Вівторок, 28 березня 2017

ПАТ «Сумигаз» саботує встановлення дешевших роторних лічильників?

Сумське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Сумигаз» переглянути практику укомплектування житлових приміщень приладами обліку. Споживачі мають безсумнівне право встановлювати квартирні лічильники, але, згідно з висновком відомства, у 2016 році газопостачальне підприємство діяло в інтересах лише одного виробника, котрий пропонує прилади «Самгаз». Тим часом в Україні є десятки виробників, які виготовляють цілком придатні для використання в побутових умовах і мембранні, і роторні лічильники. озволи на встановлення побутових лічильників газу на Сумщині мають 59 суб’єктів господарювання, але «Сумигаз» минулого року співпрацювало лише із 23 — із тими, які встановлювали прилади «Самгаз». 

На Сумщині не вщухають «газові війни», бо «Сумигаз» продовжує встановлювати не квартирні, а загальнобудинкові прилади обліку спожитого палива. Не так давно в обласному центрі хтось підірвав гранатою термінал, де на газовій трубі багатоповерхівки планували розмістити лічильник. Але й після цього політика газопостачального підприємства не змінилась. Люди скаржаться на урізноманітнення методів тиску, які до них застосовують газовики. Мешканцям деяких «бунтівних» будинків припиняють постачання енергоносія, іншим надсилають платіжки, де вказуються більш як подвоєні показники споживання блакитного палива.

Зустрітися з кимось із керівників ПАТ «Сумигаз», щоб поговорити на цю та інші теми, непросто. Як правило, відсилають до прес-служби або пропонують скласти список запитань, на які обіцяють надати письмові відповіді. Таку довідку я й справді отримав на свою електронну адресу. Там зазначається, що минулого року на Сумщині із запланованих 870 будинкових лічильників газу вдалося встановити лише 146. Рівно половина з них припадає на Суми, 56 — на Конотоп, 13 — на Ромни. У Білопіллі встановили два будинкові прилади обліку, у Шостці та Охтирці — по одному.

Далі у довідці сказано, що на Сумщині клієнтами газової служби на сьогодні є 381 тисяча домогосподарств. Проблеми виникли у 73 тисяч. Це ті домоволодіння (як правило, квартири в багато-квартирних будинках), мешканці яких використовують блакитне паливо тільки для приготування їжі і з газових приладів мають лише плиту.

Та реформи зайшли так далеко, що «олічильнити» вирішили всіх. Найцікавіше, що ніхто проти цього не заперечує. Люди лише не хочуть платити і за себе, і «за того хлопця». А так і буде, коли весь обсяг газу, спожитий мешканцями багатоповерхівки, порівну поділять на всіх. І на тих, хто намагався економити, і на тих, хто на газі жене самогон. Також не секрет, що блакитне паливо банально крадуть, несанкціоновано під’єднавшись до мережі. «Олічильнивши» всі без винятку багатоповерхівки, газовики вирішують для себе і цю проблему. Тепер використання газу балансуватиметься з його надходженням, і крадіїв не шукатимуть, бо замість них платитимуть свідомі споживачі. Саме через це люди й бунтують, бо хочуть платити не за «колгоспними» приладами обліку, а за індивідуальними, квартирними лічильниками. Однак у довідці ПАТ «Сумигаз» повідомляють, що «за наявного нині тарифу на розподіл природного газу газорозподільні підприємства країни не зможуть забезпечити встановлення індивідуальних лічильників газу для споживачів». Водночас «встановлення будинкових лічильників є економічно обґрунтованим та не потребує підвищення тарифу на розподіл газу».

Іншими словами, багаторазове подорожчання газу до 6,8 гривні за кубометр виявилось замалим, бо грошей від того не вистачає навіть на лічильники. Ця заява, окрім іншого, сприймається як натяк на те, що газ дорожчатиме й надалі. Тим часом за підсумками 2016 року «Нафтогаз України» отримав понад 22 мільярди гривень чистого прибутку. Невже з цих коштів не можна виділити невеличке дофінансування, щоб замість будинкових лічильників скрізь встановити квартирні?

Утім, коли у підприємств, які заробляють на газі, та в держави коштів на встановлення індивідуальних приладів обліку не знайдеться, люди ладні робити це за власний рахунок. Єдине, чого хочуть, — щоб це коштувало не так дорого. Нині придбати лічильник, замовити проект та розрахуватися за монтажно-зварювальні роботи стає у понад 4 тисячі гривень. Сумчанин Володимир Дворниченко вважає, що проблему можна розв’язати принаймні втричі дешевше. Він вимагає від Сумської міськради «натиснути» на ПАТ «Сумигаз», щоб там погодилися на встановлення в обласному центрі не традиційних мембранних, а роторних лічильників газу.

— Роторні лічильники дуже маленькі і їх можна встановлювати без проведення зварювальних робіт, — пояснює В. Дворниченко. — Я перебрав купу варіантів і зупинився на одному з українських приладів. Він коштує лише 1300 гривень із фільтром, має електронне табло і не потребує перепланування мережі газопостачання.

За словами В. Дворниченка, він звертався до ПАТ «Сумигаз» і там не заперечують проти того, щоб він встановив у своєму помешканні не мембранний, а роторний прилад обліку спожитого газу. На жаль, це не так. В акціонерному товаристві і справді не забороняють купувати роторні лічильники, однак, видаючи споживачеві «технічне завдання», висувають у ньому такі вимоги, яким роторні лічильники не відповідають. Комерційний облік спожитого газу регламентується цілою купою нормативних документів, тож у ПАТ «Сумигаз» запевняють, що не зловживають своїм монопольним становищем, а лише виконують закони, постанови.. тощо.

У Сумах ліцензії на виготовлення технічної документації щодо встановлення індивідуальних приладів обліку мають кілька десятків підприємств. Але, як зі мною поділилися «не для преси», жодне з них не видасть споживачеві документів на встановлення роторного лічильника. Бо це буде серйозним порушенням, за яке можуть відібрати ліцензію. В Україні вже давно встановлюють порівняно дорогі мембранні індивідуальні газові лічильники одного виробника, бо за підприємством, яке їх виготовляє, і за компаніями, які займаються розподілом газу, стоять одні й ті самі люди. Так це чи ні, сказати важко. Однак у будь-якому разі, щоб щось переінакшити, треба вносити зміни до чинної нормативно-правової бази.

Днями на сесії Конотопської міськради депутати заборонили місцевій газовій службі встановлювати будинкові лічильники, якщо відповідної згоди не надали балансоутримувачі та співвласники багатоповерхівки. Це дуже серйозне рішення, яке може підштовхнути газовиків до пошуку нових форм роботи зі споживачами. Сесія Сумської міськради прийняла рішення звернутися до центральних органів влади щодо ситуації зі встановленням будинкових лічильників газу. «За» проголосували 33 депутати із 38 присутніх. Вони вважають, що встановлення «колгоспних» приладів обліку не лише створює в Сумах соціальне напруження, а й не забезпечує персоніфікованого обліку енергоносія та не спонукає його економити.

Сумське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Сумигаз» переглянути практику укомплектування житлових приміщень приладами обліку. Споживачі мають безсумнівне право встановлювати квартирні лічильники, але, згідно з висновком відомства, у 2016 році газопостачальне підприємство діяло в інтересах лише одного виробника, котрий пропонує прилади «Самгаз». Тим часом в Україні є десятки виробників, які виготовляють цілком придатні для використання в побутових умовах і мембранні, і роторні лічильники. озволи на встановлення побутових лічильників газу на Сумщині мають 59 суб’єктів господарювання, але «Сумигаз» минулого року співпрацювало лише із 23 — із тими, які встановлювали прилади «Самгаз».

via golos.com.ua

Актуальні матеріали

Під офісами Коломойського і Портнова помічено одні й ті ж авто: «Спостерігач» з'ясував деталі

Журналісти програми "Спостерігач" на "5 каналі" зафіксували одні й ті ж самі автівки біля офісу олігарха Ігоря Коломойського та заступника глави АП часів Януковича Андрія Портнова.

Фахівці ПАТ “Сумиобленерго” замінили пошкоджену в результаті ДТП опору

Працівники філії “Сумський міський район електричних мереж” ПАТ “Сумиобленерго” замінили електричну опору, пошкоджену в результаті ДТП, повідомляє пресслужба енергокомпанії. Нагадаємо, автопригода сталася 15 січня на перехресті вул. В. Чорновола та вул. Пушкіна.

Орден «За мужність» III ступеня передали батькам загиблого бійця з Сумщини

Батькам Євгена Керечанина передали посмертний орден «За мужність» III ступеня. Отримали вони нагороду 16 січня в с. Деркачівка, Недригайлівського району, передає Суспільне.

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

«Учитель року-2020»: 25 педагогів з Сумщини братимуть участь у фінальному етапі регіонального туру

У цьому році конкурс «Учитель року» проводиться в п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Поліція Сумщини викрила у скоєнні крадіжок шістьох зловмисників

Діяли останні у Сумах, Охтирці та Ямполі. Цікавили злодіїв гроші, банківські картки, електроприлади тощо. Частину викраденого поліцейські знайшли та повернули власникам.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Під офісами Коломойського і Портнова помічено одні й ті ж авто: «Спостерігач» з'ясував деталі

Журналісти програми "Спостерігач" на "5 каналі" зафіксували одні й ті ж самі автівки біля офісу олігарха Ігоря Коломойського та заступника глави АП часів Януковича Андрія Портнова.

Ірина Геращенко: сотні тисяч преміальних міністрам є непристойними у воюючій країні

Урядовці нарахували собі необґрунтовано великі премії, які не відповідають економічним результатам роботи Кабміну. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу на пленарному засіданні Верховної Ради.

Главные фейки о Петре Порошенко: если вы уже попались на крючок пропаганды, посмотрите, вам будет интересно

Петр Порошенко врал о своем героизме на Майдане, убегал от националистов и убил собственного брата. Так за прошедший год российские СМИ отзывались о пятом президенте Украины. В первом выпуске StopFake News в 2020 году Руслан Дейниченко вспоминает, какими фейками запомнился…

Петро Порошенко: звільнити «беркутівців» і терористів – означає зруйнувати прямі докази причетності Росії до злочинів

Звільнення у порядку так званого «обміну утримуваних осіб» співробітників «Буркуту», терористів і посібників країни-агресора неприпустиме, адже воно суперечить закону і справедливості, руйнує міжнародну коаліцію на підтримку України і фактично знищує прямі докази злочинів Кремля. Про це в інтерв‘ю для телеканалу…

Порошенко вніс 19 мільйонів гривень для звільнення з СІЗО кіборга Дмитра Марченка

Петро та Марина Порошенко долучилися до благодійної акції, оголошеної громадськими активістами на підтримку кіборга, генерала Дмитра Марченка, який за надуманими звинуваченнями перебуває у СІЗО.

Економіка

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вода в Сумах дорожчає

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради повідомляє, що інформація про зміну тарифів на послуги підприємства з централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік оприлюднена в газеті «Урядовий кур’єр» від 21.09.2019 № 181.

Понад 3,1 млрд гривень скерувала до бюджету Сумська митниця ДФС

До Державного бюджету України протягом січня-липня 2019 року Сумською митницею ДФС перераховано 3 113,6 млн. гривень, у тому числі: - до загального фонду: 2 879,6 млн. гривень, - до спеціального фонду: 234,0 млн. гривень.

Сумчанин, которого избили и обворовали: в парке Кожедуба по дороге есть опоры, на которых должно быть освещение, но его нет

Об этом пишет пострадавший Дмитрий Д. на своей социальной страничке в сети Интернет: "Друзья, френды, так получилось, что в ночь с субботы на воскресенье возвращаясь домой c Зеленого театра (парк Кожедуба) меня отработали по полной: влупили в затылок, сняли часы,…

Соціум

Фахівці ПАТ “Сумиобленерго” замінили пошкоджену в результаті ДТП опору

Працівники філії “Сумський міський район електричних мереж” ПАТ “Сумиобленерго” замінили електричну опору, пошкоджену в результаті ДТП, повідомляє пресслужба енергокомпанії. Нагадаємо, автопригода сталася 15 січня на перехресті вул. В. Чорновола та вул. Пушкіна.

Орден «За мужність» III ступеня передали батькам загиблого бійця з Сумщини

Батькам Євгена Керечанина передали посмертний орден «За мужність» III ступеня. Отримали вони нагороду 16 січня в с. Деркачівка, Недригайлівського району, передає Суспільне.

«Учитель року-2020»: 25 педагогів з Сумщини братимуть участь у фінальному етапі регіонального туру

У цьому році конкурс «Учитель року» проводиться в п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».

Поліція Сумщини викрила у скоєнні крадіжок шістьох зловмисників

Діяли останні у Сумах, Охтирці та Ямполі. Цікавили злодіїв гроші, банківські картки, електроприлади тощо. Частину викраденого поліцейські знайшли та повернули власникам.

Кабінет Міністрів призначив сумчанина головою НАЗК

Сьогодні, 15 січня, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні призначив Олександра Новікова Головою Національного агентства з питань запобігання корупції як переможця відкритого конкурсного відбору.

Демографія

Відкритий чемпіонат області з легкої атлетики відбудеться в Сумах

18-19 січня в легкоатлетичному манежі СумДУ відбудеться Відкритий чемпіонат Сумської області з легкої атлетики серед юнаків, дорослих і ветеранів в приміщенні збірних команд міст та районів.

Шість спортсменів Сумщини потрапили до кандидатів Олімпійської збірної

Шість спортсменів Сумщини потрапили до кандидатів Олімпійської збірної команди Українина участь у всесвітніх спортивних змаганнях, що відбудуться з 24 липня до 9 серпня 2020 року у м.Токіо.

Важливо на цьому тижні

У суді допитали затупника міського голови Сум Олександра Журбу

Сьогодні, 26 грудня, у Ковпаківському райсуді Сум відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі немовляти в ліфті будинку по Супруна, 32/1. Під час нього допитали заступника міського голови Сум Олександра Журбу. Прокуратура звинувачує його у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі…

Заступник Генерального прокурора представив колективу прокуратури Сумської області нового керівника

У суботу, 21 грудня 2019 року, заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов офіційно представив нового прокурора Сумської області – Григорія Кондратенка.

Експрокурор з Сумщини очолив Національне агентство з питань запобігання корупції

Переможцем конкурсу на посаду глави Національного агентства з питань запобігання корупції став Олександр Новіков. Про це стало відомо сьогодні, 16 грудня.

У Сумах допитували ексдиректора департамента інфраструктури СМР Григорія Яременка

У Сумах допитували ексдиректора департаменту інфраструктури Сумської міськради Григорія Яременка у справі щодо загибелі немовляти у ліфті. Його підозрюють у неналежному виконанні своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді смерті людини.

Звільнення головної лікарки Охтирської психлікарні Лілії Неофітної визнали незаконним

Суд визнав звільнення ексголовної лікарки Охтирської психлікрані Лілії Неофітної незаконним і присудив виплатити їй близько півмільйона гривень компенсації за вимушені прогули.

Голова обласної ради відзначив переможців обласного конкурсу журналістських робіт

Другий рік поспіль Сумська обласна рада проводить конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». Він проходить у чотирьох номінаціях: телебачення, радіо, друковані ЗМІ та он-лайн публікації, і має на меті підвищення обізнаності населення Сумської області про переваги…