Середа, 27 травня 2015

Як цифрові медіа заробляють в епоху змін

За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо Фото: Ilaria C. photography - https://www.flickr.com/photos/ilariaphoto

Тамара Бабакова радить медіаменеджерам припинити спроби продати текст і почати продавати знання, задоволення та квитки на конференції.

Медіаменеджер і радіоведуча Тамара Бабакова навіть чути не хоче про якусь там кризу на медіаринку. Вона запевняє: ринок росте й розвивається як у всьому світі, так і в Україні, й заробляти на медіа зараз цілком реально. Просто треба усвідомити, що продають медіа в сучасному світі, й навчитись використовувати нові способи монетизації, які приходять на зміну традиційній рекламній моделі. Про це ведуча “Радіо Аристократи” розповіла на лекції у Школі журналістики Українського католицького університету.

За даними дослідників Pew Research Centre, чверть доходів ринку новинних медій Сполучених Штатів Америки – це користувацькі платежі: підписка, роздрібний продаж, абонентська платня за кабельне телебачення, платні коментарі, краудфандингові кампанії тощо. В Україні ця цифра донедавна була у п’ять разів меншою, а після вливання інвестицій упала до одного відсотка. Купуючи журнал, ви не оплачуєте навіть вартості паперу та фарби. Ця ситуація робить українські медії цілком залежними від реклами й дотацій власника.

Цінні знання

Аби споживачі почали платити, їм треба запропонувати бодай одну з двох речей: знання, що дають економічну перевагу, або задоволення. Показовим прикладом є запуск iPad-версії українського Forbes, на яку витратили кількадесят тисяч доларів. За перші кілька місяців її передплатили менше тисячі осіб, хоча акційна передплата коштувала менше за паперову версію. Люди просто не мали причин платити. Ніхто не хоче купувати просто текст – важливими є переваги, які людина отримає після його прочитання.

Передплата досліджень цифрового ринку від Business Insider Intelligence коштує 1200 доларів на рік. Вони єдині, хто робить повноцінну аналітику в цій галузі. За шість годин після виходу 400-сторінкового річного чи квартального звіту Facebook ви отримуєте розсилку з його ключовими даними та графіками. Плюс чотири власні дослідження на місяць. За тисячу двісті доларів ви будете найбільш поінформованою людиною. Ще є сайт politico.com, вашингтонські інсайдери, серед яких кілька пулітцерівських лауреатів. А є Politico Pro, де ті самі новини з Вашингтона, але на шість годин раніше. Акційна передплата коштує 3295 доларів, повна – п’ять тисяч. Це вартість можливості бути інсайдером Білого Дому. Купуючи її, користувачі інвестують ці гроші в можливість заробляти більше.

Успішним прикладом на російському ринку була газета “Ведомости”. Якість інформації в цьому виданні була досить високою, аби за неї платити. У “Ведомостях” знали про відставку Суркова, коли він іще сам про неї не знав. Після їхніх текстів укладалися чи розривались угоди, вони могли зруйнувати репутацію бізнесмена. В Україні такий проект неможливий, адже його цільова аудиторія – великі бізнесмени та чиновники. У нас їх до десятка тисяч, у Росії – сотні тисяч.

Медіа для інстаграма

Видання продають людям як послугу можливість розслабитися чи відчути власну вищість. Тому Vogue продається, а не роздається безкоштовно. Хоч він і міг би окупитися лише за рахунок реклами, яка становить не менше третини журналу, його важливо робити платним: люди хочуть відчути причетність до великого бренду, не лише потримати Vogue у руках, а й покласти на своєму гарному столику та красиво заінстаграмити.

Російський сайт tjournal.ru, присвячений феномену інтернету, використав те, що їхня аудиторія – супержирні тролі, завсідники Луркмора та Лепри, що прагнуть висловитись і обстібати інших. Творці ресурсу запровадили платні коментарі. Тільки читати їх коштує 33 рублі, а якщо хочеш писати – 39 рублів. Оплативши цю послугу, ти розумієш, що з тобою полемізуватимуть такі самі “шляхетні сери”. Вони мають картку й витратили з неї 39 рублів не на слабоалкогольні напої, а на коментарі – інтелектуальний продукт. Думаєте, на цьому ресурсі поменшало коментарів? Зараз там дискусії з сотень дописів! При цьому самі новини залишилися відкритими. Ніхто не платитиме за текст про те, звідки пішов мем про Карла. А людей, готових заплатити за можливість зафотожабити й показати власного Карла, є сотні.

Для  мене загадка, чому цим досі не зайнялась “Українська правда”. Коментарів там сотні тисяч, плюс боти на зарплатні, яким потрібно зареєструвати відразу десять чи двадцять користувацьких акаунтів. Якщо брати з кожного по тридцять гривень на місяць, і якщо кожен десятий читач сайту захоче читати коментарі й хоча б кожен двадцятий – писати їх, “УП” за три місяці зможе перейти від рекламної моделі фінансування на користувацьку.

Коли російський телеканал “Дождь” почали викидати з усіх кабельних пакетів, його власник, колишній банкір Олександр Винокуров разом із менеджером Наталією Сіндєєвою вирішили зіграти на статусі чи не єдиного опозиційного телеканалу. Вони запровадили платний доступ до ефірів, і в перший місяць понад десять тисяч глядачів за нього заплатили. Виявилося, що ці передплатники не дивляться «Дождь». Вони оплатили не програми з Ксюшею Собчак, а можливість говорити “я заплатив за ‘Дождь’”, повісити в себе наліпочку та давати у фейсбуку посилання на закриті матеріали. Повірте, це варте 500 рублів – принизити свою тисячу френдів, які не зможуть побачити, що там за посиланням.

Сайт Slon.ru з холдингу “Дождя” теж спробували зробити платним. Вони почали вести розділ, схожий на дослідження Business Insider Intelligence, тільки про російський медіаринок. Пробний безкоштовний матеріал прочитали 120 тисяч осіб, із них тридцять тисяч передплатили розсилку. Але, щоб робити такий проект, потрібен додатковий штат працівників, на який у “Слона” грошей немає. Тому вони стали робити платними всі матеріали, довші за п’ять тисяч знаків, навіть ті, що вже опубліковані. Глибина прочитання сайту впала, люди стали менше ділитися посиланнями на публікації.

Причина проста: хоч передплата на “Слон” і дешевша за “Дождь”, і ексклюзивного контенту там більше, аудиторія, яка в них перетинається на 45%, не хоче платити двічі. Вона вже самореалізувалася через доступ до телеканалу. Якщо ви маєте Vertu, то не будете купувати у другу руку iPhone, хоч він і більш функціональний.

Роль спільноти

Іще один спосіб заробити на життя для видання – організація подій. Газета The New York Times торік провела дванадцять платних заходів: конференцій, клубів, презентацій. Квиток на них коштував від шести тисяч доларів. 2012 року це була лише одна конференція, 2013 – шість, а 2014 – удвічі більше. Свої конференції проводять BuzzFeed, TechCrunch, The Washington Post.

В Україні подібним займається Forbes, що проводить ForbesClub. Туди запрошують п’ятьох-шістьох спікерів, а квиток коштує близько шести тисяч гривень. Ця сума розрахована не на топ-менеджерів зі списку Forbes – цих запрошують безкоштовно – а на директора якого-небудь
“Житомирлесопилобработспиртсинтезу”. Йому хочеться почутися своїм серед великих менеджерів, а може, й продати комусь із них акції свого “лесопилсинтезу”. Для нього п’ятдесят тисяч гривень за вхід – забагато, а п’ять-шість – якраз. Цей проект окупився вже з третього разу, і це єдиний напрямок бізнесу UMH, що приносить прибуток навіть після продажу холдингу Сергієві Курченку.

“Радіо Аристократи” щомісяця проводить вечірку, на яку приходять півтори тисячі осіб. Ці люди купують квитки, гроші з яких ідуть не лише на оренду, техніку й музикантів, але й самій радіостанції. Організація подій вимагає великих ресурсів, але витрачені на конференцію десять тисяч можуть принести вам п’ятдесят. Якщо заплатити ті самі гроші за журналістські тексти, немає жодної гарантії, що у вас куплять реклами хоча б на ті самі десять тисяч.

via ejo-online

Актуальні матеріали

Громадські активісти вирішили заклеїти рекламою про Лисенка все місто

Політичну рекламу “Команда Лисенка” в Сумах замовили та оплатили громадські організації. Про це Суспільному розповів мер міста Олександр Лисенко під час виїзного брифінгу про ремонт тротуарів.

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

Сумщина потрапила в дев'ятку областей України, які не готові до послаблення карантину

Станом на понеділок, 10 серпня, в Україні до послаблення карантину не готові дев'ять областей. У двох областях перевищені показники завантаженості ліжок у лікарнях.

Чотирьох жителів Сумщини затримали за крадіжки у потягах

Тримання під вартою до 3 жовтня 2020 року. Чотирьом жителям Конотопа з Сумської області, яких підозрюють у крадіжках у потягах, обрали запобіжний захід 6 серпня. Про це повідомляє пресслужба Зарічного районного суду м. Суми.

У Сумській облраді обговорювали можливості допомоги дітям з тяжкими генетичними захворюваннями

У Сумській обласній раді відбулася зустріч між заступником голови ради Тетяною Головко, в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком та менеджером з орфанних захворювань ТОВ «Рош Україна» Світланою Соловйовою.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Громадські активісти вирішили заклеїти рекламою про Лисенка все місто

Політичну рекламу “Команда Лисенка” в Сумах замовили та оплатили громадські організації. Про це Суспільному розповів мер міста Олександр Лисенко під час виїзного брифінгу про ремонт тротуарів.

Депутат Сумської облради не пустив поліцію на обшук до затриманого посадовця екоінспекції, який виявився його тестем

Учора, 4 серпня, близько 21.00 до будинку на вулиці Толстого, що на Луці, прибули правоохоронці, аби провести невідкладні слідчі дії у помешканні затриманого кількома годинами раніше заступника начальника Управління Держекоінспекції в Сумській області Олександра Уварова. Однак, до будинку поліцію не…

У Сумській облраді більше немає фракції Радикальної партії Ляшка

Сьогодні, 31 липня, проходило пленарне засідання Сумської обласної ради. Голова облради Володимир Токар зачитав повідомлення про те, що фракція Радикальної партії Ляшка у Сумській обласній раді припинила своє існування. Причини такого рішення фракції поки невідомі. 

«Європейська Солідарність» вимагає терміново зібрати парламент через погіршення ситуації з коронавірусом – Герасимов

«Європейська Солідарність» вимагає від влади терміново зібрати засідання Верховної Ради у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації. Про це повідомив співголова фракції Артур Герасимов, який оприлюднив відповідну заяву.

Фейки, які дискредитують Революцію Гідності, це частина кремлівського плану на знищення незалежності України – заява «Європейської Солідарності»

Своєю вчорашньою заявою проросійська партія «Опозиційна платформа – За життя» вкотре викрила себе і довела, що й хвороблива маячня Жванії, і «плівки» Деркача, і «викриття» Онищенка – це частини цілеспрямованої інформаційної кампанії Москви та її п’ятої колони в Україні.

В сети появились интересные факты о «коммерческом поджигателе» депутате Сумского облсовета Константине Товстухе

Блогер из Глухова Александр Тахтай на своей странице в Facebook «раскрыл» тайные подробности деятельности депутате Сумского областного совета, советнике главы Сумской облгосадминистрации Константине Товстухе, который, как оказалось, неплохо заработал в результате своей деятельности на посту директора Ямпольского агролесхоза.

Порошенко – після суду над Погребиським: не допустимо кидати захисників вмирати під вогнем агресора

П’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко після засідання Печерського суду з обрання запобіжного заходу ветерану АТО Олександру Погребиському заявив, що держава не має права кидати своїх захисників напризволяще під вогнем агресора.

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Сумщина потрапила в дев'ятку областей України, які не готові до послаблення карантину

Станом на понеділок, 10 серпня, в Україні до послаблення карантину не готові дев'ять областей. У двох областях перевищені показники завантаженості ліжок у лікарнях.

Чотирьох жителів Сумщини затримали за крадіжки у потягах

Тримання під вартою до 3 жовтня 2020 року. Чотирьом жителям Конотопа з Сумської області, яких підозрюють у крадіжках у потягах, обрали запобіжний захід 6 серпня. Про це повідомляє пресслужба Зарічного районного суду м. Суми.

У Сумській облраді обговорювали можливості допомоги дітям з тяжкими генетичними захворюваннями

У Сумській обласній раді відбулася зустріч між заступником голови ради Тетяною Головко, в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком та менеджером з орфанних захворювань ТОВ «Рош Україна» Світланою Соловйовою.

На Сумщине из-за коронавируса ограничили работу трех медучреждений

В Сумской области три медицинские учреждения частично ограничили работу из-за коронавируса. Это Кролевецкая и Недригайловская центральные районные больницы и Сумской городской родильный дом.

В Сумах думали, как быть с обострением ситуации с COVID-19

Сегодня, 4 августа, мэр Сум Александр Лысенко провел совещание с участием городских чиновников, должностных лиц, медиков, представителей Национальной полиции, Госпродпотребслужбы по предотвращению распространения коронавируса.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Сумщина встановила антирекорд: за добу виявили 19 випадків коронавірусу

Як свідчать дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу від РНБО України, на Сумщині підтверджено вже 430 випадків COVID-19. За минулу добу виявили 19 нових випадків. Станом на 9.00 26 липня в області одужало вже 330 осіб, 93 все ще хворіють.

Верховна Рада створила на Сумщині 5 районів

Сьогодні, Верховна Рада України проголосувала за проєкт Постанови про утворення та ліквідацію районів (№3650) і прийняла його за основу та в цілому. За нього проголосувало 238 народних депутатів України. Згідно постанови, на Сумщині утворено 5 районів. Лебединська ОТГ таки увійшла до складу…

«Сумытеплоэнерго» сообщает о восстановление горячего водоснабжения

ООО «Сумытеплоэнерго» в период с 1 по 31 июля осуществляет гидравлические испытания повышенным давлением на магистральных тепловых сетях и распределительных тепловых сетях и технологическом оборудовании котельных, что сопровождается прекращением предоставления услуги по централизованному снабжению горячей воды.

Зеленський та Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців

Володимир Зеленський та Петро Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців. Але якщо рейтинг діючого президента та його партії знизився, то в його попередника з командою навпаки зріс, в порівнянні з минулорічними виборами. Про це свідчать соціологічне дослідження компанії СОЦІС, яке…

На Сумщині посилюють карантин

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято рішення щодо запровадження більш жорстких заходів під час дії адаптивного карантину на території Сумської області.

Сумской горсовет определил перевозчиков мусора в городе

Сегодня, 10 июня, на сессии Сумского горсовета депутаты проголосовали за решение «Об определении исполнителей услуг по вывозу бытовых отходов на территории Сумской городской объединенной территориальной громады».