Понеділок, 26 листопада 2018

Депутат Наталуха: «25 грудня, коли КППВ не зможе розрахуватися з НАК за газ, Лисенко знову скаже, що ніхто нічого не знав?!»

14 листопада на позачерговій сесії депутати Сумської міськради розглядали інвестиційну програму ПАТ СНВО в сфері теплопостачання (для котельні Північного промвузла) на 2018 рік.

Як розповів начальник відділу КППВ Костянтин Дермельов, на виконання робіт, передбачених програмою, буде направлено 5,2 млн. грн., термін виконання - до кінця поточного року. Зокрема, планується модернізація водонагрівального котла, заміна чотирьох високовольтних вимикачів, а також впровадження автоматизованої системи управління всіма технологічними процесами на котельні.

У депутатів виникло два основних питання. Перший: чому інвестпрограма на 2018 рік виноситься на затвердження так пізно, коли до кінця року залишилося всього якихось півтора місяця? Адже її потрібно було затвердити ще рік тому. А сьогодні вони вже повинні були подати на розгляд інвестпрограму на 2019 рік.

Заступник директора КППВ, депутат міськради Ірина Рибальченко пояснила, що збій з узгодженням інвестпрограми на 2018 рік відбувся не з їхньої вини. У минулому році через незалежні від них причини, пов'язані з внутрішніми проблемами в НКРЕКП, Нацкомісія затвердила їм інвестпрограму на 2017 рік тільки в грудні. Через це вони весь 2018 рік виконували програму-2017, а програму 2018 змогли подати тільки зараз.

- Проте ми плануємо і дуже хочемо виконати її за ці два місяці, тому просимо затвердити, - звернулася І.Рибальченко до депутатів.

Що ж стосується ситуації з тарифами і питання розрахунків за газ з НАК «Нафтогаз України», то вона викликає занепокоєння.

- Якщо зараз ми приймаємо цю інвестпрограму, цифри в тарифі будуть відповідно скориговані в частині інвестиційної складової, - сказала І.Рибальченко. - Але по-іншому ніяк не можна: інвестпрограма спрямована на безпечну роботу котельні, її обладнання експлуатується вже більше 40 років, і потрібно провести ряд робіт по його модернізації, щоб ми могли гарантувати безаварійну роботу котельні. Але на сьогодні головне питання в іншому. Зараз ми проводимо розрахунки за газ щодня: з кожної гривні, заплаченої споживачами і  що надійшла на спецрахунок, кожен день в НАК «Нафтогаз України» безпосередньо відраховується 82 копійки( тарифи для населення) і 90 копійок - по іншим споживачам. Але, як ви знаєте, з 1 листопада газ подорожчав на 23%, а в діючих тарифах це підвищення ще не відображено, на сьогодні в наших тарифах ще закладена стара ціна на газ. І за найоптимістичнішими прогнозами перегляд тарифів у зв'язку з підвищенням ціни на газ буде не раніше ніж в першій половині січня. Тому, якщо до кінця року ми не отримаємо з держбюджету очікувану субвенцію на компенсацію різниці в тарифах і по пільгах та субсидіях, то 25 грудня, коли нам потрібно буде платити НАК «Нафтогаз України» за газ, використаний в листопаді, нам не вистачатиме 10 -15 млн. грн. Якщо ж субвенція прийде - тоді всього близько 5 млн.

Депутат Дмитро Наталуха попросив мера Олександра Лисенка та його заступника з ЖКГ Олександра Журбу звернути увагу на озвучену І.Рибальченко інформацію, щоб 25 грудня, коли КППВ не зможе розрахуватися з НАК за газ, вони знову не говорили, що нічого не знали.

- Чи є у нас план Б на 25 грудня? - запитав Наталуха.

А.Журба відповів, що зараз опрацьовуються всі можливі варіанти вирішення проблеми з опаленням Ковпаківського району. Зокрема, будівництво перемички (нової гілки теплотраси) на вул. Тополянській, щоб в разі відключення КППВ Ковпаківський район опалювався від ТЕЦ.

- А то, що ПАТ не заплатить вчасно за газ, - це буде тільки їх відповідальність, і тут немає ніякого плану, - заявив А.Журба. - Ми просто тримаємо ситуацію на контролі, кожен день дізнаємося у керівництва ПАТ і котельні, як йдуть розрахунки за газ. Однак інвестпрограма, яка зараз розглядається, жодним чином не пов'язана з питанням розрахунків за газ, тому я прошу розглянути її по суті і проголосувати.

У підсумку депутати підтримали інвестпрограму 23 голосами.

На сьогодні головною проблемою залишається економічно необґрунтовані тарифи на теплову енергію, які були встановлені НКРЕКП на базі витрат 2013 року та переглядалися лише в частині вартості природного газу та електроенергії в грудні 2016 року. Всі інші складові тарифу не змінювались з 2013 року і станом на сьогоднішній день потребують негайного перегляду так як залишаються збитковими. Відсоток покриття витрат діючим тарифом по споживачам міста за 9 місяців поточного року склав 75%.

Отже, в разі стовідсоткової сплати споживачами за теплову енергію коштів буде недостатньо для сплати за спожитий природний газ.

З березня 2018 року тарифи на теплову енергію ПАТ «Сумське НВО» затверджує виконавчий комітет СМР. Підприємством надані всі необхідні документи для затвердження тарифів на теплову енергію, але наразі, їх прийняття затягується місцевими органами самоврядування.

via dancor.sumy

Актуальні матеріали

Коммунальщики рассказали, какие лифты будут ремонтировать в первую очередь в 2019 году

По информации директора департамента инфраструктуры Сумского горсовета Григория Яременко, капремонт лифтов в сумских многоэтажках идет по графику, который был составлен и утвержден еще в начале года. На сегодня из запланированного в титульном списке 91 подъемника полностью закончены работы по 80,…

На Сумщині вже 28 років поспіль готують бджолярів

Бджоляр – професія загальнодержавного значення. Сьогодні в Україні таку спеціальність здобувають близько 400 учнів. Глинський професійний аграрний ліцей – єдиний навчальний заклад на Сумщині, де 28 років поспіль викладають бджільництво.

На рождественские праздники «Укрзалізниця» запускает дополнительный поезд на западную Украину

К праздникам «Укрзалізниця», учитывая повышенный спрос на билеты в города Западной Украины, назначит дополнительный поезд № 243/244 «Сумы - Ивано-Франковск, Ворохта».

В Сумах відкрили навчально-практичний центр для підготовки зварників

Участь у відкритті взяв голова облдержадміністрації Микола Клочко. За словами Миколи Клочка, сучасна галузь зварювального виробництва – одна з найбільш перспективних та затребуваних на ринку праці, оскільки без зварювання не обходиться практично жодне виробництво. Саме тому для забезпечення регіону високопрофесійними…

Вибори

ЦВК визначила кількість депутатів, які будуть обрані на перших і додаткових виборах в ОТГ Сумщини 23 грудня

У Білопільській та Путивльській ОТГ буде обрано 26 депутатів, в Річківській ОТГ – 22, в Синівській – 14. На додаткових виборах в Краснопільській ОТГ буде обиратися 1 депутат, а в Миколаївській ОТГ Сумського району їх буде 5.

Політика

Сумщину відвідують дипломати посольств країн – членів ЄС в Україні

Делегація дипломатів посольств країн – членів Європейського Союзу в Україні на чолі з керівником відділу політики Фабіо ДЕЛЛА П’ЯЦЦА та радником з політичних питань Представництва ЄС Рікарда БАРКЕЛІНА зустрілася з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ .

Улюбленці публіки і маріонетки олігархів − темні конячки виборчих перегонів-2019

Мова піде про відомих кандидатів у Президенти із знаком запитання − Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Чи підуть − точно  ще не відомо, зате про тих, хто стоїть за обома артистами, український політикум знає не з чуток.

Депутат Лантушенко: «Мер Лисенко завжди обирає гроші. На думку громади ніхто не зважає»

На минулій сесії Сумської міської ради, що відбулася 31 жовтня, в тому числі розглядалося питання «Про результати консультативного опитування жителів міста Суми в мікрорайоні, обмеженому вулицями Івана Сірка, Харківська та проспектом Михайла Лушпи».

Глуховчане отказались от услуг семи народных избранников

В Глухове начался процесс отзыва по народной инициативе 7 депутатов городского совета. Об этом пишет издание "Неделя". По его информации, такое решение было принято на собрании в районном доме культуры.

Депутати Сумської міськради звинувачують заступника мера у зриві опалювального сезону

На позачерговій сесії Сумської міської ради депутати заслухали Олексадра Журбу, який повідомив, що місто готове до прийому тепла, а про те, що Сумське НВО заборгувало за газ, він не знав.

Економіка

«Сумыхимпром» загружен больше, чем на половину

На оперативном совещании начальник отдела экономического планирования и анализа хозяйственной деятельности Людмила ДАВЫДОВА ознакомила присутствующих с итогами работы предприятия за три квартала 2018 года.

Сумской горсовет выбирает банк, которому можно доверить депозит в 50 млн грн

Департамент финансов Сумского городского совета объявил конкурс по размещению в 2019 году временно свободных средств городского бюджета г. Сумы на вкладных (депозитных) счетах в банках.

Керівники Сумщини звернулися до інвесторів області

З метою зменшення занепокоєння інвесторів щодо їх подальшої діяльності на території Сумщини в умовах правового режиму воєнного стану голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО та голова обласної ради Володимир ТОКАР звернулися до них із запевненням, що введення воєнного стану має тимчасовий характер…

ПАО «Сумское НПО» заявляет о новом тарифе на теплоснабжение

ПАО «Сумское НПО» сообщает территориальной общине города Сумы о запланированном изменении установленного ПАО «Сумское НПО» тарифа на тепловую энергию, ее производство, транспортировку, снабжение.

«Шосткинский казенный завод «Звезда» может снова начать работу

Концерн «Укроборонпром» обратился к народным депутатам Украины с призывом принять законопроект №9032, который позволит Шосткинском предприятию «Звезда», возобновить производство боеприпасов.

Депутат Наталуха: «25 грудня, коли КППВ не зможе розрахуватися з НАК за газ, Лисенко знову скаже, що ніхто нічого не знав?!»

14 листопада на позачерговій сесії депутати Сумської міськради розглядали інвестиційну програму ПАТ СНВО в сфері теплопостачання (для котельні Північного промвузла) на 2018 рік.

На Сумщині розроблятимуть Перспективний план розвитку області на 2019-2021 роки

Заступник голови ОДА Вадим Акпєров у своєму виступі на засіданні Ради регіонального розвитку наголосив на необхідності створення дорожньої карти розвитку області в цілому та кожної громади окремо.

Соціум

Коммунальщики рассказали, какие лифты будут ремонтировать в первую очередь в 2019 году

По информации директора департамента инфраструктуры Сумского горсовета Григория Яременко, капремонт лифтов в сумских многоэтажках идет по графику, который был составлен и утвержден еще в начале года. На сегодня из запланированного в титульном списке 91 подъемника полностью закончены работы по 80,…

На Сумщині вже 28 років поспіль готують бджолярів

Бджоляр – професія загальнодержавного значення. Сьогодні в Україні таку спеціальність здобувають близько 400 учнів. Глинський професійний аграрний ліцей – єдиний навчальний заклад на Сумщині, де 28 років поспіль викладають бджільництво.

На рождественские праздники «Укрзалізниця» запускает дополнительный поезд на западную Украину

К праздникам «Укрзалізниця», учитывая повышенный спрос на билеты в города Западной Украины, назначит дополнительный поезд № 243/244 «Сумы - Ивано-Франковск, Ворохта».

ДПТНЗ «Сумський центр ПТО» заручився підтримкою Сумської міськради та групи компаній «ТЕХНОЛОГІЯ»

Сьогодні в Сумах відбулося підписання Угоди про співпрацю між ДПТНЗ «Сумський центр ПТО», Сумською міською радою та групою компаній «ТЕХНОЛОГІЯ».

Демографія

Сумщина стане центром всеукраїнських змагань із легкої атлетики

На цьому наголосив начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації Дмитро ЛАНТУШЕНКО під час інспектування ремонтних робіт у Легкоатлетичному манежі Сумського державного університету.

Каток на «Авангарде» готов к открытию

Сегодня, 3 декабря, на стадионе «Аванград» откроют каток. Об этом сообщил президент ХК «Сумы» Александр Шерстюк. Команда уже провела первую тренировку на новом льду. via dancor.sumy.ua

Сумщина вперше за історію українського футболу приймає фінал студентських футбольних ігор

Команди із чотирьох провідних вишів України на футбольних полях ДЮСШ «Барса» у місті Суми змагатимуться за звання володаря «Кубка патріотів».

Важливо на цьому тижні

В Сумах відкрили навчально-практичний центр для підготовки зварників

Участь у відкритті взяв голова облдержадміністрації Микола Клочко. За словами Миколи Клочка, сучасна галузь зварювального виробництва – одна з найбільш перспективних та затребуваних на ринку праці, оскільки без зварювання не обходиться практично жодне виробництво. Саме тому для забезпечення регіону високопрофесійними…

На Сумщині виборчий процес припинений

На сьогоднішньому засідання ЦВК проголосувала за звернення уваги суб’єктів виборчого процесу на необхідність неухильного дотримання законодавчих заборони проведення виборів під час воєнного стану в у тих областях, де він був оголошений. Також ЦВК зазначає, що порядок призначення виборів у регіонах…

Від сьогодні найважливіші для області рішення ухвалюватиме Рада оборони Сумщини

Заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош, який є куратором оборонної галузі, розповів про особливості воєнного стану на Сумщині в ефірі телеканалу АТV

Уродженець Сумщини також серед полонених росіянами українських моряків

В російському полоні опинився наш земляк – уродженець села Глазове Шосткинського району Богдан Небилиця. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко.

Сумська область стала однією з 10 областей, де вводять воєнний стан

Верховна Рада схвалила указ президента України "Про введення воєнного стану в Україні". Він буде діяти в областях, що межують з Росією і невизнаним Придністров'ям.

Микола Клочко прокоментував підсумки засідання Ради оборони Сумщини

Під час засідання Ради оборони Сумщини дане доручення всім відповідним службам та органам державної влади бути у повній готовності до можливого введення воєнного стану. 

В парламенте зарегистрирован законопроект об изменениях границ районов Сумской области

Автором законопроекта №9324 стал народный депутат от Сум Олег Медуница. Законодательная инициатива наработана совместно с Центральным офисом реформ при Минрегионе в рамках производства административной реформы в Украине.

Сумщина вшанувала пам'ять тих, хто поклав життя в ім’я гідного майбутнього нашої держави

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО разом з представниками громадськості, духовенством, учасниками АТО і ООС, близькими та рідними загиблих вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Сумська область може стати першим в Україні «Смарт-регіоном»

Про це зазначив очільник області Микола Клочко під час відкриття тренінгу для держслужбовців та представників органів місцевого самоврядування «Платформа Смарт-Сіті як інструмент сталого розвитку громад», який наразі відбувається в Конгрес-центрі СумДУ в рамках Меморандуму, підписаного облдержадміністрацією з проектом USAID «Підтримка…