЧКОМ та Юлією СВІТЛИЧНОЮ.

Екологи підтвердили забруднення Псла викидами сумського «Водоканалу»

Державна екологічна інспекція у Сумській області оприлюднила результати лабораторних досліджень проб води, відібраних з р. Псел та зворотних вод з очисних споруд КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.

Ремонт автомобільної дороги Харків-Охтирка виходить на фінішну пряму

Автомобільна дорога Р-46 Харків-Охтирка є частиною транспортного сполучення Суми-Харків, яке з’єднує два обласних центра. Транспортне направлення Суми-Харків є одним з основних у Сумській області з найбільшою інтенсивністю руху транспортних засобів.