Геннадій Іванущенко

Геннадій Іванущенко

Історик, керівник проекту "Сумський історичний портал", експерт Центру досліджень регіональної політики з гуманітарних питань. Дослідник українського національно-визвольного руху 20-50 рр. XX ст.

З липня 2005 р. по грудень 2010 р. – директор Державного архіву Сумської області. Народився у с. Улянівка Конотопського району Сумської області.

Закінчив Недригайлівську середньої школи 19811982 закінчив Калінінградську морехідну школу у Східній Прусії.

З 1982 по 1991 працював матросом рибопромислового, торгівельного флотів. На Чорноморському флоті у 19831986 роках проходив військову службу.

Військове звання — старшина 1 статті, спеціальність — боцман. 1988 продовжив навчання на історичному факультеті Сумського державного педагогічного інституту ім. А. С. Макаренка, який закінчив 1993 року за фахом "Історія і суспільствознавство". 

Навчався в Українському Вільному Університеті у 20002001 роках.

З липня 2005 року — директор Державного архіву Сумської області. Сумський архів під керівництвом Геннадія Іванущенка — єдиний архів, який повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей в період Голодомору 1932–1933 років. Архів веде міжнародну співпрацю з архівістами Великої Британії та Росії.

Сторінка на facebook.

23 вересня 2014 року у прес-центрі SumyNews у Сумах відбулася демонстрація короткометражного документального фільму, до 50-ліття відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні [США] 27 червня 1964 р.

Фільм був знайдений у приватній архівній збірці в місті Торонто [Канада], оцифрований та переданий від народного дому ім. Т. Шевченка в Етобіко [м.Торонто] члену Вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадію Іванущенку для використання в просвітницьких заходах до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Під час демонстрації фільму відбулося обговорення теми увічнення постаті Великого Кобзаря в світі та значення його творчості для збереження української ідентичності.

19 вересня 2014 року напередодні відзначення Дня партизанської слави в Україні науковці, експерти, громадські діячі спільно з представниками влади обговорили роль партизанського руху та його значення в історії держави.

"Сумщина – край партизанської слави. Від Путивля до Карпат проліг шлях підпільників, які боронили рідну землю від ворога. Кому як не нам, їх нащадкам, вивчати, зберігати історичну правду про партизанів, передавати її майбутнім поколінням", – звернувся до учасників дискусії заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Харченко.

За його словами, сьогодні, в умовах зовнішньої агресії, постає питання патріотичного виховання молоді. Саме тому до участі у "круглому столі", який відбувся у бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка, були запрошені кадети, учні, студенти вищих навчальних закладів області. Вони обговорили питання партизанського руху в 20 роках минулого століття, особливості організації партизанського руху в сучасних умовах.

Ігор Гирич в прес-центрі SumyNews розповів про спеціальний номер науково-документального ілюстрованого журналу "Пам'ятки України", присвяченого історії міста Суми -- "Суми -- від Кондратьєвих до Харитоненків".

Унікальним даний номер роблять статті, що входять до нього, адже вони публікуються вперше.

Статті із журналу присвячені як засновнику міста Суми полковнику Герасиму Кондратьеву, так і містять змістовну розповідь про Сумську фортецю другої половини XVII--XVIII ст.; також можна дізнатися про історію Сумських храмів та, зокрема, про загадки Троїцького собору.

 

14 травня 2014 року у прес-центрі SumyNews в рамках проекту "Наша історія" був презентований недержавний гуманітарний портал http://historians.in.ua

Сайт задуманий як простір комунікації між регіональними осередками в Україні, між фахівцями з різних країн, між різними поколіннями інтелектуалів та між різними дисциплінами.

 

П'ятниця, 09 травня 2014 03:00

9 травня. Нова традиція пам'яті?

 

8 травня 2014 року о 14:00 у прес-центрі SumyNews відбулось експертне обговорення на тему: "9 травня. Нова традиція пам'яті?", під час якого ми спробували обговорити яким сьогодні бачиться День Пам'яті про Другу світову війну -- і яким воно буде на перспективу?

До обговорення були запрошені:
- Олег Корнієнко, історик
- Олексій Усенко, історик
- Віктор Бобиренко, громадський активіст, політичний експерт, радник голови Сумської обласної державної адміністрації
- Сергій Алещенко, незалежний журналіст

 

Актуальні матеріали

В Україні розпочалась вакцинація від грипу

До епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 665 тисяч доз вакцини проти грипу. Найближчим часом МОЗ поставить у заклади охорони здоров’я 40 тис. доз вакцини проти грипу для щеплення медпрацівників, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію. Про це повідомив…

Додали 170 ліжок: Сумський госпіталь почав приймати людей з COVID-19

Пацієнтів з різними хворобами, в яких виявлено коронавірус, лікуватимуть в Сумському обласному госпіталі для ветеранів. Цей заклад визначили базовим для лікування хворих з коронавірусом. 26 жовтня він розпочав приймати пацієнтів.

Доки офіційні результати виборів не оголошено, Молоток пішов ва-банк?

Вибори до Сумської міської ради вийшли на фінішну пряму. Як відомо, за попередніми підрахунками результатів, більшість мандатів в Сумській міській раді отримує одіозний нардеп Ігор Молоток. Він є головним бенефіціаром політичної партії «ВО «Батьківщина», яку називають переможцем виборів-2020. Адже, які…

У Сумах вперше провели трансплантацію нирки від родинного донора

У Сумській обласній клінічній лікарні 23 жовтня вперше на Сумщині відбулась трансплантація нирки від родинного донора. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний хірург області Сергій Кобилецький.