Четвер, 08 грудня 2016

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького органу.

Перший його прихід на цю посаду датується червнем 2009 року. Однак довго утриматися у своєму кріслі він не зміг, бо був представником партії Юлії Тимошенко, а тоді вже на політичній арені починали правити бал «регіонали». Відтак у 2010 році Володимир Токар склав повноваження голови облради, залишившись у її новому складі простим депутатом, що дозволило йому повернутись на керівну роботу до ВАТ «Сумський завод продтоварів», де він є одним з акціонерів.

На останніх місцевих виборах у 2015 році Володимир Токар ішов до Сумської облради як представник БПП «Солідарність» і, в принципі, міг знову претендувати на керівне крісло, однак зробити це йому не дозволив квотний розподіл посад між обласними гілками влади. Оскільки президентська партія на Сумщині вже мала свого голову облдержадміністрації в особі Миколи Клочка, то посада очільника обласної ради, згідно з рішенням із Києва, мала відійти висуванцю ВО «Батьківщина», оскільки саме ці дві політичні сили за підсумками виборів привели до представницького органу найбільшу кількість депутатів – по 14.

Таким чином у грудні минулого року облраду очолив 32-річний учасник АТО Семен Салатенко, Однак уже перші місяці його перебування на цій посаді показали, що утриматися там йому буде складно.

По-перше, давалася взнаки нестача досвіду керівної роботи, по-друге, почав окреслюватися конфлікт між ним та Миколою Клочком, який із часом загострився і рано чи пізно мав отримати якусь розв’язку.

Вона настала на недавньому засіданні сесії обласної ради 2 грудня, коли до її порядку денного було включене питання про дострокове припинення повноважень Салатенка, який пішов у відставку через скандал. http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2132276-golovu-sumskoi-oblradi-vidpravili-u-vidstavku.html

Сумський політолог Андріана Костенко вважає, що відбувся перерозподіл сил і повноважень.

«Відбувся перерозподіл політичних сил і повноважень та впливів у нашій області. Передусім втратила свої позиції «Батьківщина», яка мала вирішальний вплив при прийнятті рішень у регіоні, але сьогодні цей важіль перейшов до пропрезидентської політичної сили. З урахуванням того, що одним із заступників голови облради залишився представник БПП «Солідарність» Річкаль, позиція президента на Сумщині фактично посилилася», – вважає Костенко.

Оперативно відреагував на зміну голови обласної ради й губернатор Микола Клочко.

«У взаємовідносинах між адміністрацією та радою починається нова ера. Я говорю про це прямо, дивлячись в очі кожному депутату. Велике спасибі депутатському корпусу, і знайте, що двері до кабінету голови облдержадміністрації завжди відкриті для всіх, у тому числі і тих, хто не голосував за обрання нового голови обласної ради. Я протягую вам свою руку. Всі, хто готові конструктивно працювати на благо Сумщини, є нашими колегами і однодумцями. Це наша спільна мета», – звернувся голова ОДА до присутніх на пленарному засіданні дев’ятої сесії обласної ради.

Наміри благі, але чи буде й надалі таким консолідованим і готовим до співпраці з ОДА депутатський корпус, яким він себе показав під час обрання Володимира Токаря головою, віддавши за нього 35 своїх голосів? Адже фракція «Батькіщина» відразу після голосування у майже повному складі залишила сесійну залу і заявила, що не братиме участь у засіданнях сесії, доки не буде обрано новий склад ради. Якщо це не була голослівна заява, іншим фракціям треба триматися купи, бо за наявності в раді 64 депутатів, при ухваленні рішень, де буде потрібно більше половини голосів, їх може й не вистачити.

Сам новообраний голова на прес-конференції, скликаній відразу ж у перший день своєї роботи, запевнив, що більшість у раді існує, і він готовий працювати з усіма, хто цього бажає.

«Стійка більшість є, але чим ширшою вона буде, тим краще. Мені треба зустрітися з депутатами, почути їхні думки, пропозиції. Зрозуміло, що під час обговорення проектів рішень, які виноситимуться на сесії, будуть дискусії, суперечки, будемо „кусатися”, але цього ніхто не побачить», - заявив Токар, зауваживши, що з керівництвом облдержадміністрації у нього нормальні стосунки, вони дивляться в один бік й інакше бути не може.

Головним у своїй роботі він вважає виконання взятих на себе зобов’язань та виправдання довіри як колег-депутатів, так і громади Сумщини.

«Останній рік обласна рада майже не працювала. Не було дисципліни, не збиралися на прохання депутатів сесії, відбувалися зриви засідань профільних комісій, пленарних засідань, затягувалося таким чином вирішення важливих питань. Треба було міняти специфіку роботи докорінно. Що депутати і зробили. Я буду намагатися налагодити роботу чітко, стабільно. Всі питання будемо ретельно опрацьовувати. В обласній раді треба працювати на поліпшення життя жителів області і вирішувати їх нагальні питання. А партійні справи повинні вирішуватися в партійних офісах» - відзначив керівник депутатського корпусу.

Володимир Токар запевнив, що буде жорстко реагувати на відвідування профільних комісій депутатами, пленарних засідань сесій.

„Хто не бажає працювати у комісіях – будемо прибирати”, - застеріг він депутатів-прогульників.

Відповідаючи на запитання щодо кадрових перестановок, Токар наголосив, що різких рухів не робитиме.

«Багато питань щодо комунальних підприємств обласної ради, треба подивитися, як можна поліпшити їхню роботу, можливо, деякі будуть ліквідовані, на деяких буде підсилено керівництво. На відповідальні посади братимемо тих людей, хто вміє працювати, а не просто отримує заробітну плату”, - сказав він.

Кого точно змінить новообраний керівник, так це голову постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, яку зараз очолює Олена Сердюк, представник фракції «Свобода».

На його думку, робота комісії повинна бути більш ефективною, на більш високому якісному рівні.

«Є кілька кандидатур. Але одноосібного рішення не буде. Для мене важлива думка кожної фракції. Я добре розумію, що я один з обраних депутатів, якому довірили координувати роботу обласної ради. Тому на голову бюджетної комісії, впевнений, буде запропоновано кілька кандидатур, які розуміються в бюджеті. Будемо серед них вибирати найдостойнішого. А із фракцією «Свобода» будуть вестися перемовини, і ми запропонуємо їм іншу комісію”, - заявив Токар.

Сама Сердюк, коментуючи цю заяву, відреагувала на неї спокійно: « Я знала, що якщо зміниться голова обласної ради, то і мене знімуть. Тобто, це для мене було передбачувано».

Вже зараз одним з вірогідних кандидатів на голову комісії називається колишній її очільник (у 2010-2014 роках) Микола Березін, що обирався тоді від Партії регіонів, а тепер входить до фракції «Відродження».

Володимир Токар запевнив, що після свого обрання на посаду голови відразу ж включиться у роботу, адже вже незабаром депутатам доведеться взятися за найголовніше – прийняття бюджету.

„Це не привілей, а велика відповідальність. І корони на голові у мене після обрання не буде. Той, хто мене добре знає, може це підтвердити”, - зазначив голова облради, пообіцявши, що завдяки добре організованій роботі засідання сесій тепер триватимуть не більш ніж дві години.

Сергій Ханін, Суми

via ukrinform.ua

Актуальні матеріали

Депутатські посвідчення, новий секретар та спільне фото. Якою була перша сесія Сумської міськради

Обрали секретаря ради і зробили спільне фото на згадку. Такою була перша сесія Сумської міської ради. До неї увійшли 5 партій: "Слуга народу", "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність" та "Сила і честь".

Акпєров закликав Лисенка не зраджувати ідеали Майдану

Сьогодні, 4 грудня, відбувається урочиста перша сесія Сумської міської ради нового скликання. На ній, серед іншого, депутати обрали секретарем міської ради Олега Рєзніка, обраного на нещодавніх виборах депутатом від партії "Слуга народу". Під час голосування фракція "Європейська Солідарність" відмовилася брати…

Сесія Сумської міськради розпочалася з криків «Ганьба!» Лисенку

Сьогодні, 4 грудня, під час першого засідання Сумської міської ради 8-го скликання в залі виявилося майже сотня поліцейських, які відгородили новообраних депутатів від громади, яка прийшла на сесію.

Перше рішення новообраного голови облради – виділення собі премії 100%

Віктор Федорченко - представник партії "Слуга народу", забудовник, генеральний директор ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко". З вересня 1985 року працював заступником начальника Сумського обласного управління побутового обслуговування населення Мінпобуту УРСР. У лютому 1990 року заснував ТОВ "ВКФ “Побутсервіс”. З грудня…

Відсьогодні Сумську облраду контролюють проросійські сили

Сьогодні, 3 грудня, пройшли вибори голови Сумської облради. За Вадима Лисого від «Батьківщини» проголосував 21 депутат, за Віктора Федорченка від «Слуги народу» - 39. Останній і став головою облради. Була створена також коаліційна більшість з представників політичних партій «Слуга народу»,…

Широка змова проти України: в прикордонній з РФ Сумській області «слуги» створили коаліцію з «ОПЗЖ» та «Нашим краєм»

Сьогодні в Сумській обласній раді відбулася змова провладної політичної сили «Слуги народу», яка на словах є проєвропейською та виступає за євроатлантичну інтеграцію України, з відверто проросійськими політичними силами «Опозиційна платформа – За життя» та «Наш край». Про це треба зараз…

Інтерв'ю

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Нова антикорупційна система

Депутати довго не хотіли приймати електронне декларування доходів чиновників і кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Але сьогодні прийняли. Електронні декларації в новому форматі держслужбовці подаватимуть вже цього року. Мають на це два місяці. А цього тижня запрацює Національне агентство із…

Почему в Украине смотрящий влиятельнее министра

Mikhail Minakov: В украинской власти расслаиваются формальные институты и реальные полномочия. И люди с реальными полномочиями, как правило, непубличны. В Италии конгломерат таких непубличных, но влиятельных персон называют мафией. Эти люди подбираются по принципу личной преданности первому лицу. В государстве…

Українець з IBM про те, як вчитись та працювати за океаном

У рамках серії зустрічей з українцями, які працюють за кордоном у відомих корпораціях, у «Часописі» відбувся виступ Олександра Романка. Він родом із Сум, до Канади виїхав навчатись 12 років тому, з яких останні чотири працює старшим науковим співробітником канадського представництва…

Лекції

Віталій Капранов презентував у Сумах книги розвідника Віктора Суворова

25 червня 2015 року Віталій Капранов презентував в м. Суми книги письменника, дослідника, історика, совєцького розвідника-утікача Віктора Суворова [він же - Володимир Різун]. Видавництво братів Капранових "Зелений пес" із 2000 року друкує винятково україномовні твори, де вже кілька років поспіль…

Гюнель Бабакішієва: "Плай дій по проведенню адвокаційних кампаній"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Ольга Будник: "Як налагодити діалог бізнесу з владою"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста

9 квітня 2015 р. в актовій залі Української академії банківської справи [м. Суми] Сергій Жадан читав свої вірші сумчанам, в тому числі з нової книги "Життя Марії". Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава…

Владислав Івченко презентував "Найкращого сищика" у Сумах

3 квітня 2015 року, у Сумах в "Галереї XXI" презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи "Найкращий сищик імперії на Великій війні" та "Найкращий сищик і падіння імперії" - третій і четвертий томи історії пригод героя з народу…

Програма "10 запитань"

10 запитань з Артемом Антонюком

"Суми - це столиця моєї країни, а місто Суми ненавиджу за його жлобство" - так вважає сумський поет Артем Антонюк. Запис інтерв'ю для медіа-платформи SumyNews від 8 квітня 2014 року.

10 запитань з Аллою Яровою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Олександром Лисенко

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Сергієм Малюком

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Тетяною Журбою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Володимиром Биковим

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю за спеціально розробленим опитувальником з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Віктором Бобиренко

Інтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Андрієм Антоненко

нтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

Політичний профайл

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок" Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 26 жовтня 2014 року.

Володимир Луговий: ВО "Свобода" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews начальник виборчого штабу Всеукраїнського політичного об'єднання "Свобода" Володимир Луговий дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 24 жовтня 2014 року.

Олександр Ревенко: "Радикальна партія" Олега Ляшка на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Радикальна партія" Олега Ляшка Олександр Ревенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис…

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22…

Юрій Бова: "Сила людей" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по багатомандатному виборчому округу в списках політичної партії "Сила людей" Юрій Бова дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22 жовтня 2014 року.

Важливо на цьому тижні

Громадський активіст: лікар Охтирської психлікарні продовжує розігрувати на психічно хворих політичну гру

В Сумах конфлікт навколо ситуації з Охтирською психічною лікарнею набуває обертів. Складається враження, що головний лікар Лілія Неофітна, яка є головою Охтирської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», вирішила на психічно хворих людях розіграти нову політичну гру, звинувативши обласну владу у…

Охтирська психіатрична лікаря: хто нагрівається на психічнохворих?

Нещодавно Сумщину сколихнув скандал: в Охтирській обласній спеціалізованій психіатричній лікарні зазнала аварії система опалення. Керівництво області прийняло рішення про евакуацію хворих, однак працівники закладу забарикадувалися, щоб не допустити цього. Навіть після ліквідації аварії температурний режим в палатах залишається незадовільним.

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького…

Українці постійно зриваються в зневіру та надію на “сильну руку”

Громадяни пострадянських республік не мають запиту на виборчі права та свободи і сповнені напівзневірою-напівнадією на "доброго батька". Як змінити ситуацію, розповідає Михайло Мінаков, професор Києво-Могилянської академії. Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли її мешканці мають різні права. Тобто є громадяни,…

Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи"

Про "квантовий стрибок" Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи. Потім центр подій переміститься у Росію" Чи всі зафіксували це для себе, але Суми — один із найпівнічніших обласних центрів — перше місто в Україні, яке…

Бачення України в глобальному світі

Пришло время подвергнуть проблематизации сами постановки вопросов о будущем. Куда движется мир? Когда мы говорим о том, что мир куда-то движется, мы делаем несколько изначальных допущений: что предельным обобщением бытийности является сущий мир [есть лишь мир, обо всем остальном мы…

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села. Сьогодні в…

Дві невідомі компанії хочуть отримати без конкурсу весь Чорноморський шельф

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 14 липня 2015 року радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук зробив заяву щодо спроби двох невідомих компаній, зареєстрованих офшорками з Кіпру, отримати в розробку…

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі…

Сумська артилерійська бригада - найкраща в Україні

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут. Україна живе духом, а Суми – сумом… Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових…

Програма "Євродвір" - справедливість по-сумські?

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом. Ми говорили про справедливість,…

Декомунізація та історична справедливість

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України. В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону…