Як розповів начальник відділу КППВ Костянтин Дермельов, на виконання робіт, передбачених програмою, буде направлено 5,2 млн. грн., термін виконання - до кінця поточного року. Зокрема, планується модернізація водонагрівального котла, заміна чотирьох високовольтних вимикачів, а також впровадження автоматизованої системи управління всіма технологічними процесами на котельні.
У депутатів виникло два основних питання. Перший: чому інвестпрограма на 2018 рік виноситься на затвердження так пізно, коли до кінця року залишилося всього якихось півтора місяця? Адже її потрібно було затвердити ще рік тому. А сьогодні вони вже повинні були подати на розгляд інвестпрограму на 2019 рік.
Заступник директора КППВ, депутат міськради Ірина Рибальченко пояснила, що збій з узгодженням інвестпрограми на 2018 рік відбувся не з їхньої вини. У минулому році через незалежні від них причини, пов'язані з внутрішніми проблемами в НКРЕКП, Нацкомісія затвердила їм інвестпрограму на 2017 рік тільки в грудні. Через це вони весь 2018 рік виконували програму-2017, а програму 2018 змогли подати тільки зараз.
- Проте ми плануємо і дуже хочемо виконати її за ці два місяці, тому просимо затвердити, - звернулася І.Рибальченко до депутатів.
Що ж стосується ситуації з тарифами і питання розрахунків за газ з НАК «Нафтогаз України», то вона викликає занепокоєння.
- Якщо зараз ми приймаємо цю інвестпрограму, цифри в тарифі будуть відповідно скориговані в частині інвестиційної складової, - сказала І.Рибальченко. - Але по-іншому ніяк не можна: інвестпрограма спрямована на безпечну роботу котельні, її обладнання експлуатується вже більше 40 років, і потрібно провести ряд робіт по його модернізації, щоб ми могли гарантувати безаварійну роботу котельні. Але на сьогодні головне питання в іншому. Зараз ми проводимо розрахунки за газ щодня: з кожної гривні, заплаченої споживачами і що надійшла на спецрахунок, кожен день в НАК «Нафтогаз України» безпосередньо відраховується 82 копійки( тарифи для населення) і 90 копійок - по іншим споживачам. Але, як ви знаєте, з 1 листопада газ подорожчав на 23%, а в діючих тарифах це підвищення ще не відображено, на сьогодні в наших тарифах ще закладена стара ціна на газ. І за найоптимістичнішими прогнозами перегляд тарифів у зв'язку з підвищенням ціни на газ буде не раніше ніж в першій половині січня. Тому, якщо до кінця року ми не отримаємо з держбюджету очікувану субвенцію на компенсацію різниці в тарифах і по пільгах та субсидіях, то 25 грудня, коли нам потрібно буде платити НАК «Нафтогаз України» за газ, використаний в листопаді, нам не вистачатиме 10 -15 млн. грн. Якщо ж субвенція прийде - тоді всього близько 5 млн.
Депутат Дмитро Наталуха попросив мера Олександра Лисенка та його заступника з ЖКГ Олександра Журбу звернути увагу на озвучену І.Рибальченко інформацію, щоб 25 грудня, коли КППВ не зможе розрахуватися з НАК за газ, вони знову не говорили, що нічого не знали.
- Чи є у нас план Б на 25 грудня? - запитав Наталуха.
А.Журба відповів, що зараз опрацьовуються всі можливі варіанти вирішення проблеми з опаленням Ковпаківського району. Зокрема, будівництво перемички (нової гілки теплотраси) на вул. Тополянській, щоб в разі відключення КППВ Ковпаківський район опалювався від ТЕЦ.
- А то, що ПАТ не заплатить вчасно за газ, - це буде тільки їх відповідальність, і тут немає ніякого плану, - заявив А.Журба. - Ми просто тримаємо ситуацію на контролі, кожен день дізнаємося у керівництва ПАТ і котельні, як йдуть розрахунки за газ. Однак інвестпрограма, яка зараз розглядається, жодним чином не пов'язана з питанням розрахунків за газ, тому я прошу розглянути її по суті і проголосувати.
У підсумку депутати підтримали інвестпрограму 23 голосами.
На сьогодні головною проблемою залишається економічно необґрунтовані тарифи на теплову енергію, які були встановлені НКРЕКП на базі витрат 2013 року та переглядалися лише в частині вартості природного газу та електроенергії в грудні 2016 року. Всі інші складові тарифу не змінювались з 2013 року і станом на сьогоднішній день потребують негайного перегляду так як залишаються збитковими. Відсоток покриття витрат діючим тарифом по споживачам міста за 9 місяців поточного року склав 75%.
Отже, в разі стовідсоткової сплати споживачами за теплову енергію коштів буде недостатньо для сплати за спожитий природний газ.
З березня 2018 року тарифи на теплову енергію ПАТ «Сумське НВО» затверджує виконавчий комітет СМР. Підприємством надані всі необхідні документи для затвердження тарифів на теплову енергію, але наразі, їх прийняття затягується місцевими органами самоврядування.
via dancor.sumy