Вівторок, 28 березня 2017

ПАТ «Сумигаз» саботує встановлення дешевших роторних лічильників?

Сумське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Сумигаз» переглянути практику укомплектування житлових приміщень приладами обліку. Споживачі мають безсумнівне право встановлювати квартирні лічильники, але, згідно з висновком відомства, у 2016 році газопостачальне підприємство діяло в інтересах лише одного виробника, котрий пропонує прилади «Самгаз». Тим часом в Україні є десятки виробників, які виготовляють цілком придатні для використання в побутових умовах і мембранні, і роторні лічильники. озволи на встановлення побутових лічильників газу на Сумщині мають 59 суб’єктів господарювання, але «Сумигаз» минулого року співпрацювало лише із 23 — із тими, які встановлювали прилади «Самгаз». 

На Сумщині не вщухають «газові війни», бо «Сумигаз» продовжує встановлювати не квартирні, а загальнобудинкові прилади обліку спожитого палива. Не так давно в обласному центрі хтось підірвав гранатою термінал, де на газовій трубі багатоповерхівки планували розмістити лічильник. Але й після цього політика газопостачального підприємства не змінилась. Люди скаржаться на урізноманітнення методів тиску, які до них застосовують газовики. Мешканцям деяких «бунтівних» будинків припиняють постачання енергоносія, іншим надсилають платіжки, де вказуються більш як подвоєні показники споживання блакитного палива.

Зустрітися з кимось із керівників ПАТ «Сумигаз», щоб поговорити на цю та інші теми, непросто. Як правило, відсилають до прес-служби або пропонують скласти список запитань, на які обіцяють надати письмові відповіді. Таку довідку я й справді отримав на свою електронну адресу. Там зазначається, що минулого року на Сумщині із запланованих 870 будинкових лічильників газу вдалося встановити лише 146. Рівно половина з них припадає на Суми, 56 — на Конотоп, 13 — на Ромни. У Білопіллі встановили два будинкові прилади обліку, у Шостці та Охтирці — по одному.

Далі у довідці сказано, що на Сумщині клієнтами газової служби на сьогодні є 381 тисяча домогосподарств. Проблеми виникли у 73 тисяч. Це ті домоволодіння (як правило, квартири в багато-квартирних будинках), мешканці яких використовують блакитне паливо тільки для приготування їжі і з газових приладів мають лише плиту.

Та реформи зайшли так далеко, що «олічильнити» вирішили всіх. Найцікавіше, що ніхто проти цього не заперечує. Люди лише не хочуть платити і за себе, і «за того хлопця». А так і буде, коли весь обсяг газу, спожитий мешканцями багатоповерхівки, порівну поділять на всіх. І на тих, хто намагався економити, і на тих, хто на газі жене самогон. Також не секрет, що блакитне паливо банально крадуть, несанкціоновано під’єднавшись до мережі. «Олічильнивши» всі без винятку багатоповерхівки, газовики вирішують для себе і цю проблему. Тепер використання газу балансуватиметься з його надходженням, і крадіїв не шукатимуть, бо замість них платитимуть свідомі споживачі. Саме через це люди й бунтують, бо хочуть платити не за «колгоспними» приладами обліку, а за індивідуальними, квартирними лічильниками. Однак у довідці ПАТ «Сумигаз» повідомляють, що «за наявного нині тарифу на розподіл природного газу газорозподільні підприємства країни не зможуть забезпечити встановлення індивідуальних лічильників газу для споживачів». Водночас «встановлення будинкових лічильників є економічно обґрунтованим та не потребує підвищення тарифу на розподіл газу».

Іншими словами, багаторазове подорожчання газу до 6,8 гривні за кубометр виявилось замалим, бо грошей від того не вистачає навіть на лічильники. Ця заява, окрім іншого, сприймається як натяк на те, що газ дорожчатиме й надалі. Тим часом за підсумками 2016 року «Нафтогаз України» отримав понад 22 мільярди гривень чистого прибутку. Невже з цих коштів не можна виділити невеличке дофінансування, щоб замість будинкових лічильників скрізь встановити квартирні?

Утім, коли у підприємств, які заробляють на газі, та в держави коштів на встановлення індивідуальних приладів обліку не знайдеться, люди ладні робити це за власний рахунок. Єдине, чого хочуть, — щоб це коштувало не так дорого. Нині придбати лічильник, замовити проект та розрахуватися за монтажно-зварювальні роботи стає у понад 4 тисячі гривень. Сумчанин Володимир Дворниченко вважає, що проблему можна розв’язати принаймні втричі дешевше. Він вимагає від Сумської міськради «натиснути» на ПАТ «Сумигаз», щоб там погодилися на встановлення в обласному центрі не традиційних мембранних, а роторних лічильників газу.

— Роторні лічильники дуже маленькі і їх можна встановлювати без проведення зварювальних робіт, — пояснює В. Дворниченко. — Я перебрав купу варіантів і зупинився на одному з українських приладів. Він коштує лише 1300 гривень із фільтром, має електронне табло і не потребує перепланування мережі газопостачання.

За словами В. Дворниченка, він звертався до ПАТ «Сумигаз» і там не заперечують проти того, щоб він встановив у своєму помешканні не мембранний, а роторний прилад обліку спожитого газу. На жаль, це не так. В акціонерному товаристві і справді не забороняють купувати роторні лічильники, однак, видаючи споживачеві «технічне завдання», висувають у ньому такі вимоги, яким роторні лічильники не відповідають. Комерційний облік спожитого газу регламентується цілою купою нормативних документів, тож у ПАТ «Сумигаз» запевняють, що не зловживають своїм монопольним становищем, а лише виконують закони, постанови.. тощо.

У Сумах ліцензії на виготовлення технічної документації щодо встановлення індивідуальних приладів обліку мають кілька десятків підприємств. Але, як зі мною поділилися «не для преси», жодне з них не видасть споживачеві документів на встановлення роторного лічильника. Бо це буде серйозним порушенням, за яке можуть відібрати ліцензію. В Україні вже давно встановлюють порівняно дорогі мембранні індивідуальні газові лічильники одного виробника, бо за підприємством, яке їх виготовляє, і за компаніями, які займаються розподілом газу, стоять одні й ті самі люди. Так це чи ні, сказати важко. Однак у будь-якому разі, щоб щось переінакшити, треба вносити зміни до чинної нормативно-правової бази.

Днями на сесії Конотопської міськради депутати заборонили місцевій газовій службі встановлювати будинкові лічильники, якщо відповідної згоди не надали балансоутримувачі та співвласники багатоповерхівки. Це дуже серйозне рішення, яке може підштовхнути газовиків до пошуку нових форм роботи зі споживачами. Сесія Сумської міськради прийняла рішення звернутися до центральних органів влади щодо ситуації зі встановленням будинкових лічильників газу. «За» проголосували 33 депутати із 38 присутніх. Вони вважають, що встановлення «колгоспних» приладів обліку не лише створює в Сумах соціальне напруження, а й не забезпечує персоніфікованого обліку енергоносія та не спонукає його економити.

Сумське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Сумигаз» переглянути практику укомплектування житлових приміщень приладами обліку. Споживачі мають безсумнівне право встановлювати квартирні лічильники, але, згідно з висновком відомства, у 2016 році газопостачальне підприємство діяло в інтересах лише одного виробника, котрий пропонує прилади «Самгаз». Тим часом в Україні є десятки виробників, які виготовляють цілком придатні для використання в побутових умовах і мембранні, і роторні лічильники. озволи на встановлення побутових лічильників газу на Сумщині мають 59 суб’єктів господарювання, але «Сумигаз» минулого року співпрацювало лише із 23 — із тими, які встановлювали прилади «Самгаз».

via golos.com.ua

Актуальні матеріали

Громадські активісти вирішили заклеїти рекламою про Лисенка все місто

Політичну рекламу “Команда Лисенка” в Сумах замовили та оплатили громадські організації. Про це Суспільному розповів мер міста Олександр Лисенко під час виїзного брифінгу про ремонт тротуарів.

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

Сумщина потрапила в дев'ятку областей України, які не готові до послаблення карантину

Станом на понеділок, 10 серпня, в Україні до послаблення карантину не готові дев'ять областей. У двох областях перевищені показники завантаженості ліжок у лікарнях.

Чотирьох жителів Сумщини затримали за крадіжки у потягах

Тримання під вартою до 3 жовтня 2020 року. Чотирьом жителям Конотопа з Сумської області, яких підозрюють у крадіжках у потягах, обрали запобіжний захід 6 серпня. Про це повідомляє пресслужба Зарічного районного суду м. Суми.

У Сумській облраді обговорювали можливості допомоги дітям з тяжкими генетичними захворюваннями

У Сумській обласній раді відбулася зустріч між заступником голови ради Тетяною Головко, в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком та менеджером з орфанних захворювань ТОВ «Рош Україна» Світланою Соловйовою.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Вибори

На Сумщині проголосували 64,46% виборців

За даними ЦВК станом на 20.00 на Сумщині проголосували 64,46% від загальної кількості виборців. Голосування проходило на 1000 виборчих дільницях Сумщини. Наразі процес голосування завершено, розпочався підрахунок голосів. Надзвичайних ситуацій, які б могли вплинути на хід проведення голосування та результати…

Підставився під статтю: мер Лисенко відкрито заявив про свою виборчу симпатію

Міський голова Сум Олександр Лисенко, який водночас є головою обласної організації "Батьківщини", може понести кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - пубілічно заявив, що голосував за Тимошенко, повідомляє Depo.ua.

Політика

Громадські активісти вирішили заклеїти рекламою про Лисенка все місто

Політичну рекламу “Команда Лисенка” в Сумах замовили та оплатили громадські організації. Про це Суспільному розповів мер міста Олександр Лисенко під час виїзного брифінгу про ремонт тротуарів.

Депутат Сумської облради не пустив поліцію на обшук до затриманого посадовця екоінспекції, який виявився його тестем

Учора, 4 серпня, близько 21.00 до будинку на вулиці Толстого, що на Луці, прибули правоохоронці, аби провести невідкладні слідчі дії у помешканні затриманого кількома годинами раніше заступника начальника Управління Держекоінспекції в Сумській області Олександра Уварова. Однак, до будинку поліцію не…

У Сумській облраді більше немає фракції Радикальної партії Ляшка

Сьогодні, 31 липня, проходило пленарне засідання Сумської обласної ради. Голова облради Володимир Токар зачитав повідомлення про те, що фракція Радикальної партії Ляшка у Сумській обласній раді припинила своє існування. Причини такого рішення фракції поки невідомі. 

«Європейська Солідарність» вимагає терміново зібрати парламент через погіршення ситуації з коронавірусом – Герасимов

«Європейська Солідарність» вимагає від влади терміново зібрати засідання Верховної Ради у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації. Про це повідомив співголова фракції Артур Герасимов, який оприлюднив відповідну заяву.

Фейки, які дискредитують Революцію Гідності, це частина кремлівського плану на знищення незалежності України – заява «Європейської Солідарності»

Своєю вчорашньою заявою проросійська партія «Опозиційна платформа – За життя» вкотре викрила себе і довела, що й хвороблива маячня Жванії, і «плівки» Деркача, і «викриття» Онищенка – це частини цілеспрямованої інформаційної кампанії Москви та її п’ятої колони в Україні.

В сети появились интересные факты о «коммерческом поджигателе» депутате Сумского облсовета Константине Товстухе

Блогер из Глухова Александр Тахтай на своей странице в Facebook «раскрыл» тайные подробности деятельности депутате Сумского областного совета, советнике главы Сумской облгосадминистрации Константине Товстухе, который, как оказалось, неплохо заработал в результате своей деятельности на посту директора Ямпольского агролесхоза.

Порошенко – після суду над Погребиським: не допустимо кидати захисників вмирати під вогнем агресора

П’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко після засідання Печерського суду з обрання запобіжного заходу ветерану АТО Олександру Погребиському заявив, що держава не має права кидати своїх захисників напризволяще під вогнем агресора.

Економіка

На Сумщині відбирають проекти, що будуть реалізовані коштами ДФРР у 2020 році

Під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році, заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ зазначив, що Сумщині…

На Сумщині середня зарплата становить 9701 грн.

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: у грудні 2019р. нарахована заробітна плата одного штатного працівника, в середньому, склала 9701 грн, що на 14,7% більше, ніж у грудні 2018р.; реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції та сплачених податків) зросла на…

Надходження загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ збільшилися на 7,3 млн. грн.

До загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ (без урахування офіційних трансфертів) надійшли кошти в сумі 114,8 млн. грн., що становить 5,7 % до плану на рік (2 007,8 млн. гривень).

На Сумщині поліція викрила лісника, який завдав державі збитків на 450 тисяч гривень

Відносного нього в поліції відкрили кримінальне провадження відразу за двома фактами – незаконний поруб та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) нагадує, що 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Соціум

Сумщина потрапила в дев'ятку областей України, які не готові до послаблення карантину

Станом на понеділок, 10 серпня, в Україні до послаблення карантину не готові дев'ять областей. У двох областях перевищені показники завантаженості ліжок у лікарнях.

Чотирьох жителів Сумщини затримали за крадіжки у потягах

Тримання під вартою до 3 жовтня 2020 року. Чотирьом жителям Конотопа з Сумської області, яких підозрюють у крадіжках у потягах, обрали запобіжний захід 6 серпня. Про це повідомляє пресслужба Зарічного районного суду м. Суми.

У Сумській облраді обговорювали можливості допомоги дітям з тяжкими генетичними захворюваннями

У Сумській обласній раді відбулася зустріч між заступником голови ради Тетяною Головко, в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком та менеджером з орфанних захворювань ТОВ «Рош Україна» Світланою Соловйовою.

На Сумщине из-за коронавируса ограничили работу трех медучреждений

В Сумской области три медицинские учреждения частично ограничили работу из-за коронавируса. Это Кролевецкая и Недригайловская центральные районные больницы и Сумской городской родильный дом.

В Сумах думали, как быть с обострением ситуации с COVID-19

Сегодня, 4 августа, мэр Сум Александр Лысенко провел совещание с участием городских чиновников, должностных лиц, медиков, представителей Национальной полиции, Госпродпотребслужбы по предотвращению распространения коронавируса.

Демографія

Юні плавці дитячої школи "Інваспорт" привезли до Сум 11 золотих медалей

Команда сумських плавців дитячої школи “Інваспорт” повернулася додому зі Слов’янська, Донецької області. Юні спортсмени вибороли 11 золотих нагород, – повідомляє Суспільне.

Важливо на цьому тижні

Сумські осередки партій "Європейська солідарність", "Демократична сокира", "За Україну!" і "Народний рух України" об'єдналися перед місцевими виборами

Сумські осередки політичних партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", "Народний рух" і "За Україну" підписали меморандум про об'єднання перед місцевими виборами.

В Сумском роддоме вспышка COVID-19 – уже, как минимум 6 заболевших

Об этом сегодня, 7 августа, во время онлайн-брифинга в Сумской облгосадминистрации сообщила и.о. заведующего отделением особо опасных инфекций Сумского областного лабораторного центра МЗ Украины Галина Христенко.

Сумщина встановила антирекорд: за добу виявили 19 випадків коронавірусу

Як свідчать дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу від РНБО України, на Сумщині підтверджено вже 430 випадків COVID-19. За минулу добу виявили 19 нових випадків. Станом на 9.00 26 липня в області одужало вже 330 осіб, 93 все ще хворіють.

Верховна Рада створила на Сумщині 5 районів

Сьогодні, Верховна Рада України проголосувала за проєкт Постанови про утворення та ліквідацію районів (№3650) і прийняла його за основу та в цілому. За нього проголосувало 238 народних депутатів України. Згідно постанови, на Сумщині утворено 5 районів. Лебединська ОТГ таки увійшла до складу…

«Сумытеплоэнерго» сообщает о восстановление горячего водоснабжения

ООО «Сумытеплоэнерго» в период с 1 по 31 июля осуществляет гидравлические испытания повышенным давлением на магистральных тепловых сетях и распределительных тепловых сетях и технологическом оборудовании котельных, что сопровождается прекращением предоставления услуги по централизованному снабжению горячей воды.

Зеленський та Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців

Володимир Зеленський та Петро Порошенко залишаються лідерами електоральних симпатій українців. Але якщо рейтинг діючого президента та його партії знизився, то в його попередника з командою навпаки зріс, в порівнянні з минулорічними виборами. Про це свідчать соціологічне дослідження компанії СОЦІС, яке…

На Сумщині посилюють карантин

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято рішення щодо запровадження більш жорстких заходів під час дії адаптивного карантину на території Сумської області.

Сумской горсовет определил перевозчиков мусора в городе

Сегодня, 10 июня, на сессии Сумского горсовета депутаты проголосовали за решение «Об определении исполнителей услуг по вывозу бытовых отходов на территории Сумской городской объединенной территориальной громады».