Ірина Дяденко

Ірина Дяденко

Експерт Центру досліджень регіональної політики з гуманітарних питань та стратегічного планування. Представник ЦДРП в Ukrainian Think Tanks Liaison Office [Brussels, Belgium], який виконує представницькі функції неурядового аналітичного сектору України в Брюсселі в межах мандату, наданого йому членами. Офіс представляє українські аналітичні центри та створює постійно діючу платформу для їхньої діяльності в Брюсселі та країнах ЄС.

Автор і співведуча авторської програми "Без пафосу" на сайті медіа-платформи SumyNews.

Депутат Сумської міської ради, депутатська група "ЄС: Європейські Суми" [2010-2015]. 

З червня 2012 р. по березень 2014 р. - директор КП  "Агенція промоції "Суми".

З 1985 до 1997 рік працювала завідувачкою бібліотеки-філії № 3 Централізованої бібліотечної системи м. Суми для дітей.

З 1997 р. до 2006 р. працювала завідувачкою бібліотеки-філії № 8 загальної Централізованої бібліотечної системи м. Суми.

З 2007 року до червня 2012 р. – помічник міського голови м. Суми, виконувала обов’язки прес-секретаря міського голови та опікувалася питаннями гуманітарного напряму.

Сторінка на facebook.

Середа, 15 липня 2015 03:00

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села.

Сьогодні в програмі ми спробувалипоговорити про те, як навчитися продавати майбутнє. Ми говорили про маркетинг сільських територійі про тих, кому в недалекому майбутньому жити та працювати на землі. В основі розмови – ідея реалізації на базі Сумського національного аграрного університету [СНАУ] центру дистанційного навчання для школярів "Територія рівних можливостей". Мені здається, що зараз саме той час.

Мій співрозмовник – ректор СНАУ Володимир Іванович Ладика. Отже, про те, як і коли села і малі міста Сумщини зможуть стати територіями рівних можливосте для навчання, життя - у програмі "Без пафосу".

Сумщина перестає бути машинобудівної областю. Принаймні в звичному для нас сегменті продукції провідних машинобудівних підприємств. Ринки збуту, портфелі замовлень, а відповідно премії до заробітних плат, доплати, інші матеріальні та соціальні заохочення - усе це практично в минулому. Відтепер все залежатиме від того наскільки гнучкими ці підприємства можуть бути в пошуках нових напрямків.

Натомість серед перспективних та кризо стійких галузей - сільське господарство, харчова промисловість, переробка. Може статися, що саме сільське господарство стане чинником перепрофілювання машинобудування. Чому ні? Історія розвитку міста доводить, що машинобудування в Сумах розпочиналося саме з  розвитку цукрової промисловості та під цукроваріння.

Декілька цифр:

  • населення області – близько 1130 тис. осіб;
  • міське населення –  орієнтовно 770 тис. осіб;
  • сільське населення – орієнтовно 360 тис. осіб;
  • середня щільність населення – 47,5 осіб на 1 кв. км

Рекомендую цікавий Інтернет-ресурс:

Понеділок, 13 липня 2015 03:00

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі мобілізації. 

Мода, яка вбиває

Минулого тижня сумське суспільство обговорювало вчинок бійця АТО Сергія Холодова, який повернув нагороду [грамоту міського голови] власнеміському голові Олександру Лисенку безпосередньо на сесії Сумської міської ради. Скажу, що відтепер практично у кожному сесійному засіданні беруть участь бійці АТО та говорять здебільшого про проблеми забезпечення військовослужбовців-сумчан, допомоги сім’ям, дітям. Тональність промов не радісна. Наразі, це питання першого пріоритету. Апріорі.

Сьогодні ми з Сергієм Холодовим говорили про мотиви вчинку. Про події мирного та військового життя. Про гроші, про друзів, про мотивацію. Про мирний спорт – стрільбу з луку. Я переконана, що виключно сильні люди здатні на такі неординарні вчинки, якби вони не трактувалися. Я також запитала Сергія про події в Мукачеві. ТіЩоПройшлиАТО більш гостро відчувають дисонанс слів і справ в усіх ешелонів влади. За словами Сергія "влада імітує оргазм". 

А я би сказала, що влада демонструє суспільству нову моду. Проект називається "Fashion reforms. Imitation". Ця мода вбиває. Вона вбиває совість. Вона вбиває наше майбутнє. Якщо ми не встигнемо протиставити їй моду на чесність, порядність, професійність, - вона загрожує нас знищити. Не буквально. Ментально. 

Сьогодні, в часи так званого перемир’я, бійці зони АТО стали більше навідуватися до дому у відпустки, підлікуватися. Пройшло дві хвилі демобілізації, і повернулися ті, хто першими став на захист цілісності країни. Вони свою задачу виконали. А ми тут – ні. У них там все було однозначно. У нас тут – ні.У них там є чіткий горизонт, за яким вони стежать. У нас орієнтири розмиті. Тож вони й тут вимушені воювати проти моди імітації змін?

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут.

Україна живе духом, а Суми – сумом…

Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових духових оркестрів "Сурми України" в Сумах сумські чиновники залишили до кращих часів і, здається, забули. Остання публікація про фестиваль, якому насправді не було аналогів в Україні, - практично річної давнини, і більше про нього жодної згадки.

Натомість, у день Перемоги над нацизмом в Україні замість традиційного військового параду відбувся парад українських військових оркестріва в День Незалежності в різних місцях столиці України виступатимуть оркестри Збройних сил. Так, чому ж Україна живе духом, а Суми – сумом (?!) ми розбиралися з паном Панченком у програмі "Без пафосу". Сергій Михайлович опікувався організацією фестивалю з 2008 до 2014 рік. Сім фестивалів. Десятки військових оркестрів, десятки тисяч глядачів, військові оркестри з Польщі, Туреччини, Білорусі… Відродження оркестру Сумського артполку, створення оркестру сумських міліціянтів. Фантастика.

Скажу відверто, що я дійсно сумую за фестивалем. Я сумую, бо знаю, скільки зусиль доклали його ініціатори – колишній начальник управління культури Сумської міської ради Олег Халімовський та головний військовий диригент Збройних сил України, наш земляк Володимир Деркач, аби Суми мали цю особливу культурну фішку. Скільки в цьому фестивалі любові, сил, гордості, патріотизму, щастясумських родин. Я сумую, бо відчуваю, що від фестивалю, скоріше за все, просто відмовилися через "морально-етичні обставини" [за текстом останнього повідомлення про фестиваль]. Друзі, якщо ви ці обставини назвете словом "війна", все стане відразу на свої місця. Військові музики на війні – прадавня наша правда. Це дух перемоги, дух козацьких литавр, дух патріотизму… Недарма цей дух так бережуть у нашій Сумській 27 артилерійській бригаді. Про сумських артилеристів і волонтерів ми також сьогодні говорили з Сергієм Панченком. Дякую, пане Сергію, за оптимізм.  

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом

Ми говорили про справедливість, за яку варто боротися. тиждень, що минув, пройшов саме під гаслом боротьби за справедливість. Верховна Рада України у четвер ввечері проголосувала за реструктуризацію валютних споживчих кредитів громадянам у варіанті 2008 року, тобто по курсу 5 гривень за долар, під 8-12 відсотків річнихДля одних це справедливо, для інших зовсім навпаки. Відтепер визначати цю саму справедливість доведеться Президенту. Слід зазначити, що активний старт споживчих кредитів прийшовся на прем’єрство Юлії Тимошенко. Неможна сказати, що економісти не попереджали українців про небезпеку життя в кредит і це активно обговорювали на рівні Кабміну.

У неділю, 5 липня 2015 року, громадяни Греції на референдумі визначалися, яким вони бачать своє справедливе майбутнє. Завуальовано греки обирали між європейською спільнотоюта самостійним плаванням. Безумовно, що вони мають на це право, питання лише в тому, чи прийме ЄС рішення щодо реструктуризації боргів Греції, і на які кошти їм жити далі… От такі питання кредитної справедливості об’єдналиєвропейські спільноти на минулому тижні.

Про справедливість по-сумські

У Сумах, на мою думку, питання справедливості також стоїть досить гостро. На облаштування "євродворів" в багатоквартирних будинках комунальної форми власності сумський уряд виділив понад 30 млн. грн. Це десята частина усього бюджету розвитку 2015 року. У порівнянніз минулими роками – ця сума дорівнює щорічному бюджет розвитку міста Суми у період з 2007 по 2013 роки. Я б сказала, що частині сумчан неймовірно пощастило.  Одночасно варто запитати у сумських керівників, які роботи будуть зроблені в будинкахі на прибудинкових територіях платників податків, що мешкають в кооперативних домах? Як житель такого будинку скажу, що ніяких. Бюджетним кодексом заборонено. Ваша квартири – ваша приватна власність. Тож, самі, любі, самі… Залишилося питання, а в комунальних будинкахквартири чия власність? Риторика. На такому небезпечному для справедливості тлі у цивілізованому світі мають починатися дискусії щодо справедливого розподілукоштів міського бюджету відповідно до чисельності платників податків. Мають, але не сьогодні і не в Сумах… 

Приватний сектор. Фактор розвитку – цільові програми.

Отже, в програмі ми говорили про приватний сектор. Наскільки його жителям пощастило отримати фінансування на свій благоустрій. Мій співрозмовник Ващенко Вадим Олександрович. У недалекомуминулому начальник Зарічної в місті Суми адміністрації. Однієюз фішок його діяльності на посаді стали конкурсина кращій благоустрій кварталів приватного сектору. Тобто він на цьому знається. За його словами, райони житлової приватної забудови виживають виключно за рахунок так званих депутатській коштів, що виділяються місцевим обранцям з міського бюджету на виконання їхніх виборчих обіцянок, а також за рахунок потужних лобістів з числа чиновників-депутатів, але таких одиниці. Зазначу, що, як правило, вони лобіюють власні виборчі округи. Пан Ващенко впевнений, що цільові програми розвитку мікрорайонів приватного сектору – реальна можливість благоустрою цих територій. Про все це, а також декілька слів про наміри щодо ремонту Театральної площі в програмі "Без пафосу" з Вадимом Ващенком.

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України.

В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Ще його називають законом про декомунізацію

Сумам виповнюється 360 років. 

Сумам – 360. Попереду новий [старий] адміністративно-територіальний формат і повернення до фундаментальних цінностей. Квінтесенція козацького характеру.

Отже, чим стануть для Сум новий формат і нові умови? Можливостями розвитку, ступором,байдужістю? Чи здатні ми проаналізувати власні помилки і позбутися радянських догм? Як донести суспільству, що головна мета декомунізації не війна з минулим, а боротьба за вільне і безпечне майбутнє. Уже в листопаді ми маємо приймати остаточні рішення щодо імен наших героїв, які ми прагнемо зберегти для нащадків в назвах вулиць міста… Часу практично немає….

Мійспіврозмовникволодіє предметом розмови до найдрібніших деталей… Про таких говорять "ходяча енциклопедія"…, я б сказала – професіонал. Пан Корнієнко знає про місто Суми все. Більш того, він військовий історик, а відтак знає все й про не менш важки часи... Можливо тому, не припадає ані на штучні легенди, а ні на сумнівні сенсації. Він говорить, про те, що Суми мають достатньо цікавих історичних фактів, здатних здивувати самих вимогливих істориків, туристів, просто шукачів пригод. Перша столиця Слобідської України, місто Магдебурзького права, цукрова столиця Європи…. Не так багато міст можуть похвалитися відомостями про конкретну дату свого народження. Суми – можуть: 26 червня 1655 року. Сумам завтра виповниться 360 років.

Із паном Олегом ми вели розмову про майбутнє… Адміністративно-територіальна реформа обіцяє повернути Сумам статус повітового міста. Ми говорили про принципи об’єднання громад, невдачі попередніх реформ, тяжіння. Ми говорили про можливості, що дає містам України, в тому числі і Сумам, закон про декомунізацію. Чи вдасться нам, сумцям, відтворити свою унікальність, зберегти пам'ять про наших земляків, силами та розумом яких будувалися та розвивалися Суми? Чи зможемо ми відкрити енергетичні шлюзи власної історії? Про все це в програмі "Без пафосу" з Олегом Корнієнком.

Видання про Суми:

П'ятниця, 19 червня 2015 03:00

Відрізняйся, або помри

Юрій Бова, 43 роки, з 2005 року міський голова міста Тростянець Сумської області, освіта вища, закінчив Харківський автомобільно-дорожній технічний університет, за фахом інженер по будівництву автомобільних доріг.

Коли промоутер міський голова, Або фестиваль Екстриму.

Тростянець готується запропонувати туристам новий Fest у формат "Ектрим". Усе тільки починається… 

Друзі! Записала для вас лекцію з територіального маркетингу міського голови Тростянця Юрія Бови тривалістю хвилин сорок. Тема – просування території за допомогою подій фестивального типу  Про організацію фестивалів ми говорили без пафосу, як би говорили про організацію будь-якого бізнесу. В основі всього бажання розвивати територію і пошук можливостей. Безумовно у тебе має бути  команда божевільних. Складові: дослідження ринку, визначення унікальних відмінностей, формування ідеї, кошторис ідеї, пошук партнерів, організація, промоція, проведення, аналітика, корегування, промоція.  Для себе протягом розмови я будувала такий ланцюг, який при вдалому розвитку фестивальних подій має закінчитися їх брендуванням та закріпленням назв у якості торгових марок. 

Усе! Ви маєте подію світового рівня, на яку до вас приїдуть туристи! Вони залишать у вашому місті купу грошей і буде вам щастя. Перепрошую за мій фривольний стиль. Це стриманий пафос. Я обожнюю територіальний маркетинг і відчайдушно вважаю, що без навички  вивчати, продукувати і просувати форми території розвиватися не зможуть.  Не варто витрачати гроші на вітер. Ані бюджету, ані бізнесу, ані фізичним особам. Хто опанував цю науку першим – той на коні. Схід-захід. Тростянець-Львів. Зовсім не важлива площа території, важлива цікавинка, яку вона пропонує та якість пропозиції. Важливе бажання і посмішка…. Насправді ж усе не так просто….Результат ви побачити років за п’ять, за умов усякого роду стабільності. Це, якщо чесно. 

P.S. З вашого дозволу скажу, що тезу Пьотра Лютека, експерта центру "Kancelaria doradcza Synergia" [Люблін, Польща] "Відрізняйся або помри" я  процитувала владі міста Суми в лютому 2012 року, коли презентувала проект створення Агенції промоції "Суми". Сьогодні про це говорив пан Бова… У нього вийшло  … 

Фестивалі Тростянця: 

Середа, 17 червня 2015 03:00

Суми ризикнули... і виграли

Родіон Кочубей, 35 років,  Президент Федерації хокею на траві України, директор комунального підприємства "Муніципальний спортивний клуб "Сумчанка"  з хокею на траві" Сумської міської ради, має вищу економічну освіту, кандидат економічних наук, у минулому - співзасновник видавничого дому "Університетська книга".

Вдалий  експеримент.

Створення у 2007 році "Муніципального спортивного клубу "Сумчанка"  з хокею на траві" було правильним, як з точки зору відродження  популярного в Сумах, унікального в Україні виду спорту, так і з огляду на те, що в подальшому це мало стати фішкою знаності міста. Сьогодні це доведено. Клуб знаний в Європі. Національна збірна України складається в більшості з гравців Клубу. У Сумах проходять змагання майстрів з хокею на траві та індорхокею України та Європи. Директора Клубу обирають Президентом Федерації хокею на траві України, а сьогодні  пропонують йому займатися реформування спорту на рівні України. Отже, Суми ризикнули вісім років тому і виграли. Ціну цієї перемоги знають як міський голова Геннадій Мінаєв, так і весь склад "Сумчанки". 

Правильно, коли все відбувається правильно. Перепрошую за тавтологію, так спало на думку. Пан Кочубей зробив для Клубу все, що міг. Клуб дав можливість директору зрости до спортивного функціонера державного рівня та отримати запрошення працювати в галузевому Міністерстві.

Попереду у пана Родіона цікава, динамічна, перспективна робота. Він йде реформувати спортивну галузь. Є з чим йти. Той досвід, що дала йому робота директором муніципального клубу "Сумчанка", від початку його створення до перших міжнародних визнань, а потім  - діяльність Президента Федерації, - дозволить йому впевнено почувати себе в команді нових реформаторів. Уже сьогодні він знає, чим займатиметься… 

Питання для Сум і "Сумчанки" - хто його наступник. Питання відкрите. Теперішній, поки що директор, пропонує новий формат призначення свого послідовника. Про все це в програмі "Без пафосу".

Микола Клочко, 37 років, голова Сумської обласної державної адміністрації, має три вищі освіти за спеціальностями: "історія та правознавство" [СДПУ ім. С. Макаренка], "англійська мова та література" [СДПУ ім. С. Макаренка], правове регулювання економіки [КНЕУ]. 

Про будівництво кордонів, територіальну та адміністративну реформи, місцеві вибори ми говорили з головою Сумської обласної адміністрації Миколою Клочко.  

Складно, практично не можливо, говорити з посадовою особою вищого обласного рангу в неформатному стилі. Кожне її слово, або дія тягне за собою певний тип відповідальності: від моральної до правової. Відчувається, що отой вантаж суспільних очікувань не дозволяє "зняти піджака" навіть у позаробочий час….

Третина кордонів України з країною-агресором припадає на Сумську область. Без перебільшення можна вважати Сумщину форпостом країни на східному кордоні. На жаль,  цей кордон ще тривалий час буде зоною потенційних конфліктів та провокації з боку Росії… 

У подальшому також, коли інші регіони України будуть думати як розвиватися – ми будемо думати, як оборонятися та обороняти країну. Тому, концентрація промислового потенціалу Сумщини в сегменті оборонного комплексу, в принципі, могла б стати на певний проміжок часу доцільним, ефективним державним інвестиційним проектом. Я впевнена, що це і є довгострокова місія нашої області…

Фальш-старт адміністративно-територіальної реформи, коли Сумській обласній раді  забракло  голосів на підтримку проекту рішення … На мою думку абсолютно прогнозована річ. В Україні змінилися Президент, Верховна Рада, Уряд, голови та кадровий склад державних адміністрацій… не змінилися місцеві органи самоврядування. Не змінилися ті, хто має ініціювати добровільне об’єднання громад, підтримувати його, затверджувати та впроваджувати. У черговий раз ми поставили коня поза воза…

На Сумщини відбувся перший відкритий конкурс інвестиційних проектів. В цьому реченні кожне слово вже перемога. На жаль, проекти-переможці сьогодні заручники війни між старою і новою Україною. Не розумію політики Уряду. Кошти на проекти в обмін на рішення обласних рад  щодо адміністративно-територіальної реформи? Навіщо знову-таки прив’язувати заангажовані старі ради до реформаторської діяльності нової влади?

Нарешті, хто і як буде готувати для Сумщині оті самі інвестиційні програми та проекти на перспективу. Чи є у нас фахівці з територіального маркетингу? Чи не варто нам зробити на них державне замовлення СумДУ або УАБС НБУ?

Понеділок, 08 червня 2015 03:00

Місцеві громадські ініціативи

Анна Гончаренко, 27 років, дві вищі освіти: економічна за спеціальністю "менеджмент організацій", кваліфікація менеджер-економіст, СНАУ; правознавство, кваліфікація-юрист, УАБС НБУ. 

У минулому: керівник юридичного відділу УДПтС України в Сумській області, юридична служба Концерну "Укрросметал". Із 2010 року засновник та директор Юридичної компанії "МАГАТЕК". Дійсний член Асоціації правників України. Голова громадської експертної  комісії по законності, взаємодії з правоохоронними органами, місцевого самоврядування, депутатської етики, регламенту та регуляторної політики при Сумській міській раді. 

Учасник благодійного проекту "Правова підтримка учасників АТО" за підтримки АПУ, член робочої групи  у партнерстві з Сергієм Богдановим - психологом, психоаналітиком, Dr.scient.med,співробітником НаУКМА.  

Засновник ГО "Центр місцевих ініціатив". 

Місцева ініціатива оголошує мобілізацію відчайдух, здатних змінювати наше місто. Потрібні студенти, аспіранти, спеціалісти в галузі енергозбереження, комунального транспорту, бюджетної політики…. Потрібні мізки, здатні регенерувати конструктивні ідеї, писати закони, нормативні документи, реалізовувати  свої наміри… Про це ми сьогодні говорили з одним із засновників громадської організації "Центр місцевих ініціатив" Анною Гончаренко. 

Чим замається ГО, які цілі ставить, якої мети прагне досягнути, які пріоритети для себе визначила – в програмі "Без пафосу".

У процесі розмови ми зверталися до таких документів:

  • Статут територіальної громади міста Суми
  • Рішення Сумської міської ради від 03 березня 2015 року № 4035-МР м. Суми "Про порядок внесення місцевих ініціатив на розгляд Сумської міської ради"
  • Рішення Сумської міської ради  від 02 червня 2010 року № 3919-МР "Про Положення про громадські слухання" 
Середа, 27 травня 2015 03:00

Авангардні проекти у Сумах

Костянтин Аленінський, 32 роки, народився у Сумах, закінчив Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Дмитра Бортнянського, а згодом Харківську державну академію дизайну й мистецтв за спеціалізацію "монументальний живопис". Має досвід організації мистецьких проектів в жанрі "ленд", "стріт-арту". Куратор Першого Відкритого конкурсу у сфері сучасного мистецтва ім. Давида Бурлюка у Сумах, що відбувся у рамках міжнародної акції "Ніч музеїв".

Із Костянтином ми говорили про нові тенденції сумського арт-простіру. Нещодавно він як куратор представив сумчанам формат тимчасової арт-локації  робіт переможців та учасників першого відкритого конкурсу в області сучасного мистецтва ім. Давида Бурлюка. Про партнерів, перспективи, мрії та реальність впровадження авангардних мистецьких проектів в нашому місті мій співрозмовник говорив безмежно доброзичливо та щиро. Скажу відверто, що я була дуже зацікавлена у цій розмові, навіть іноді тиснула, тому перепрошую….

P.S. Зазвичай у нас в країні про культурні події пишуть на останніх шпальтах або говорять  наприкінці випусків новин. Натомість у більшості країн світу мистецькі, інші культурні події використовуються як потужний засіб просування територій, конкурентний фактор, іміджеві речі. Відомо, що коли  прем’єр-міністру Великої Британії Уїнстону Черчиллю запропонували урізати бюджет на культуру на користь військових, він відповів: "У такому разі за що ж боремося?". При формування нового Уряду України в листопаді 2014 року, а потім під час прийняття Державного бюджету на 2015 рік прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком було зазначено, що уряд передає повноваження щодо підтримки культурних проектів вітчизняному бізнесу… при відкритому/невирішеному питанні відміни  оподаткування прибутку бізнес структур, що спрямовується на меценатську та благодійну діяльність у сфері культури... Суцільна риторика.

Актуальні матеріали

Перше рішення новообраного голови облради – виділення собі премії 100%

Віктор Федорченко - представник партії "Слуга народу", забудовник, генеральний директор ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко". З вересня 1985 року працював заступником начальника Сумського обласного управління побутового обслуговування населення Мінпобуту УРСР. У лютому 1990 року заснував ТОВ "ВКФ “Побутсервіс”. З грудня…

Відсьогодні Сумську облраду контролюють проросійські сили

Сьогодні, 3 грудня, пройшли вибори голови Сумської облради. За Вадима Лисого від «Батьківщини» проголосував 21 депутат, за Віктора Федорченка від «Слуги народу» - 39. Останній і став головою облради. Була створена також коаліційна більшість з представників політичних партій «Слуга народу»,…

Широка змова проти України: в прикордонній з РФ Сумській області «слуги» створили коаліцію з «ОПЗЖ» та «Нашим краєм»

Сьогодні в Сумській обласній раді відбулася змова провладної політичної сили «Слуги народу», яка на словах є проєвропейською та виступає за євроатлантичну інтеграцію України, з відверто проросійськими політичними силами «Опозиційна платформа – За життя» та «Наш край». Про це треба зараз…

Мер Лисенко формує з регіоналами сумський виконком

Про це пише депутат СМР Володимир Чепік на своїй сторінці в Facebook: "Завтра міський голова від «Батьківщини» презентує виконком . «Батьківщина» змінює союзників. Замість представників партії «Свободи» та «Самопоміч» членами виконкому стануть люди від ОПЗЖ. Слугам достанеться секретар та один…

Перша сесія новообраної Сумської обласної ради скликається на 3 грудня

Сумська обласна територіальна виборча комісія на своєму засіданні 30 листопада прийняла постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської обласної ради восьмого скликання.