Вівторок, 29 вересня 2015

Місцеві вибори 2015. Особливості кампанії на Сумщині у вересні 2015 р.

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

З початку виборчого процесу чергових місцевих виборів Громадянська мережа ОПОРА забезпечує довготермінове спостереження у всіх регіонах України, окрім зони бойових дій. В Сумській області також працює регіональна група довгострокових спостерігачів, а в день виборів буде забезпечене короткотермінове спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів. 

Фальстарт передвиборних кампаній 

На старті виборчої кампанії у Сумській області зафіксовано ті ж тенденції, що в інших регіонах країни. Зокрема, це стосується зростання кількості зовнішньої реклами від потенційних учасників виборів ще до офіційного старту передвиборної кампанії. 

Така ситуація викликана правовою колізією. Адже в новому Законі України «Про місцеві вибори» визначено, що початковадата реєстрації кандидатів в місцеві ради та на пост міських, селищних, сільських голів є термін за 34 дня до голосування (з 21 вересня 2015 року). Передвиборна агітація дозволяється наступного дня після офіційної реєстрації у відповідній виборчій комісії (статті 35 та 54 ЗУ «Про місцеві вибори»). Разом з тим, законодавство не забороняє політичну агітацію. 

Таким чином, реклама партій та політиків до офіційного старту передвиборчої кампанії не є порушенням Закону, але є порушенням принципу рівних можливостей для потенційних учасників виборчої кампанії. 

На таку ситуацію Центральна виборча комісія відреагувала 15 вересня, прийнявши постанову № 310 під назвою «Про забезпечення дотримання порядку проведення передвиборної агітації на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року». В документі йдеться про необхідність дотримання строків передвиборної агітації, а також заклик до Міністерства внутрішніх справ України прийняти всі можливі заходи щодо виявлення та припинення порушень ведення передвиборної агітації.

Цікаво, що в Сумах наслідком посиленої уваги правоохоронців до порушень ведення агітації стало затримання активістів Радикальної партії Олега Ляшка, які розклеювали партійні листівки без вихідних даних і в неналежних місцях. Правоохоронці вилучили листівки, взяли із затриманих пояснення та відпустили їх.

В Сумській області довготерміновими спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА зафіксовані білборди партій «Відродження», ВО «Батьківщина», «Солідарність-Блок Петра Порошенка», «Наш Край», «УКРОП», «Рідне місто», «Свобода», «Республіканська платформа», а також намети ВО «Батьківщина», Опозиційного блоку та партії «Солідарність». Серед потенційних кандидатів на пост міського голови: рекламу розмістили Сергій Клочко, Андрій Крамченков, Дмитро Лантушенко. 

Найбільше реклами політиків було зафіксовано в Сумах під час святкування Дня міста. З’явилися білборди з привітанням сумчан як від імені партій, так і потенційних кандидатів у міську раду та на пост міського голови.

Місцеві вибори: тенденції та зафіксовані порушення.142 з 294 зареєстрованих в Україні політичних партій прийняли рішен...

Posted by Громадянська мережа ОПОРА on 29 вересня 2015 р.

В Сумській області розповсюджувалася не лише позитивна, але й негативна політична реклама. Лідером стало місто Глухів, де були зафіксовані листівки проти місцевого лідера партії «УКРОП» Андрія Карлова. Також у Глухові активісти та правоохоронці затримали молодих людей, які розносили по під’їздам газету «ХPress» з неповними вихідними даними, що містила статтю проти на той час ймовірного, а на сьогодні вже зареєстрованого кандидата на пост Глухівського міського голови Мішеля Терещенка.

Формування та робота територіальних виборчих комісій

Початковий етап підготовки до виборів розпочинається з організаційних заходів з підготовки виборів, зокрема, формування і початку роботи територіальних виборчих комісій.

В Сумській області за результатами жеребкування Центральної виборчої комісії, в Сумській області сформовано склади територіальних виборчих комісій обласного, районного рівня, а також ТВК у обласному центрі та містах обласного значення – всього 26 територіальних виборчих комісій, а тому числі Сумська обласна виборча комісія, 18 районних та 7 міських комісій.

Переважна більшість комісій мають у своєму складі максимально можливу кількість членів – 18. І лише Конотопська, Охтирська, Роменська районні та Лебединська міська комісія мають по 17 членів.

Склади комісій Сумської області сформували на основі подань від 25 місцевих організацій політичних партій. Найбільше представників у комісіях мають три партії: «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» СОЛІДАРНІСТЬ», «Опозиційний блок» та ВО «Батьківщина». Далі йдуть Радикальна партія Олега Ляшка (53 представники) та політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ» (50 чоловік). Інші ж партії мають набагато менше представництво у територіальних виборчих комісіях.

Навколо діяльності виборчих комісій в Сумській області було зафіксовано кілька скандалів. 

Так, рішення Сумської міської виборчої комісії щодо визначення округів у місті Суми було оскаржене у суді політичною партією «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Вони заявляли про порушення статті 17 Закону України «Про місцеві вибори», що твердить про територіальну неподільність округів. Суд назвав дії ТВК законними.

Також скандал в Сумах спровокувало повідомлення на одному із сайтів про затримання співробітниками СБУ голови Сумської обласної виборчої комісії. Виявилося, що затриманий очолював ТВК на виборах 2010 року. За повідомленням СБУ, він в незаконний спосіб «освоїв» частину коштів, виділених на потреби виборчої комісії.

Загальні тенденції виборчого процесу на Сумщині

Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області Олександр Хоруженко зупинився на основних тенденціях та особливостях виборчого процесу в місті Суми та Сумській області.

- В цілому виборчий процес в Сумській області у вересні 2015 року розпочався кволо з не дуже активною участю всіх абсолютно політичних сил. Дається взнаки бажання всіх партій економити штабні кошти з одного боку, і відсутність на рівні і міста Суми і Сумської області чітких стратегій на перемогу абсолютно в усіх партій, з іншого боку. 

Навіть на кінець вересня по місту Суми тільки декілька чоловік заявило про свою участь у виборах на посаду міського голови – по суті у місті на сьогодні вакуум і відсутність боротьби за цю посаду за визначенням. 

Всі, хто пробував хоч якось себе засвітити в медіа з претензією на цю посаду – шансів на перемогу не мають.

Серед тенденцій за цей період можна виокремити наступне:

•Партії ведуть шаблонну бордову рекламу на всеукраїнські теми, місцева проблематика взагалі ніяк не фігурує, всі використовують гасла на зразок прозорості використання бюджетних коштів, або прозорих закупівель, але ніхто з політиків на кінець вересня 2015 року не запропонував плану дій по зміні чинного порядку денного. Одні гасла.

•В область не приїздять політики всеукраїнського масштабу, не ініціюється жодних обговорень, скандалів чи конфліктів, що в минулі виборчі компанії застосовувалось задовго до офіційного старту виборів.

•відсутня публічна соціологія і будь-яке використання партійних рейтингів в публічній сфері, штаби за нашими даними замовляють соціологічні опитування, але жодним чином їх не оприлюднюють.

•Темою, яка використовується вже в інформаційному просторі в політичній боротьби – є тарифна політика уряду. Її використовують багато партій, особливо активно у вересні її відстоював штаб Опозиційного блоку у Сумах через показ у вечірніх новинах постановочних кадрів заміру температурного режиму гарячого водопостачання в різних районах міста та ін. Іншою темою є обговорення роботи жеків у місті та їх робота по підготовці житлового фонду до зимового опалювального періоду.

•Політичні сили застосовують технології з минулого століття: такі собі воїни слова і прапорів. 

Дивним чином, щоразу на виборах до місцевих рад, з усіх білбордів, кандидати обіцяють впровадити другу державну мову, реформувати армію, зняти мита на імпорт машин, підписати угоду з ЄС та всяке інше. 

Кандидати ж на виборах до Верховної Ради, кожного разу обіцяють ремонтувати лавки і дитячі садочки, дороги і водогони, роздають дітям зошити і носять на камеру «ленінське брьовнишко». 

На практиці це означає що і ті й інші або не мають елементарного поняття чого вони туди йдуть, або тупо лізуть красти бюджетні гроші, бо нагадаю, що саме місцеві ради займаються комунальним господарством, школами і водою, а верховні депутати - законами, митами, мовами та всяким іншим, що полегшує роботу тих місцевих депутатів і міст. 

Тому порада для виборців в усіх українських містах: якщо ви бачите обіцянки, які не можуть бути здійснені навіть теоретично, бо це не входить в компетенцію місцевої ради, в яку пнеться кандидат, то перед вами або нездара, або пройдисвіт - і в обох випадках краще йому побажати здоров’я та успіхів деінде, але не у вашому місті.

Насправді місцеві проблеми – адміністрування міського середовища та його естетичного вигляду – майже нікого не цікавить у Сумах. 

Немає єдиної системи електронних проїзних квитків у громадському транспорті, ніхто не говорить про громадські туалети і лівневі стоки, про велоінфраструктуру небагато є, але системно ніхто цей виклик  не усвідомлює, ніхто не збирається прибирати бетонні смітники [а ми знаходимося у стані війни] на безпечні пластикові,  ніхто не говорить про те, щоб прибрати з центру потворні і часто незаконні носії зовнішньої реклами, в XXI ст. усі у Сумах бояться говорити про сортування сміття, ніхто не говорить про лампочки у під’їздах і так далі.

Місцеві вибори 2015. Особливості кампанії на Сумщині у вересні 2015 р.

За коментарями звертайтеся: 

Ірина Стегній, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області. +380663055190, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Олександр Хоруженко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області. +380509120278

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Актуальні матеріали

Жителі Сумщини отримали субсидій на 33 млн гривень у 2019 році

Упродовж січня-вересня 2019р. державну субсидовану підтримку на оплату житлово-комунальних послуг було призначено майже 155 тис. домогосподарств на загальну суму 33,2 млн.грн. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.

У Сумах відбулися богослужіння і хресна хода з Корсунською іконою Божої Матері

21 жовтня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія на місці зруйнованого в 30-ті роки минулого століття Покровського храму с. Шпилівка Сумського району було звершено Божественну літургію.  

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Артур Герасимов: законопроект «про державне бюро розслідувань України» перетворює ДБР у залежну від президента інституцію

Фракція «Європейська Солідарність» виступає категорично проти ухвалення законопроекту 2116 і 2116-1 про Державне бюро розслідувань, адже цим законопроектом Державне бюро розслідувань України перетворюється в абсолютно автономний орган підконтрольний виключно президенту, – про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов…

Прокуратура Панами відкрила кримінальну справу проти Портнова за брехню проти Порошенка

Прокуратурою Панами розпочато кримінальне провадження проти пана Портнова за подання завідомо неправдивої заяви про вчинення кримінального правопорушення. Про це повідомив на прес-конференції адвокат п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка Ілля Новіков.

У мене немає амбіцій щодо жодних посад: Порошенко зробив гучну заяву

Буду робити все, що в моїх силах аби захистити Україну та її інтереси, – сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Єврорейська Солідарність» Петро Порошенко в інтерв’ю Прямому каналу.

Генеральний секретар НАТО відзначив реформи Порошенка для членства України в Альянсі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відзначив реформи здійснені за час президентства Петра Порошенка для членства України в Альянсі. Про це він сказав під час заходів в рамках Парламентської асамблеї НАТО.

Порошенко на засіданнях ПА НАТО в Лондоні закликав розпочати розгляд надання Україні ПДЧ щодо членства НАТО

П’ятий президент України, голова політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко взяв участь у засіданнях Політичного комітету та Комітету з питань безпеки і оборони Парламентської асамблеї НАТО у Лондоні.

Зеленский проводил совещание с силовиками на тему "посадок", которые "должны понравиться" людям, - Кошкина

В Офисе президента обсуждался порядок и приоритетность резонансных дел, с конкретными фамилиями, чтобы было "быстро" и "понравилось людям". Об этом на своей странице в Facebook написала главред Lb.ua Соня Кошкина.

Журналісти влаштували холодний душ Трубі

Нардепка Тетяна Чорновол прийшла на брифінг голови ДБР Романа Труби та вручила йому повідомлення про його ж злочин. Чорновол звинувачує Трубу в невиконанні рішення суду, яке зобов'язує його почати досудове розслідування справи заступника голови АП Януковича Андрія Портнова.

Економіка

Вода в Сумах дорожчає

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради повідомляє, що інформація про зміну тарифів на послуги підприємства з централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік оприлюднена в газеті «Урядовий кур’єр» від 21.09.2019 № 181.

Понад 3,1 млрд гривень скерувала до бюджету Сумська митниця ДФС

До Державного бюджету України протягом січня-липня 2019 року Сумською митницею ДФС перераховано 3 113,6 млн. гривень, у тому числі: - до загального фонду: 2 879,6 млн. гривень, - до спеціального фонду: 234,0 млн. гривень.

Сумчанин, которого избили и обворовали: в парке Кожедуба по дороге есть опоры, на которых должно быть освещение, но его нет

Об этом пишет пострадавший Дмитрий Д. на своей социальной страничке в сети Интернет: "Друзья, френды, так получилось, что в ночь с субботы на воскресенье возвращаясь домой c Зеленого театра (парк Кожедуба) меня отработали по полной: влупили в затылок, сняли часы,…

«Укрнафта» перерахувала 80 млн грн ренти до місцевих бюджетів Сумщини за І півріччя 2019 року

За 1 півріччя 2019 року до державного та місцевих бюджетів різних рівнів ПАТ «Укрнафта» сплатило 3,82 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями, що на 4,7% більше за заплановану за цей період ренту. З них 191,2 млн грн…

5,6 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати погасило Сумське НВО

Згідно з оперативною інформацією станом на 26 липня прострочену заборгованість із заробітної плати на загальну суму 270,4 млн грн. мали 12 підприємств міста.

Тенденції розвитку агропромисловості Сумщини обговорювали на обласній колегії

Вчора, 25 липня, під час засідання колегії Сумської облдержадміністрації розглядали питання реалізації державної програми фінансової підтримки агровиробників у 2019 році.

Соціум

Жителі Сумщини отримали субсидій на 33 млн гривень у 2019 році

Упродовж січня-вересня 2019р. державну субсидовану підтримку на оплату житлово-комунальних послуг було призначено майже 155 тис. домогосподарств на загальну суму 33,2 млн.грн. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.

У Сумах відбулися богослужіння і хресна хода з Корсунською іконою Божої Матері

21 жовтня 2019 року з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія на місці зруйнованого в 30-ті роки минулого століття Покровського храму с. Шпилівка Сумського району було звершено Божественну літургію.  

Відбулися зміни у процедурі видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 р. № 320 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” набрала чинності 19 жовтня.Зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл. Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру…

Демографія

Чемпіоном України з велоспорту став уродженець Сумщини

У Миколаєві проходить чемпіонат України з велоспорту.22 серпня пройшла парна гонка серед чоловіків. Уродженець Сум Олександр Головаш з киянином Андрієм Василюк виграли на дистанції 50 км, яку гонщики проїхали за 1 годину 1 хвилину і 23 с.Наш земляк представляв Київську…

Важливо на цьому тижні

Екс-директора дипертамента інфраструктури допитали у суді

Сьогодні, 23 жовтня, у Ковпаківському райсуді Сум відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі немовляти 2 січня цього року в ліфті по вулиці Супруна, 32/1.

Заборгованість із виплати заробітної плати медикам Сумщини сягнула 14 мільйонів гривень

Під час апаратної наради в облдержадміністрації директор обласного Департаменту фінансів Олена Батраченко повідомила, що на сьогодні прострочена заборгованість із виплати заробітної плати становить 15,8 млн грн, з них 14,1 млн грн припадає на галузь охорони здоров’я, повідомляє сайт ОДА.

Україні прогнозують найхолоднішу зиму за останні 30 років

Про це повідомляє "Українська кліматична мережа" на своїй сторінці у Facebook. "Зими в Україні нині екстремальні. Цього року довгострокові прогнози обіцяють і тепло з дощами, і рекордні морози зі снігопадами – найсильнішими за 30 років", - йдеться в повідомленні. Зазначається, що згідно зі…

Сумські депутати знову звернулись до Президента України

Під час позачергової сесії міської ради депутати ухвалили Звернення до Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО щодо ветування проєктів Законів, які стосуються використання касових апаратів і введення кешбеку в разі незаконно виданого чека.

До Всесвітньго дня боротьби з раком молочної залози у Сумах провели прес-конференцію

15 жовтня громадська організація "Жіночі крила Сумщини" у сумському прес-центрі "SumyNews" організувала захід присвячений до Всесвітньго дня боротьби з раком молочної залози. Присутні мали змогу поспілкуватися з головний мамологом Сумської області Ігорем Новицьким. 

Сморід у Сумах: Держекоінспекція прокоментувала ситуацію

Останні кілька днів у соціальних мережах сумчани масово скаржаться на сморід у різних районах міста. За сьогодні до Сумського обласного контактного центру надійшло три скарги, одна до Держпродспоживслужби.

Розгляд адмінпротоколів щодо заступниці міського голови Сум відклали втретє

Сьогодні, 8 жовтня, у Зарічному райсуді Сум мали розглянути адмінпротоколи стосовно заступниці мера Сум Альони Дмітрєвскої.

Коли включать опачення у дитячих садочках та лікарнях Сум?

Як повідомила сьогодні, 7 жовтня, на апаратній нараді заступник директора ТОВ «Сумитеплоенерго» Надія Покутня, із сьогоднішнього дня будуть включатися дитсадки за зверненнями керівників. Ще у п’ятницю були звернення по лікарнях. Всім, хто звернувся, опалення включили. Мер Сум Олександр Лисенко доручив включити…