Вівторок, 29 вересня 2015

Місцеві вибори 2015. Особливості кампанії на Сумщині у вересні 2015 р.

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

З початку виборчого процесу чергових місцевих виборів Громадянська мережа ОПОРА забезпечує довготермінове спостереження у всіх регіонах України, окрім зони бойових дій. В Сумській області також працює регіональна група довгострокових спостерігачів, а в день виборів буде забезпечене короткотермінове спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів. 

Фальстарт передвиборних кампаній 

На старті виборчої кампанії у Сумській області зафіксовано ті ж тенденції, що в інших регіонах країни. Зокрема, це стосується зростання кількості зовнішньої реклами від потенційних учасників виборів ще до офіційного старту передвиборної кампанії. 

Така ситуація викликана правовою колізією. Адже в новому Законі України «Про місцеві вибори» визначено, що початковадата реєстрації кандидатів в місцеві ради та на пост міських, селищних, сільських голів є термін за 34 дня до голосування (з 21 вересня 2015 року). Передвиборна агітація дозволяється наступного дня після офіційної реєстрації у відповідній виборчій комісії (статті 35 та 54 ЗУ «Про місцеві вибори»). Разом з тим, законодавство не забороняє політичну агітацію. 

Таким чином, реклама партій та політиків до офіційного старту передвиборчої кампанії не є порушенням Закону, але є порушенням принципу рівних можливостей для потенційних учасників виборчої кампанії. 

На таку ситуацію Центральна виборча комісія відреагувала 15 вересня, прийнявши постанову № 310 під назвою «Про забезпечення дотримання порядку проведення передвиборної агітації на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року». В документі йдеться про необхідність дотримання строків передвиборної агітації, а також заклик до Міністерства внутрішніх справ України прийняти всі можливі заходи щодо виявлення та припинення порушень ведення передвиборної агітації.

Цікаво, що в Сумах наслідком посиленої уваги правоохоронців до порушень ведення агітації стало затримання активістів Радикальної партії Олега Ляшка, які розклеювали партійні листівки без вихідних даних і в неналежних місцях. Правоохоронці вилучили листівки, взяли із затриманих пояснення та відпустили їх.

В Сумській області довготерміновими спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА зафіксовані білборди партій «Відродження», ВО «Батьківщина», «Солідарність-Блок Петра Порошенка», «Наш Край», «УКРОП», «Рідне місто», «Свобода», «Республіканська платформа», а також намети ВО «Батьківщина», Опозиційного блоку та партії «Солідарність». Серед потенційних кандидатів на пост міського голови: рекламу розмістили Сергій Клочко, Андрій Крамченков, Дмитро Лантушенко. 

Найбільше реклами політиків було зафіксовано в Сумах під час святкування Дня міста. З’явилися білборди з привітанням сумчан як від імені партій, так і потенційних кандидатів у міську раду та на пост міського голови.

Місцеві вибори: тенденції та зафіксовані порушення.142 з 294 зареєстрованих в Україні політичних партій прийняли рішен...

Posted by Громадянська мережа ОПОРА on 29 вересня 2015 р.

В Сумській області розповсюджувалася не лише позитивна, але й негативна політична реклама. Лідером стало місто Глухів, де були зафіксовані листівки проти місцевого лідера партії «УКРОП» Андрія Карлова. Також у Глухові активісти та правоохоронці затримали молодих людей, які розносили по під’їздам газету «ХPress» з неповними вихідними даними, що містила статтю проти на той час ймовірного, а на сьогодні вже зареєстрованого кандидата на пост Глухівського міського голови Мішеля Терещенка.

Формування та робота територіальних виборчих комісій

Початковий етап підготовки до виборів розпочинається з організаційних заходів з підготовки виборів, зокрема, формування і початку роботи територіальних виборчих комісій.

В Сумській області за результатами жеребкування Центральної виборчої комісії, в Сумській області сформовано склади територіальних виборчих комісій обласного, районного рівня, а також ТВК у обласному центрі та містах обласного значення – всього 26 територіальних виборчих комісій, а тому числі Сумська обласна виборча комісія, 18 районних та 7 міських комісій.

Переважна більшість комісій мають у своєму складі максимально можливу кількість членів – 18. І лише Конотопська, Охтирська, Роменська районні та Лебединська міська комісія мають по 17 членів.

Склади комісій Сумської області сформували на основі подань від 25 місцевих організацій політичних партій. Найбільше представників у комісіях мають три партії: «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» СОЛІДАРНІСТЬ», «Опозиційний блок» та ВО «Батьківщина». Далі йдуть Радикальна партія Олега Ляшка (53 представники) та політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ» (50 чоловік). Інші ж партії мають набагато менше представництво у територіальних виборчих комісіях.

Навколо діяльності виборчих комісій в Сумській області було зафіксовано кілька скандалів. 

Так, рішення Сумської міської виборчої комісії щодо визначення округів у місті Суми було оскаржене у суді політичною партією «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Вони заявляли про порушення статті 17 Закону України «Про місцеві вибори», що твердить про територіальну неподільність округів. Суд назвав дії ТВК законними.

Також скандал в Сумах спровокувало повідомлення на одному із сайтів про затримання співробітниками СБУ голови Сумської обласної виборчої комісії. Виявилося, що затриманий очолював ТВК на виборах 2010 року. За повідомленням СБУ, він в незаконний спосіб «освоїв» частину коштів, виділених на потреби виборчої комісії.

Загальні тенденції виборчого процесу на Сумщині

Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області Олександр Хоруженко зупинився на основних тенденціях та особливостях виборчого процесу в місті Суми та Сумській області.

- В цілому виборчий процес в Сумській області у вересні 2015 року розпочався кволо з не дуже активною участю всіх абсолютно політичних сил. Дається взнаки бажання всіх партій економити штабні кошти з одного боку, і відсутність на рівні і міста Суми і Сумської області чітких стратегій на перемогу абсолютно в усіх партій, з іншого боку. 

Навіть на кінець вересня по місту Суми тільки декілька чоловік заявило про свою участь у виборах на посаду міського голови – по суті у місті на сьогодні вакуум і відсутність боротьби за цю посаду за визначенням. 

Всі, хто пробував хоч якось себе засвітити в медіа з претензією на цю посаду – шансів на перемогу не мають.

Серед тенденцій за цей період можна виокремити наступне:

•Партії ведуть шаблонну бордову рекламу на всеукраїнські теми, місцева проблематика взагалі ніяк не фігурує, всі використовують гасла на зразок прозорості використання бюджетних коштів, або прозорих закупівель, але ніхто з політиків на кінець вересня 2015 року не запропонував плану дій по зміні чинного порядку денного. Одні гасла.

•В область не приїздять політики всеукраїнського масштабу, не ініціюється жодних обговорень, скандалів чи конфліктів, що в минулі виборчі компанії застосовувалось задовго до офіційного старту виборів.

•відсутня публічна соціологія і будь-яке використання партійних рейтингів в публічній сфері, штаби за нашими даними замовляють соціологічні опитування, але жодним чином їх не оприлюднюють.

•Темою, яка використовується вже в інформаційному просторі в політичній боротьби – є тарифна політика уряду. Її використовують багато партій, особливо активно у вересні її відстоював штаб Опозиційного блоку у Сумах через показ у вечірніх новинах постановочних кадрів заміру температурного режиму гарячого водопостачання в різних районах міста та ін. Іншою темою є обговорення роботи жеків у місті та їх робота по підготовці житлового фонду до зимового опалювального періоду.

•Політичні сили застосовують технології з минулого століття: такі собі воїни слова і прапорів. 

Дивним чином, щоразу на виборах до місцевих рад, з усіх білбордів, кандидати обіцяють впровадити другу державну мову, реформувати армію, зняти мита на імпорт машин, підписати угоду з ЄС та всяке інше. 

Кандидати ж на виборах до Верховної Ради, кожного разу обіцяють ремонтувати лавки і дитячі садочки, дороги і водогони, роздають дітям зошити і носять на камеру «ленінське брьовнишко». 

На практиці це означає що і ті й інші або не мають елементарного поняття чого вони туди йдуть, або тупо лізуть красти бюджетні гроші, бо нагадаю, що саме місцеві ради займаються комунальним господарством, школами і водою, а верховні депутати - законами, митами, мовами та всяким іншим, що полегшує роботу тих місцевих депутатів і міст. 

Тому порада для виборців в усіх українських містах: якщо ви бачите обіцянки, які не можуть бути здійснені навіть теоретично, бо це не входить в компетенцію місцевої ради, в яку пнеться кандидат, то перед вами або нездара, або пройдисвіт - і в обох випадках краще йому побажати здоров’я та успіхів деінде, але не у вашому місті.

Насправді місцеві проблеми – адміністрування міського середовища та його естетичного вигляду – майже нікого не цікавить у Сумах. 

Немає єдиної системи електронних проїзних квитків у громадському транспорті, ніхто не говорить про громадські туалети і лівневі стоки, про велоінфраструктуру небагато є, але системно ніхто цей виклик  не усвідомлює, ніхто не збирається прибирати бетонні смітники [а ми знаходимося у стані війни] на безпечні пластикові,  ніхто не говорить про те, щоб прибрати з центру потворні і часто незаконні носії зовнішньої реклами, в XXI ст. усі у Сумах бояться говорити про сортування сміття, ніхто не говорить про лампочки у під’їздах і так далі.

Місцеві вибори 2015. Особливості кампанії на Сумщині у вересні 2015 р.

За коментарями звертайтеся: 

Ірина Стегній, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області. +380663055190, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Олександр Хоруженко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області. +380509120278

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Актуальні матеріали

На Іллінській знову ДТП

15 липня близько 14:30 працівники Сумської РДА, що знаходиться в кінці вулиці Іллінської, біля автовокзалу, почули звуки різкого тормозінн та удару. 

Два водії у нетверезому стані намагались дати хабар поліцейським за останню добу

За останню добу тільки в Глухові поліцейським водії пропонували 5000 гривень та 100 доларів США, за те, що вони «закриють очі» на керування ними транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські на пропозиції не пристали, а ось порушникам доведеться тепер…

ДВК розпочали роботу у Сумах

Від 5 липня на Сумщині, як і у всій країні, почали роботу дільничні виборчі комісії.  Як готуються до парламентських виборів в окружній комісії №157, і з якими проблемами стикаються члени виборчих комісій?

Сумські поліцейські оперативно розшукали грабіжників

«Невідомі забрали в мене сумку з грошима» — таке повідомлення нещодавно отримали патрульні від 21-річного сумчанина. Прибувши на місце, він пояснив, що, на вулиці Харківській, двоє невідомих побили його та забрали сумку, в якій знаходились гроші та особисті речі. Після…

Відключення водопостачання в Сумах сьогодні: хто залишиться без води?

Відділ «Служба 15-80» повідомляє жителям міста про регламентні та ремонтні роботи на внутрішньобудинкових мережах, які виконуватимуться сьогодні і вимагатимуть відключення водопостачання.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

В «ЄС» заявили про заплановані обшуки у “відкритому офісі” партії і брудну кампанію з дискредитації української армії

У “Відкритому офісі” партії “Європейська Солідарність” плануються обшуки, які мають на меті паралізувати роботу виборчого штабу партії. Крім того, в Україні розпочалась масштабна брудна кампанія, спрямована на дискредитацію Збройних Сил. Про це на брифінгу повідомила народний депутат України, член команди…

Заяви на тимчасову зміну місця голосування приймають у Сумах

У Сумах приймають заяви на тимчасову зміну  місця голосування на позачергові вибори до Верховної Ради. Починаючи зі старту виборчого процесу до ДРВ Зарічного району м. Суми жодної заяви на тимчасову зміну місця голосування подано не було. Повідомляє UA:Суми.

Замість того, щоб вирішувати проблеми сумчан депутати СМР обговорюють інавгурацію Президента

На другому пленарному засіданні LVI сесії Сумської міської ради 7 скликання 15.05.19 замість того, щоб вирішувати нагальні проблеми сумчан, депутати міськради обговорюють інавгурацію майбутнього Президента України.

Економіка

До бюджетів усіх рівнів в Сумській області сплачено 5,8 млрд гривень податків

Головне управління ДФС у Сумській області інформує, що збір до зведеного бюджету у січні – травні 2019 року забезпечено в сумі 5,8 млрд  гривень. У порівнянні до відповідного періоду минулого року приріст надходжень становить 532,5 млн. грн або 10 відсотка.

Майже 28 млн грн невикористаних субсидій до державного бюджету повернув «Сумигаз Збут»

Згідно доручення уряду, залишки невикористаної протягом опалювального періоду субсидії на газ  «Сумигаз Збут» повернув до державного бюджету 27,9 млн грн із 21,5 тис. особових рахунків споживачів газу Сумської області.

У сумського перевізника провели обшуки

Як повідомив сайт UA:Суми, у сумського нерегулярного перевізника – фірми «СанАвто» провели обшуки та вилучили документи. Діяли у рамках кримінального провадження, відкритого у квітні цього року. 

Панамська фірма відмовилась від позову до ПАТ "Сумське НВО"

Сьогодні, 10 червня, у Господарському суді Сумської області продовжився розгляд справи за позовом панамської фірми Грейт Стейшн Пропертіз до ПАТ "Сумське НВО". Панамська компанія просила суд визнати недійсними рішення наглядової ради сумського заводу, які були прийняті з 14 березня по 9…

У Сумських фіскалів проводять обшуки

28 травня із самого ранку в приміщенні Сумської ДФС та вдома у деяких співробітників проходять обшуки. Їх проводить Державне бюро розслідувань та Управління захисту економіки. Процесуальне керівництво у справі здійснює Генеральна прокуратура, повідомила прес-секретар прокурора Сумщини Наталя Науменко.

Господарський суд Сумської області відмовив у стягненні штрафних санкцій у сумі більше ніж 34 мільйона гривень стосовно ПАТ СНВО

Господарським судом Сумської області завершено судовий розгляд низки справ, що можуть мати підвищений суспільний інтерес, зокрема, з боку засобів масової інформації та мешканців міста, за позовами Акціонерного товариства  «Укртрансгаз» в особі філії «Управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» Акціонерного товариства «Укртрансгаз» до…

За незаконне розміщення реклами Держпродспоживслужба продовжує штрафувати суб’єкти господарювання

Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області при здійсненні постійного контролю за дотриманням законодавства про рекламу, біля торгового центру виявили факт розміщення суб’єктом підприємницької діяльності штендеру, без дозвільних документів від виконавчого органу міської ради, що є порушенням ч. 1 ст. 16 Закону…

На Сумщині збільшено площу природно-заповідного фонду області на 825,33 га

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки» збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 825,33 га.

Соціум

На Іллінській знову ДТП

15 липня близько 14:30 працівники Сумської РДА, що знаходиться в кінці вулиці Іллінської, біля автовокзалу, почули звуки різкого тормозінн та удару. 

Два водії у нетверезому стані намагались дати хабар поліцейським за останню добу

За останню добу тільки в Глухові поліцейським водії пропонували 5000 гривень та 100 доларів США, за те, що вони «закриють очі» на керування ними транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські на пропозиції не пристали, а ось порушникам доведеться тепер…

ДВК розпочали роботу у Сумах

Від 5 липня на Сумщині, як і у всій країні, почали роботу дільничні виборчі комісії.  Як готуються до парламентських виборів в окружній комісії №157, і з якими проблемами стикаються члени виборчих комісій?

Сумські поліцейські оперативно розшукали грабіжників

«Невідомі забрали в мене сумку з грошима» — таке повідомлення нещодавно отримали патрульні від 21-річного сумчанина. Прибувши на місце, він пояснив, що, на вулиці Харківській, двоє невідомих побили його та забрали сумку, в якій знаходились гроші та особисті речі. Після…

Відключення водопостачання в Сумах сьогодні: хто залишиться без води?

Відділ «Служба 15-80» повідомляє жителям міста про регламентні та ремонтні роботи на внутрішньобудинкових мережах, які виконуватимуться сьогодні і вимагатимуть відключення водопостачання.

Демографія

9 футбольних полів планують побудувати в цьому році на Сумщині

Начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Євген ПОХОДНЯ під час апаратної наради розповів, що на будівництво полів з державного бюджету було виділено 8 421 700 грн., з місцевих бюджетів  10 292 919 грн.  Будівельні роботи розпочаті навесні 2019 року.

Найспритніших депутатів визначили за результатами обласної спартакіади

Два дня вирували пристрасті на спортивних майданчиках Сум: у легкоатлетичному манежі та спортивному комплексі  СумДУ. Депутати майже з усіх районів області, міст, ОТГ показували свою спортивну майстерність у 5 видах спорту: шахах, шашках, волейболі, футзалі та настільному тенісі. Всього на змагання…

Важливо на цьому тижні

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич відвідала Сумщину

Свою робочу поїздку Міністр освіти та науки розпочала з відвідування опорного закладу – Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У рамках перебування Лілія Гриневич знайомиться також з роботою та матеріально-технічною базою Сумського міжрегіонального вищого професійного училища та Сумського національного аграрного університету.

Першу сумську медіатеку відкрили на Добровільній

У бібліотеці-філії № 4 запрацювала Перша Сумська медіатека – проект-переможець громадського (партиципаторного) бюджету.Саме за таку свою ініціативу активно голосували мешканці Добровільної та прилеглих мікрорайонів, результатом чого стало втілення в життя чудової ідеї.

На Сумщині активно будуються сучасні амбулаторії

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ проінспектував будівництво амбулаторій в Сумському та Краснопільському районах.

Стало відомо ім`я ще одного кандидата в депутати Верховної Ради по одному з мажоритарних округів Сумщини

Під час апаратної наради в Сумській обласній державній адміністрації 24 червня стало відомим ім`я ще одного кандидата в депутати Верховної Ради України по одному із мажоритарних округів Сумщини. Це тимчасово виконуючий обов`язки голови Сумської ОДА Вадим Акпєров. 

Правоохоронці припинили діяльність борделю у Сумах

Організатор дому розпусти - 40-річний сумчанин. Він пристосував під бордель свій двоповерховий будинок. Тут «працювало» 10 жінок віком від 18 до 45 років, а вартість сексуальних послуг коштувала від 500 гривень до 100 доларів США, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської…

У Сумах жителям Добровільної не увімкнуть новий фонтан: мер вважає, що то не його справа

Про це повідомляє депутат Наталуха: «Кошти на утримання фонтану на Добровільній Олександр Лисенко та його команда не передбачила на 2019рік. Подякуємо їм».

Смерть немовляти в ліфті: на майно чиновників Сумської міськради накладено арешт

Триває досудове слідство за фактом загибелі немовляти в ліфті, а також ймовірного привласнення коштів, виділених на ремонт підйомників. Нагадуємо, що за результатом першочергових слідчих дій до кримінальної відповідальності за порушення правил безпеки та зловживання повноваженнями вже притягнуто керівника та майстра-електромонтера…