Вівторок, 28 жовтня 2014

Володимир Гусев: "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка на парламентських виборах-2014

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та кандидат в народні депутати від цієї ж політичної сили по багатомандатному виборчому округу Володимир Гусев дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews.

Запис від 26 жовтня 2014 року.

Політична партія "Громадянська позиція"

Виборчий список партії

Про партію на парламентських виборах 

Ярослав Юрчишин, політолог:
Ключовим ресурсом партії є її лідер - Анатолій Гриценко. Саме тому навіть його ім'я та прізвище було внесено у назву. Як людина військова, консервативна, Анатолій Степанович не став експерементувати і склав список на базі керівників обласних організацій «Громадянської позиції», посиливши його технологом, екс-депутатом Тарасом Стецьківим та заступником Адміністрації Президента часів Віктора Балоги Ігорем Пукшиним (найбільш контраверсійна фігура в списку, в ЗМІ проходила інформація щодо співпраці з заступником АП часів Льовочкіна-Януковича Портновим).

Щоб зробити виборчий список більш привабливим та розширити електоральне поле на більш молоде, громадсько-активне покоління, до нього було залучено представників Демократичного Альянсу (Василя Гацька та Наталю Соколенко, за яких активно агітував і Тарас Стецьків, сподіваючись на залучення активних молодих партійців до агітаційної та штабної роботи), а також громадських активістів (Віталія Шабуніна, колишнього керівника Центру протидії корупції, теж «демальянсівця» та економіста Олега Дерев'янка).
З партійних груп можна виділити київську міську. Її керівник - Олексій Гриценко, син Анатолій не пішов ні в список, ні на мажоритарку, але зумів делегувати на вибори двох активістів орагнізації - Марину Соловйьову та Віктора Бєлова. Який результат дасть поєднання партійних функціонерів, партійних бізнесменів та невеличке вкраплення молодих активістів - покаже час.

 

Роман Малко:
За кожну свою кандидатуру «справжній полковник» готовий відповісти особисто. Принаймні так він заявляє, бо особисто формував список. Обіцянка відповідальна, але це всього лиш слова, як і все, на чому базується рейтинг Гриценка. Він чудово вміє критикувати, викривати зловмисників і закликати до боротьби, але соромиться розповідати деталі цієї боротьби, рецепти і тактичні особливості. Може не знає.
Те що нині пропонує Гриценко виборцю, можна сміливо вважати новотвором, незважаючи на відносно поважний вік його політичної сили. Як не як, створив свою Громадянську позицію, як громадську організацію він ще далекого 2008 року, а партію «Могутня Україна», яку купив, перейменував та очолив в 2010 – зареєстровано ще раніше. Втім донедавна Гриценко не особливо займався партійним будівництвом, більше само піаром, тому місцеві осередки його партії були не вельми розвинуті, а їх лідери та активісти, що склали основу команди виявились людьми відомими в дуже вузьких колах.

Правду кажучи, особливо критикувати запропоновану Гриценком команду немає за що – це команда-загадка. Є лише кілька відомих імен, за яких при бажанні можна зачепитися, але і вони не становлять особливої небезпеки. З більш-менш відомих, представники Демальянсу молодої активної політсили, що засвітилась на Майдані – її лідер Василь Гацько та громадська активістка, екс-тележурналістка Наталія Соколенко.

Загалом Гриценко висунув у народні депутати список із 146 кандидатів. Там є три чинні нардепи і один колишній, кілька громадських активістів, що не погано проявили себе в часи Майдану, а решта – темні конячки. Власне вони і формують основну зону ризику, бо хоч і вдихнуть свіжий кисень в парламентський заповідник, проте ніхто не зможе гарантувати, що не виявиться цей кисень отруєний якимось небезпечним сюрпризом. Згідно з мінливиими рейтингами, Гриценко & ко має всі шанси подолати умовний бар’єр і потрапити до парламенту, провівши кілька десятків своїх людей. Прогнози різняться від 5 до 10 відсотків, але найімовірніше на тверду сімку він може розраховувати. Адже жодної загрози від перетікання електорату до інших радикалів типу Олега Ляшка, чиє електоральне поле абсолютно не перетинається з Гриценковим, наразі немає. Як вже вище було сказано, це зовсім різні площини популізму і твердження деяких аналітиків, що Гриценко – це Ляшко для інтелектуалів, якраз дуже гарно це ілюструє.

Передвиборна програма
політичної партії «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)»

БЕЗПЕКА. СПРАВЕДЛИВІСТЬ. ОНОВЛЕННЯ.
Партія «Громадянська позиція» разом із «Демократичним альянсом» веде до парламенту команду лідерів і громадських активістів, які відповідають високим критеріям патріотизму, професійності та порядності, на чолі з досвідченим державним діячем Анатолієм Гриценком.   
Об’єднанням зусиль активних громадян, з опорою на їх авангард – середній клас, ми перетворимо Україну на сучасну європейську державу, лідера Центральної і Східної Європи.
Ми розглядаємо депутатство як службу, на яку нас наймають громадяни. Саме для того, щоб показувати приклад громадянської позиції, домагатися від керівництва держави, депутатів і всіх чиновників служити людям чесно, прозоро і професійно – ми йдемо до Верховної Ради.
Ми будемо реалізовувати програмні засади партії «Громадянська позиція» і партії «Демократичний альянс». У співпраці з громадськими ініціативами «Реанімаційний пакет реформ», «Чесно», іншими активістами неурядового сектору сконцентруємо зусилля на трьох ключових напрямах: безпека, справедливість і оновлення.
I. БЕЗПЕКА – Захистити Людину і Державу
Захистити мир і цілісність держави – це зараз найважливіше. Але захищати треба не лише державу. Захистити бізнес від свавілля чиновників, банківські заощадження – від знецінення; зберегти спокій і життя людей на вулицях від злодіїв і злочинців; захистити дітей від наркотиків і алкоголю; безпечне робоче місце, швидка медична допомога, право журналіста на правдиве слово, захист урожаю фермера, чисте повітря, якісні продукти і питна вода – все це Безпека Людини!
Головні завдання:

 • Забезпечити пріоритетний вихід на стандарти і критерії, необхідні для вступу України до Європейського Союзу і НАТО.
 • Зробити центром уваги, діяльності і відповідальності держави – громадянина, захист його гідності, прав і свобод відповідно до стандартів Європейського Союзу.
 • Переорієнтувати силовий блок держави на пріоритетний захист народу і країни від зовнішніх загроз, а не влади – від власного народу, як було дотепер.
 • Побудувати трирівневу систему оборони країни: професійна контрактна армія; військовий резерв постійної готовності; комплексна система територіальної оборони.
 • Встановити союзницькі відносини з США і Великою Британією на двосторонній договірній основі.
 • Відновити оборонно-промисловий комплекс; з опорою на власне виробництво, в кооперації з технологічно розвинутими державами, забезпечити Збройні Сили і Національну гвардію сучасним озброєнням.
 • Досягти до 2020 року енергетичної незалежності України шляхом зменшення частки природного газу в структурі енергетичного балансу; активної геологічної розвідки та нарощування виробництва енергетичних ресурсів; радикального енергозбереження в усіх галузях економіки та суспільного життя.
 • Захистити здоров’я людини від техногенного впливу шляхом створення єдиної системи раціонального природокористування і захисту довкілля; екологічного моніторингу; екологічної експертизи законопроектів Верховної Ради і Уряду.
 • Відновити на сучасній технологічній базі систему цивільного захисту населення, запровадити підготовку людей до дій на випадок стихійного лиха, техногенних аварій і збройної агресії.
 • Захистити право громадян на активну підприємницьку діяльність, їхні власність і капітали, набуті законним шляхом, створити умови для чесної конкуренції без нинішнього диктату олігархів-монополістів.
 •  Побудувати ефективну систему інформаційної та кібернетичної безпеки країни, з опорою на новітні розробки вітчизняного ІТ-сектору.
 • II. СПРАВЕДЛИВІСТЬ – Викорінити корупцію. Забезпечити рівні можливості.
  Справедливість і прозорість у розподілі національних багатств, володінні земельними і водними ресурсами, видобутку корисних копалин, використанні та приватизації державної і комунальної власності; прозоре формування цін і тарифів; справедливі податки, зарплати і пенсії; прозорі бюджети усіх рівнів, ефективне використання зібраних податків – у цьому запорука довіри людей до влади і успіху України.  
  Головні завдання:
 • Відкрити усі реєстри власності для публічного доступу, з обов’язковим повідомленням про реальних власників при відкритті банківських рахунків, реєстрації підприємств, купівлі-продажу, участі в державних закупівлях і приватизації.
 •  Забезпечити публічний доступ до інформації про використання державних і комунальних коштів на всіх рівнях, в т.ч. онлайн доступ до інформації про всі транзакції на рахунках Державного казначейства.
 • Прийняти Закон про прозорість фінансування політичних партій і політичної реклами.
 • Запровадити кримінальну відповідальність за «незаконне збагачення» – придбання політиком або чиновником власності, яке не можна пояснити законними джерелами доходів – та покарання з конфіскацією майна.
 • Забезпечити право громадян на справедливий суд шляхом зміцнення незалежності судової системи на основі суддівського самоврядування, високих критеріїв відбору та прозорих процедур призначення суддів, жорсткої відповідальності за прийняття ними рішень всупереч Закону.
 • Забезпечити рівні можливості для здобуття освіти, дошкільного та позашкільного творчого розвитку дітей і молоді; припинити діяльність численних вузів, у яких видають дипломи, але не дають глибоких знань і затребуваної на ринку праці професії.
 • Визначати щороку Законом гарантований державою пакет медичної допомоги, який кожна людина може отримати безкоштовно, незалежно від статусу і місця проживання; стимулювати розвиток страхової медицини.
 • Гарантувати соціальний захист військовослужбовців і учасників бойових дій та членів їхніх сімей.
 • Забезпечити справедливе нарахування пенсій на основі тривалості робочого стажу і розміру зарплати, з доплатою за особливі умови праці; максимальна пенсія не повинна перевищувати мінімальну більше, ніж у 10 разів.
 • Створити належні умови для життя і роботи людей з особливими потребами.
 • Посилити державний контроль за цінами і якістю ліків.

 

III. ОНОВЛЕННЯ – Оновити владу. Розвинути країну.
Люстрація влади, притягнення до відповідальності злодіїв і злочинців; системна протидія корупції; не просто інші прізвища, а нова якість у кадровій політиці; дієві реформи, які б стимулювали творчу енергію і активне підприємництво громадян – цього країна чекає від влади після Революції Гідності.
Головні завдання:

 • Невідкладно ратифікувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом і забезпечити її безумовне виконання – у цьому запорука ефективних реформ на всіх ключових напрямах.
 • Децентралізувати владу: місцевому самоврядуванню передати необхідні для повноцінного життя громади функції і повноваження, відповідні матеріальні й фінансові ресурси, сформувати на цій основі самоврядні територіальні громади; ліквідувати державні адміністрації; утворити виконкоми місцевих Рад; представництва центральної влади обмежити функціями нагляду, контролю і координації виконання загальнодержавних програм.
 • Спростити процедури надання адміністративних послуг, повністю перевести їх на систему «єдиного вікна»; запровадити електронне урядування.
 • Ліквідувати податкову міліцію; чисельність контрольних органів і державних службовців скоротити вдвічі; стимулювати створення недержавних самоврядних регуляторів у галузях економіки.
 • Провести докорінну дерегуляцію підприємницької та інвестиційної діяльності для малого і середнього бізнесу, унеможливити накладання штрафів і зупинку бізнесу без рішення суду.
 • Підтримувати волонтерські ініціативи громадян податковими і митними інструментами.
 • Популяризувати у світі українську історію та культуру, об’єкти Всесвітньої історичної спадщини і туристичні маршрути на території України.

Наша фракція у парламенті діятиме послідовно і наполегливо, щоби кожен новий день наближав досягнення високої мети - перетворення України на сучасну європейську державу.

 

Сергій Дацюк, політолог:
Програму партії "Громадянська позиція" та програму партії "Свобода" потрібно відмітити як дуже непогані змістовно, але не програми за формальними ознаками. Програми зазвичай містять не завдання, а формулювання цільової політики щодо породження, блокування, заміщення чи стимулювання тих чи інших процесів. З завданнями мають справу плани. Програма може описувати інновації, тому що вони породжують нові процеси, але програма не може описувати функціональні завдання, бо вони зазвичай спрямовані на підтримку наявних процесів. Саме тому ці дві партійні програми містять завдання, які важко сприймати, важко поєднати у єдину політику, оскільки щодо них політика не описується як така. У зв'язку з революцією та війною в Україні ці формальні вимоги виростають до принципового рівня, відносно якого навіть декларативні програми попередніх партій є кращими. Тому симпатикам цих партій мушу сказати, що я є прибічником "Громадянської позиції" і не є прибічником "Свободи". І це в даному разі ніяк не впливає на мою фахову оцінку. Тексти цих програм я виношу за межі оцінки за формальними ознаками.

Порівняння програм політичних партій

VoxUkraine, для Української правди

Середні оцінки програм партій

 

Конкретність

Можливість виконання /практичність

Економічна доцільність

Послідовність та логічна зв'язність

Середній показник

Народний Фронт

4.2

5.2

5.8

6.2

5.4

Громадянська позиція

5.2

5.5

4.9

5.6

5.3

Блок Петра Порошенка

3.7

4.8

4.8

5.8

4.8

Батьківщина

4.8

4.6

4.5

5.5

4.8

Самопоміч

3.3

4.8

4.9

4.8

4.4

Опозиційний Блок

3.4

3.2

2.3

4.2

3.3

Комуністична партія

4.1

1.8

1.0

5.3

3.0

Радикальна партія

3.5

2.0

1.6

3.2

2.5

Кореляція між програмами політичних партій

 

Батьківщина

Громадянська позиція

Комуністична партія

Радикальна партія

Опозиційний Блок

Самопоміч

Народний Фронт

Блок Петра Порошенка

Батьківщина

1.00

             

Громадянська позиція

0.43

1.00

           

Комуністична партія

0.33

0.31

1.00

         

Радикальна партія

0.37

0.39

0.40

1.00

       

Опозиційний Блок

0.53

0.44

0.42

0.56

1.00

     

Самопоміч

0.36

0.48

0.32

0.45

0.52

1.00

   

Народний Фронт

0.35

0.43

0.34

0.43

0.53

0.47

1.00

 

Блок Петра Порошенка

0.47

0.54

0.39

0.53

0.57

0.51

0.46

1.00

Політики в Сумській області – учасники виборчої кампанії

Кандидати по одномандатним виборчим округам – відсутні.

Кандидати по виборчому списку партії (серед перших 100)

  Гусєв Володимир Віталійович - 1980 р.н., приватний підприємець, член Політичної партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)", проживає в місті Сумах, включений до виборчого списку під № 23.
     
    Деревянченко Олександр Вікторович – 1981 р.н., начальник відділу обліку застрахованих осіб Управління Пенсійного фонду України в місті Сумах, член Політичної партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)", проживає в місті Сумах, включений до виборчого списку під № 56.
     
    Пономаренко Вадим Васильович – 1977 р.н., член Політичної партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)", проживає в місті Білопілля Сумської області, включений до виборчого списку під № 81.

Передвиборча кампанія та агітація: основні події

 

internews logousaid logoПрограма “Політичний профайл” створена в рамках проекту "Сприяння конкурентній боротьбі під час парламенстьких виборів-2014 на Сумщині" за підтримки американського уряду, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews Network. Думки, висловлені на сайті медіа-платформи SumyNews, можуть не співпадати з точкою зору USAID, Internews Network та американського уряду.

Громадська організація "Центр досліджень регіональної політики" © 2002-2015. Всі права застережено.

Актуальні матеріали

Перше рішення новообраного голови облради – виділення собі премії 100%

Віктор Федорченко - представник партії "Слуга народу", забудовник, генеральний директор ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко". З вересня 1985 року працював заступником начальника Сумського обласного управління побутового обслуговування населення Мінпобуту УРСР. У лютому 1990 року заснував ТОВ "ВКФ “Побутсервіс”. З грудня…

Відсьогодні Сумську облраду контролюють проросійські сили

Сьогодні, 3 грудня, пройшли вибори голови Сумської облради. За Вадима Лисого від «Батьківщини» проголосував 21 депутат, за Віктора Федорченка від «Слуги народу» - 39. Останній і став головою облради. Була створена також коаліційна більшість з представників політичних партій «Слуга народу»,…

Широка змова проти України: в прикордонній з РФ Сумській області «слуги» створили коаліцію з «ОПЗЖ» та «Нашим краєм»

Сьогодні в Сумській обласній раді відбулася змова провладної політичної сили «Слуги народу», яка на словах є проєвропейською та виступає за євроатлантичну інтеграцію України, з відверто проросійськими політичними силами «Опозиційна платформа – За життя» та «Наш край». Про це треба зараз…

Мер Лисенко формує з регіоналами сумський виконком

Про це пише депутат СМР Володимир Чепік на своїй сторінці в Facebook: "Завтра міський голова від «Батьківщини» презентує виконком . «Батьківщина» змінює союзників. Замість представників партії «Свободи» та «Самопоміч» членами виконкому стануть люди від ОПЗЖ. Слугам достанеться секретар та один…

Перша сесія новообраної Сумської обласної ради скликається на 3 грудня

Сумська обласна територіальна виборча комісія на своєму засіданні 30 листопада прийняла постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської обласної ради восьмого скликання.

Інтерв'ю

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Нова антикорупційна система

Депутати довго не хотіли приймати електронне декларування доходів чиновників і кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Але сьогодні прийняли. Електронні декларації в новому форматі держслужбовці подаватимуть вже цього року. Мають на це два місяці. А цього тижня запрацює Національне агентство із…

Почему в Украине смотрящий влиятельнее министра

Mikhail Minakov: В украинской власти расслаиваются формальные институты и реальные полномочия. И люди с реальными полномочиями, как правило, непубличны. В Италии конгломерат таких непубличных, но влиятельных персон называют мафией. Эти люди подбираются по принципу личной преданности первому лицу. В государстве…

Українець з IBM про те, як вчитись та працювати за океаном

У рамках серії зустрічей з українцями, які працюють за кордоном у відомих корпораціях, у «Часописі» відбувся виступ Олександра Романка. Він родом із Сум, до Канади виїхав навчатись 12 років тому, з яких останні чотири працює старшим науковим співробітником канадського представництва…

Лекції

Віталій Капранов презентував у Сумах книги розвідника Віктора Суворова

25 червня 2015 року Віталій Капранов презентував в м. Суми книги письменника, дослідника, історика, совєцького розвідника-утікача Віктора Суворова [він же - Володимир Різун]. Видавництво братів Капранових "Зелений пес" із 2000 року друкує винятково україномовні твори, де вже кілька років поспіль…

Гюнель Бабакішієва: "Плай дій по проведенню адвокаційних кампаній"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Ольга Будник: "Як налагодити діалог бізнесу з владою"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста

9 квітня 2015 р. в актовій залі Української академії банківської справи [м. Суми] Сергій Жадан читав свої вірші сумчанам, в тому числі з нової книги "Життя Марії". Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава…

Владислав Івченко презентував "Найкращого сищика" у Сумах

3 квітня 2015 року, у Сумах в "Галереї XXI" презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи "Найкращий сищик імперії на Великій війні" та "Найкращий сищик і падіння імперії" - третій і четвертий томи історії пригод героя з народу…

Програма "10 запитань"

10 запитань з Артемом Антонюком

"Суми - це столиця моєї країни, а місто Суми ненавиджу за його жлобство" - так вважає сумський поет Артем Антонюк. Запис інтерв'ю для медіа-платформи SumyNews від 8 квітня 2014 року.

10 запитань з Аллою Яровою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Олександром Лисенко

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Сергієм Малюком

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Тетяною Журбою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Володимиром Биковим

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю за спеціально розробленим опитувальником з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Віктором Бобиренко

Інтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Андрієм Антоненко

нтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

Політичний профайл

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок" Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 26 жовтня 2014 року.

Володимир Луговий: ВО "Свобода" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews начальник виборчого штабу Всеукраїнського політичного об'єднання "Свобода" Володимир Луговий дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 24 жовтня 2014 року.

Олександр Ревенко: "Радикальна партія" Олега Ляшка на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Радикальна партія" Олега Ляшка Олександр Ревенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис…

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22…

Юрій Бова: "Сила людей" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по багатомандатному виборчому округу в списках політичної партії "Сила людей" Юрій Бова дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22 жовтня 2014 року.

Важливо на цьому тижні

Громадський активіст: лікар Охтирської психлікарні продовжує розігрувати на психічно хворих політичну гру

В Сумах конфлікт навколо ситуації з Охтирською психічною лікарнею набуває обертів. Складається враження, що головний лікар Лілія Неофітна, яка є головою Охтирської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», вирішила на психічно хворих людях розіграти нову політичну гру, звинувативши обласну владу у…

Охтирська психіатрична лікаря: хто нагрівається на психічнохворих?

Нещодавно Сумщину сколихнув скандал: в Охтирській обласній спеціалізованій психіатричній лікарні зазнала аварії система опалення. Керівництво області прийняло рішення про евакуацію хворих, однак працівники закладу забарикадувалися, щоб не допустити цього. Навіть після ліквідації аварії температурний режим в палатах залишається незадовільним.

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького…

Українці постійно зриваються в зневіру та надію на “сильну руку”

Громадяни пострадянських республік не мають запиту на виборчі права та свободи і сповнені напівзневірою-напівнадією на "доброго батька". Як змінити ситуацію, розповідає Михайло Мінаков, професор Києво-Могилянської академії. Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли її мешканці мають різні права. Тобто є громадяни,…

Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи"

Про "квантовий стрибок" Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи. Потім центр подій переміститься у Росію" Чи всі зафіксували це для себе, але Суми — один із найпівнічніших обласних центрів — перше місто в Україні, яке…

Бачення України в глобальному світі

Пришло время подвергнуть проблематизации сами постановки вопросов о будущем. Куда движется мир? Когда мы говорим о том, что мир куда-то движется, мы делаем несколько изначальных допущений: что предельным обобщением бытийности является сущий мир [есть лишь мир, обо всем остальном мы…

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села. Сьогодні в…

Дві невідомі компанії хочуть отримати без конкурсу весь Чорноморський шельф

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 14 липня 2015 року радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук зробив заяву щодо спроби двох невідомих компаній, зареєстрованих офшорками з Кіпру, отримати в розробку…

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі…

Сумська артилерійська бригада - найкраща в Україні

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут. Україна живе духом, а Суми – сумом… Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових…

Програма "Євродвір" - справедливість по-сумські?

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом. Ми говорили про справедливість,…

Декомунізація та історична справедливість

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України. В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону…