Четвер, 23 жовтня 2014

Олександр Сугоняко: "Блок Петра Порошенка" на парламентських виборах-2014

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Блок Петра Порошенка" Олександр Сугоняко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews.

Запис від 23 жовтня 2014 року.

Партія «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

Виборчий список партії

Про партію на парламентських виборах

Сергій Дацюк, політолог:
Блок Петра Порошенко - чиновничо-журналістсько-письменницький склад. Вони будуть боротися за мир, компроміси і фактично є основою контрреволюції.

Володимир Цибулько, політолог:
Соціологічні опитування підтверджують основні тенденції, що в суспільстві існують дві умовні партії — війни та миру. Найяскравішим представником партії „миру“ виступає Блок Петра Порошенка. А партією, яка хоче досягти миру, але через військову перемогу на Сході, так звана партія війни, є Радикальна партія Олега Ляшка. За електорат, який представляють ці дві партії, борються й інші політичні проекти, намагаючись скопіювати нішевих лідерів. Проте, виборці будуть голосувати за оригінал, а не за копії, що і спроектує фінальний результат”.

Ірина Бекешкіна, соціолог:
Коли у назві звучить слово блок, то у людей має виникати асоціація, що це щось об’єднане. У випадку БПП має бути враження, що там об’єдналися пропрезидентські сили"

Політолог Володимир Бондаренко про коаліцію в новому парламенті:
"Блок Петра Порошенка" може об'єднатися з Радикальною партією Ляшка на противагу олігарху Ігорю Коломойському. Але неможливе об'єднання БПП з представниками бандитської партії Януковича - "Опозиційним блоком". Це б обнулило "Блок Порошенка" в очах виборців».

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА
ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

 

Жити по-новому!

Євромайдан повстав, коли тодішня влада в останній момент відмовилася підписати Угоду про асоціацію України з ЄС, але то був лише привід. Основна ж причина у тому, що в народу урвався терпець. На площі й вулиці вийшли люди, які не хочуть і далі жити так, як жили досі. Докорінних змін вимагають як країна в цілому, так і кожний громадянин зокрема. Але ми не зможемо змінити Україну, якщо не змінимося самі, не змінимо свого ставлення до власного життя і до життя держави. У тому, що країна в такій кризі - є частка відповідальності кожного. Настав час дати чітку відповідь, що значить для нас «жити по-новому»?

Жити вільно!

Ми, українці, хочемо бути вільними. Тому будь-які спроби поневолення, зовнішнього чи внутрішнього, отримують від нас гідну відсіч, що доведено Майданом та боротьбою проти російської агресії.
Свобода народу залежить від способу, у який він взаємодіє із владою. Маємо створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади. Елементом такого контролю є можливість для громадян отримувати вичерпну інформацію про рішення державних органів та органів місцевого самоврядування. Такими ж відкритими мають бути кадрова політика і діяльність кожного чиновника та високопосадовця, його статки й доходи, а також витрати держслужбовців та їхніх сімей.
Для того, щоб все це забезпечити, потрібна низка змін у політичній системі.
По-перше, необхідне збереження і подальше вдосконалення відновленої парламентсько-президентської форми правління, за якої Уряд формується парламентською коаліцією. При цьому партія відстоює необхідність реформування виборчого законодавства з метою переходу до обрання парламенту за відкритими партійними списками.
По-друге, необхідно забезпечити повне перезавантаження влади. Виборні органи влади та місцевого самоврядування, які втратили довіру людей, мають бути дочасно переобрані. Принцип політичної відповідальності за втрату довіри виборців повинен стати фундаментальним для української демократії.
По-третє, має відбутися децентралізація влади. Громади на місцях повинні отримати більше прав і коштів на реалізацію повноважень. Виконавча влада в областях належатиме не призначеним згори «губернаторам», а виконкомам, сформованим облрадами, обраними людьми.
Жити вільно – значить і вільно користуватися рідною мовою. При обов’язковому збереженні та зміцненні єдиного гуманітарного українського простору, в мовно-культурній сфері, в освіті, в політиці історичної пам’яті обов’язково буде враховуватися специфіка кожного регіону. Партія виступає за неухильне дотримання прав усіх національних меншин, при якому Україна залишиться унітарною, соборною державою. Особлива увага має приділятися захисту українців Криму та кримських татар як корінного народу Криму.
Структура власності ЗМІ має стати прозорою, а конкурентне середовище в цій сфері – посиленим. Створення суспільного телебачення є на порядку денному як невідкладне питання.
У сфері зовнішньої політики пріоритетом для партії є повноцінне членство України в Європейському Союзі, щоб жити в «сім’ї вольній, новій». Шлях до ЄС для нас – це інструмент, стимул змінити країну і запровадити в ній європейські стандарти життя.

Жити в достатку!

Бідній людині важко бути незалежною. Тому будувати демократію означає творити суспільство заможних людей.
Україна має все необхідне, щоб забезпечити добробут свого народу. Ми вміємо і хочемо жити власною працею, здатні бути творчими та інноваційними, вчимося не бути заздрісними і щиро радіти успіху сусіда чи колеги. Але ми втрачаємо можливості й досі пасемо задніх. Партія виступає за впровадження реальної конкурентної економічної моделі в Україні. Економіка вільного ринку, вимагає ділової ініціативи, наполегливої праці і постійного самовдосконалення. В такій меритократичній системі найрозумніші, найпрацьовитіші і найенергійніші досягають найбільшого особистого успіху, який служить усьому суспільству.
Маємо чесно заявити, що високі стандарти життя стануть реальністю лише після проведення ряду необхідних реформ, відродження економіки та як результат наполегливої праці. У той же час, держава зобов’язана невідкладно забезпечити належний соціальний захист найбідніших громадян.
Реформа правоохоронної системи (судів, міліції, СБУ, прокуратури) створить передумови для позитивних змін, в тому числі й в економіці. Тільки незалежний суд може забезпечити захист прав та свобод і недоторканість власності, що є важливою умовою для притоку внутрішніх і зовнішніх інвестицій.
Антимонопольний комітет має стати ключовим економічним регулятором. Поле його діяльності – від запобігання монополізму і картельним змовам у великому бізнесі до гарантій чесної конкуренції малому підприємництву. Це, зокрема, стосується житлово-комунальної сфери, де внаслідок монополізму споживачі не отримують належної якості послуг.
Необхідно ліквідувати «корупційний податок» на економіку. Соціально відповідальний бізнес має платити податки до бюджету, а не хабарі окремим чиновникам. Для цього кількість податків слід скоротити, їхні ставки - зменшити, а шляхи уникнення сплати податків через офшори - перекрити.
Необхідно утвердити систему спрощеного оподаткування для малого та середнього бізнесу. Створити власну справу, взяти відповідальність на себе – це теж жити по-новому.
Держава має забезпечити доступ українській продукції на світові ринки. Аграрна галузь може стати конкурентною перевагою української економіки. Особливу увагу партія приділяє розвитку в Україні наукоємих технологій, як найбільш перспективного напрямку розвитку інноваційної економіки. 

Жити чесно!

В Україні мають взяти гору принципи правової держави та справедливості. Ці принципи вимагають наявності прозорої і несуперечливої законодавчої бази, доступного, справедливого, неупередженого і змагального судочинства, невідворотності покарання за злочин,  гарантій дотримання основних прав особи, обмеження втручання держави в приватне і громадське життя.
Пріоритетними завданнями на цьому шляху сьогодні є:
Антикорупційна люстрація судових, правоохоронних, податкових і митних органів.
Встановлення публічного контролю за призначенням і діяльністю суддів і створення системи їхнього автономного функціонування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади.
Формування професійного корпусу державних службовців, їх соціальний захист та посилення відповідальності.
Утвердження загальної нетерпимості до корупції. Усвідомлення, що пропонувати та давати хабар так само аморально, як його вимагати та брати.

Жити безпечно!

Найефективніший захист від зовнішньої агресії – патріотичне об’єднання народу в боротьбі проти окупантів. Не допустимо розбрату в суспільстві і протистояння на ґрунті мови, ідеології, релігії. Спільно захистимо кожне село і місто, кожну родину від агресії ворога.
Пріоритетом є політична та дипломатична боротьба за повернення тимчасово окупованого Криму і збереження територіальної цілісності України. 
Досвід останніх місяців свідчать: Україна сама мусить забезпечити свою оборону. Необхідне істотне збільшення витрат на модернізацію та посилення Збройних Сил та інших структур, які забезпечують захист країни від зовнішньої агресії. Часи невиправданого пацифізму минули. Зміцнення обороноздатності країни має стати загальнонаціональною справою, ділом всіх і кожного. Наш ВПК здатний задовольнити більшість потреб армії і дати поштовх реіндустріалізації – відродженню промислового потенціалу України на рівні високих технологій.

Голова ПАРТІЇ
«БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»            Ю. ЛУЦЕНКО

Сергій Дацюк, політолог:
Більш-менш конкретною, але дуже суперечливою і незрозумілою, є партійна програма "Блоку Петр Порошенка". Водночас вона є двже декларативною та неконкретною. "Перезвантаження влади" це не програмний термін, в той же час люстрація згадується в програмі винятково щодо "судових, правоохоронних, податкових і митних органів", чого явно недостатньо.

Так само передбачається зберегти облради в Україні, що поєднує цю позицію з регіоналізацією управління "Сильної України" і явно не відповідає ідеї децентралізації. Децентралізація влади виписана непогано, але як при цьому вдасться зберегти декларовану унітарну державу за умов такого реального явища як сепаратизм, незрозуміло. Говорити про унітарність розділеної України (окупований Крим, сепарований Донбас) це просто знущання над здоровим глуздом.

Програма також містить тезу "захисту українців Криму та кримських татар як корінного народу Криму", яка не зрозуміла в контексті окупації Криму – як саме відбуватиметься цей захист, коли Україна не контролює Крим. Замість тези про деолігархізацію програма вміщує тезу про те, що "антимонопольний комітет має стати ключовим економічним регулятором". Це дуже сумнівна теза, якщо врахувати вибірковість застосування антимонопольного законодавства в попередні часи саме цим комітетом. Так само незрозуміло виглядає теза про "об'єднання народу в боротьбі проти окупантів" – а як бути з сепаратистами, що виступають на боці окупантів.

Дуже дивно звучить ця теза, якщо врахувати, що ця партія нібито має підтримувати мирний план Президента, який до речі в програмі взагалі не згадується. Програма нічого не говориться про міжнародну політику, що дуже дивно. Це суперечлива і дуже неінноваційна програма. Складається враження, що текст програми писали непрофесіонали, які не бажали пояснювати складні реалії сьогоднішнього часу.

Порівняння програм політичних партій

VoxUkraine, для Української правди

Середні оцінки програм партій

 

Конкретність

Можливість виконання /практичність

Економічна доцільність

Послідовність та логічна зв'язність

Середній показник

Народний Фронт

4.2

5.2

5.8

6.2

5.4

Громадянська позиція

5.2

5.5

4.9

5.6

5.3

Блок Петра Порошенка

3.7

4.8

4.8

5.8

4.8

Батьківщина

4.8

4.6

4.5

5.5

4.8

Самопоміч

3.3

4.8

4.9

4.8

4.4

Опозиційний Блок

3.4

3.2

2.3

4.2

3.3

Комуністична партія

4.1

1.8

1.0

5.3

3.0

Радикальна партія

3.5

2.0

1.6

3.2

2.5

Кореляція між програмами політичних партій

 

Батьківщина

Громадянська позиція

Комуністична партія

Радикальна партія

Опозиційний Блок

Самопоміч

Народний Фронт

Блок Петра Порошенка

Батьківщина

1.00

             

Громадянська позиція

0.43

1.00

           

Комуністична партія

0.33

0.31

1.00

         

Радикальна партія

0.37

0.39

0.40

1.00

       

Опозиційний Блок

0.53

0.44

0.42

0.56

1.00

     

Самопоміч

0.36

0.48

0.32

0.45

0.52

1.00

   

Народний Фронт

0.35

0.43

0.34

0.43

0.53

0.47

1.00

 

Блок Петра Порошенка

0.47

0.54

0.39

0.53

0.57

0.51

0.46

1.00


Політики в Сумській області – учасники виборчої кампанії

Кандидати по одномандатним виборчим округам

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 158 (центр – місто Білопілля)
Сугоняко Олександр Леонідович - 1958 р.н., начальник Головного управління юстиції у Сумській області, безпартійний, проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА".

Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
від ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
по 158 одномандатному виборчому округу
Сугоняко Олександра Леонідовича

ВЕРХОВНА РАДА – ЗАКОНОДАВЧИЙ ОРГАН, А НЕ МІСЦЕ ВИРІШЕННЯ ВЛАСНИХ ІНТЕРЕСІВ

За 23 роки в нашій країні відбулося чимало виборів, ми з вами обирали тих чи інших політиків, часто віддаючи свої голоси за солодкі обіцянки і красиві слова. І вкотре люди після виборів були розчаровані: народні обранці дбали тільки про свої інтереси, підкидаючи час від часу на округ ті чи інші подарунки. І всізабували про головне: Верховна Рада – законодавчий орган нашої держави, який повинен створювати такі закони, за якими суспільство не просто житиме, а гармонійно розвиватиметься. І якщо такі закони будуть написані професіоналами і прийняті, тоді у кожному населеному пункті: від найменшого села і до найбільшого міста - люди відчують: ЗАКОН ПРАЦЮЄ. А значить, вони, громадяни, надійно захищенівід свавілля чиновника, казнокрада, хабарника, продажного судді і нерадивого депутата, який уже встиг тричі продати свій голос.

Тому я йду у Верховну Раду, як до законодавчого органу, маючи чітке переконання: Україна повинна стати правовою державою. І тільки в правовій державі можлива реалізація всіх наших прагнень і сподівань, найголовніше серед яких: влада в Україні належить народу. Тоді буде і реальне ефективне місцеве самоврядування з достатнім фінансуванням, і території розвиватимуться не за залишковим принципом.

Ми з вами стали свідками того, як Майдан – спочатку сотні людей, потім тисячі, а тоді сотні тисяч і вже мільйони – став дієвим інструментом впливу на владу, назавжди змінивши її суть. Цим самим Україна показала всьому світові, що у нас сформувалося громадянське суспільство, воно виросло і сильнішає з кожним днем.
Шановні виборці! Думаю, ви поділяєте мою переконаність: у владу повинні йти люди, які будуть професійно служити громадам і державі, а не заробляти гроші, беручи участь у тіньових схемах. Тільки такі народні обранці повернуть повагу співгромадян до влади і змусять владу бути відповідальною перед людьми.

Я розумію, що сьогодні вкрай необхідно через прийняття законів:
Зміцнювати громадянське суспільство і його контроль над усіма галузями національно-державного буття(економікою, політикою, духовним розвитком тощо).
Підвищувати добробут громадян шляхом формування середнього класу через збільшення зарплат, пенсій, соціальної допомоги інвалідам, багатодітним сім’ям, сиротам і малозабезпеченим, інтенсивного створення робочих місць, реального доступу до якісної освіти та медицини, забезпечення екологічної безпеки.

Забезпечити реальну владу місцевому самоврядуванню шляхом перерозподілу повноважень та фінансових ресурсів між центральними органами влади і місцевими громадами.

Розпочати реформу суддівської системи в нашій державі, найпершим кроком у цьому має стати виборність місцевих суддів громадами.
Надати територіальним громадам право відкликати депутатів рад усіх рівнів.

Маючи багаторічний досвід роботи депутата місцевих рад, цінуючи довіру людей, ніколи не забуду про інтереси громад, які віддали мені свої голоси. Знаю «больові» точки нашого виборчого округу, і разом з фахівцями, використовуючи свій досвід антикризового менеджера, докладу всіх зусиль для вирішення конкретних проблем.

Разом з цим, я гарантую, що моя діяльність буде прозорою для жителів нашого округу, яготовий до систематичних звітів перед людьми про свою діяльність, відкритий для пропозицій і подальшої співпраці.

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 160 (центр – місто Шостка)
Боршош Іван Семенович - 1975 р.н., заступник голови Сумської облдержадміністрації, безпартійний, проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА".

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА
кандидата в народні депутати України
від «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
в одномандатному виборчому окрузі №160
БОРШОША ІВАНА СЕМЕНОВИЧА

Шановні земляки! Нашою спільною перемогою над бандитизмом, корупцією та свавіллям минулого режиму ми вибороли шанс на гідне життя, щасливе майбутнє наших дітей, розвиток нашої країни як повноцінної частини Європейського Союзу. Це шанс жити за якісно новими стандартами: не платити хабарі, безпечно почувати себе на вулицях, отримувати гідну зарплату і пенсії.

Але цей унікальний шанс у нас намагаються відібрати. Проливаючи кров тисяч людей, захоплюючи наші міста і села, руйнуючи заводи і будинки, вони намагаються завадити нам у розбудові своєї країни, гідної кращого життя…  

Аби захистити незалежність і наше мирне життя, український народ  об’єднався навколо Президента України Петра Порошенка. Як і мільйони чесних і відповідальних людей, я готовий робити все необхідне, щоб на нашу землю повернувся мир, щоб ми, нарешті, відчули себе вільними, заможними та повноправними громадянами об’єднаної Європи.  
Багатотисячна громада «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА» довірила мені балотуватись до Верховної Ради України по  виборчому округу № 160. Щоб виправдати високу довіру людей, я беру на себе такі зобов’язання:

 • добиватися встановлення миру та єдності України, не допустити продовження братовбивчої війни;
 • розробляти та підтримувати закони, необхідні для європейської інтеграції України;
 • довести до справедливого завершення процес люстрації корупціонерів, у тому числі через розробку закону, яким корупція буде прирівняна до державної зради;
 • залучати можливі інвестиції в міста Шостка та Конотоп, Шосткинський, Конотопський та Кролевецький райони;
 • сприяти у забезпеченні належної державної підтримки заводів «Зірка», «Імпульс», «Авіакон», інших виробництв, що працюють в окрузі;
 • надавати всебічну допомогу відповідальним місцевим підприємцям та інвесторам у створенні нових робочих місць з гідним рівнем оплати праці;
 • ініціювати повернення до комунальної власності громади ТЕЦ міста Шостка;
 • відновити прозорі і чесні тарифи на комунальні послуги;
 • не допускати закриття та скорочення кількості шкіл, ФАПів, сільських амбулаторій, інших об’єктів соціальної сфери;
 • сприяти відкриттю відділення гемодіалізу в Конотопській ЦРЛ;
 • щомісяця працювати в окрузі, зустрічатись і допомагати Вам!

Все це і багато іншого разом з Вами ми зможемо зробити!
Не підведу!

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 161 ( центр – місто Ромни)
Лаврик Микола Іванович - 1952 р.н. голова ради директорів компанії "Талан", безпартійний, проживає в місті Ромни Сумської області, суб’єкт висування – ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА".

Передвиборна програма кандидата в народні депутати України
Лаврика М.І.

Під час будь - яких виборів у нас прийнято обіцяти виборцям багато, часто нереального, але приємного для слуху кожного : високі пенсії, достойну медицину і освіту, гарні дороги, високу зайнятість тощо. При цьому і кандидати, та і виборці знають, що такі клятви і обіцянки найчастіше перетворюються в пусті слова відразу після виборів. Сьогодні хочу просити Бога про допомогу мати мужність не роздавати пустих обіцянок,не працювати на марний і минущий імідж.

Основна проблема України та людей, які йдуть у владу, це психологія використання. Використання ресурсів, людей, службового становища, тощо для власного збагачення. Тож, приймаючи рішення просити у Бога і людей про довіру представляти громаду у законодавчому органі України, прагну ніколи не забути про заповідь любові і служіння.

Хто не шанує своїх батьків, а разом з ними людей, які потребують нашої уваги, допомоги, вдячності та турботи, той не має майбутнього. Тому турбота про найвразливіші верстви населення : людей похилого віку, інвалідів, малозабезпечених -  повинна стати пріоритетом держави. На законодавчому рівні закріпити захист і заохочення волонтерського та благодійного руху в державі.

Для недопущення подальшого зубожіння людей, негайно, закріпити на законодавчому рівні «прив’язку» пенсій, заробітніх плат до долара США, або євро.

Прийняти рішення по ліквідації місцевих державних адміністрацій. Вивільнені кошти ( близько 100 млн.грн. на рік) залишити в розпорядженні місцевих громад. Схема управління: місцева громада, місцева рада, місцевий виконавчий комітет, включаючи обласний.

Формування бюджету вже на 2015 рік, здійснювати по справедливому принципу між державним та місцевому рівнях, з максимальною його децентралізацією.

Реальний захист простої людини на законодавчому рівні, від диких монополій. Насамперед в галузі газо- та електропостачання , житловокомунальних послуг, аграрному секторі.

Аграрний сектор, промислове виробництво – локомотив економічного розвитку держави. Відтворення національної промисловості та сільськогосподарського виробництва, насамперед через розвиток середніх та малих підприємств, їх реальна підтримка в т.ч. доступні кредити з річною   ставкою 5 – 8 %  .

Селянин – власник земельного паю буде мати дохід, від передачі в оренду, достатній для забезпечення прожиткового рівня свої сім’ї.

 Землекористувачі ( орендатори ) вже в 2015 році  будуть платити на розвиток села ( дороги, медицина, освіта) з кожного гектара землі:

-  200 грн. в рік де немає тваринництва ;
-  100 грн. в рік де розвивається тваринництво.

Створення при сільських радах, за рахунок державного бюджету, комплексних  кооперативів по наданню кожній сім’ї сільськогосподарських послуг та реалізації надлишкового збіжжя,  з наданням цим кооперативам податкових канікул терміном на п’ять років.

Ліквідація штучних монополій по реалізації м’ясомолочної продукції на ринках округу.

Закріпити на законодавчому рівні, право місцевих громад брати участь в управлінні використання природних ресурсів,  в т.ч. видобуток нафти і газу, та в розподілі прибутків.

Капітальний ремонт та реконструкція  автомобільних доріг, які проходять по території округу та по відповідних населених пунктах.

Адаптація  середньої та вищої освти до європейських стандартів. « Атестат середньої освіти  - дає право вступу у всі  вищі навчальні заклади Європи. Диплом вищої освіти України - визнається всіма країнами Європи і дає право працевлаштування».

Реальна безкоштовна медицина для соціально незахищених верств населення та розвиток профільних медичних закладів.
Створити ефективний контроль за якістю медичної допомоги.
Упорядкувати ціноутворення на лікарські засоби та забезпечити їх належну державну сертифікацію.

І нехай допоможе нам в цьому Бог!


Передвиборча кампанія та агітація

Агітаційні заходи

«Чорний піар» та брудні технології проти партії та кандидатів

Чому М.Лаврик іде в депутати

Лист М.Лаврика до Ю.Тимошенко (на зустрічі з виборцями м.Ромни закликала голосувати проти нього)

Альтернативний рух «Чесно» розповсюджує листівки про рейтинг кандидатів на окрузі м.Лаврика


О.Сугоняко та О.Медуниця підписали зверненя про взаємопідтримку на виборах

 

internews logousaid logoПрограма “Політичний профайл” створена в рамках проекту "Сприяння конкурентній боротьбі під час парламенстьких виборів-2014 на Сумщині" за підтримки американського уряду, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews Network. Думки, висловлені на сайті медіа-платформи SumyNews, можуть не співпадати з точкою зору USAID, Internews Network та американського уряду.

Громадська організація "Центр досліджень регіональної політики" © 2002-2015. Всі права застережено.

Актуальні матеріали

На сумчан чекають спекотні вихідні

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у п’ятницю, 3 липня та на вихідних в Сумах збережеться спекотна погода.

Сумський лабораторний центр не рекомендує послаблювати карантин

Сумщина ввійшла до переліку областей, у яких можна послаблювати карантин. Інформацію про це оприлюднили у Міністерстві охорони здоров’я. Разом з тим, за словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру Михайла Мацюка, вони не рекомендують послаблювати карантин в області.

Сумчани долучилися до акції на підтримку Порошенка та закликали ДБР не знущатися з України

Під будівлею Державного бюро розслідувань у Києві 1 липня відбулася акція проти політичних репресії в Україні та у підтримку п'ятого президента Петра Порошенка.

У Сумах відбулася акція протесту проти законопроєкту про працю

Біля будівлі облдержадміністрації у Сумах з 10 години ранку 30 червня відбувається акція протесту представників профспілок. Вони виступають проти прийняття закону про працю (законопроєкт № 2681).

У річці Сумка у Сумах вміст нітритів перевищує норму

Про це сьогодні, 30 червня, повідомили в Держекоінспекції Сумщини. За її даними, сьогодні було завершене повне вимірювання показників складу та властивостей проб води, відібраних у річці Сумка тиждень тому.

Інтерв'ю

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Нова антикорупційна система

Депутати довго не хотіли приймати електронне декларування доходів чиновників і кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Але сьогодні прийняли. Електронні декларації в новому форматі держслужбовці подаватимуть вже цього року. Мають на це два місяці. А цього тижня запрацює Національне агентство із…

Почему в Украине смотрящий влиятельнее министра

Mikhail Minakov: В украинской власти расслаиваются формальные институты и реальные полномочия. И люди с реальными полномочиями, как правило, непубличны. В Италии конгломерат таких непубличных, но влиятельных персон называют мафией. Эти люди подбираются по принципу личной преданности первому лицу. В государстве…

Українець з IBM про те, як вчитись та працювати за океаном

У рамках серії зустрічей з українцями, які працюють за кордоном у відомих корпораціях, у «Часописі» відбувся виступ Олександра Романка. Він родом із Сум, до Канади виїхав навчатись 12 років тому, з яких останні чотири працює старшим науковим співробітником канадського представництва…

Лекції

Віталій Капранов презентував у Сумах книги розвідника Віктора Суворова

25 червня 2015 року Віталій Капранов презентував в м. Суми книги письменника, дослідника, історика, совєцького розвідника-утікача Віктора Суворова [він же - Володимир Різун]. Видавництво братів Капранових "Зелений пес" із 2000 року друкує винятково україномовні твори, де вже кілька років поспіль…

Гюнель Бабакішієва: "Плай дій по проведенню адвокаційних кампаній"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Ольга Будник: "Як налагодити діалог бізнесу з владою"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста

9 квітня 2015 р. в актовій залі Української академії банківської справи [м. Суми] Сергій Жадан читав свої вірші сумчанам, в тому числі з нової книги "Життя Марії". Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава…

Владислав Івченко презентував "Найкращого сищика" у Сумах

3 квітня 2015 року, у Сумах в "Галереї XXI" презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи "Найкращий сищик імперії на Великій війні" та "Найкращий сищик і падіння імперії" - третій і четвертий томи історії пригод героя з народу…

Програма "10 запитань"

10 запитань з Артемом Антонюком

"Суми - це столиця моєї країни, а місто Суми ненавиджу за його жлобство" - так вважає сумський поет Артем Антонюк. Запис інтерв'ю для медіа-платформи SumyNews від 8 квітня 2014 року.

10 запитань з Аллою Яровою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Олександром Лисенко

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Сергієм Малюком

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Тетяною Журбою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Володимиром Биковим

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю за спеціально розробленим опитувальником з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Віктором Бобиренко

Інтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Андрієм Антоненко

нтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

Політичний профайл

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок" Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 26 жовтня 2014 року.

Володимир Луговий: ВО "Свобода" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews начальник виборчого штабу Всеукраїнського політичного об'єднання "Свобода" Володимир Луговий дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 24 жовтня 2014 року.

Олександр Ревенко: "Радикальна партія" Олега Ляшка на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Радикальна партія" Олега Ляшка Олександр Ревенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис…

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22…

Юрій Бова: "Сила людей" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по багатомандатному виборчому округу в списках політичної партії "Сила людей" Юрій Бова дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22 жовтня 2014 року.

Важливо на цьому тижні

Громадський активіст: лікар Охтирської психлікарні продовжує розігрувати на психічно хворих політичну гру

В Сумах конфлікт навколо ситуації з Охтирською психічною лікарнею набуває обертів. Складається враження, що головний лікар Лілія Неофітна, яка є головою Охтирської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», вирішила на психічно хворих людях розіграти нову політичну гру, звинувативши обласну владу у…

Охтирська психіатрична лікаря: хто нагрівається на психічнохворих?

Нещодавно Сумщину сколихнув скандал: в Охтирській обласній спеціалізованій психіатричній лікарні зазнала аварії система опалення. Керівництво області прийняло рішення про евакуацію хворих, однак працівники закладу забарикадувалися, щоб не допустити цього. Навіть після ліквідації аварії температурний режим в палатах залишається незадовільним.

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького…

Українці постійно зриваються в зневіру та надію на “сильну руку”

Громадяни пострадянських республік не мають запиту на виборчі права та свободи і сповнені напівзневірою-напівнадією на "доброго батька". Як змінити ситуацію, розповідає Михайло Мінаков, професор Києво-Могилянської академії. Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли її мешканці мають різні права. Тобто є громадяни,…

Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи"

Про "квантовий стрибок" Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи. Потім центр подій переміститься у Росію" Чи всі зафіксували це для себе, але Суми — один із найпівнічніших обласних центрів — перше місто в Україні, яке…

Бачення України в глобальному світі

Пришло время подвергнуть проблематизации сами постановки вопросов о будущем. Куда движется мир? Когда мы говорим о том, что мир куда-то движется, мы делаем несколько изначальных допущений: что предельным обобщением бытийности является сущий мир [есть лишь мир, обо всем остальном мы…

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села. Сьогодні в…

Дві невідомі компанії хочуть отримати без конкурсу весь Чорноморський шельф

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 14 липня 2015 року радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук зробив заяву щодо спроби двох невідомих компаній, зареєстрованих офшорками з Кіпру, отримати в розробку…

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі…

Сумська артилерійська бригада - найкраща в Україні

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут. Україна живе духом, а Суми – сумом… Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових…

Програма "Євродвір" - справедливість по-сумські?

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом. Ми говорили про справедливість,…

Декомунізація та історична справедливість

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України. В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону…