Четвер, 20 квітня 2017

Тернопільскі медійники розказали, що є на Сумщині такого, чого на Тернопільщині не знайдеш

Відбувся прес-тур на Сумщину з різних регіонів України за темою "Децентралізація - нові можливості для розвитку села" в рамках проекту "Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа", організований Харківським прес-клубом спільно з прес-клубами і журналістами Тернопільської, Волинської,  Закарпатської, Дніпровської, Херсонської, Одеської, Сумської, Донецької та Луганської областей.

На прикладі Сумщини, як одного з лідерів в Україні за темпами впровадження реформи децентралізації представники регіональних ЗМІ дізнавалися які можливості дає децентралізація для розвитку села і як впливають проблеми прикордоння на реформування області.

Тернопільські журналісти розповідають, що у Сумах були вперше. «Для мене це була крайня точка України з великими транспортними проблемами, оскільки прямого зв’язку немає. Але зацікавила тема, над якою суспільство побивається  уже років 3-4. А про адміністративно-територіальну реформу говорено-переговорено десятиліттями, відколи почала її робити Європа. Тепер питання визріло документально і стало на часі», – розповіла заслужений журналіст України Людмила Островська.

Далі вона розповідає, що у Суми журналісти їхали не за досвідом, а з пізнавальною метою. «Тут нам не тільки показали своєрідний соціальний зріз проблематики реформування, а конкретно на прикладах життя об’єднаних громад змоделювали можливість долання перешкод, перші орієнтири в інших умовах господарювання і переконали , що  найкращим показником успішної реалізації реформ і проектів є підвищення рівня життя кожної окремої людини. Але про результати ще рано говорити. Вибори у Миропільській територіальній громаді, де ми мали зустріч з головою, відбулися в грудні минулого року. Там об’єдналося 10 сіл, 4,5 тисяч осіб, щоб робити спільну справу. Побували ми і в  Краснопільській громаді, де вибори відбудуться за місяць. Отож, ембріональний період, час планів і мрій. Але це показує, що процес реформування хоч і став на тернистий шлях, але робить кроки, є ініціативні люди, які бачать перспективу. Для мене це було чи не найголовнішим у цьому прес-турі- зустрітися з реформаторами, людьми завтрашньої України, які вже підставили їй своє плече. І я не розчарувалася», – розповіла журналістка.

За її словами, вразило потужне підприємство «Псел», розташоване у Великій Рибиці неподалік Миропілля. Це багатогалузеве високорентабельне сільгосппідприємство, яке має в обробітку 7 тисяч гектарів землі. Тут працює 300 осіб у шести фірмах, які займаються рослинництвом, тваринництвом, бджільництвом, розведенням риби, виготовленням пілетів, як альтернативного палива, брикетів кормових із люцерни і для опалення з біомаси- відходів кукурудзи, соломи, гречки, соняха, тирси, хвої.

Серед серйозних реформаторів Сумщини, з якими довелося познайомитися у прес-турі, - головний лікар Краснопільської центральної районної лікарні Євген Івахненко. Під його керівництвом працюють 250  спеціалістів. Є тут 125 стаціонарних ліжок. 25 місць займає хоспісне відділення, яке в області саме тут відкрили першим. Є в лікарні  поліклінічне відділення , діагностична лабораторія, пункт невідкладної медичної допомоги ,інфекційне та приймальне відділення. А ще далекоглядний головний лікар приберіг два ліжка для породіль. Адже з пологами буває багато непередбачуваних моментів.

«Цікавою була розмова і з людиною з  європейським баченням питання децентралізації. Голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій Яремчук наголосив, що європейський і світовий досвід свідчить, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Держава ніколи не дійде до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору. Сильне місцеве самоврядування базується на розвинутому громадянському суспільстві і демократії. Створення місцевого самоврядування – це один з елементів побудови західної цивілізації. Далі голова райдержадміністрації розповів, що Краснопільска громада уже готова до реформування, вибори відбудуться зовсім скоро. Голова переконаний, що завдяки Закону про спрощене приєднання населених пунктів до вже створених об’єднаних територіальних громад, питання вирішиться», – написала Людмила Островська.

За її словами, голова району переконаний, що без децентралізації, без ефективного місцевого самоврядування, ми ще надовго залишимось з дітьми, яким існуюча система не в змозі надати якісну та сучасну освіту, недолікованими хворими, розбитими дорогами, занедбаними селами, залишимось з усією купою проблем, які сьогодні маємо. Попереду складна робота, манни небесної ніхто не чекає. Треба займатися промоцією своєї громади, шукати інвесторів, заохочувати молодь лишатися в об`єднаннях. У Краснопіллі сподіваються і на спортивні заохочення. Тут є стадіон "Колос", збудований за сприяння Федерації футболу. Знаменитий тим, що Краснопільська команда "Явір" виступала в першій лізі українського футболу, потім вона асимілювалася . Тепер  команда місцевих спортсменів грає на першість області в другій групі. Не без гордості очільник району відзначив, що минулоріч на цій першості вони взяли срібло. Директор Краснопільської ДЮСШ  Володимир Мигаль розповів, що в школі спортсмени займаються  легкою атлетикою, шахами, лижними гонками і футболом. Планують  реконструкцію допоміжних приміщень, ремонти роздягалень, встановлення тренажерів, які вже закупили , придбання спортивного інвентаря. Юрій Яремчук поділився найближчими планами. Наступного року Леоніду Жаботинському було б 80 років. Народився відомий спортсмен у цьому селищі в районі лісгоспу. Є уже проект дозвіллєвого спортивного парку, де планують поставити і пам’ятний знак на честь найсильнішої свого часу людини світу. І виховний момент , і історичний . Багато уваги тут приділяють озелененню територій. Ми також взяли участь у реалізації цієї благородної справи. Вздовж сонячної сторони стадіону  журналісти України висадили алею японської верби матсудана. Світлолюбива рослинка із закрученими спіральками гілочками нагадуватиме  про наше перебування на Сумщині і тішитиме око юних спортсменів і мешканців Краснопілля.

«Цей прес-тур , як і попередні з цієї тематики в різні області України, показав, що рушійною силою реформ є молоді, ініціативні керівники, які прагнуть позитивних змін  в Україні», – резюмувала журналіст.

via topnews.in.ua

Актуальні матеріали

В Сумській області лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на COVID-19

Станом на 27 березня 2020 року в Сумській області лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на COVID-19, в т.ч. померла жінка з Конотопського району, у якої тест ПЛР дав позитивний результат. Чотири інші особи у стабільному стані, захворювання наразі без ускладнень.

Померла жінка з Сумщини контактувала з понад 50 людьми

Станом на 26 березня епідеміологи визначили 50 осіб, що контактували із померлою жінкою із села Козацьке на Конотопщині. Про це під час брифінгу розповів в.о. директора сумського обласного лабораторного центру МОЗ Володимир Збаражський.

Після коронавірусу Суми можуть захлинутися у власному смітті?

Про це на своїй сторінці Facebook розповів сумський блогер Микола Сурженко. За його словами обласний центр вже кілька років знаходиться на межі екологічної катастрофи, пов'язаної із переповненістю полігону твердих побутових відходів КП "Сумижилкомсервіс", а влада міста постійно ігнорує проблеми захоронення…

Мер Мішель – більше не мер

Сьогодні, 25 березня, у Глухові була скликана позачергова сесія міськради, яку вимагали провести більшість депутатів. Планувалося розглянути питання дострокового припинення повноважень міського голови Мішеля Терещенка та секретаря міської ради Олени Демішевої. Сесію ініціювали вже вдруге депутати від кількох опозиційних фракцій,…

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Команда «ЄС» у Сумах створила волонтерський проект, який покликаний підтримати літніх людей під час карантину!

«Зі світової практики ми бачимо: найкраще, що можна зробити –самоізолюватися. Але є люди, що опинилися в важких життєвих обставинах. Вони не можуть самостійно купити продукти харчування в магазині, ліки в аптеці. Багато хто хворіє і в такому стані вимушений виходити…

Петро Порошенко звернувся до українців

Дорогі українці! Нині той момент, коли на тлі нових викликів українська нація має показати себе як єдина родина, в якій один за всіх, і всі за одного. Здолати лихо можемо тільки усі разом.   Українська опозиція, уособлена командою «Європейської Солідарності», підставила плече владі,…

В «ЄС» закликали президента відреагувати на провокацію проросійських сил на чолі з Медведчуком

З початку березня на фронті від рук російських окупантів загинуло 11 українських воїнів, ще десятки отримали поранення і травми. У цей же час делегація «Опозиційної платформи – За життя» відвідує Держдуму, яка направила російські війська на територію Україні, і Кремль,…

Петро Порошенко: Суд зобов’язав ДБР закрити справу і відкрити провадження проти її ініціатора за неправдиве повідомлення про злочин

Шевченківський суд ухвалив рішення до ДБР розглянути і закрити справу, а також порушити кримінальне провадження проти її ініціатора за неправдиве повідомлення про злочин. Про це повідомив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під стінами ДБР, де відбувається…

Обласні депутати просять центральну владу збільшити фінансування будівництва, ремонту та утримання доріг на Сумщині

Саме незадовільний стан доріг Сумщини є серйозною причиною зменшення її інвестиційної привабливості, значною перешкодою розвитку підприємництва, що суттєво й негативно впливає на соціально-економічний розвиток регіону, вважають депутати Сумської обласної ради.

"Володимире Олександровичу, займіться функціями президента" - Порошенко звернувся до Зеленського

Шевченківський суд постановив ДБР закрити справу, за якою Петро Порошенко сьогодні викликався на допит, у зв'язку з відсутністю складу злочину. Про це п'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" повідомив під час акції проти політичних репресій під стінами ДБР.

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

В Сумській області лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на COVID-19

Станом на 27 березня 2020 року в Сумській області лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на COVID-19, в т.ч. померла жінка з Конотопського району, у якої тест ПЛР дав позитивний результат. Чотири інші особи у стабільному стані, захворювання наразі без ускладнень.

Померла жінка з Сумщини контактувала з понад 50 людьми

Станом на 26 березня епідеміологи визначили 50 осіб, що контактували із померлою жінкою із села Козацьке на Конотопщині. Про це під час брифінгу розповів в.о. директора сумського обласного лабораторного центру МОЗ Володимир Збаражський.

На Сумщині під забороною робота продуктових та речових ринків

Таке рішення у рамках запровадження карантинних заходів прийняли під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На Сумщині за результатами інспектування районних лікарень будуть прийняті кадрові рішення

На минулому тижні голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО разом із заступниками, спеціалістами обласного управління охорони здоров’я та представниками обласної ради проінспектували районні лікарні щодо їх готовності надавати медичну допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, пацієнтам з підозрою та консультативну допомогу особам, які…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

Мер Мішель – більше не мер

Сьогодні, 25 березня, у Глухові була скликана позачергова сесія міськради, яку вимагали провести більшість депутатів. Планувалося розглянути питання дострокового припинення повноважень міського голови Мішеля Терещенка та секретаря міської ради Олени Демішевої. Сесію ініціювали вже вдруге депутати від кількох опозиційних фракцій,…

Лисенко розповів, як будуть жити Суми з понеділка

Міський голова Сум Олександр Лисенко у Фейсбуці повідомив про рішення засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло 21 березня.

Суми йдуть на карантин: працюють тільки продуктові магазини, аптеки і заправки

Сьогодні, 16 березня, в мерії відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Сумщина нарешті отримала керманича

За дорученням Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій ТРОФІМОВ представив на Сумщині нового очільника облдержадміністрації Романа ГРИЩЕНКА.

В Україні оголосили загальнонаціональний карантин

Уряд пропонує ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб, але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

На Сумщині визначили переможців всеукраїнського конкурсу «джерело творчості»

У цьогорічному конкурсі у номінації «Керівник гуртка» взяли участь 17 керівників гуртків закладів позашкільної освіти Сумщини за військово-патріотичним, дослідницько-експериментальним, еколого-натуралістичним, науково-технічним та художньо-естетичним напрямами.