Четвер, 15 листопада 2018

Улюбленці публіки і маріонетки олігархів − темні конячки виборчих перегонів-2019

Мова піде про відомих кандидатів у Президенти із знаком запитання − Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Чи підуть − точно  ще не відомо, зате про тих, хто стоїть за обома артистами, український політикум знає не з чуток.

Святослав Вакарчук

Прекрасний виконавець власних пісень і лідер рок-групи «Океан Ельзи».

Всього якихось 10 років тому Святослав, який беззастережно підтримав «Помаранчеву революцію» заявив, що більше ніколи в житті не займеться великою політикою, а зосередить всі свої сили виключно про творчість.

Він не дуже любить згадувати про те, що в 2007-2008 роках був народним депутатом від провладної партії «Наша Україна», проте не підготував жодного законопроекту. Та й самі пленарні засідання Верховної Ради Вакарчук відвідував вкрай рідко, зареєструвавшись лише на 15 з 71. (Скільки разів він реально присутній в залі, історія замовчує).

Здавалося б, людина реально оцінила свої можливості і вирішила зайнятися улюбленою справою. Але тут відомому виконавцю запропонував зустрітися дуже цікавий олігарх Віктор Пінчук, якого Святослав колись прямо звинувачував в шахрайському привласненні металургійного комбінату «Криворіжсталь».

Про що відбулась в конспіративній обстановці розмова невідомо, але у лідера «Океану Ельзи» знову з'явилося бажання з головою зануритися в політику. І не важливо, що у нього зовсім відсутнє власне бачення виходу української економіки з кризи, поліпшення добробуту народу і звільнення захоплених агресором територій. Головне, робити розумне обличчя чесної людини і вимовляти розумні фрази, чому його прекрасно навчили американські політтехнологи за гроші того ж Пінчука.

«Він говорив слова іноді навіть зв'язкові. Але складалося враження, що його більше займало звучання окремих звуків в словах, а не їх зміст як слів або фраз ».

Деякі джерела стверджують, що в Вакарчука спонсорує не тільки Віктор Пінчук, а й російський олігарх Михайло Фрідман, але поки ці «закидання» бездоказові.

Поки що Святослав Вакарчук не дає ніяких відкритих заяв про свою участь в президентських перегонах, але посилено працює зі студентською аудиторією, обтічно натякаючи на те, що політична культура країни вимагає зміни.

Як вірно зазначив незабутній дотепник UAнету Віталій Чепинога, якщо коротко викласти нинішнє політичне кредо Святослава Вакарчука, то вийде:

«Я б, звісно… Але ж, мабуть… Хто його зна… Чи воно якось, не той во. Вірогідно не дуже ясно… Потрібні зміни. Або ні. Не потребую, адже тому що маємо… Непросто то всьо… І нова якість іншості інакших качеств… Хто здєсь?»

Останній раз під такими гасли Свирид Петрович Голохвастов ходив свататися …

Володимир Зеленський

Ще одним персонажем, який будує свою приховану політичну програму на візуальному образі, є відомий шоумен і керівник надзвичайно популярною студії «Квартал 95».

Про теплі взаємини Володимира Зеленського з опальним олігархом Ігорем Коломойським не знають тільки ті, кому в житті взагалі нічого не цікаво.

Саме Володимир зробив телеканал «1+1» найпопулярнішим і прибутковим в Україні, а колишній губернатор Дніпропетровської області надав своєму улюбленцю практично необмежені можливості по створенню гумористичних програм і популярних телесеріалів.

Разом з Коломойським головний український комік виявляв в 2014 небувалий патріотизм і дуже сильно допомагав бійцям АТО, за що йому величезне персональне спасибі. Але після того, як Ігор Валерійович потрапив в опалу до діючої влади і втратив надприбутковий Приватбанк, гумористичні номери «Кварталу 95» почали ставати все більш критичними. Збіг, не думаю.

У політичній тусовці ніхто не сумнівається, що запущена в ЗМІ реклама Володимира Зеленського як потенційного кандидата в президенти України ініційована саме Ігорем Коломойським, бажаючим звести особисті рахунки з окремими політиками та ... добре заробити. Як в політичному, так і фінансовому сенсі.

І в процесі подання створюється враження, що ляльки танцюють самі по собі.

На відміну від трохи флегматичного Вакарчука Зеленський використовує свою яскраву харизму, як і його «господар», епатуючи публіку несподіваними рішеннями і діями.

Чого вартий тільки недавній флешмоб #Ідітьвсраку. Зеленський разом зі своїми друзями дуже активно посилали у відповідне місце депутата Олега Барну. Але змушений був згорнути захід після того, як йому натякнули, що туди ж слід було б послати і Ігоря Коломойського, який неодноразово демонстрував явну неповагу до виконуючих свою роботу журналістам.

Наступною спробою зіграти на своєму бренді став виступ «Вечірнього Кварталу» від 27 жовтня, коли Володимир Зеленський і його артисти як би у вигляді жарту натякнули на його можливу участь у президентських перегонах. Досвідчений шоумен з добре помітною єхидною посмішкою до останнього заперечував подібні наміри, але йдучи зі сцени заявив: «Я йти в президенти не хо ... тя подивимося». А далі думайте самі.

Найдивовижніше те, що після такого виступу президентські рейтинги Зеленського значно зросли. Відразу 4 соціологічних контори ( «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка, Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг») пророкують йому вихід до другого туру. Хоча сам Зеленський не вимовив жодного слова про свою передвиборну програму і не ознайомив широку публіку ні з одним членом своєї команди.

Як так? Невже українці настільки деградували, що «клюють» на зовнішню оболонку без якого б то не було внутрішнього змісту, плутаючи артистів з персонажами, які граються ними на сцені? Або проплаченими господарями Вакарчука і Зеленського соціологи штучно «надувають» рейтинги, освоюються кошти, що виділяються їм на ці цілі?

Гламурні проекти Вакарчук і Зеленський - це не про цю історію. Коли мером Рейк'явіка став комік Йон Ґнарр з "Кращої партії", він провів унікальні довготермінові реформи муніципального господарства, впровадив пряму демократію в управління містом, з нуля створив громадський транспорт. Але головне! Ґнарр був незалежний від місцевих і транснаціональних корпорацій. Його кампанія будувалася на глибоко філософських ідеях критики представницької демократії. Він не плутав свій сценічний образ і кандидатством в мери, хоча на всю і експлуатував його.

Тому не розповідайте мені про непред'явлених ідей або програм Зеленського і Вакарчука. Їх просто у них немає. Політтехнологи Пінчука і Коломойського тексти і тези ще не написали.

Краще давайте згадаємо слова однієї з пісень групи «Машина часу»:

«Ах, до чего порой обидно,

Что хозяина не видно,

Вверх и в темноту уходит нить.

А куклы так ему послушны,

И мы верим простодушно

В то, что кукла может говорить».

А щоб стало все ще більш зрозумілим, Андрій Макаревич додає, що коли ці гламурні персонажі виконають покладені на них обов'язки:

«…кукол снимут с нитки длинной,

И, засыпав нафталином,

В виде тряпок сложат в сундуках».

А керувати країною нададуть іншим підставним особам, які також беззаперечно стануть виконувати доручення своїх вигодоодержувачів, наплювавши на інтереси простих українців.

Ось тут і збувається формула Віктора Пелевіна: гламур сам стане дискурсом і дасть нам по фейсу. Тому що інакше не можна, профітом не буде.

Віталій Кулик, Хвиля

Актуальні матеріали

Взято під варту чоловіка, який організував незаконний обіг наркотичних речовин

За клопотанням прокуратури Сумської області затриманому за підозрою в незаконному обігові наркотичних засобів у понеділок, 20 травня 2019 року, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю звільнення під заставу в розмірі 153 тис. грн.

На Сумщині збільшено площу природно-заповідного фонду області на 825,33 га

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки» збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 825,33 га.

Міжнародний бізнес-форум «SUMY INVEST BRIDGE - 2019» розпочався на Сумщині

На Сумщині відкрився Міжнародний бізнес-форум «SUMY INVEST BRIDGE - 2019». На бізнес-форум завітали представники посольств та бізнесу Білорусі, Казахстану, Киргизької та Словацької республік, а також Грузії та Нігерії, які розглядали шляхи поглиблення співпраці з Сумщиною.

Рятувальники перевіряють табори в обласному центрі

Працівниками Сумського міського відділу Управління ДСНС України у Сумській області проводяться перевірки з підготовки до відкриття дитячих оздоровчих таборів відпочинку, а також таборів із денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів, які будуть працювати в період літніх канікул.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Замість того, щоб вирішувати проблеми сумчан депутати СМР обговорюють інавгурацію Президента

На другому пленарному засіданні LVI сесії Сумської міської ради 7 скликання 15.05.19 замість того, щоб вирішувати нагальні проблеми сумчан, депутати міськради обговорюють інавгурацію майбутнього Президента України.

Чиновники міськради традиційно на лікарняному під час розгляду справ у суді. Цього разу не з`явився перший заммера Войтенко

У Зарічному районому суді м. Суми  розглядається справа першого заступника міського голови  Володимира Войтенка. Його звинувачують у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованих систем, що призвело до підробки інформації, вчиненому повторно, та привласненні офіційного документа, вчиненому в особистих інтересах.

Питання забезпечення правопорядку під час Великодніх свят обговорили в обласному ГУНП

Великодні богослужіння відбудуться у 375 культових спорудах Сумщини за участі близько 95 тисяч вірян. Публічний порядок забезпечуватимуть понад 580 правоохоронців і 40 представників громадських формувань,300 працівників ДСНС.  

Закон "Про мову": Як голосували депутати від Сумщини

Історичним моментом називають прийнятий сьогодні закон про мову. За нього проголосувало 278 депутатів. Перед голосуванням депутатам показали п’ятихвилинний фільм, у якому громадські діячі, письменники та активісти закликали підтримати закон. Після голосування у Раді звучав гімн України. Нагадаємо, що документ розглядали близько…

На Сумщині відкрилися виборчі дільниці

Виборчі дільниці розпочали свою роботу, відкривши двері для голосування громадянам о 8:00. Нагадуємо: проголосувати можна з 8:00 до 20:00 на виборчій дільниці при пред'явленні паспорта громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, військовий квиток для військовослужбовців, за місцем проходження служби.

Сумчан попереджають про відповідальність за порушення на виборах

Фахівці юстиції, впроваджуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», нагадають виборцям про види порушень під час голосування та відповідальність, передбачену за їх скоєння.

Економіка

На Сумщині збільшено площу природно-заповідного фонду області на 825,33 га

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки» збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 825,33 га.

Міжнародний бізнес-форум «SUMY INVEST BRIDGE - 2019» розпочався на Сумщині

На Сумщині відкрився Міжнародний бізнес-форум «SUMY INVEST BRIDGE - 2019». На бізнес-форум завітали представники посольств та бізнесу Білорусі, Казахстану, Киргизької та Словацької республік, а також Грузії та Нігерії, які розглядали шляхи поглиблення співпраці з Сумщиною.

Стало відомо, які зарплати отримують в санстанціях Сумщини

Шосткинський журналіст В’ячеслав Павленко у Фейсбуці оприлюднив відповідь на запит із Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» (колишня санепідемстанція) про розмір заробітних плат її керівників.

Соціум

Рятувальники перевіряють табори в обласному центрі

Працівниками Сумського міського відділу Управління ДСНС України у Сумській області проводяться перевірки з підготовки до відкриття дитячих оздоровчих таборів відпочинку, а також таборів із денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів, які будуть працювати в період літніх канікул.

По Сумщині подорожує інтерактивний музей історії АТО

Вже майже чотири роки в місті Суми функціонує інтерактивний музей історії АТО. Організатором створення музею став ветеран війни на Донбасі, голова громадської організації «Таланти Сумщини» Олег Литвиненко, який тривалий час виконував бойові завдання в найгарячіших місцях на Сході України, зокрема…

Ліфт для дітей з інвалідністю відкрили у НВК № 16 на Добровільній

Сьогодні, 20 травня, у НВК № 16 на Добровільній відкрили перший в області ліфт для дітей з інвалідністю, який в переважній більшості збудований за кошти меценатів як із Сум, так і з інших міст, та навіть з-за кордону. Повідомляє sumy.today.

"Укрзалізниця" закрила рейс “Москва-Ковель”

Вчора, 19 травня, відбувся останній рейс потяга сполученням “Москва-Ковель”. Фактично мова йде про причіпні вагони до потяга «Москва-Львів», які рухались у складі потягу до станції Київ-Пасажирський, а від столиці прямували окремо в західному напрямку через станції Коростень, Новоград – Волинський,…

На Сумщині в цьому році більше 10 тисяч першачків

Як повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА, до 1 вересня за кошти субвенції, виділеної з державного бюджету, мають бути облаштовані 550 сучасних класів, куди прийдуть 10 315 першокласників.

За останні 4 місяці на Сумщині усиновлено 15 дітей

Як повідомив під час апаратної наради тимчасово виконуючому обовязки голови облдерждмністрації Вадиму АКПЄРОВУ начальник обласної служби у справах дітей Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ, останніми роками в Україні, і на Сумщині також, переважає національне усиновлення.

Демографія

9 футбольних полів планують побудувати в цьому році на Сумщині

Начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Євген ПОХОДНЯ під час апаратної наради розповів, що на будівництво полів з державного бюджету було виділено 8 421 700 грн., з місцевих бюджетів  10 292 919 грн.  Будівельні роботи розпочаті навесні 2019 року.

Найспритніших депутатів визначили за результатами обласної спартакіади

Два дня вирували пристрасті на спортивних майданчиках Сум: у легкоатлетичному манежі та спортивному комплексі  СумДУ. Депутати майже з усіх районів області, міст, ОТГ показували свою спортивну майстерність у 5 видах спорту: шахах, шашках, волейболі, футзалі та настільному тенісі. Всього на змагання…

Пройшло жеребкування кубкового турніру

У приміщенні федерації футболу Сумської області відбулось жеребкування господарів лдвох півфінальних матчів ¼-тої фіналу. Згідно з жеребом «LS Group» з Сумського району прийматиме ФК «Ромни», а ФК «Тростянець» - «Велетня» з Глухова. У інших матчах зіграють «Явір» (Краснопілля) та ФК…

У середмісті Сум в неділю обмежать рух транспорту

У неділю, 12 травня, в середмісті на п’ять годин обмежать рух транспорту задля забезпечення безпеки дорожнього руху під час проведення чемпіонату України з велосипедного спорту на шосе серед юнаків і дівчат, молодших юнаків та дівчат. Про це повідомляється на сайті…

Юніорська команда Сумщини серед переможців чемпіонату України зі спортивної аеробіки

Юніорська команда Сумщини виборола 4 комплекти золотих та 2 бронзових медалей. З 19-21 квітня в місті Київ відбувся чемпіонат України зі спортивної аеробіки. За підсумками цих змагань спортсмени Сумщини Анастасія КУРАШВІЛІ і Станілав ГАЛАЙДА завоювали золото в індивідуальних виступах і…

Важливо на цьому тижні

У Сумській обласній раді новий депутат

На сесії 17 травня обласна виборча комісія представила нового депутата Сумської обласної ради. Замість достроково склавшого депутатські повноваження у зв'язку зі смертю представника БПП «Солідарність» Анатолія РІЧКАЛЯ депутатом стала 50-річна Наталія ТРОФИМЕНКО. Як повідомила голова Сумської обласної виборчої комісії Світлана…

Вадим Акпєров: «Перереєстрація підприємств – це оцінка бездіяльності міської влади»

Вперше за багато років обласні комунальні заклади отримали кошти на покращення матеріальної бази із власних податків. За підсумком першого кварталу 7 млн. грн. вже повернуті рішеннями сесій районних рад і розподілені між установами, що наприкінці минулого року змінили місце своєї…

План управління відходами розробляють на Сумщині

Робоча групи з розробки проекту Регіонального плану управління відходами  у Сумській області до 2030 року, що створена при облдержадміністрації, на черговому засіданні розглянула пропозиції зацікавлених сторін до зазначеного плану.

Екс-прокурор Сум відтепер начальник відділу прокуратури області

За результатами конкурсу Валерій Могильний очолив перший відділ процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення, на відмінно склавши тести.

У Сумах пройшли урочистості до Дня пемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Жителі Сумщини у скорботі та з великою вдячністю вшановують пам'ять всіх захисників рідної землі, всіх ветеранів Другої світової війни і трудового тилу, учасників бойових дій. Сотні людей попри дощову погоду прийшли до Меморіального комплексу «Вічна Слава» в обласному центрі.

Петро Порошенко присвоїв почесне найменування на честь одного з гетьманів 58-й окремій мотопіхотній бригаді

Президент Петро Порошенко підписав указ про почесні найменування трьох бригад Збройних сил України. Як передає “Новинарня“, про це йдеться в повідомленні прес-служби президента у “Твіттері” в понеділок, 6 травня.

600 нових освітніх просторів функціонуватимуть в Україні до кінця року

Про це на «Годині запитань до Уряду» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО.

Інформація щодо заходів до Дня пам`яті та примирення і Дня перемоги над нацистом в обласному центрі

План заходів з нагоди відзначення 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні повідомив на апаратній нараді при голові облдержадміністрації 6 травня 2019 року начальник Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Над’ярний.

Міст у селі Климентове на Сумщині відсьогодні перекрили

Служба автомобільних доріг у Сумській області повідомляє, що у зв’язку з проведенням складних будівельно-монтажних робіт під час реконструкції мостового переходу на автомобільній дорозі загального користування державного значення Н-12 Суми-Полтава у с. Климентове водії усіх транспортних засобів тимчасово не зможуть здійснювати…