Четвер, 15 листопада 2018

Улюбленці публіки і маріонетки олігархів − темні конячки виборчих перегонів-2019

Мова піде про відомих кандидатів у Президенти із знаком запитання − Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Чи підуть − точно  ще не відомо, зате про тих, хто стоїть за обома артистами, український політикум знає не з чуток.

Святослав Вакарчук

Прекрасний виконавець власних пісень і лідер рок-групи «Океан Ельзи».

Всього якихось 10 років тому Святослав, який беззастережно підтримав «Помаранчеву революцію» заявив, що більше ніколи в житті не займеться великою політикою, а зосередить всі свої сили виключно про творчість.

Він не дуже любить згадувати про те, що в 2007-2008 роках був народним депутатом від провладної партії «Наша Україна», проте не підготував жодного законопроекту. Та й самі пленарні засідання Верховної Ради Вакарчук відвідував вкрай рідко, зареєструвавшись лише на 15 з 71. (Скільки разів він реально присутній в залі, історія замовчує).

Здавалося б, людина реально оцінила свої можливості і вирішила зайнятися улюбленою справою. Але тут відомому виконавцю запропонував зустрітися дуже цікавий олігарх Віктор Пінчук, якого Святослав колись прямо звинувачував в шахрайському привласненні металургійного комбінату «Криворіжсталь».

Про що відбулась в конспіративній обстановці розмова невідомо, але у лідера «Океану Ельзи» знову з'явилося бажання з головою зануритися в політику. І не важливо, що у нього зовсім відсутнє власне бачення виходу української економіки з кризи, поліпшення добробуту народу і звільнення захоплених агресором територій. Головне, робити розумне обличчя чесної людини і вимовляти розумні фрази, чому його прекрасно навчили американські політтехнологи за гроші того ж Пінчука.

«Він говорив слова іноді навіть зв'язкові. Але складалося враження, що його більше займало звучання окремих звуків в словах, а не їх зміст як слів або фраз ».

Деякі джерела стверджують, що в Вакарчука спонсорує не тільки Віктор Пінчук, а й російський олігарх Михайло Фрідман, але поки ці «закидання» бездоказові.

Поки що Святослав Вакарчук не дає ніяких відкритих заяв про свою участь в президентських перегонах, але посилено працює зі студентською аудиторією, обтічно натякаючи на те, що політична культура країни вимагає зміни.

Як вірно зазначив незабутній дотепник UAнету Віталій Чепинога, якщо коротко викласти нинішнє політичне кредо Святослава Вакарчука, то вийде:

«Я б, звісно… Але ж, мабуть… Хто його зна… Чи воно якось, не той во. Вірогідно не дуже ясно… Потрібні зміни. Або ні. Не потребую, адже тому що маємо… Непросто то всьо… І нова якість іншості інакших качеств… Хто здєсь?»

Останній раз під такими гасли Свирид Петрович Голохвастов ходив свататися …

Володимир Зеленський

Ще одним персонажем, який будує свою приховану політичну програму на візуальному образі, є відомий шоумен і керівник надзвичайно популярною студії «Квартал 95».

Про теплі взаємини Володимира Зеленського з опальним олігархом Ігорем Коломойським не знають тільки ті, кому в житті взагалі нічого не цікаво.

Саме Володимир зробив телеканал «1+1» найпопулярнішим і прибутковим в Україні, а колишній губернатор Дніпропетровської області надав своєму улюбленцю практично необмежені можливості по створенню гумористичних програм і популярних телесеріалів.

Разом з Коломойським головний український комік виявляв в 2014 небувалий патріотизм і дуже сильно допомагав бійцям АТО, за що йому величезне персональне спасибі. Але після того, як Ігор Валерійович потрапив в опалу до діючої влади і втратив надприбутковий Приватбанк, гумористичні номери «Кварталу 95» почали ставати все більш критичними. Збіг, не думаю.

У політичній тусовці ніхто не сумнівається, що запущена в ЗМІ реклама Володимира Зеленського як потенційного кандидата в президенти України ініційована саме Ігорем Коломойським, бажаючим звести особисті рахунки з окремими політиками та ... добре заробити. Як в політичному, так і фінансовому сенсі.

І в процесі подання створюється враження, що ляльки танцюють самі по собі.

На відміну від трохи флегматичного Вакарчука Зеленський використовує свою яскраву харизму, як і його «господар», епатуючи публіку несподіваними рішеннями і діями.

Чого вартий тільки недавній флешмоб #Ідітьвсраку. Зеленський разом зі своїми друзями дуже активно посилали у відповідне місце депутата Олега Барну. Але змушений був згорнути захід після того, як йому натякнули, що туди ж слід було б послати і Ігоря Коломойського, який неодноразово демонстрував явну неповагу до виконуючих свою роботу журналістам.

Наступною спробою зіграти на своєму бренді став виступ «Вечірнього Кварталу» від 27 жовтня, коли Володимир Зеленський і його артисти як би у вигляді жарту натякнули на його можливу участь у президентських перегонах. Досвідчений шоумен з добре помітною єхидною посмішкою до останнього заперечував подібні наміри, але йдучи зі сцени заявив: «Я йти в президенти не хо ... тя подивимося». А далі думайте самі.

Найдивовижніше те, що після такого виступу президентські рейтинги Зеленського значно зросли. Відразу 4 соціологічних контори ( «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг») пророкують йому вихід до другого туру. Хоча сам Зеленський не вимовив жодного слова про свою передвиборну програму і не ознайомив широку публіку ні з одним членом своєї команди.

Як так? Невже українці настільки деградували, що «клюють» на зовнішню оболонку без якого б то не було внутрішнього змісту, плутаючи артистів з персонажами, які граються ними на сцені? Або проплаченими господарями Вакарчука і Зеленського соціологи штучно «надувають» рейтинги, освоюються кошти, що виділяються їм на ці цілі?

Гламурні проекти Вакарчук і Зеленський - це не про цю історію. Коли мером Рейк'явіка став комік Йон Ґнарр з "Кращої партії", він провів унікальні довготермінові реформи муніципального господарства, впровадив пряму демократію в управління містом, з нуля створив громадський транспорт. Але головне! Ґнарр був незалежний від місцевих і транснаціональних корпорацій. Його кампанія будувалася на глибоко філософських ідеях критики представницької демократії. Він не плутав свій сценічний образ і кандидатством в мери, хоча на всю і експлуатував його.

Тому не розповідайте мені про непред'явлених ідей або програм Зеленського і Вакарчука. Їх просто у них немає. Політтехнологи Пінчука і Коломойського тексти і тези ще не написали.

Краще давайте згадаємо слова однієї з пісень групи «Машина часу»:

«Ах, до чего порой обидно,

Что хозяина не видно,

Вверх и в темноту уходит нить.

А куклы так ему послушны,

И мы верим простодушно

В то, что кукла может говорить».

А щоб стало все ще більш зрозумілим, Андрій Макаревич додає, що коли ці гламурні персонажі виконають покладені на них обов'язки:

«…кукол снимут с нитки длинной,

И, засыпав нафталином,

В виде тряпок сложат в сундуках».

А керувати країною нададуть іншим підставним особам, які також беззаперечно стануть виконувати доручення своїх вигодоодержувачів, наплювавши на інтереси простих українців.

Ось тут і збувається формула Віктора Пелевіна: гламур сам стане дискурсом і дасть нам по фейсу. Тому що інакше не можна, профітом не буде.

Віталій Кулик, Хвиля

Актуальні матеріали

Ще один учасник АТО на Сумщині отримає матеріальну допомогу на придбання власного житла

У рамках робочої поїздки до Великописарівського району голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО провів особистий прийом громадян, де було позитивно вирішене питання щодо фінансової допомоги учаснику АТО.

На Сумщині пройде 14 всеукраїнська акція «Серце до серця» під гаслом «дитяче серденько, живи!»

По всіх регіонах України у період з 1 по 30 квітня 2019 року пройде благодійна акція, на кошти від якої буде придбане кардіологічне медичне обладнання для дитячих лікарень.

Унаслідок ДТП в обласному центрі загинув пішохід

18 лютого, ввечері, близько 20-ї години, на проспекті Михайла Лушпи сталася ДТП. Патрульні, прибувши та огородивши місце події, попередньо встановили, що 26-річний водій керуючи автомобілем Volkswagen Jetta здійснив наїзд на пішохода.

С КП «Электроавтотранс» увольняются водители

За январь с КП «Электроавтотранс» уволились три водителя троллейбуса. Об этом сообщил на аппаратном совещании в Сумской мэрии 18 февраля директор КП Виталий Однорог. По его словам, причина в том, что сегодня по определенным экономическим причинам предприятие не может обеспечить…

Вибори

Порошенко і Зеленський виходять до другого туру – одразу три соціологічні компанії опублікували нові цифри

За даними станом на кінець січня рейтинг очолив Володимир Зеленський. За нього віддали би свої голоси 23 відсотки опитуваних. Друге місце посідає Петро Порошенко – 16,4%.

Вибори президента України: Петро Порошенко оголосив своє рішення

Почати наступ проти бідності, бо вона – головний ворог України, ще підступніший, ніж Росія. Президент Петро Порошенко сьогодні оголосив про свої плани на найближчі п'ять років – боротиметься за президентство вдруге, озброївшись чесною стратегією розвитку. Концепт нової України Петро Порошенко…

ЦВК визначила кількість депутатів, які будуть обрані на перших і додаткових виборах в ОТГ Сумщини 23 грудня

У Білопільській та Путивльській ОТГ буде обрано 26 депутатів, в Річківській ОТГ – 22, в Синівській – 14. На додаткових виборах в Краснопільській ОТГ буде обиратися 1 депутат, а в Миколаївській ОТГ Сумського району їх буде 5.

Політика

Был мэром – теперь стал президентом: у Юрия Бовы добавилось обязанностей

Во время конференции «E-nnovate Ukraine 1500 дней достижений» Ассоциация открытых городов провела Общее собрание, во время которых утвердили Отчет исполнительной дирекции за 2016-2018 годы и план работы на 2019, а также избрали руководящий состав.

Мер Сум Лисенко не бачив нічого поганого в своєму преміюванні

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 14 адмінпротоколів, що стосуються міського голови Сум Олександра Лисенка, через недотримання вимог закону України «Про запобігання корупції». Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Поцелуев в суд не пришел – главврач лег в стационар

Сегодня, 7 февраля, в Заречном районном суде г. Сумы должно было состояться рассмотрение административного дела в отношении главного врача Сумской районной больницы, главы фракции «Батькивщина» в Сумском областном совете Владимира Поцелуева.

Мэру Сум грозит штраф в размере – 6800 грн

Вчера, 6 февраля, Национальное агентство по предупреждению коррупции обнародовало свои решения о направлении 14 протоколов об административных правонарушениях, связанных с коррупцией, в отношении Сумского городского головы в суд.

Артур Герасимов: мільйони українців об’єдналися довкола ідеї майбутнього членства України в ЄС та НАТО

Про це, під час засідання Верховної Ради заявив голова фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов. Він зазначив, що в четвер Верховна Рада України має прийняти історичне рішення – остаточно ухвалити ініційовані Президентом України Петром Порошенком зміни до Конституції щодо…

Суп із застарілих кісток, зігнані люди, порушення правил ПДД: таким видався 40-хвилинний візит Тимошенко до Лебедина

Візит кандидата у президенти України, як її в народі називають «Баби Йулі» до Лебедина, видався не зовсім вдалим. І вже точно не таким, як обіцяли своєму «патрону в юбці» місцеві політики.

Аналітик: в цивілізованому суспільстві після перегляду такого сюжету у кандидата в президенти не було б жодного шансу на перемогу

У цивілізованому суспільстві після перегляду такого сюжету у кандидата на пост президента країни, нашої з вами країни, не було б жодного шансу не те, щоб на перемогу, але і на електоральний успіх уже в першому турі і взагалі. Так прокоментував…

Економіка

Долги НПО за газ продолжают расти – работа Котельной Северного промузла под вопросом

В Сумах прошло заседание областного оперативного штаба по обеспечению стабильного прохождения отопительного сезона в Сумской области в 2018-2019 гг.

Фінансування на дороги Сумщини буде збільшуватися з кожним роком

На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ під час публічного звіту «Результати ремонту та будівництва доріг за 2018 рік» щодоефективності використання коштів на відновлення дорожнього полотна Сумщини та пріоритетів роботи за участю керівників профільних структурних підрозділів, дорожніх служб,…

Землі населених пунктів Сумщини мають бути упорядкованими

На цьому наголосили під час апаратної наради під головуванням очільника Сумщини Миколи КЛОЧКА, де йшлося про проблеми щодо оновлення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів Сумської області та необхідності внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

Обласна влада звітуватиме про результати ремонту та будівництва доріг за 2018 рік

1,2 мільярда гривень витрачено на реконструкцію доріг у Сумській області минулого року. Це удвічі більше, ніж у 2017 році і в 10 разів більше, ніж у 2013 році. Звідки надходили ці кошти та на які дороги витрачалися, а також про…

Петиция против бесплатного проезда пенсионеров в троллейбусах набрала необходимое количество голосов

Рекордно малое количество времени - менее трех суток - понадобилось петиции Юрия Бондаренко, чтобы набрать необходимые 250 голосов и уверенно продолжать набирать их и дальше.   Автор петиции предложил отменить бесплатный проезд в троллейбусах для пенсионеров, что даст возможность разгрузить…

У Сумах з`явилася петиція про скасування безкоштовного проїзду в тролейбусі для пенсіонерів

З’явилася цікава петиція сумчанина Юрія Вікторовича Бондаренко. Тож, чи готові сумчани відмовитися від халяви, чи вважають, що популізм в Україні має тривати вічно?

Для «Сумыхимпрома» снова будут искать владельца

16 января Кабмин утвердил перечень объектов приватизации. В него включили и ПАО «Сумыхимпром». Об этом на своей странице в «Фейсбуке» сообщил и.о. председателя Фонда государственного имущества Украины Виталий Трубаров.

Соціум

Ще один учасник АТО на Сумщині отримає матеріальну допомогу на придбання власного житла

У рамках робочої поїздки до Великописарівського району голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО провів особистий прийом громадян, де було позитивно вирішене питання щодо фінансової допомоги учаснику АТО.

На Сумщині пройде 14 всеукраїнська акція «Серце до серця» під гаслом «дитяче серденько, живи!»

По всіх регіонах України у період з 1 по 30 квітня 2019 року пройде благодійна акція, на кошти від якої буде придбане кардіологічне медичне обладнання для дитячих лікарень.

Унаслідок ДТП в обласному центрі загинув пішохід

18 лютого, ввечері, близько 20-ї години, на проспекті Михайла Лушпи сталася ДТП. Патрульні, прибувши та огородивши місце події, попередньо встановили, що 26-річний водій керуючи автомобілем Volkswagen Jetta здійснив наїзд на пішохода.

С КП «Электроавтотранс» увольняются водители

За январь с КП «Электроавтотранс» уволились три водителя троллейбуса. Об этом сообщил на аппаратном совещании в Сумской мэрии 18 февраля директор КП Виталий Однорог. По его словам, причина в том, что сегодня по определенным экономическим причинам предприятие не может обеспечить…

Демографія

Сумской чемпион возвращается на ринг

Сумской боксер-профессионал проведет следующий бой 9 марта в Калифорнии. Об этом спортсмен пишет на своей странице в Фейсбуке. Бой пройдет в Оранж, Калифорния. О сопернике пока ничего неизвестно.

Сумщина стане центром всеукраїнських змагань із легкої атлетики

На цьому наголосив начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Дмитро ЛАНТУШЕНКО під час інспектування ремонтних робіт у Легкоатлетичному манежі Сумського державного університету.

Каток на «Авангарде» готов к открытию

Сегодня, 3 декабря, на стадионе «Аванград» откроют каток. Об этом сообщил президент ХК «Сумы» Александр Шерстюк. Команда уже провела первую тренировку на новом льду. via dancor.sumy.ua

Важливо на цьому тижні

Лілія Гриневич приємно вражена новими підходами у роботі освітян Сумщини

Розпочала свою робочу поїздку Міністр освіти Лілія ГРИНЕВИЧ з відвідування новозбудованої Герасимівської школи, що на Роменщині. Міністр освіти відмітила, що цей заклад створений з урахуванням всіх вимог Нової української школи: тут створено відповідне освітнє середовище, що, без сумніву, мотивує дітей…

Які об’єкти на Сумщині фінансуватимуться за кошти ДФРР у 2019 році?

Під час засідання регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, прийняла рішення щодо забезпечення фінансуванням за рахунок коштів ДФРР об’єктів, які…

На Сумщині у зовнішньому незалежному оцінюванні візьмуть участь 9 469 майбутніх абітурієнтів

У 2019 році пункти проведення ЗНО планується організувати на базі 44 закладів освіти Сумської області. За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторії ГРОБОВОЇ на Сумщині визначено 6 округів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання: м. Суми, Глухів, Конотоп, Охтирка,…

Сумщину та ще дві області найбільше замітає снігом

За даними УкрГідрометцентру 24 січня у Сумській, Харківській та Луганській областях значний сніг, приріст снігового покриву 10-15 см, місцями до 20 см. Пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини. На дорогах ожеледиця.

Над будівлею Сумської облради замайорів Державний Прапор України, що вдвічі більше, ніж там був зазвичай

Сьогодні, 22 січня, у соту річницю від дня історичного акту про возз’єднання України, над будівлею Сумської обласної ради замайорів Державний Прапор України, що вдвічі більше, ніж там був зазвичай.

В Сумах лифт убил ребенка

Трагедия произошла в 9-этажке на ул. Бельгийской сегодня около 16.00. По словам начальника отдела коммуникаций ГУНП в Сумской области Эльвиры Бигановой, в результате чрезвычайного происшествия погиб ребенок в возрасте около 3 месяцев. Открытое уголовное производство. Начато досудебное следствие.

У Сумській обласній дитячій лікарні підключили гарячу воду, якої тут не було з 2010 року

Як розповів голова Сумської обласної ради Володимир Токар, за два останні роки з обласного бюджету витрачено на лікарню більше 10 млн грн. «В першу чергу відремонтували дах. Поставили котельню і у поточному році для дітей вчасно було надано опалення. Тепер…