Неділя, 23 серпня 2015

8 цифрових функцій, які повинне мати кожне онлайн-видання

8 цифрових функцій, які повинне мати кожне онлайн-видання Фото: Navi Wu - Type Writer

Для газет найбільшим викликом є технології. Нижче наведено список функцій, з якими, на мою думку, повинна експериментувати кожна онлайн-газета. У цьому тексті ви не знайдете ні абсолютної правди, ні революційних інновацій: це лише деякі прості поради, що можуть покращити онлайн-досвід читачів завдяки використанню можливостей, наданих технологіями. Після того, як ви це прочитаєте, я б справді хотів дізнатися ваші думки та ідеї, навіть найдивніші. Залиште коментар до цього тексту або знайдіть мене у Твіттері – @valeriobassan.

1.  Кастомізація головної сторінки

Марк хоче залишатися в курсі міжнародних новин, але його не цікавить, що відбувається у його місті; Джулі жадібно ковтає статті про інновації та технології, але не є поціновувачкою фінансової журналістики; Лорін любить публіцистику, та не дуже цікавиться наукою та спортом. Єдина річ, яку всі ми поділяємо:  новини читаємо дуже швидко, а отже, маємо якомога більше усувати інформаційний “шум”.

Чому ми, як читачі, повинні вкладати гроші у щоденну газету, що пише на теми, що нам не цікаві? Чому ми маємо погоджуватися із пропонованим шляхом, замість того, щоб слідувати власним преференціям? Останнє ми вже робимо, день за днем, організовуючи власну новинну стрічку у Facebook та Twitter.

Ми живемо в епоху персоналізації. Онлайн-газети повинні пропонувати аудиторії можливість налаштовувати їхні власні домашні сторінки, надаючи читачам право обирати теми, теги, розділи, контент та авторів, за якими стежити, а які – приховати. У своєму мобільному додатку TheGuardian надає своїм користувачам таку свободу дій.

Ми вже знаємо, що головні сторінки втрачають своє значення. Нумо дамо їм останній шанс залишитися важливим та приємним порталом доступу до новин. Це справжній виклик? Надати читачам персоналізований досвід без обмеження їх “бульбашками фільтрів”, який ми інколи переживаємо у новинній стрічці Фейсбука, в той же час – не втратити редакторського голосу, який і вирізняє матеріал

2. Соціальна дошка оголошень

Хороші газети – це як правило спільноти, що поділяють ті самі вікові рамки, ті ж інтереси, ті самі погляди на політику та суспільство, міста чи регіони. Через усі ці причини газети повинні поводитися радше як соцмережі, ніж як тільки платформи для виробництва та розповсюдження новин.

Особисто я б хотів дізнатися, які користувачі читають ту ж саму статтю, що я, кому вона подобається, кому не подобається, хто б порекомендував її, що про неї думає. Я б хотів отримати поради щодо статей від інших людей. Тож чому б не створити “самоорганізовану спільноту кураторів контенту”. Аби цього досягти, традиційної секції коментарів недостатньо.

Газети мають самі по собі стати соціальними платформами. Побудова реальної спільноти може покращити важливість медіа серед її представників. Тому – так, ми маємо переглянути спосіб обговорень онлайн. Я прагну побачити,  яким буде  результат Coral Project. Це цікава спільна спроба The Washington Post, The New York Times та the Knight-Mozilla OpenNews. Але ми також маємо уявити нові соціальні рівні взаємодії та зв’язків між користувачами.

3.  Швидкі новини

Нині споживання новин займає секунди і відбувається переважно в дорозі та через мобільні пристрої. Це дуже швидкий та уривчастий процес, кожна хвилина читання інформації, яку я вже отримував – це марнування часу. Саме тому я б хотів бачити статті, де новини, які я ще не читав, з‘являлися б зверху екрану, а ті, що втратили актуальність для мене – були заховані або показувалися внизу сторінки.

Гарячі новини повинні бути швидкими, такими які легко поглинути, ‘snackable’ (від англ. snack – закуска).

Газети повинні знайти спосіб відділити інформаційний шум, показуючи користувачам лише релевантну інформацію (звісно, тим, хто погоджується, аби їхню онлайн-поведінку відстежували).

Швидка новина – це щось подібне до того, з чим додаток Circa чудово експериментував останні два роки, на жаль, не знайшовши остаточного способу зберегти стабільність свого бізнесу після перших етапів інвестицій.  Очевидно, атомізація новин може спрацювати з будь-яким контентом: інколи я хочу бачити більшу картину, потребую контексту. Це те, чого певною мірою могло бракувати Circa. Тому я б хотів, аби додаток Ентоні де Роси (Anthony De Rosa) купило велике медіа. Це могло б бути дуже весело.

4. Дошка настроїв у статтях

Пов‘язані тексти – не завжди найкращий спосіб знаходити нові статті. Вони ледве працюють із низки причин: інколи вони радять матеріали, що надто старі, надто повторювані, надто далекі від наших преференцій або надто тематично непов‘язані з контентом, який ми читаємо. Якби я працював у відділі інформаційної архітектури сайту, я б розглядав це як невдачу: насправді кожну сторінку, яка не приносить додаткового кліка до лічильника, слід розглядати як втрачену можливість.

Газетам варто наздоганяти інноваційні способи лінкування контенту та створення альтернативних зв‘язків між статтями. Мій варіант? “Дошки настроїв” статей. Я б створив плейліст з матеріалів, що пов’язані один з одним і базуються не на темі, а на їхньому наративному “настрої” або ж на реакції, яку вони можуть провокувати у читача: задоволення, гнів, образа, ентузіазм, співчуття і т.д. Це мало б працювати краще, ніж лонгріди чи статті з “повільнішим” підходом до читання, додаючи емпатичних зв‘язків між читачами.

5. Технології текстового стрімінгу

Оскільки деякі пристрої, з яких ми отримуємо новини, стають все меншими, сайти стають все більше гнучкими (“дружність” до мобільних пристроїв нині є великим плюсом для рейтингу в Google). Однак, як ми збираємося передавати слова, коли “розумні годинники”, окуляри та інші переносні пристрої будуть такими ж популярними, як смартфони нині?

Показувати текстовий контент на таких крихітних екранах стане найбільшою проблемою найближчих років.  Усі видавці мають спробувати зрозуміти, як її подолати.

Можливим вирішенням є технології текстового стрімінгу. Spritz, сервіс, що вже встановлений за замовчуванням в офіційному iOS-додатку Huffington Post – мабуть, найбільш відомий серед них. Ця програма передає на екран безперервно по одному слову, не змушуючи нас відводити погляд від одного слова до іншого,  що, як стверджує Spritz, є найбільшим нашим зусиллям під час читання. Це звільняє нас від потреби фізично взаємодіяти з екраном, використовуючи наші пальці. Нам також дається можливість змінювати частоту стрімінгу. Дуже проста у використанні технологія і дуже ефективна, особливо у новинних статтях з менш наративною структурою. Спробуйте самі.

6. Вбудовані статті

За загальним правилом, журналістський контент стає більш цінним, коли отримує більше поширення, а отже досягає більшої аудиторії. Отже, якщо відео – а інколи подкасти чи карти — можуть вільно  “подорожувати” від одного сайту до іншого через вкладку (embedding), чому б не надати таку саму можливість статтям? Зрозуміло, що нам спершу треба знайти спосіб, аби наш текстовий контент залишався прибутковим за межами нашого веб-сайту. Джефф Джарвіс (Jeff Jarvis) пропонує модель, яку називає “оберненою синдикацією” (reverse syndication):

«Замість того, щоб продавати свій контент, що якщо я дам його вам безкоштовно? Краще все ж я заплачу вам за його публікацію на вашому сайті. Умова: я матиму змогу додати до контенту свою рекламу. Я платитиму вам частку прибутку, отриманого зі своєї реклами відповідно до того, скільки аудиторії ви мені додасте. Ця модель високо цінує створення аудиторії».

Однак, є інші причини, чому наш стає цінним кочуючи інтернетом: Vox нещодавно відкрив нову функцію, що дає можливість іншим медіакомпаніям безкоштовно вставляти свої так звані “card stacks” (з англ. – колоди карт). Card stacks є збірками перевіреної інформації на різні теми, від вакцин до інтернет-нейтральності. Вони є все популярнішим та простішим способом, як видавцям додавати контекст та пояснення до історії без потреби робити все своїми руками.

Карти, хоч і цілком доступні для перегляду у вкладеному вигляді, містять кілька лінків на інші історії Vox, а також велике лого Vox. Це – також реклама та позиціонування бренду. Ми,  знову ж таки, маємо визначити нові шляхи, як заробити на цьому живі гроші, але я передбачаю світле майбутнє для вставок контенту, незалежно про який тип контенту йдеться.

Більше про “обернену синдикацію” Джарвіса читайте тут.

7. Географічно орієнтовані сповіщення

Якщо ви не ектоплазма чи духовна сутність, ви десь “є”. Це означає, говорячи журналістською мовою, що ви, ймовірно, маєте справжній інтерес до того, що відбувається довкола: у місті, де живете, наприклад, чи в країні, яку відвідуєте зараз.

Ось чому були винайдені локальні новини, і ось чому для газет важливо знаходити спосіб тримати читачів в курсі того, що відбувається довкола них.

Ми вже маємо чудову функцію, що чудово працює на мобільних: сповіщення (push notifications).

Я часто використовую їх на різних додатках – від Vice News до The Guardian, від Business Insider до Circa. Вони чудові, але інколи я натрапляю на сповіщення, що не зовсім стосуються мене. Добре розроблений додаток Guardian, наприклад, інколи надсилає мені сповіщення про британську політику, якою я не сильно переймаюся.

Що якщо я б вирішив отримувати натомість географічно обмежені сповіщення? Якщо ми даємо читачам владу отримувати сповіщення про історії, що відбуваються лише на їхніх теренах, то неодмінно покращуємо їхню взаємодію з нашим продуктом, збільшуючи їхні шанси клікнути на сповіщення та прочитати всю статтю. Це буквально означає “йти туди, де читач”.

8. Sharelines та виділення

Коли йдеться про поширення у соцмережах, деякі новинні веб-сайти (як BuzzFeed чи Upworthy) експериментують з різними заголовками та попередніми переглядами фото до статей, щоб зрозуміти, що краще працює на Facebook та Twitter. Така сама онлайн-поведінка певною мірою поширюється серед користувачів, які часто поширюють цитати зі статей, щоб збільшити поширюваність постів або адаптувати заголовки, краще пояснити причину, чому вони поширюють цю статтю. Саме тому, на мою думку, газети повинні розробляти кращі інструменти, щоби дозволяти читачам подавати контент, який хочуть поширити, у той спосіб, в який вони хочуть.

Під час свого останнього редизайну the Los Angeles Times впровадила цікаву функцію з назвою sharelines (з англ. Share –ділитися та lines – контури, межі). Це “короткі написані заздалегідь, вбудовані в статтю пости,  які можна поширювати у соцмережах за допомогою кількох кліків”, альтернативні версії заголовка певної статті. Цей плагін також з‘явився на сторінках Mashable, Forbes та інших новинних видань. Зараз ви можете встановити його на ваш веб-сайт менше, ніж за 20 доларів. Це може допомогти вам у досягненні мети.

Ще одна опція кастомізації поширень –”виділення” (highlight).  Це функція, що дозволяє читачеві виділити (чи підкреслити) цитату у матеріалі та зробити її більш привабливою для поширення. З того, що я знаю, ця функція вперше тестувалася виданням Quartz у 2014 році. Зараз вона стала показовою функцією Medium, видання, що через виділення обіцяє створити “новий, легкий спосіб поєднувати читачів та авторів”. Чи стануть виділення та sharelines поширеними в онлайн-виданнях? Я не знаю. Але хотів би, щоб досвід поширення матеріалів став кращим за за допомогою нових інструментів та ідей.

Переклад з англійської мови статті “8 Digital Features Every Online Newspaper Should Have (Or At Least Experiment With)”

Фото на головній сторінці:: Esther Vargas, Flickr CC

 

Валеріо Бассан - італійський журналіст, письменник та дослідник. Є членом Асоціації онлайн-новин (the Online News Organization) та координатором Newslab, Італійської обсерваторії майбутнього інформації, що базується в Школі журналістики Католицького університету (Università Cattolica) у Мілані. У Берліні він заснував Il Mitte, онлайн-газету для італійців, які живуть у столиці Німеччини. Курував італійську версію книжки “Gutenberg il geek” Джеффа Джервіса. 2013 року вийшла книга Валеріо Бассана “Всі інші новини” (Tutta un'altra notizia).

Актуальні матеріали

На сумчан чекають спекотні вихідні

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у п’ятницю, 3 липня та на вихідних в Сумах збережеться спекотна погода.

Сумський лабораторний центр не рекомендує послаблювати карантин

Сумщина ввійшла до переліку областей, у яких можна послаблювати карантин. Інформацію про це оприлюднили у Міністерстві охорони здоров’я. Разом з тим, за словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру Михайла Мацюка, вони не рекомендують послаблювати карантин в області.

Сумчани долучилися до акції на підтримку Порошенка та закликали ДБР не знущатися з України

Під будівлею Державного бюро розслідувань у Києві 1 липня відбулася акція проти політичних репресії в Україні та у підтримку п'ятого президента Петра Порошенка.

У Сумах відбулася акція протесту проти законопроєкту про працю

Біля будівлі облдержадміністрації у Сумах з 10 години ранку 30 червня відбувається акція протесту представників профспілок. Вони виступають проти прийняття закону про працю (законопроєкт № 2681).

У річці Сумка у Сумах вміст нітритів перевищує норму

Про це сьогодні, 30 червня, повідомили в Держекоінспекції Сумщини. За її даними, сьогодні було завершене повне вимірювання показників складу та властивостей проб води, відібраних у річці Сумка тиждень тому.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Сумчани долучилися до акції на підтримку Порошенка та закликали ДБР не знущатися з України

Під будівлею Державного бюро розслідувань у Києві 1 липня відбулася акція проти політичних репресії в Україні та у підтримку п'ятого президента Петра Порошенка.

«Європейська Солідарність» в Сумській облраді розширилась

Сьогодні, 26 червня, під час 35-ї сесії Сумської обласної ради стало відомо про зміни у кількісному складі депутатської фракції «Європейська Солідарність». Відтепер, до складу фракції «Європейська Солідарність» входить 9 депутатів. До складу включені Токар Володимир Миколайович та Трофименко Наталія Володимирівна.

Петро Порошенко: «Печерське правосуддя» – це символ відсутності верховенства права і страху нинішньої влади

Так зване «Печерське правосуддя» є символом відсутності верховенства права і великого страху з боку влади та її прислужників. Про це заявив на багатотисячному мітингу п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко після засідання суду.

Адвокат Ілля Новіков: Влада хоче арештувати Порошенка

Взяття під варту – такий запобіжний захід буде вимагати для п’ятого президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка у четвер у Печерському суді  Офіс Генерального прокурора. Про це повідомив на брифінгу адвокат Порошенка Ілля Новіков.

Завдяки зусиллям депутатів облради Кабмін погодив створення на Сумщині 5 районів

Міністерство розвитку громад та територій України подало до Верховної Ради України законопроект, яким визначено утворення на Сумщині п’яти районів: Конотопський (з адміністративним центром у місті Конотоп), Охтирський (з адміністративним центром у місті Охтирка), Роменський (з адміністративним центром у місті Ромни),…

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

На сумчан чекають спекотні вихідні

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у п’ятницю, 3 липня та на вихідних в Сумах збережеться спекотна погода.

Сумський лабораторний центр не рекомендує послаблювати карантин

Сумщина ввійшла до переліку областей, у яких можна послаблювати карантин. Інформацію про це оприлюднили у Міністерстві охорони здоров’я. Разом з тим, за словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру Михайла Мацюка, вони не рекомендують послаблювати карантин в області.

У Сумах відбулася акція протесту проти законопроєкту про працю

Біля будівлі облдержадміністрації у Сумах з 10 години ранку 30 червня відбувається акція протесту представників профспілок. Вони виступають проти прийняття закону про працю (законопроєкт № 2681).

У річці Сумка у Сумах вміст нітритів перевищує норму

Про це сьогодні, 30 червня, повідомили в Держекоінспекції Сумщини. За її даними, сьогодні було завершене повне вимірювання показників складу та властивостей проб води, відібраних у річці Сумка тиждень тому.

Станом на 26 червня 2020 року на Сумщині 284 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

За минулу добу Covid-19 підтвердили у 7 осіб (м. Суми – 5, Сумський р-н – 1, м. Тростянець – 1). Наразі від Covid-19 в Сумській області одужало 203 особи, з них 8 – за минулу добу (м. Суми – 5,…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

На Сумщині посилюють карантин

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято рішення щодо запровадження більш жорстких заходів під час дії адаптивного карантину на території Сумської області.

Сумской горсовет определил перевозчиков мусора в городе

Сегодня, 10 июня, на сессии Сумского горсовета депутаты проголосовали за решение «Об определении исполнителей услуг по вывозу бытовых отходов на территории Сумской городской объединенной территориальной громады».

На Сумщині заявили, що готові до другого етапу послаблення карантину

Завдяки дотриманню жителями Сумської області обмежувальних заходів, ситуація із розповсюдженням коронавірусної інфекції на Сумщині наразі є не тільки контрольованою, а й дозволяє регіону перейти до другого етапу виходу з карантину. Обласна влада вдячна всім, хто підійшов з розумінням та всією…

З 11 травня влада розпочинає зняття перших карантинних обмежень

Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину Про це заявив Прем’єр-міністр України, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів.

У Сумській та Одеській областях розпочнеться ІФА-тестування, що дозволить виявити наявність антитіл до коронавірусу

Про це у програмі «Свобода слова» на ICTV повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор ЛЯШКО.

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині

У поліції з'ясовують обставини при яких коронавірусом було інфіковано 24 людей на Сумщині, з них одна людина – померла. Однак, поки кримінальне провадження не відкривали. Про це журналістам розповів речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

У Сумах заборонили освячення пасок в церквах і відвідування кладовищ

Виконавчий комітет ухвалив рішення «Про святкування Великодня та проведення поминальних днів у 2020 році на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади під час карантину».