П'ятниця, 01 вересня 2017

Сумські парламентарі завітали з інспекцією в «Кадетський корпус»

Напередодні першого вересня депутати Сумської обласної ради проінспектували готовність до нового навчального року Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка.

Свого часу обласні парламентарі стояли біля витоків відновлення кадетського руху на Сумщині, переймалися проблемами реконструкції приміщення, створення сучасної матеріально-технічної бази. І зараз, незважаючи на те, що цей навчальний заклад – один з провідних в області - є державним, продовжують цікавитися справами в ньому.

- Метою нашого теперішнього візиту до кадетського корпусу, - говорить голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Микола Березін, - стала потреба подивитися, як підготувалися тут до першого вересня, чи задовільні умови створено для навчання, фізичної підготовки, відпочинку ліцеїстів. Адже, ні для кого не секрет, що серед хлопців, які проходять тут військовий вишкіл, більшість - вихідці з Сумської області. А це діти наших виборців, які довірили нам представляти їхні інтереси в обласному парламенті. Тож ми не можемо бути байдужими і до проблем сумських кадетів.

До слова, обласні парламентарі, які в раді представляють різні регіони, були приємно вражені тим фактом, скільки дітей з їхніх округів навчається в ліцеї. Так, тільки сумчан і з району майже 200, а ще роменчани, конотопці,  лебединці й охтирчани. З інших районів менше дітей, але з усіх приїздять хлопці на навчання, бо мріють в майбутньому бути офіцерами.

Депутат Олександр Буднік, оглянувши разом з колегами чисті й охайні кімнати для сну, відпочинку та самопідготовки, навчальні кабінети, спортивні куточки, санвузли, не приховує задоволення:

- Кадетський корпус для Сумщини – перлина, яку необхідно зберегти, як і його історію та традиції. Тут створено чудові умови для змужніння наших хлопчаків. А наш військовий потенціал саме й залежить від таких ось вихованців. У майбутньому – вони гордість і слава української армії.

Але вже й сьогодні ліцей гордиться своїми випускниками – більше 80 відсотків з яких закінчили чи навчаються у вищих військових навчальних закладах. Є тут і свої герої-офіцери, чию мужність, витривалість, фізичну і бойову підготовку перевірено бойовим хрещенням на східному фронті.

- Офіцерсько-викладацький склад навчального закладу докладає всіх зусиль, аби наші діти виросли справжніми патріотами своєї землі, справжніми мужчинами, розумними, чуйними людьми, - така думка представників батьківського комітету кадетського корпусу.

- А ще ми хочемо подякувати за увагу і підтримку, усіляку допомогу депутатському корпусу Сумської обласної ради, особисто його очільнику Володимиру Миколайовичу Токарю, який був серед тих народних обранців, що створювали в Сумах військовий ліцей, - говорить голова батьківського комітету Світлана Ходак.

Звичайно, додають батьки, спільними зусиллями створено задовільні умови для навчання і фізичного загартування кадетів, але існують проблеми, які їм самотужки здолати не сила. Насамперед йдеться про ремонт даху приміщення навчального закладу. А ще дуже хотілося б, аби знайшлися небайдужі підприємці, які б спонсорували придбання гарної парадної форми для всіх ліцеїстів.

- Обласні депутати діють у рамках своєї компетенції, - наголошують депутати Юрій Меєрович, Володимир Поцелуєв, Костянтин Товстуха, - однак ми не залишаємося осторонь проблем кадетів.

Так, на одній з останніх сесій обласної ради було прийнято звернення до керівництва держави щодо створення у місті Суми вищого навчального закладу – військового інституту ракетних військ і артилерії. Народні обранці мотивували це рішення тим, що це питання є актуальним як ніколи: аби відстоювати незалежність Вітчизни потрібно більше уваги приділяти підготовці її захисників – фахових військових, створенню їм належним умов для навчання та тренувань. Такі умови в Сумах є. А серед курсантів буде більшість недавніх кадетів, які пройшли початкову військову підготовку в Сумському ліцеї-інтернаті.

- Нещодавно на базі нашого кадетського корпусу відбулася Всеукраїнська спартакіада серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, - ділиться враженнями депутат обласної ради і заступник головного судді на цих змаганнях Микола Березін, - і керівники 20 подібних навчальних закладу по-доброму позаздрили матеріальній базі сумчан, висловили захоплення військово-фізичною підготовкою наших хлопців, яким, до речі, не було рівних. Перше місце – заслужена перемога!

Про високий рівень навчально-виховного процесу, військово-фізичної підготовки в Сумському кадетському корпусі свідчить і той факт, що до нього намагаються вступити хлопці з інших регіонів України, незважаючи на те, що там є свої аналогічні ліцеї. Майже сотня кадетів навчається нині з Києва і області, Харкова, Полтави...

- Сумська кадетка – найкраща в Україні, - стверджують самі ліцеїсти, дружня родина яких нинішнього навчального року поповнюється ще 157 кадетами. У їхньому розпорядженні – затишні спальні, сучасно оформлені класи, створено усі умови для комфортного проживання. До речі, нещодавно по лінії Міністерства освіти з Китаю надійшла гуманітарна допомога – 50 нових комп’ютерів для кабінету інформатики.

Підбиваючи підсумки відвідувань, депутати обласної ради відзначили високий рівень підготовки навчального закладу до нового навчального року, порядок, охайність і чистоту корпусу, що є беззаперечною заслугою всього офіцерсько-викладацько-учнівського колективу та його керівника.

Актуальні матеріали

На час карантину міські сквери та парки закриті для відпочинку

Незважаючи на обмеження, ухвалені рішеннями Кабміну та виконавчого комітету, під час карантину у парках Сум містяни збираються великими компаніями «на шашлики» та гучний відпочинок, наражаючи себе на небезпеку зараження COVID-19.

Старшокласників запрошують на безкоштовні консультації з психологом СНАУ щодо вибору професії

Цілком ймовірно, що епідемія коронавірусу спричинить зміщення строків вступної кампанії 2020 року. Поміж тим це зовсім не означає, що ми маємо байдуже ставитись до свого майбутнього. Адже карантин скінчиться, а попереду усе життя. Тому вже зараз учням старших класів варто…

Оперативна інформація про поширення Covid-19 на Сумщині станом на 3 квітня 2020 року

На сьогодні на Сумщині 30 офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. За останню добу захворіли чотири особи: 3 – з Конотопського району і 1- із Шостки.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Ми зберегли українську державну землю та мінімізували наслідки некомпетентності влади, – Порошенко

Фракція "Європейська Солідарність" в Верховній Раді захистила українську державну землю від продажу та мінімізувала некомпетентність влади.

Команда «ЄС» у Сумах створила волонтерський проект, який покликаний підтримати літніх людей під час карантину!

«Зі світової практики ми бачимо: найкраще, що можна зробити –самоізолюватися. Але є люди, що опинилися в важких життєвих обставинах. Вони не можуть самостійно купити продукти харчування в магазині, ліки в аптеці. Багато хто хворіє і в такому стані вимушений виходити…

Петро Порошенко звернувся до українців

Дорогі українці! Нині той момент, коли на тлі нових викликів українська нація має показати себе як єдина родина, в якій один за всіх, і всі за одного. Здолати лихо можемо тільки усі разом.   Українська опозиція, уособлена командою «Європейської Солідарності», підставила плече владі,…

В «ЄС» закликали президента відреагувати на провокацію проросійських сил на чолі з Медведчуком

З початку березня на фронті від рук російських окупантів загинуло 11 українських воїнів, ще десятки отримали поранення і травми. У цей же час делегація «Опозиційної платформи – За життя» відвідує Держдуму, яка направила російські війська на територію Україні, і Кремль,…

Петро Порошенко: Суд зобов’язав ДБР закрити справу і відкрити провадження проти її ініціатора за неправдиве повідомлення про злочин

Шевченківський суд ухвалив рішення до ДБР розглянути і закрити справу, а також порушити кримінальне провадження проти її ініціатора за неправдиве повідомлення про злочин. Про це повідомив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під стінами ДБР, де відбувається…

Обласні депутати просять центральну владу збільшити фінансування будівництва, ремонту та утримання доріг на Сумщині

Саме незадовільний стан доріг Сумщини є серйозною причиною зменшення її інвестиційної привабливості, значною перешкодою розвитку підприємництва, що суттєво й негативно впливає на соціально-економічний розвиток регіону, вважають депутати Сумської обласної ради.

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

На час карантину міські сквери та парки закриті для відпочинку

Незважаючи на обмеження, ухвалені рішеннями Кабміну та виконавчого комітету, під час карантину у парках Сум містяни збираються великими компаніями «на шашлики» та гучний відпочинок, наражаючи себе на небезпеку зараження COVID-19.

Старшокласників запрошують на безкоштовні консультації з психологом СНАУ щодо вибору професії

Цілком ймовірно, що епідемія коронавірусу спричинить зміщення строків вступної кампанії 2020 року. Поміж тим це зовсім не означає, що ми маємо байдуже ставитись до свого майбутнього. Адже карантин скінчиться, а попереду усе життя. Тому вже зараз учням старших класів варто…

Оперативна інформація про поширення Covid-19 на Сумщині станом на 3 квітня 2020 року

На сьогодні на Сумщині 30 офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. За останню добу захворіли чотири особи: 3 – з Конотопського району і 1- із Шостки.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Важливо на цьому тижні

Порушникам правил карантину доведеться викласти кругленьку суму

30 березня було оприлюднене рішення виконкому Сумської міськради, яким внесли зміни до правил поводження на вулицях та у громадських місцях Сум під час карантину. Що ж тепер можна, а що саме заборонено?

Мер Мішель – більше не мер

Сьогодні, 25 березня, у Глухові була скликана позачергова сесія міськради, яку вимагали провести більшість депутатів. Планувалося розглянути питання дострокового припинення повноважень міського голови Мішеля Терещенка та секретаря міської ради Олени Демішевої. Сесію ініціювали вже вдруге депутати від кількох опозиційних фракцій,…

Лисенко розповів, як будуть жити Суми з понеділка

Міський голова Сум Олександр Лисенко у Фейсбуці повідомив про рішення засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло 21 березня.

Суми йдуть на карантин: працюють тільки продуктові магазини, аптеки і заправки

Сьогодні, 16 березня, в мерії відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Сумщина нарешті отримала керманича

За дорученням Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій ТРОФІМОВ представив на Сумщині нового очільника облдержадміністрації Романа ГРИЩЕНКА.

В Україні оголосили загальнонаціональний карантин

Уряд пропонує ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб, але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

На Сумщині визначили переможців всеукраїнського конкурсу «джерело творчості»

У цьогорічному конкурсі у номінації «Керівник гуртка» взяли участь 17 керівників гуртків закладів позашкільної освіти Сумщини за військово-патріотичним, дослідницько-експериментальним, еколого-натуралістичним, науково-технічним та художньо-естетичним напрямами.