Вівторок, 29 вересня 2015

Місцеві вибори 2015. Особливості кампанії на Сумщині у вересні 2015 р.

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

З початку виборчого процесу чергових місцевих виборів Громадянська мережа ОПОРА забезпечує довготермінове спостереження у всіх регіонах України, окрім зони бойових дій. В Сумській області також працює регіональна група довгострокових спостерігачів, а в день виборів буде забезпечене короткотермінове спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів. 

Фальстарт передвиборних кампаній 

На старті виборчої кампанії у Сумській області зафіксовано ті ж тенденції, що в інших регіонах країни. Зокрема, це стосується зростання кількості зовнішньої реклами від потенційних учасників виборів ще до офіційного старту передвиборної кампанії. 

Така ситуація викликана правовою колізією. Адже в новому Законі України «Про місцеві вибори» визначено, що початковадата реєстрації кандидатів в місцеві ради та на пост міських, селищних, сільських голів є термін за 34 дня до голосування (з 21 вересня 2015 року). Передвиборна агітація дозволяється наступного дня після офіційної реєстрації у відповідній виборчій комісії (статті 35 та 54 ЗУ «Про місцеві вибори»). Разом з тим, законодавство не забороняє політичну агітацію. 

Таким чином, реклама партій та політиків до офіційного старту передвиборчої кампанії не є порушенням Закону, але є порушенням принципу рівних можливостей для потенційних учасників виборчої кампанії. 

На таку ситуацію Центральна виборча комісія відреагувала 15 вересня, прийнявши постанову № 310 під назвою «Про забезпечення дотримання порядку проведення передвиборної агітації на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року». В документі йдеться про необхідність дотримання строків передвиборної агітації, а також заклик до Міністерства внутрішніх справ України прийняти всі можливі заходи щодо виявлення та припинення порушень ведення передвиборної агітації.

Цікаво, що в Сумах наслідком посиленої уваги правоохоронців до порушень ведення агітації стало затримання активістів Радикальної партії Олега Ляшка, які розклеювали партійні листівки без вихідних даних і в неналежних місцях. Правоохоронці вилучили листівки, взяли із затриманих пояснення та відпустили їх.

В Сумській області довготерміновими спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА зафіксовані білборди партій «Відродження», ВО «Батьківщина», «Солідарність-Блок Петра Порошенка», «Наш Край», «УКРОП», «Рідне місто», «Свобода», «Республіканська платформа», а також намети ВО «Батьківщина», Опозиційного блоку та партії «Солідарність». Серед потенційних кандидатів на пост міського голови: рекламу розмістили Сергій Клочко, Андрій Крамченков, Дмитро Лантушенко. 

Найбільше реклами політиків було зафіксовано в Сумах під час святкування Дня міста. З’явилися білборди з привітанням сумчан як від імені партій, так і потенційних кандидатів у міську раду та на пост міського голови.

Місцеві вибори: тенденції та зафіксовані порушення.142 з 294 зареєстрованих в Україні політичних партій прийняли рішен...

Posted by Громадянська мережа ОПОРА on 29 вересня 2015 р.

В Сумській області розповсюджувалася не лише позитивна, але й негативна політична реклама. Лідером стало місто Глухів, де були зафіксовані листівки проти місцевого лідера партії «УКРОП» Андрія Карлова. Також у Глухові активісти та правоохоронці затримали молодих людей, які розносили по під’їздам газету «ХPress» з неповними вихідними даними, що містила статтю проти на той час ймовірного, а на сьогодні вже зареєстрованого кандидата на пост Глухівського міського голови Мішеля Терещенка.

Формування та робота територіальних виборчих комісій

Початковий етап підготовки до виборів розпочинається з організаційних заходів з підготовки виборів, зокрема, формування і початку роботи територіальних виборчих комісій.

В Сумській області за результатами жеребкування Центральної виборчої комісії, в Сумській області сформовано склади територіальних виборчих комісій обласного, районного рівня, а також ТВК у обласному центрі та містах обласного значення – всього 26 територіальних виборчих комісій, а тому числі Сумська обласна виборча комісія, 18 районних та 7 міських комісій.

Переважна більшість комісій мають у своєму складі максимально можливу кількість членів – 18. І лише Конотопська, Охтирська, Роменська районні та Лебединська міська комісія мають по 17 членів.

Склади комісій Сумської області сформували на основі подань від 25 місцевих організацій політичних партій. Найбільше представників у комісіях мають три партії: «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» СОЛІДАРНІСТЬ», «Опозиційний блок» та ВО «Батьківщина». Далі йдуть Радикальна партія Олега Ляшка (53 представники) та політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ» (50 чоловік). Інші ж партії мають набагато менше представництво у територіальних виборчих комісіях.

Навколо діяльності виборчих комісій в Сумській області було зафіксовано кілька скандалів. 

Так, рішення Сумської міської виборчої комісії щодо визначення округів у місті Суми було оскаржене у суді політичною партією «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Вони заявляли про порушення статті 17 Закону України «Про місцеві вибори», що твердить про територіальну неподільність округів. Суд назвав дії ТВК законними.

Також скандал в Сумах спровокувало повідомлення на одному із сайтів про затримання співробітниками СБУ голови Сумської обласної виборчої комісії. Виявилося, що затриманий очолював ТВК на виборах 2010 року. За повідомленням СБУ, він в незаконний спосіб «освоїв» частину коштів, виділених на потреби виборчої комісії.

Загальні тенденції виборчого процесу на Сумщині

Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області Олександр Хоруженко зупинився на основних тенденціях та особливостях виборчого процесу в місті Суми та Сумській області.

- В цілому виборчий процес в Сумській області у вересні 2015 року розпочався кволо з не дуже активною участю всіх абсолютно політичних сил. Дається взнаки бажання всіх партій економити штабні кошти з одного боку, і відсутність на рівні і міста Суми і Сумської області чітких стратегій на перемогу абсолютно в усіх партій, з іншого боку. 

Навіть на кінець вересня по місту Суми тільки декілька чоловік заявило про свою участь у виборах на посаду міського голови – по суті у місті на сьогодні вакуум і відсутність боротьби за цю посаду за визначенням. 

Всі, хто пробував хоч якось себе засвітити в медіа з претензією на цю посаду – шансів на перемогу не мають.

Серед тенденцій за цей період можна виокремити наступне:

•Партії ведуть шаблонну бордову рекламу на всеукраїнські теми, місцева проблематика взагалі ніяк не фігурує, всі використовують гасла на зразок прозорості використання бюджетних коштів, або прозорих закупівель, але ніхто з політиків на кінець вересня 2015 року не запропонував плану дій по зміні чинного порядку денного. Одні гасла.

•В область не приїздять політики всеукраїнського масштабу, не ініціюється жодних обговорень, скандалів чи конфліктів, що в минулі виборчі компанії застосовувалось задовго до офіційного старту виборів.

•відсутня публічна соціологія і будь-яке використання партійних рейтингів в публічній сфері, штаби за нашими даними замовляють соціологічні опитування, але жодним чином їх не оприлюднюють.

•Темою, яка використовується вже в інформаційному просторі в політичній боротьби – є тарифна політика уряду. Її використовують багато партій, особливо активно у вересні її відстоював штаб Опозиційного блоку у Сумах через показ у вечірніх новинах постановочних кадрів заміру температурного режиму гарячого водопостачання в різних районах міста та ін. Іншою темою є обговорення роботи жеків у місті та їх робота по підготовці житлового фонду до зимового опалювального періоду.

•Політичні сили застосовують технології з минулого століття: такі собі воїни слова і прапорів. 

Дивним чином, щоразу на виборах до місцевих рад, з усіх білбордів, кандидати обіцяють впровадити другу державну мову, реформувати армію, зняти мита на імпорт машин, підписати угоду з ЄС та всяке інше. 

Кандидати ж на виборах до Верховної Ради, кожного разу обіцяють ремонтувати лавки і дитячі садочки, дороги і водогони, роздають дітям зошити і носять на камеру «ленінське брьовнишко». 

На практиці це означає що і ті й інші або не мають елементарного поняття чого вони туди йдуть, або тупо лізуть красти бюджетні гроші, бо нагадаю, що саме місцеві ради займаються комунальним господарством, школами і водою, а верховні депутати - законами, митами, мовами та всяким іншим, що полегшує роботу тих місцевих депутатів і міст. 

Тому порада для виборців в усіх українських містах: якщо ви бачите обіцянки, які не можуть бути здійснені навіть теоретично, бо це не входить в компетенцію місцевої ради, в яку пнеться кандидат, то перед вами або нездара, або пройдисвіт - і в обох випадках краще йому побажати здоров’я та успіхів деінде, але не у вашому місті.

Насправді місцеві проблеми – адміністрування міського середовища та його естетичного вигляду – майже нікого не цікавить у Сумах. 

Немає єдиної системи електронних проїзних квитків у громадському транспорті, ніхто не говорить про громадські туалети і лівневі стоки, про велоінфраструктуру небагато є, але системно ніхто цей виклик  не усвідомлює, ніхто не збирається прибирати бетонні смітники [а ми знаходимося у стані війни] на безпечні пластикові,  ніхто не говорить про те, щоб прибрати з центру потворні і часто незаконні носії зовнішньої реклами, в XXI ст. усі у Сумах бояться говорити про сортування сміття, ніхто не говорить про лампочки у під’їздах і так далі.

Місцеві вибори 2015. Особливості кампанії на Сумщині у вересні 2015 р.

За коментарями звертайтеся: 

Ірина Стегній, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області. +380663055190, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Олександр Хоруженко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області. +380509120278

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Актуальні матеріали

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Сумские дорожники рассказали, какими маршрутами обрабатывают дороги противогололедной смесью

КП «Дорремстрой» обращает внимание сумчан на то, что при образовании гололеда на дорогах города посыпка противогололедной смесью осуществляется по определенным маршрутам и утвержденным графикам, и не может проводиться на всех улицах одновременно.

Вадима Акпєрова обрано головою фракції «ЄС» в Сумській міськраді

У 8 скликанні Сумської міської ради буде працювати команда з 9 депутатів, які вже утворили фракцію і обрали її очільника – Вадима Акпєрова.  Про це Акпєров написав на своїй сторінці в Facebook: "Сьогодні відбулися установчі збори Сумських міських депутатів, обраних…

Вибори

Порушуючи закон, директор школи №22 відкрито агітує за БЮТ

Директор КУ Сумська ЗОШ 22 СМР Мірошниченко Т.В. відкрито почала політичну агітацію серед батьків: "Шановні батьки. Протягом останніх 5 років наш закладу освіти тісно співпрацює з депутатом Сумської міської ради Липовою Світланою Андріївною. Завдяки їй у школі відремонтовано актову залу,…

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати бюлетені від обласної ТВК

Територіальні виборчі комісії Сумщини почали отримувати виборчі бюлетені від обласної ТВК. Почали видавати бюлетені 18 жовтня. Виборчі бюлетені отримають 51 комісія на 989-ми дільницях.

Лисенко боїться Акпєрова: мер бореться з конкурентами чорним піаром

За даними останніх рейтингів кандидатів на міського голову міста Суми у 2-й тур мерських перегонів виходять представник білосердечних Олександр Лисенко та лідер «ЄС» на Сумщині Вадим Акпєров.

Політика

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Вадима Акпєрова обрано головою фракції «ЄС» в Сумській міськраді

У 8 скликанні Сумської міської ради буде працювати команда з 9 депутатів, які вже утворили фракцію і обрали її очільника – Вадима Акпєрова.  Про це Акпєров написав на своїй сторінці в Facebook: "Сьогодні відбулися установчі збори Сумських міських депутатів, обраних…

Акпєров: слідкуватиму за кожним кроком Лисенка

Про це він повідомив у відеозверненні на своїй сторінці Facebook. За його словами, другий тур виборів мера пройшов прозоро та по-європейськи. Він визнав результати та пообіцяв сумчанам бути в опозиції до діючої міської влади і працювати на благо містян.

Новообраний депутат Сумської райради назвав сумчан підар*сами

Чинний міський голова Сум Олександр Лисенко вчора 13 листопада проігнорував дебати на Суспільному, хоча перед цим саме команда діючого мера наполягла на даті 13-го листопада. В результаті в соцмережах почався справжній хайп з цього приводу. Команда діючого мера, звісно ж,…

У Сумах зафіксували агітацію на зупинках

У Сумах спостерігачі ОПОРИ зафіксували матеріали передвиборної агітації у місцях, що використовуються як зупинки громадського транспорту. На окремих екземплярах відсутні вихідні дані.

Вже сьогодні відбудуться дебати між кандидатами на міського голову Сум

На 13 листопада о 19:15 Суспільне Суми запланувало дебати між кандидатами в мери - Олександром Лисенком та Вадимом Акпєровим. Попередньо, команди кандидатів пообіцяли участь обох претендентів на крісло мера.

Став відомий поіменний склад Сумської обласної ради після виборів

Сьогодні, 6 листопада, у Сумах обласна ТВК оприлюднила офіційний протокол із результатами виборів. Згідно із протоколом, в обласній раді засідатимуть депутати від шести політичних сил. Відсоток, набраний кожною із них, відповідну кількість мандатів, а також поіменний список депутатів ми наводимо…

Економіка

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року

Національний банк України презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

На Сумщині розпочато збирання соняшнику

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, станом на 31 серпня 2020 року в господарстві СТОВ ім. Шевченка Лебединського району розпочато збирання соняшнику із площі 65 га, намолочено 195 тонн за урожайності 30 ц/га.

У Сумах табір, де працювала нардепка, за бюджетні гроші ремонтуватиме фірма її помічника

17 квітня, у системі публічних закупівель ProZorro комунальне підприємство «Шляхрембуд» оприлюднило договір на ремонт свого оздоровчого табору «Зоряний». Нагадаємо, до обрання народним депутатом директоркою цього табору працювала Тетяна Рябуха.

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Соціум

Сумские дорожники рассказали, какими маршрутами обрабатывают дороги противогололедной смесью

КП «Дорремстрой» обращает внимание сумчан на то, что при образовании гололеда на дорогах города посыпка противогололедной смесью осуществляется по определенным маршрутам и утвержденным графикам, и не может проводиться на всех улицах одновременно.

Активист: подумаешь, в Сумах горела маршрутка, никто не сгорел же внутри! Вот, если бы сгорели бы люди тогда, конечно, повозмущались бы пару дней

Сумы – областной центр Сумской области, который долгое время считался городом роз. Это отмечали, как сами сумчане, так и гости города. Сумы просто «тонули» в клумбах этих душистых цветов. Теперь этот город имеет другую визитку – «желтые «Руты» – маршрутки,…

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

У Сумах оприлюднили результати голосування за міського голову та дату другого туру виборів

Сумська міська територіальна виборча комісія оприлюднила на Інформаційному порталі Сумської міської ради протокол із результатами голосування за міського голову та дату другого туру виборів.

Оновлене карантинне зонування: до яких зон віднесли міста та райони Сумщини

Суми, Сумський район та Лебедин залишаються в "червоній" карантинній зоні ще на тиждень. До “помаранчевої” віднесли всі інші райони області та п'ять райцентрів. Про це 30 жовтня повідомили у Telegram-каналі міністра КМУ Олега Немчінова.

У Вадима Акпєрова діагностовано коронавірус

Кандидат на посаду сумського міського голови, голова Сумської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Вадим Акпєров сьогодні повідомив на своїй сторінці в Facebook, що у нього позитивний тест на коронавірус, тож найближчі тижні він проведе вдома, лікуючись та перебуваючи на самоізоляції.…

Суми опинилися в "червоній" зоні з 12 жовтня

Оновили поділ регіонів України на карантинні зони 9 жовтня, на засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС. Він почне діяти з наступного понеділка, 12 жовтня. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. У "червоній" зоні - місто Суми, пише Суспільне.

Cумщина попрощалася з юним льотчиком

Жителі області в жалобі за військовиками та курсантами Харківського національного університету Повітряних Сил імені І.Кожедуба, які загинули під час катастрофи літака АН-26Ш біля Чугуєва. Сотны жителыв областы взяли участь у прощальних заходах з загиблим курсантом, жителем Шосткинського району Олександром Бойком.

Акпєров ініціює дебати між кандидатами на посаду сумського міського голови

Кандидат на сумського міського голову, лідер Сумської територіальної організації партії «ЄС» Вадим Акпєров першим закликав інших претендентів на мерський пост публічно подискутувати, довівши сумчанам, що саме вони варті зайняти найвищий пост в місті, очоливши Суми.

Бездіяльність міської влади призвела до різкого підвищення рівня захворюваності короновірусом в місті Суми

Недотримання протиепідемічних вимог суб’єктами господарської діяльності та населенням не може не впливати на стан захворюваності. В її структурі протягом останнього тижня до 80% складають випадки захворювань у місті Суми. При цьому показники захворюваності на 100 тис. населення у Сумах порівняно…