Вівторок, 28 жовтня 2014

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок"  Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews.

Запис від 26 жовтня 2014 року.

Політична партія "Опозиційний блок"

Виборчий список партії

Про партію на парламентських виборах

І.Бекешкіна, соціолог:
Задум у "Опозиційного блоку" – це не просто якась опозиція, а люди об’єдналися й тут зібрана вся опозиція до влади.

Вадим Карасьов, політолог:
Партія регіонів та інші, які просочились в "Опозиційний блок", зараз фактично - ніщо. Тут вирішили прикритись гучною назвою, з претензією на зайняття всієї опозиційної ніші.

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА
Політичної партії «Опозиційний блок»

Україна: право на майбутнє

Україна переживає час тяжких випробувань. Політичні конфлікти прирікають нас на економічний занепад, тотальне зубожіння населення, загрожують гуманітарною катастрофою. Те, що відбувається сьогодні з країною, — це вибір влади, а не народу. Наше суспільство складає іспит на зрілість і здатність забезпечити громадянський мир. Люди прагнуть миру, стабільності та відродження України.

МИР
Україні потрібен мир. Настав час компромісу, подолання внутрішніх суперечок, початку суспільного діалогу про наше майбутнє.
Наші цілі:

 • Розробити та реалізувати Національний план примирення, що передбачатиме створення майданчика для діалогу представників місцевих рад з усіх регіонів України, розслідування масової загибелі мирних громадян під час подій на Майдані у Києві, в Одесі та на сході України, амністію для громадян, які не скоїли тяжких злочинів. Толерантність і компроміс – необхідні умови діалогу заради мирного майбутнього України.
 • Відмовитися від радикальних рішень, що можуть підірвати мир в Україні. Засвідчити прагнення нашої держави до нейтралітету та збереження позаблокового статусу.
 • Активізувати переговори з Росією за посередництва держав ЄС, США та інших країн з метою створення сталих умов для миру на сході України. Решту проблемних питань необхідно винести за рамки цих переговорів.
 • Роззброїти всі незаконні воєнізовані формування.
 • Забезпечити реалізацію конституційного права жителів сходу України, вимушених переселенців та громадян України, які проживають в Автономній Республіці Крим, на участь у виборах до Верховної Ради України.
 • Забезпечити зміцнення обороноздатності України, модернізацію армії, підвищення соціального захисту військовослужбовців та їхніх сімей, правоохоронців, членів сімей загиблих і поранених учасників АТО. Реалізація програми модернізації армії забезпечить державними замовленнями понад 160 підприємств оборонно-промислового комплексу України.

СТАБІЛЬНІСТЬ
Україна втомилася від громадянських потрясінь, економічних експериментів та політичного радикалізму. Країні потрібен новий суспільний договір, що ґрунтуватиметься на принципах соціальної справедливості, рівності перед законом, суспільної безпеки, гарантіях прав та свобод людини і громадянина.
Наші цілі:

 • Розпочати процес конституційних змін. Повноцінна реалізація прав та свобод людини і громадянина незалежно від регіону проживання, віри, мови спілкування, світогляду, забезпечення стабільного економічного, суспільно-політичного розвитку України – основна мета реформування Основного Закону.
 • Децентралізувати владу. Громадяни повинні отримати право самостійно, шляхом прямого голосування, обирати керівників регіонів та відкликати їх. Необхідно забезпечити передачу функцій, повноважень і фінансів територіальним громадам, утворити виконавчі органи місцевих рад, ліквідувавши районні державні адміністрації.
 • Затвердити Національний план відродження Донбасу та призначити Міністра з питань мирного врегулювання та відродження Східної України для координації його впровадження. Мешканці регіонів, які постраждали від воєнних дій, повинні побачити свої перспективи в рамках єдиної України. Сім’ї, які втратили житло, члени яких загинули або отримали поранення, мають отримати повноцінну матеріальну компенсацію від держави.
 • Передбачити у Кримінальному кодексі України відповідальність за розпалювання міжрегіональної ворожнечі. Мешканці всіх областей України мають почуватися затишно в єдиній країні незалежно від політичних, релігійних, світоглядних позицій.
 • Заборонити діяльність всіх організацій, що пропагують міжнаціональну та міжрегіональну ворожнечу, закликають до застосування насильства як інструменту політичної боротьби, ініціюють утворення незаконних воєнізованих формувань.
 • Забезпечити всебічний розвиток української мови як державної. Надати можливість громадам визначати статус російської та інших мов як регіональних мов у місцях компактного проживання національних меншин. Законодавчо закріпити гарантії розвитку регіональних мов у сферах судочинства, культури, освіти, надання адміністративних послуг.
 • Зупинити бездумне звільнення державних службовців та переслідування політичних опонентів під гаслом люстрації. Боротьба з корупціонерами повинна здійснюватися в рамках чинного законодавства.
 • Реформувати правоохоронну систему, забезпечити її безумовну підзвітність та підконтрольність суспільству.
 • Провести судову реформу. Необхідно перейти до виборності суддівського корпусу, розширити суддівське самоврядування.
 • Розробити та затвердити Концепцію гуманітарного розвитку «Єдність у різноманітті» з метою законодавчого забезпечення організаційних засад духовного розвитку кожної людини.

ВІДРОДЖЕННЯ
Україна має стати країною, в якій люди будуть впевнені у завтрашньому дні, де відбуватиметься вільний діалог, в якому можна без страху висловлювати власні думки та політичні позиції, дружньою для бізнесу, інвестицій та підприємницької ініціативи.
Наші цілі:

 • Зупинити падіння економіки. Провести реформи для покращення інвестиційного клімату, залучення зовнішніх інвестицій, збереження та створення нових робочих місць.
 • Забезпечити індексацію зарплат і пенсій відповідно до рівня інфляції, після подолання кризи – повернутися до зростання реальних доходів населення.
 • Приборкати інфляцію до рівня не більше 5%.
 • Знизити податкове навантаження на малий та середній бізнес та запровадити мораторій на його перевірки.
 • Зменшити негативні наслідки ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС через затвердження Державної програми підтримки національних виробників.
 • Перейти до прогнозованої валютної політики з метою запобігання різким коливанням обмінного курсу.
 • Здійснити реальні кроки для підвищення енергоефективності та енергетичної незалежності держави.
 • Зупинити скорочення працівників бюджетної сфери, насамперед освітян, науковців, медиків та забезпечити гідну оплату їхньої праці.
 • Запровадити кредитні та податкові канікули для підприємств у регіонах, що постраждали внаслідок воєнних дій.
 • Запровадити медичне страхування, забезпечити право на безоплатне одержання медичних послуг малозабезпеченим верствам населення та пенсіонерам, підвищити стандарти медичного обслуговування.
 • Підвищити соціальний захист молодих родин шляхом збільшення допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
 • Запровадити пільгове кредитування молодих сімей для придбання житла.
 • Прийняти новий Закон України «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем» з метою скасування практики експлуатації молодих фахівців шляхом застосування неоплачуваного випробного терміну.
 • Розширити мережу позашкільних навчальних закладів — спортивних секцій, ДЮСШ, гуртків, станцій юних техніків.
 • Забезпечити реалізацію громадянських та майнових прав біженців, переселенців та громадян України, які проживають у Криму.

Сьогодні ми спільно маємо знайти шлях до відродження України. Ми повинні навчитися чути одне одного, знаходити компроміс, разом відбудовувати країну. Необхідно відкинути політиканство, приниження, засудження тих, хто має іншу думку. Повернемо Україні майбутнє, а громадянам — впевненість у завтрашньому дні!

Голова Партії                                                                                               С.А. ХАРЧУК

Сергій Дацюк, політолог:
Найгіршою за своєю суперечливістю, декларативністю та відірваністю від життя є програма "Опозиційного блоку". Тези програми є явно реакційними і звинувачувальними щодо влади, хоча представники саме цієї партії призвели до такої ситуації в Україні, перебуваючи на владних посадах чи бізнесових позиціях (вони очевидно звинувачують самі себе). Деякі тези є просто шкідливими для України, як от критика люстрації чи заклик до забезпечення стабільності, що під час революції та війни виглядає як контрреволюційна чи зрадницька теза. Програма є декларативною без жодної конкретики. Пропозиції традиційні (мова, регіоналізм) або взяті у інших партій (реформи, децентралізація).

Порівняння програм політичних партій

VoxUkraine, для Української правди

Середні оцінки програм партій

 

Конкретність

Можливість виконання /практичність

Економічна доцільність

Послідовність та логічна зв'язність

Середній показник

Народний Фронт

4.2

5.2

5.8

6.2

5.4

Громадянська позиція

5.2

5.5

4.9

5.6

5.3

Блок Петра Порошенка

3.7

4.8

4.8

5.8

4.8

Батьківщина

4.8

4.6

4.5

5.5

4.8

Самопоміч

3.3

4.8

4.9

4.8

4.4

Опозиційний Блок

3.4

3.2

2.3

4.2

3.3

Комуністична партія

4.1

1.8

1.0

5.3

3.0

Радикальна партія

3.5

2.0

1.6

3.2

2.5

Кореляція між програмами політичних партій

 

Батьківщина

Громадянська позиція

Комуністична партія

Радикальна партія

Опозиційний Блок

Самопоміч

Народний Фронт

Блок Петра Порошенка

Батьківщина

1.00

             

Громадянська позиція

0.43

1.00

           

Комуністична партія

0.33

0.31

1.00

         

Радикальна партія

0.37

0.39

0.40

1.00

       

Опозиційний Блок

0.53

0.44

0.42

0.56

1.00

     

Самопоміч

0.36

0.48

0.32

0.45

0.52

1.00

   

Народний Фронт

0.35

0.43

0.34

0.43

0.53

0.47

1.00

 

Блок Петра Порошенка

0.47

0.54

0.39

0.53

0.57

0.51

0.46

1.00

Політики в Сумській області – учасники виборчої кампанії

Кандидати по одномандатним виборчим округам – відсутні.

Кандидати по виборчому списку партії (серед перших 100)

  Стрельченко Олександр Юрійович - 1981 р.н.,  громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Сумах, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 56.
     
  Войтенко Микола Григорович - 1971 р.н., тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Сумах, включений до виборчого списку під № 94.

Передвиборча кампанія та агітація

 

internews logousaid logoПрограма “Політичний профайл” створена в рамках проекту "Сприяння конкурентній боротьбі під час парламенстьких виборів-2014 на Сумщині" за підтримки американського уряду, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews Network. Думки, висловлені на сайті медіа-платформи SumyNews, можуть не співпадати з точкою зору USAID, Internews Network та американського уряду.

Громадська організація "Центр досліджень регіональної політики" © 2002-2015. Всі права застережено.

Актуальні матеріали

Перша сесія новообраної Сумської обласної ради скликається на 3 грудня

Сумська обласна територіальна виборча комісія на своєму засіданні 30 листопада прийняла постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської обласної ради восьмого скликання.

На Сумщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

Голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА разом із представниками Сумської обласної та міської рад і громадськостю поклали квіти до пам’ятного знаку у Сквері пам’яті жертв голодоморів.

Автомобіль розірвало на шмаття – на диво ніхто не постраждав

Три транспортні засоби потрапили в ДТП на вулиці Героїв Крут — патрульні оформили адмінматеріали. Повідомлення про ДТП патрульні отримали 28 листопада, близько 10-ї години.

У Сумах визначились із датою першої сесії новообраної міської ради

Сумська міська територіальна виборча комісія Сумського району Сумської області видала постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської міської ради VIII скликання.

Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування

Нацагентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування "Батьківщини" через виявленні у фінансовому звіті партії порушення.

В декабре у сумчан будет дополнительный выходной и укороченные рабочие дни

В декабре 2020 года будет 9 выходных дней, включая один праздник. Отдыхать будем 5 и 6, 12 и 13, 19 и 20, 25, 26 и 27 декабря. Пятница 25 декабря будет выходным, поскольку в этот день празднуется католическое Рождество. 24…

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Інтерв'ю

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Нова антикорупційна система

Депутати довго не хотіли приймати електронне декларування доходів чиновників і кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Але сьогодні прийняли. Електронні декларації в новому форматі держслужбовці подаватимуть вже цього року. Мають на це два місяці. А цього тижня запрацює Національне агентство із…

Почему в Украине смотрящий влиятельнее министра

Mikhail Minakov: В украинской власти расслаиваются формальные институты и реальные полномочия. И люди с реальными полномочиями, как правило, непубличны. В Италии конгломерат таких непубличных, но влиятельных персон называют мафией. Эти люди подбираются по принципу личной преданности первому лицу. В государстве…

Українець з IBM про те, як вчитись та працювати за океаном

У рамках серії зустрічей з українцями, які працюють за кордоном у відомих корпораціях, у «Часописі» відбувся виступ Олександра Романка. Він родом із Сум, до Канади виїхав навчатись 12 років тому, з яких останні чотири працює старшим науковим співробітником канадського представництва…

Лекції

Віталій Капранов презентував у Сумах книги розвідника Віктора Суворова

25 червня 2015 року Віталій Капранов презентував в м. Суми книги письменника, дослідника, історика, совєцького розвідника-утікача Віктора Суворова [він же - Володимир Різун]. Видавництво братів Капранових "Зелений пес" із 2000 року друкує винятково україномовні твори, де вже кілька років поспіль…

Гюнель Бабакішієва: "Плай дій по проведенню адвокаційних кампаній"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Ольга Будник: "Як налагодити діалог бізнесу з владою"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста

9 квітня 2015 р. в актовій залі Української академії банківської справи [м. Суми] Сергій Жадан читав свої вірші сумчанам, в тому числі з нової книги "Життя Марії". Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава…

Владислав Івченко презентував "Найкращого сищика" у Сумах

3 квітня 2015 року, у Сумах в "Галереї XXI" презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи "Найкращий сищик імперії на Великій війні" та "Найкращий сищик і падіння імперії" - третій і четвертий томи історії пригод героя з народу…

Програма "10 запитань"

10 запитань з Артемом Антонюком

"Суми - це столиця моєї країни, а місто Суми ненавиджу за його жлобство" - так вважає сумський поет Артем Антонюк. Запис інтерв'ю для медіа-платформи SumyNews від 8 квітня 2014 року.

10 запитань з Аллою Яровою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Олександром Лисенко

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Сергієм Малюком

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Тетяною Журбою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Володимиром Биковим

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю за спеціально розробленим опитувальником з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Віктором Бобиренко

Інтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Андрієм Антоненко

нтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

Політичний профайл

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок" Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 26 жовтня 2014 року.

Володимир Луговий: ВО "Свобода" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews начальник виборчого штабу Всеукраїнського політичного об'єднання "Свобода" Володимир Луговий дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 24 жовтня 2014 року.

Олександр Ревенко: "Радикальна партія" Олега Ляшка на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Радикальна партія" Олега Ляшка Олександр Ревенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис…

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22…

Юрій Бова: "Сила людей" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по багатомандатному виборчому округу в списках політичної партії "Сила людей" Юрій Бова дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22 жовтня 2014 року.

Важливо на цьому тижні

Громадський активіст: лікар Охтирської психлікарні продовжує розігрувати на психічно хворих політичну гру

В Сумах конфлікт навколо ситуації з Охтирською психічною лікарнею набуває обертів. Складається враження, що головний лікар Лілія Неофітна, яка є головою Охтирської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», вирішила на психічно хворих людях розіграти нову політичну гру, звинувативши обласну владу у…

Охтирська психіатрична лікаря: хто нагрівається на психічнохворих?

Нещодавно Сумщину сколихнув скандал: в Охтирській обласній спеціалізованій психіатричній лікарні зазнала аварії система опалення. Керівництво області прийняло рішення про евакуацію хворих, однак працівники закладу забарикадувалися, щоб не допустити цього. Навіть після ліквідації аварії температурний режим в палатах залишається незадовільним.

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького…

Українці постійно зриваються в зневіру та надію на “сильну руку”

Громадяни пострадянських республік не мають запиту на виборчі права та свободи і сповнені напівзневірою-напівнадією на "доброго батька". Як змінити ситуацію, розповідає Михайло Мінаков, професор Києво-Могилянської академії. Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли її мешканці мають різні права. Тобто є громадяни,…

Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи"

Про "квантовий стрибок" Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи. Потім центр подій переміститься у Росію" Чи всі зафіксували це для себе, але Суми — один із найпівнічніших обласних центрів — перше місто в Україні, яке…

Бачення України в глобальному світі

Пришло время подвергнуть проблематизации сами постановки вопросов о будущем. Куда движется мир? Когда мы говорим о том, что мир куда-то движется, мы делаем несколько изначальных допущений: что предельным обобщением бытийности является сущий мир [есть лишь мир, обо всем остальном мы…

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села. Сьогодні в…

Дві невідомі компанії хочуть отримати без конкурсу весь Чорноморський шельф

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 14 липня 2015 року радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук зробив заяву щодо спроби двох невідомих компаній, зареєстрованих офшорками з Кіпру, отримати в розробку…

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі…

Сумська артилерійська бригада - найкраща в Україні

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут. Україна живе духом, а Суми – сумом… Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових…

Програма "Євродвір" - справедливість по-сумські?

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом. Ми говорили про справедливість,…

Декомунізація та історична справедливість

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України. В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону…