Четвер, 15 листопада 2018

Улюбленці публіки і маріонетки олігархів − темні конячки виборчих перегонів-2019

Мова піде про відомих кандидатів у Президенти із знаком запитання − Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Чи підуть − точно  ще не відомо, зате про тих, хто стоїть за обома артистами, український політикум знає не з чуток.

Святослав Вакарчук

Прекрасний виконавець власних пісень і лідер рок-групи «Океан Ельзи».

Всього якихось 10 років тому Святослав, який беззастережно підтримав «Помаранчеву революцію» заявив, що більше ніколи в житті не займеться великою політикою, а зосередить всі свої сили виключно про творчість.

Він не дуже любить згадувати про те, що в 2007-2008 роках був народним депутатом від провладної партії «Наша Україна», проте не підготував жодного законопроекту. Та й самі пленарні засідання Верховної Ради Вакарчук відвідував вкрай рідко, зареєструвавшись лише на 15 з 71. (Скільки разів він реально присутній в залі, історія замовчує).

Здавалося б, людина реально оцінила свої можливості і вирішила зайнятися улюбленою справою. Але тут відомому виконавцю запропонував зустрітися дуже цікавий олігарх Віктор Пінчук, якого Святослав колись прямо звинувачував в шахрайському привласненні металургійного комбінату «Криворіжсталь».

Про що відбулась в конспіративній обстановці розмова невідомо, але у лідера «Океану Ельзи» знову з'явилося бажання з головою зануритися в політику. І не важливо, що у нього зовсім відсутнє власне бачення виходу української економіки з кризи, поліпшення добробуту народу і звільнення захоплених агресором територій. Головне, робити розумне обличчя чесної людини і вимовляти розумні фрази, чому його прекрасно навчили американські політтехнологи за гроші того ж Пінчука.

«Він говорив слова іноді навіть зв'язкові. Але складалося враження, що його більше займало звучання окремих звуків в словах, а не їх зміст як слів або фраз ».

Деякі джерела стверджують, що в Вакарчука спонсорує не тільки Віктор Пінчук, а й російський олігарх Михайло Фрідман, але поки ці «закидання» бездоказові.

Поки що Святослав Вакарчук не дає ніяких відкритих заяв про свою участь в президентських перегонах, але посилено працює зі студентською аудиторією, обтічно натякаючи на те, що політична культура країни вимагає зміни.

Як вірно зазначив незабутній дотепник UAнету Віталій Чепинога, якщо коротко викласти нинішнє політичне кредо Святослава Вакарчука, то вийде:

«Я б, звісно… Але ж, мабуть… Хто його зна… Чи воно якось, не той во. Вірогідно не дуже ясно… Потрібні зміни. Або ні. Не потребую, адже тому що маємо… Непросто то всьо… І нова якість іншості інакших качеств… Хто здєсь?»

Останній раз під такими гасли Свирид Петрович Голохвастов ходив свататися …

Володимир Зеленський

Ще одним персонажем, який будує свою приховану політичну програму на візуальному образі, є відомий шоумен і керівник надзвичайно популярною студії «Квартал 95».

Про теплі взаємини Володимира Зеленського з опальним олігархом Ігорем Коломойським не знають тільки ті, кому в житті взагалі нічого не цікаво.

Саме Володимир зробив телеканал «1+1» найпопулярнішим і прибутковим в Україні, а колишній губернатор Дніпропетровської області надав своєму улюбленцю практично необмежені можливості по створенню гумористичних програм і популярних телесеріалів.

Разом з Коломойським головний український комік виявляв в 2014 небувалий патріотизм і дуже сильно допомагав бійцям АТО, за що йому величезне персональне спасибі. Але після того, як Ігор Валерійович потрапив в опалу до діючої влади і втратив надприбутковий Приватбанк, гумористичні номери «Кварталу 95» почали ставати все більш критичними. Збіг, не думаю.

У політичній тусовці ніхто не сумнівається, що запущена в ЗМІ реклама Володимира Зеленського як потенційного кандидата в президенти України ініційована саме Ігорем Коломойським, бажаючим звести особисті рахунки з окремими політиками та ... добре заробити. Як в політичному, так і фінансовому сенсі.

І в процесі подання створюється враження, що ляльки танцюють самі по собі.

На відміну від трохи флегматичного Вакарчука Зеленський використовує свою яскраву харизму, як і його «господар», епатуючи публіку несподіваними рішеннями і діями.

Чого вартий тільки недавній флешмоб #Ідітьвсраку. Зеленський разом зі своїми друзями дуже активно посилали у відповідне місце депутата Олега Барну. Але змушений був згорнути захід після того, як йому натякнули, що туди ж слід було б послати і Ігоря Коломойського, який неодноразово демонстрував явну неповагу до виконуючих свою роботу журналістам.

Наступною спробою зіграти на своєму бренді став виступ «Вечірнього Кварталу» від 27 жовтня, коли Володимир Зеленський і його артисти як би у вигляді жарту натякнули на його можливу участь у президентських перегонах. Досвідчений шоумен з добре помітною єхидною посмішкою до останнього заперечував подібні наміри, але йдучи зі сцени заявив: «Я йти в президенти не хо ... тя подивимося». А далі думайте самі.

Найдивовижніше те, що після такого виступу президентські рейтинги Зеленського значно зросли. Відразу 4 соціологічних контори ( «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг») пророкують йому вихід до другого туру. Хоча сам Зеленський не вимовив жодного слова про свою передвиборну програму і не ознайомив широку публіку ні з одним членом своєї команди.

Як так? Невже українці настільки деградували, що «клюють» на зовнішню оболонку без якого б то не було внутрішнього змісту, плутаючи артистів з персонажами, які граються ними на сцені? Або проплаченими господарями Вакарчука і Зеленського соціологи штучно «надувають» рейтинги, освоюються кошти, що виділяються їм на ці цілі?

Гламурні проекти Вакарчук і Зеленський - це не про цю історію. Коли мером Рейк'явіка став комік Йон Ґнарр з "Кращої партії", він провів унікальні довготермінові реформи муніципального господарства, впровадив пряму демократію в управління містом, з нуля створив громадський транспорт. Але головне! Ґнарр був незалежний від місцевих і транснаціональних корпорацій. Його кампанія будувалася на глибоко філософських ідеях критики представницької демократії. Він не плутав свій сценічний образ і кандидатством в мери, хоча на всю і експлуатував його.

Тому не розповідайте мені про непред'явлених ідей або програм Зеленського і Вакарчука. Їх просто у них немає. Політтехнологи Пінчука і Коломойського тексти і тези ще не написали.

Краще давайте згадаємо слова однієї з пісень групи «Машина часу»:

«Ах, до чего порой обидно,

Что хозяина не видно,

Вверх и в темноту уходит нить.

А куклы так ему послушны,

И мы верим простодушно

В то, что кукла может говорить».

А щоб стало все ще більш зрозумілим, Андрій Макаревич додає, що коли ці гламурні персонажі виконають покладені на них обов'язки:

«…кукол снимут с нитки длинной,

И, засыпав нафталином,

В виде тряпок сложат в сундуках».

А керувати країною нададуть іншим підставним особам, які також беззаперечно стануть виконувати доручення своїх вигодоодержувачів, наплювавши на інтереси простих українців.

Ось тут і збувається формула Віктора Пелевіна: гламур сам стане дискурсом і дасть нам по фейсу. Тому що інакше не можна, профітом не буде.

Віталій Кулик, Хвиля

Актуальні матеріали

Коммунальщики рассказали, какие лифты будут ремонтировать в первую очередь в 2019 году

По информации директора департамента инфраструктуры Сумского горсовета Григория Яременко, капремонт лифтов в сумских многоэтажках идет по графику, который был составлен и утвержден еще в начале года. На сегодня из запланированного в титульном списке 91 подъемника полностью закончены работы по 80,…

На Сумщині вже 28 років поспіль готують бджолярів

Бджоляр – професія загальнодержавного значення. Сьогодні в Україні таку спеціальність здобувають близько 400 учнів. Глинський професійний аграрний ліцей – єдиний навчальний заклад на Сумщині, де 28 років поспіль викладають бджільництво.

На рождественские праздники «Укрзалізниця» запускает дополнительный поезд на западную Украину

К праздникам «Укрзалізниця», учитывая повышенный спрос на билеты в города Западной Украины, назначит дополнительный поезд № 243/244 «Сумы - Ивано-Франковск, Ворохта».

В Сумах відкрили навчально-практичний центр для підготовки зварників

Участь у відкритті взяв голова облдержадміністрації Микола Клочко. За словами Миколи Клочка, сучасна галузь зварювального виробництва – одна з найбільш перспективних та затребуваних на ринку праці, оскільки без зварювання не обходиться практично жодне виробництво. Саме тому для забезпечення регіону високопрофесійними…

Вибори

ЦВК визначила кількість депутатів, які будуть обрані на перших і додаткових виборах в ОТГ Сумщини 23 грудня

У Білопільській та Путивльській ОТГ буде обрано 26 депутатів, в Річківській ОТГ – 22, в Синівській – 14. На додаткових виборах в Краснопільській ОТГ буде обиратися 1 депутат, а в Миколаївській ОТГ Сумського району їх буде 5.

Політика

Сумщину відвідують дипломати посольств країн – членів ЄС в Україні

Делегація дипломатів посольств країн – членів Європейського Союзу в Україні на чолі з керівником відділу політики Фабіо ДЕЛЛА П’ЯЦЦА та радником з політичних питань Представництва ЄС Рікарда БАРКЕЛІНА зустрілася з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ .

Улюбленці публіки і маріонетки олігархів − темні конячки виборчих перегонів-2019

Мова піде про відомих кандидатів у Президенти із знаком запитання − Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Чи підуть − точно  ще не відомо, зате про тих, хто стоїть за обома артистами, український політикум знає не з чуток.

Депутат Лантушенко: «Мер Лисенко завжди обирає гроші. На думку громади ніхто не зважає»

На минулій сесії Сумської міської ради, що відбулася 31 жовтня, в тому числі розглядалося питання «Про результати консультативного опитування жителів міста Суми в мікрорайоні, обмеженому вулицями Івана Сірка, Харківська та проспектом Михайла Лушпи».

Глуховчане отказались от услуг семи народных избранников

В Глухове начался процесс отзыва по народной инициативе 7 депутатов городского совета. Об этом пишет издание "Неделя". По его информации, такое решение было принято на собрании в районном доме культуры.

Депутати Сумської міськради звинувачують заступника мера у зриві опалювального сезону

На позачерговій сесії Сумської міської ради депутати заслухали Олексадра Журбу, який повідомив, що місто готове до прийому тепла, а про те, що Сумське НВО заборгувало за газ, він не знав.

Економіка

«Сумыхимпром» загружен больше, чем на половину

На оперативном совещании начальник отдела экономического планирования и анализа хозяйственной деятельности Людмила ДАВЫДОВА ознакомила присутствующих с итогами работы предприятия за три квартала 2018 года.

Сумской горсовет выбирает банк, которому можно доверить депозит в 50 млн грн

Департамент финансов Сумского городского совета объявил конкурс по размещению в 2019 году временно свободных средств городского бюджета г. Сумы на вкладных (депозитных) счетах в банках.

Керівники Сумщини звернулися до інвесторів області

З метою зменшення занепокоєння інвесторів щодо їх подальшої діяльності на території Сумщини в умовах правового режиму воєнного стану голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО та голова обласної ради Володимир ТОКАР звернулися до них із запевненням, що введення воєнного стану має тимчасовий характер…

ПАО «Сумское НПО» заявляет о новом тарифе на теплоснабжение

ПАО «Сумское НПО» сообщает территориальной общине города Сумы о запланированном изменении установленного ПАО «Сумское НПО» тарифа на тепловую энергию, ее производство, транспортировку, снабжение.

«Шосткинский казенный завод «Звезда» может снова начать работу

Концерн «Укроборонпром» обратился к народным депутатам Украины с призывом принять законопроект №9032, который позволит Шосткинском предприятию «Звезда», возобновить производство боеприпасов.

Депутат Наталуха: «25 грудня, коли КППВ не зможе розрахуватися з НАК за газ, Лисенко знову скаже, що ніхто нічого не знав?!»

14 листопада на позачерговій сесії депутати Сумської міськради розглядали інвестиційну програму ПАТ СНВО в сфері теплопостачання (для котельні Північного промвузла) на 2018 рік.

На Сумщині розроблятимуть Перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки

Заступник голови ОДА Вадим Акпєров у своєму виступі на засіданні Ради регіонального розвитку наголосив на необхідності створення дорожньої карти розвитку області в цілому та кожної громади окремо.

Соціум

Коммунальщики рассказали, какие лифты будут ремонтировать в первую очередь в 2019 году

По информации директора департамента инфраструктуры Сумского горсовета Григория Яременко, капремонт лифтов в сумских многоэтажках идет по графику, который был составлен и утвержден еще в начале года. На сегодня из запланированного в титульном списке 91 подъемника полностью закончены работы по 80,…

На Сумщині вже 28 років поспіль готують бджолярів

Бджоляр – професія загальнодержавного значення. Сьогодні в Україні таку спеціальність здобувають близько 400 учнів. Глинський професійний аграрний ліцей – єдиний навчальний заклад на Сумщині, де 28 років поспіль викладають бджільництво.

На рождественские праздники «Укрзалізниця» запускает дополнительный поезд на западную Украину

К праздникам «Укрзалізниця», учитывая повышенный спрос на билеты в города Западной Украины, назначит дополнительный поезд № 243/244 «Сумы - Ивано-Франковск, Ворохта».

ДПТНЗ «Сумський центр ПТО» заручився підтримкою Сумської міськради та групи компаній «ТЕХНОЛОГІЯ»

Сьогодні в Сумах відбулося підписання Угоди про співпрацю між ДПТНЗ «Сумський центр ПТО», Сумською міською радою та групою компаній «ТЕХНОЛОГІЯ».

Демографія

Сумщина стане центром всеукраїнських змагань із легкої атлетики

На цьому наголосив начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Дмитро ЛАНТУШЕНКО під час інспектування ремонтних робіт у Легкоатлетичному манежі Сумського державного університету.

Каток на «Авангарде» готов к открытию

Сегодня, 3 декабря, на стадионе «Аванград» откроют каток. Об этом сообщил президент ХК «Сумы» Александр Шерстюк. Команда уже провела первую тренировку на новом льду. via dancor.sumy.ua

Сумщина вперше за історію українського футболу приймає фінал студентських футбольних ігор

Команди із чотирьох провідних вишів України на футбольних полях ДЮСШ «Барса» у місті Суми змагатимуться за звання володаря «Кубка патріотів».

Важливо на цьому тижні

В Сумах відкрили навчально-практичний центр для підготовки зварників

Участь у відкритті взяв голова облдержадміністрації Микола Клочко. За словами Миколи Клочка, сучасна галузь зварювального виробництва – одна з найбільш перспективних та затребуваних на ринку праці, оскільки без зварювання не обходиться практично жодне виробництво. Саме тому для забезпечення регіону високопрофесійними…

На Сумщині виборчий процес припинений

На сьогоднішньому засідання ЦВК проголосувала за звернення уваги суб’єктів виборчого процесу на необхідність неухильного дотримання законодавчих заборони проведення виборів під час воєнного стану в у тих областях, де він був оголошений. Також ЦВК зазначає, що порядок призначення виборів у регіонах…

Від сьогодні найважливіші для області рішення ухвалюватиме Рада оборони Сумщини

Заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош, який є куратором оборонної галузі, розповів про особливості воєнного стану на Сумщині в ефірі телеканалу АТV

Уродженець Сумщини також серед полонених росіянами українських моряків

В російському полоні опинився наш земляк – уродженець села Глазове Шосткинського району Богдан Небилиця. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко.

Сумська область стала однією з 10 областей, де вводять воєнний стан

Верховна Рада схвалила указ президента України "Про введення воєнного стану в Україні". Він буде діяти в областях, що межують з Росією і невизнаним Придністров'ям.

Микола Клочко прокоментував підсумки засідання Ради оборони Сумщини

Під час засідання Ради оборони Сумщини дане доручення всім відповідним службам та органам державної влади бути у повній готовності до можливого введення воєнного стану. 

В парламенте зарегистрирован законопроект об изменениях границ районов Сумской области

Автором законопроекта №9324 стал народный депутат от Сум Олег Медуница. Законодательная инициатива наработана совместно с Центральным офисом реформ при Минрегионе в рамках производства административной реформы в Украине.

Сумщина вшанувала пам'ять тих, хто поклав життя в ім’я гідного майбутнього нашої держави

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО разом з представниками громадськості, духовенством, учасниками АТО і ООС, близькими та рідними загиблих вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Сумська область може стати першим в Україні «Смарт-регіоном»

Про це зазначив очільник області Микола Клочко під час відкриття тренінгу для держслужбовців та представників органів місцевого самоврядування «Платформа Смарт-Сіті як інструмент сталого розвитку громад», який наразі відбувається в Конгрес-центрі СумДУ в рамках Меморандуму, підписаного облдержадміністрацією з проектом USAID «Підтримка…