Субота, 30 січня 2016

Росія може розсипатися на багато маленьких "Новоросій"

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

Сьогодні ситуація з війною виливається в стрес не стільки через саму війну, скільки через невизначеність майбутнього. Це відчуття проникло в усі наші клітини, ми абсолютно не розуміємо, що нас чекає в майбутньому. Ми воюємо з країною, яка в 25 разів сильніша за нас і ніби-то ми не можемо перемогти. 

Але є гарні аналогії, які дають нам шанс [війна Франції з Алжиром наприклад, або Іспанська імперія проти маленьких Нідерландів]. Коли ви воюєте проти історії, то у вас немає шансів. І співвідношення сил не грає тут жодної ролі. Історія все-одно знайде спосіб їх зрівняти. 

2016 рік повинен стати роком кардинальних змін/реформ/викликів/зрад/перемог/і всього іншого. Хто не зміниться і не стане якіснішим і ефективнішим, той просто не виживе. 

Про ці та інші виклики перед Україною ми говорили з експертом по Російській Федерації і Східній Європі Ростиславом Мартинюком, продюсером програми “Особливий погляд” на 5 Каналі в програмі "Реальна поліитка/Realpolitik" на телеканалі ТРК "Відікон" у п'ятницю, 29 січня 2016 року.

Різні фронти та історичні виміри нинішньої війни

З невеликими перервами, наша війна з росіянами триває з Переяслава 1654 і донині. І з самого початку ця війна була гібридною: у ній використовувалася суміш військових, церковних, етнічних, економічних агресій. У тому числі боротьба йшла за бренд – "Русь", "руській", "великорус" тощо. Зараз головне не драматизувати нову фазу цієї війни. У стані війни перебували ми завжди, і що то – не трагедія, то – лицарський похід.

 

От я не знаю чи ходили комфортабельні мікроавтобуси Кутаїсі-Москва під час війни. Чи ходили хоч якісь атобуси з Брно до ...

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 23 січня 2016 р.

Нинішній етап війни ніби "підсвітив" кілька сталих груп населення України, кожна з яких має власні інтереси. Це насамперед українська нація, потім – так звані креоли, тобто переважно міське населення, яке перейшло на російську мову в другому-третьому поколінні, і третя група – потужна, але ретельно маскована громада етнічних русскіх. Їх "невидимості" ефективно сприяє ліберальна пропаганда, і значна частина українців з ентузіазмом пропагує цю сліпоту.

Реальність москалів в Україні – доконаний факт. Щоб зрозуміти це, треба згадати, що в Україну з 1951 по 1991 рік совєцькі переселенські контори щороку пакували близько 150 тисяч русскіх. Отже, щороку в Україні з’являлося чисто москальське місто - розміром із Стрий. Це був один з потужних, базових засобів колонізації України.

 

Їхав з Батурина на Конотіп, а з Конотопа на Суми. Звернув увагу, що числення кілометражу йде від Батурина - від 0 з мазе...

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 19 січня 2016 р.

Колоністи мали підтримати – і, звісно, підтримували! – шалений фронт русифікації, який ніколи не згортався Москвою. Як правило, колоністи – міське населення, активне, мало доступ до влади, живі зв’язки з Москвою.

Навіть 1990 року в Україну заїхало 75 тисяч переселенців з РСФСР. Тоді Кремль довів цю масу до цифри 11 мільйонів осіб, і саме ця публіка контролювала всю УССР – і з економічної, і з політичної, і з психологічної точки зору. І коли 1991 року формально оголосили Незалежність, ці зайди були частково зваблені "українським проектом".

Вони повірили, що тепер матимуть таку собі "малєнькую Росію", буквально Малоросію. Дарма, що під назвою "Україна". Без атомної зброї, без відповідальності за камчатські та кавказькі колонії, без навіженого Єльцина чи Путіна.

Відтоді вони ототожнюють себе з цією, тобто нашою територією, і нині готові поступитися багатьма речами, щоб дати відсіч Путіну, готові повторювати скільки треба "слава Украінє", іти на війну й навіть померти за цю землю, але, зважте, не готові "загаваріть по украінскі". Бо питання мови для них головне. Мова в них – це код хазяїна, код успіху, доступу до благ, до привілеїв, того всього, що дає почуватися їм у цій країні у привілейованій касті. Допускаю, що війну на Сході вони сприймають як таку собі малоросійсько-російську війну. І якщо українець вірить, що рускоязичні – то наші супутники й допомагають нам здолати ворога, то значна частина з них упевнена, що це ми їм допомагаємо зробити країну, де добре буде саме їм, але не "вишиватнікам".

 

Вчора, 8--го січня, у США та Польщі почався синхронний продаж останнього альбому david bowie. Дізнався про це з польськ...

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 9 січня 2016 р.

З нашими людьми треба багато й ґрунтовно ідеологічно працювати

Не треба розчулюватися: ой як, мовляв, гарно, що в Одесі почали більше українською говорити або в Чернігові синьо-жовті прапори розвісили. Все це хоч і приємні, але реально дрібниці. Потрібно культивувати українську історію, українську мову, спільноту, і пояснювати, як від цього залежить конкретний добробут кожного українця. Що окупація мовна завжди завершується окупацією тотальною, в тому числі дійде до відчуження майна: від державних заводів до батькової корови.

Важливо не переоцінювати здатність простої пропаганди чи популяризації українського розвіяти кацапсько-московський дурман. Коли йдеться про психологію русского, враженого інстинктами панування в Україні, то з ним одна розмова – сила. Нам це видається надмірністю, бо ми – люди, виховані в європейській культурі, яка спонукає домовлятися. Пригадую Андрій Середа сказав приблизно таке: "Ну як можна з цими ворогами домовлятися. То ж як таргани: як біжить, то треба дати по ньому капцем. Іншого вибору немає".

Тоді мені це не дуже сподобалося, але тепер розумію: коли ми забороняємо їхні фільми, але толеруємо русскій язик, коли говоримо, що Путін поганий, але там є нормальні русскіє люди й з ними треба домовлятися, то вдаємося до самообману, це шлях у нікуди.

 

Знав, що в Польщі є українські міста - Холм, Грубешів, Перемишль, Новий Сач, Сянок, Кросно, Ярослав, якщо хочете Люблін....

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 7 січня 2016 р.

Питання до обговорення:

  • Декілька років тому в одному з інтерв’ю ти сказав: Сьогодні ми знаходимось в такій романтичній точці, де з нами ще може відбутися все – все велике… і все погане. Це зачаровує. Це ніби-то заново молодий”... Як би ти оцінив всі ці події за останні три роки? Що з нами відбулось насправді?
  • Що нас обєднує сьогодні, всі регіони, всі соціальні, національній групи, регіональної еліти? Яка наша центральна ідея? Національна ідея?
  • Як повернуть росіян до їхньої національної традиції? І в цьому контексті – яка перспектива президентства Рамзана Кадирова?
  • На яких умовах нам повертати наших колишніх громадян на окупованих територіях? І екс-еліти в тому числі? Які покаяння приймати?
  • Хто наші найближчі союзники в Європі в найближчі 10 років? Які міжнародні коаліції будуть для нас найбільш ефективними і не дадуть нам більше програвати?
  • Яку стратегію варто було б застосувати до окупованого Криму? Чи може бути блокада ефективною?
  • Я в Сумах чую все частіше голоси, що типу “дружить”; війна десь далеко, то все політики винні, ми ж тут жили постійно і типу все буде ок.  Буде все і далі ОК?
  • Як можна вирішити питання по об’єднаню українського православія в Єдину помісну православну церкву? Як вирішувати питання УПЦ МП і її лояльнсоті до української держави?
 

"Готуватися не до миру, а до перемоги" закликав один з найкращих українських експертів з питань Російської Федерації, ві...

Опубліковано Олександром Хоруженком 29 січня 2016 р.

Суми. Inception

Європейський дискурс у Сумах [та навіть український] підтримується в якомусь канонічному вигляді і висловленому, політично оформленому – ну може через сотню людей в нашому місті… Не більше. Але Суми назвати неукраїнським містом назвати не можна. 

Досить однієї людини, щоб тримати якісь умовні фронти кількістю до сто тисяч обивателів. Такого немає в жодній європейській країні. 

Потрібно забути фабулу, що ми живемо між Сходом і Заходом. 

Це територія, де Схід – поруч, і Захід – поруч. 

Звичайно, ми є інтегральною частиною історичної Європи, яка вихована на німецькому Магдебурзькому праві, на лицарському праві Золотої були. 

 

В Україні поруч із нами живе двоє вітхозавітних людей. За сумою побаченого у житті, їм обом десь по 300-350 років - соте...

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 23 січня 2016 р.

З нами ще може відбутися все

Один мій російський друг Алєксандр зараз у депресії. "Нам тепер треба або з країни валити, або мовчати. Нємцова вбили. У вас наші буряти воюють – читав в "Новойгазєтє". Чомусь саме ці дві події стали для нього точкою неповернення. Я йому: "Ти знаєш, у нас такі групки зараз збираються, їздять до Росії, моделюють ситуації, типу "Якутія після Путіна", "Бурятія без Путіна"... А він мені так зажурено: "Я вам вдячний, що ви намагаєтесь допомогти гинучим цивілізаціям Росії, але дарма: у вас там у самих бардак… Тікати, нам треба кудись тікати з країни". 

А от у мене в Україні ніколи не було такого відчуття, що все закінчилось, що "проект закритий". І ніколи не було у мене настрою, подібного до Алєксандрового. Я, пригадую, додав йому: "Знаєш, ми тим і сильні, що на цій території ліквідували можливість існування будь-якої стабільної держави. Такий колективний висновок українців: після Голодомору стабільного режиму тут не буде. Тому що для українця стабільний режим – це загроза якоїсь катастрофи. Ця територія не сприймає будь-яких закінчених форм. Цього можна боятися, рахуючи це за бардак, хаос, невизначеність, нестабільність. Але як національний колектив, як люди, які подобаються одне одному і тому живуть разом, українці мають інтуїтивний консенсус, що нам тут буде класно, все в наших руках і ми все зробимо, як захочемо. Це не гасла, це правда".

І, до речі, те, що відбувається в Донбасі, не викликає у мене стресу. Це було й раніше. Ну танкіст-бурят, ну Дебальцеве – я не розумію, що нового в усьому цьому? 

 

Заходиш у церковну лавку кафедрального сумського храму - а там владика Мефодій Срібняк із широченною посмішкою. - О, жу...

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 20 січня 2016 р.

Церковний перехід

У 2014-2015 роках, згідно зі статистикою Релігійно-інформаційної служби, 60 парафій Московського патріархату з власної волі підкорилися київському патріарху, переважно в Рівненській і Тернопільській областях. За словами виконавчого директора Інституту релігійної свободи Максима Васіна, реальне число переходів навіть більше і доходить до сотні.

Причина не тільки в московському патріархові Кирилу. УПЦ КП і її священики, на відміну від московських, займають чітку проукраїнську позицію і підтримують армію. Про це говорять навіть такі дані, як збір коштів на користь Збройних сил України (ЗСУ): станом на 1 лютого 2015 року в одній тільки Житомирській області 209 парафій КП зібрали для учасників АТО більше 1 млн грн, а 651 парафія МП з цього ж регіону — лише 130 тис. грн.

Правда, для МП з його 12 тис. парафіями міграція десятків священиків та їхньої пастви виглядає дрібницею. Та й самі представники цієї церкви кажуть лише про 40 "зрад". Але навіть у цьому разі те, що відбувається, безпрецедентно: за всю історію відносин двох церков переходи, крім моменту виникнення КП, були поодинокими. Тому на події в МП реагують дуже болісно.

Типовий статут громади УПЦ МП прописаний так, що будь-які зміни в ньому можливі лише зі згоди місцевого єпископа, який ніколи не схвалить перехід віруючих під крило київського патріарха. Тому найбільш безболісним варіантом зміни юрисдикції є юридична ліквідація колишньої громади і передача її майна новій, зареєстрованій замість неї.

Хоча закон дає право на вільну зміну канонічної підпорядкованості, розповідає Васін з Інституту релігійної свободи. "Але на практиці справи йдуть складніше, тому що парафіяни, які відвідують храм, можуть юридично не складати релігійну громаду [якій належить храм], а майно у вигляді храму може належати взагалі іншому власнику",— додає Вадим Кухта, експерт юридичної фірми Лавринович і партнери. До того ж, навіть якщо один член громади проти переходу, він може повністю заблокувати процес.

Зовсім інша річ, коли мова заходить про давні храми і монастирі. Вони перебувають на балансі міста або Міністерства культури, які й вирішують, кому надавати ці об'єкти у користування.

У 2016му повинен відбутися Всеправославний собор, який може розглянути порядок надання автокефалії — так у церковному праві називається незалежність. Київському патріархові в цьому разі варто, на думку експертів, скористатися тим, що ще в 1923 році константинопольський патріарх Григорій VII визнав: передача Київської митрополії під руку Москві, яка походить з XVII століття, неканонічна. З огляду на це, представники КП можуть зажадати автокефалії не від Московського патріархату Російської православної церкви (РПЦ), а від Константинополя. 

Для РПЦ з її 33,5 тис. парафій УПЦ МП - це більше третини храмів. І там явно не хочуть цю частку втрачати. Причина не тільки в ідеології російського світу, але і в грошах: УПЦ МП — величезний ринок збуту для виданих РПЦ книг, написаних ікон і великого асортименту ювелірної продукції. Тому боротьба за українських священнослужителів, церкви і парафіян буде жорсткою. А нинішні переходи — лише прелюдія до неї.

Програма "Реальна політика/Realpolitik"  на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком.

Випуск № 32

[29/01/2016]

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях ми створюємо проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Ведучий направляє і веде своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

Актуальні матеріали

Урочистості з нагоди проведення призовників до Збройних Сил України відбулися на Сумщині

«Честь вам і хвала за те, що розумієте, що справжній українець не той, хто палко співає, танцює й вдягає вишиванку, а той, хто може у складні часи захистити свою державу», – з такими словами звернувся до новобранців заступник голови облдержадміністрації…

Ґеорґ Мільбрадт: Сумщина входить до групи областей-лідерів щодо впровадження реформи децентрацізації

Про це говорив з журналістами Сумської області спеціальний посланник Уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ децентралізації та ефективного урядування в Україні, професор Ґеорґ МІЛЬБРАДТ під час прес-конференції, що проходила в Сумському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми U-LEAD with Europe та Мінрегіону України.

Суд відхилив позов забудовника на Театральній площі у Сумах

23 квітня Сумський окружний адміністративний суд розглянув справу №480/37/19 за позовом приватної комерційної фірми "СЕЙРО" до Сумської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Сумська обласна державна адміністрація, товариство з обмеженою відповідальністю БКП "Архбудпроект", Сумська…

Юрій Чмирь за 2018 рік продав майна майже на 20 млн грн

Очолює список депутатів-мільйонерів Сумської облради екс-губернатор Сумської області Юрій Чмирь («Відродження»), доходи якого за 2018 рік склали 19,45 млн. грн. З них 19 млн. грн. він отримав від продажу рухомого та нерухомого майна (автомобіль, квартира і машиномісце в Києві, якими…

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

На Сумщині відкрилися виборчі дільниці

Виборчі дільниці розпочали свою роботу, відкривши двері для голосування громадянам о 8:00. Нагадуємо: проголосувати можна з 8:00 до 20:00 на виборчій дільниці при пред'явленні паспорта громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, військовий квиток для військовослужбовців, за місцем проходження служби.

Сумчан попереджають про відповідальність за порушення на виборах

Фахівці юстиції, впроваджуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», нагадають виборцям про види порушень під час голосування та відповідальність, передбачену за їх скоєння.

В Управлінні молоді та спорту Сумської ОДА визначили ОТГ, які візьмуть участь у проекті «Молодіжний працівник»

Управління молоді і спорту Сумської ОДА повідомляє про результати відбору ОТГ для проведення навчально-консультативних виїздів «Молодіжна робота в ОТГ - інтегрований підхід»

У двох ОВК Сумщини замінені голови комісій

У ТВО №157 та №161 відбулись заміни в керівництві комісій. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ, які відвідали перші засідання комісій в усіх виборчих округах Сумщини. За їхніми словами, усі 6 новостворених ОВК  Сумщини розпочали роботу у встановлений законом термін.

83% складу новостворених ОВК Сумщини працювали в попередньому складі комісій

Центральна виборча комісія 10 квітня утворила склад окружних виборчих комісій для проведення повторного голосування 21 квітня. На Сумщині таких шість. В оновленому складі ОВК 83% (70 із 84 осіб) були членами ОВК під час підготовки та організації чергових виборів 31…

Зам.мера Сум Олександра Журбу, який фігурує у справі про загибель дитини у ліфті, залишили на посаді

Олександр Журба, якому прокуратура висунула підозру у смерті немовляти в ліфті, залишається виконувати обов’язки заступника сумського міського голови. 

Економіка

Голова Сумської ОДА анонсував відкриття Центру сучасних агродосліджень на Сумщині

Днями в ефірі телеканалу СТС у передачі «Даю слово» голова Сумської ОДА Микола Клочко повідомив про відкриття Центру сучасних агродосліджень 19 квітня.

Результати поїздки обласного керівництва до ДК «Укроборонпром» щодо вирішення питань заборгованості заробітної плати працівникам "Зірки"

Про результати поїздки до ДК «Укроборонпром» очільник області Микола КЛОЧКО повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації.

Посівна кампанія на Сумщині в цьому році розпочалась раніше

Під урожай 2019 року в області вже посіяно озимих зернових культур на площі 182,3 тис.га, озимого ріпаку - 6,4 тис.га. Погодно-клiматичнi умови значно не вплинули на загальний стан посівів озимих культур.

Ціни на ліки від найпоширеніших захворювань будуть знижені за ініціативою Уряду

На засіданні Уряду ухвалено низку рішень, спрямованих на зниження цін на ліки. Це черговий крок Уряду для забезпечення громадянам можливості отримувати доступне лікування

Соціум

Суд відхилив позов забудовника на Театральній площі у Сумах

23 квітня Сумський окружний адміністративний суд розглянув справу №480/37/19 за позовом приватної комерційної фірми "СЕЙРО" до Сумської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Сумська обласна державна адміністрація, товариство з обмеженою відповідальністю БКП "Архбудпроект", Сумська…

У Сумах померла актриса Вікторія Воробйова

Колектив Сумського обласного театру для дітей і юнацтва у скорботі.  21 квітня пішла з життя актриса Вікторія Воробйова. «Вчора пішла з життя актриса нашого театру Вікторія Воробйова…. Світла пам’ять талановитій актрисі і людині з великим серцем… » — висловила співчуття…

В аварії на Сумщині загинуло четверо людей

 ДТП зі смертельним наслідком трапилася сьогодні, 21 квітня, у Конотопському районі біля села Шаповалівка. За попередніми даними Сумської області у результаті зіткнення двох авто, Шевроле і ВАЗ 2107 загинуло четверо людей, дитина 13 років потрапила в лікарню. 

Демографія

У Тростянці пройде відкритий чемпіонат пам’яті дворазового олімпійського чемпіона Володимира Куца

12 квітня 2019 року о 12:00 годині відбудеться відкритий чемпіонат обласної ДЮСШ з легкоатлетичного кросу, присвячений пам’яті дворазового олімпійського чемпіона Володимира Куца.

У Сумах закінчився обласний командний турнір серед шахистів ДЮШС, клубів та гуртків

Перемогу виборювали 10 команд з м.Суми, м. Тростянець та м. Білопілля у двох вікових категоріях. 1 місце серед старших школярів здобула команда з м.Суми, а саме:  

Важливо на цьому тижні

Урочистості з нагоди проведення призовників до Збройних Сил України відбулися на Сумщині

«Честь вам і хвала за те, що розумієте, що справжній українець не той, хто палко співає, танцює й вдягає вишиванку, а той, хто може у складні часи захистити свою державу», – з такими словами звернувся до новобранців заступник голови облдержадміністрації…

Ґеорґ Мільбрадт: Сумщина входить до групи областей-лідерів щодо впровадження реформи децентрацізації

Про це говорив з журналістами Сумської області спеціальний посланник Уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ децентралізації та ефективного урядування в Україні, професор Ґеорґ МІЛЬБРАДТ під час прес-конференції, що проходила в Сумському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми U-LEAD with Europe та Мінрегіону України.

Володимир Токар звітуватиме перед громадою

Пленарне засідання сесії планується провести 17 травня 2019 року о 10-й годині у приміщенні адміністративної будівлі Сумської обласної ради. На розгляд депутатського корпусу будуть винесені питання змін до обласного бюджету Сумської області на 2019 рік, до Обласної програми здійснення компенсаційних…

Бійців 15 батальйону територіальної оборони 58 окремої мотопіхотної бригади зустріли на Батьківщині

Бійці 15 батальйону територіальної оборони під командуванням підполковника Андрія ЖИТОМИРСЬКОГО 58 окремої мотопіхотної бригади повернулися на Сумщину з території проведення Операції об’єднаних сил напередодні 5-ї річниці утворення батальйону.

Проведення виборів депутатів в ОТГ на Сумщині: детальніше щодо дати голосування

Центральна виборча комісія визначила дату проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ та сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє Українська правда.

Рейтингова інтрига – розрив між кандидатами стрімко скорочується

Про це говорять дані соціології центру імені Михайла Драгоманова. У свіжому опитуванні – серед тих, хто визначився з вибором і точно прийде на дільниці, Володимиру Зеленському готові віддати голоси 54 відсотки респондентів, Петру Порошенку – понад 44 відсотки.

Знову замість суду міський голова Сум на лікарняному

15 квітня, мав відбутися розгляд адміністративного протоколу щодо Сумського міського голови Олександра Лисенка. На початку засідання його захисник Юлія Молібог надала довідку про те, що мер перебуває на лікуванні та просила відкласти розгляд справи. 

Сергій Бутенко: "Влада Сум не заклала в бюджеті міста грошей на ліки для інсулінозалежних"

На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко, зустрівшись з матерями дітей, хворих на цукровий діабет.

Сумщина стане регіоном сталого економічного зростання, краєм, де створені всі умови для всебічного європейського розвитку особистості

На цьому під час презентації Плану перспективного розвитку Сумської області на 2019-2021 роки наголосив очільник області Микола КЛОЧКО. У своїй доповіді голова облдержадміністрації зупинився на розгляді проектів, що внесені до цього плану. Це і ремонт доріг та мостів, відкриття нових…