Четвер, 23 жовтня 2014

Володимир Шилов: "Батьківщина" на парламентських виборах-2014

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Батьківщина" Володимир Шилов дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews.

Запис від 22 жовтня 2014 року.

Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Виборчий список партії

Про партію на парламентських виборах 

Ярослав Юрчишин, політолог:
У політичній діяльності Тимошенко є дві константи: майстерність політичного піару та абсолютизм в ухваленні рішень. Тому коли соратники почали її переконувати, що не варто балотуватися у президенти, а їх частина на чолі з багаторічним союзником Миколою Томенком та політтехнологом Ігорем Гринівим просто переорієнтувалися на Порошенка, Тимошенко, мисливши реаліями ще 2010 року, цього не почула і звинуватила у зраді тих, хто намагався вберегти її від втрати й без того майже згаслої підтримки. Після такого було б дуже важко співпрацювати. Тому, попри всі домовленості, «Батьківщина» і «Фронт» знову окремо. Але «фронтовики» посилені Туричновим, Аваковим, Денисовою, Лук'янчуком та шерегом інших діячів, які були явно не останніми гравцями в команді Юлії Володимирівни. А з чим залишилася Тимошенко?..

Дві незмінні речі в політичному позиціонуванні Юлії Тимошенко — піар-технології та лідероцентризм — простежуєються й у формуванні списку на парламентські вибори.

Серед запрошених для оновлення списку домінують маловідомі громадські діячі (за винятком льотчиці-в'язня Надії Савченко та лідера Громадського сектору Майдану, викраденого режимом Януковича, Ігоря Луценка). І кожен з тих діячів закриває певний спектр електорату, який надалі буде дуже корисним Юлії Тимошенко та її політичній силі. Всі  нові обличчя своє потрапляння до парламенту завдячуватимуть лише Юлії Володимирівні, тому будуть триматися її куди міцніше, ніж старі перевірені кадри. А ними, відповідно, можна прикрити «вічних» парламентарів на зразок Тарасюка чи Абдулліна.

Зрештою, навіть серед своїх партійців Тимошенко ставить ставку не так на старі перевірені кадри, як на нових діячів, про яких дуже мало інформації навіть в Інтернеті.
Але нова стара Юля все-таки має свою сильну сторону, і то не одну: публічні виступи, шалений досвід, вміння переконувати. Якби не традиційний популізм, як-от референдум на тему долучення України до НАТО, то за наявності стійкої електоральної бази Тимошенко могла б розраховувати на досить високий результат. А так ми можемо констатувати лише те, що в наступному парламенті буде фракція Батьківщини, а от наскільки велика чи впливова — покаже час.

Сергій Дацюк, політолог:
"Батьківщина" дозволила собі багато нових обличь включно з Надією Савченко на першому місці, яка знаходиться в полоні в Росії. Всі нові обличчя спираються на персону Юлії Володирівни, яка має своєю харизмою протягнути їх в Парламент. Вони будуть радикалами (завдяки Юлі). Вони будуть створювати кризи в українській політиці, які завершуватимуться або контрреволюцією від Блоку, або революцією від Фронту. От такий функціональний розклад політичних сил ми маємо. Змінити ці функції важко, бо вони закладені саме в типологію майбутніх кадрів політичних сил".

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА
«ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА»

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
Незалежність України опинилася під прямою загрозою воєнної агресії Російської Федерації. На Донбасі вже давно йде не антитерористична операція, а справжня війна.
Щоб зупинити агресора, ми повинні стати набагато сильнішими і рішучими. Будь-які переговори про мир можуть вестися тільки з позиції збереження територіальної цілісності, суверенітету України, європейської та євроатлантичної інтеграції. Перемогу, як і мир, не виторговують, а здобувають!

Наша мета – відновити справедливість, збудувати потужну армію, провести люстрацію і повне перезавантаження країни, зупинити безлад в економіці, дати бій корупції. Ми не маємо права поступитися жодною п’яддю землі. Не за це гинули наші герої.

Український народ має все, щоб перемагати - ми це довели Революцією Гідності!

ПЕРЕМОГА І ВСТАНОВЛЕННЯ МИРУ
Сьогодні є два виходи: або перемога, або ганебна капітуляція перед агресором. Наш шлях до встановлення миру – це проведення переговорів з позиції сили.

Необхідно:
Повернутися до «женевського» формату переговорів з Росією. Скасувати Путінські закони, які передають РФ частину території Донбасу та амністують терористів.
Організувати Ставку Верховного Головнокомандувача, через яку Президент здійснюватиме все керівництво обороною держави.

Очистити армію від зрадників, замінити некомпетентних генералів.

Надати бійцям АТО статус учасників бойових дій, достойні зарплати й пільги, зняти бюрократичні перешкоди в діяльності волонтерів.
Запровадити власні санкції проти Росії, добитися її визнання країною-агресором і спонсором тероризму, ДНР, ЛНР – терористичними організаціями.
Запустити програму з повернення Криму, змусити Росію компенсувати збитки від окупації АР Крим та частини Донбасу в міжнародних судах.
Сприяти поверненню переселенців і відбудові зруйнованих міст. Сформувати нові правоохоронні й судові органи на звільнених територіях.

НАТО – ОДИН ЗА ВСІХ, ВСІ ЗА ОДНОГО
НАТО – це система колективної безпеки, демократія, успішні реформи та збільшення інвестицій. Це свобода і мир для громадян, надійний захист від зазіхань Кремля. Наша мета - вступ України до НАТО.

Ми зобов’язані:
Провести Всеукраїнський референдум щодо вступу до НАТО у день дострокових парламентських виборів – 26 жовтня 2014 р.
Ухвалити закон про чіткий план та графік реформ для перетворення України на потенційного члена Альянсу. Покласти контроль за його виконанням на громадськість.
Відродити Збройні Сили України та забезпечити їх переоснащення на базі вітчизняного ВПК згідно стандартів НАТО.

ЛЮСТРАЦІЯ ТА ПЕРЕМОГА НАД КОРУПЦІЄЮ
Неможливо перемогти корупцію, коли її здійснює той, хто покликаний боротися з нею. А якщо не відбудеться люстрація, прогресивні закони та ініціативи будуть блокуватися в Уряді та Верховній Раді.

Необхідно:
Ухвалити закон про люстрацію та створити незалежну Державну люстраційну комісію.
Заборонити займати державні посади тим керівникам і депутатам, які працювали на режим Януковича, голосували за диктаторські закони 16 січня, були запідозрені в корупції.
Істотно скоротити чисельність працівників держорганів. Ті, хто залишиться, пройдуть переатестацію, а їхні зарплати буде збільшено.
Ухвалити закон про проведення виборів до Верховної Ради за пропорційною системою з відкритими списками.
Створити незалежне Антикорупційне бюро з правом на провокацію хабара та перевірку на детекторі брехні.
Зобов’язати чиновників та депутатів декларувати не лише доходи, але й витрати. Їх податкові декларації викладати в Інтернет.
Привести законодавство у сфері діяльності судів, прокуратури, СБУ, міліції, держслужби до стандартів і антикорупційних вимог ЄС.
Запровадити максимально жорстку кримінальну відповідальність за корупцію та хабарництво.
Ухвалити закон, за яким кожен чиновник та його родина будуть зобов’язані довести легальність походження свого майна. Той, хто не пройде перевірку, буде звільнений, а майно - конфісковано.
Заборонити призначати на державні посади тих, хто попередньо не позбувся власного бізнесу.
Прийняти закон про парламентську опозицію з правом призначати керівника Рахункової палати для контролю за бюджетними витратами.
Запровадити механізм приватного обвинувачення, коли громадяни мають право вести запис свого спілкування з чиновниками та звертатися напряму до суду для притягнення їх до відповідальності за зловживання.
Відкрити мережу «універсамів адмінпослуг», щоб громадянин в одному місці, без черг та хабарів, міг отримати повний пакет послуг від держави.

ЧЕСНЕ ПРАВОСУДДЯ
Ані люстрація, ані боротьба з корупцією не досягнуть мети, якщо суди залишатимуться «кишеньковими». Слід повернути довіру громадян до суддів, змусити їх чесно працювати.

Потрібно:
Провести люстрацію суддів, причетних до порушень прав людини, ухвалення неправосудних рішень, політичних переслідувань, корупції. Для цього сформувати кваліфікаційно-дисциплінарні комісії за участю громадянського суспільства і покласти на них контроль за діяльністю судів.
Сформувати суди присяжних. Створити рівні можливості для захисту своїх прав через суд для всіх громадян. Судді місцевих судів будуть обиратися народом.
Провести реформу пенітенціарної системи, яка давно перетворилася з виправної на систему тортур над особистістю.

НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ І ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
Кремль прагне зробити все, щоб Україна не стала успішною, демократичною і європейською державою. Щоб захистити країну від нової узурпації влади, необхідно розширити права громадянського суспільства та місцевого самоврядування.
Ми зобов’язані:
Передбачити законом створення при кожному відомстві незалежної громадської ради з правом блокуючого голосу.
Скасувати недоторканість президента, парламентарів і суддів. Запустити механізм відкликання народного депутата України.
Прийняти закони про імпічмент президента та прозорість фінансування партій.
Забезпечити відкритість та підзвітність влади громадянам через систему електронного уряду.
Провести реформу місцевого самоврядування, розширивши його права та фінансову самостійність згідно Європейської хартії місцевого самоврядування.
Ліквідувати місцеві державні адміністрації, надавши право обласним та районним радам формувати свої виконкоми.

ВІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО
Розвиток середнього класу має стати локомотивом економічного відродження України та розбудови демократії. Лише незалежні люди здатні протистояти корупції та авторитаризму. Водночас великий бізнес має стати соціально відповідальним перед громадянами та довкіллям.
Необхідно:
Спростити процедуру сплати та зменшити кількість існуючих податків і зборів – їх має залишитися не більше шести. Знизити розмір єдиного соціального внеску до 15%.
Радикально скоротити кількість ліцензій та контролюючих органів.
Запровадити інститут бізнес-омбудсмена, заборонити «маски-шоу» та необґрунтовані перевірки малого та середнього бізнесу.
Залишити сільськогосподарську землю в державній власності та відновити безкоштовну видачу земельних актів. Громадяни зможуть продавати паї державі за вигідною ціною.
Унеможливити надмірну концентрацію земель в одних руках, що може призвести до фактичного закріпачення селян.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР
Українці вибороли своє право на європейське майбутнє під час Майдану і сьогодні зі зброєю в руках його захищають. Наша мета незмінна – Україна має стати невід’ємною частиною об’єднаної Європи.
Ми прагнемо:
Ратифікувати та негайно ввести в дію Угоду про Асоціацію з ЄС. Без відстрочок та перенесень.
Посилити співробітництво з ЄС у сфері Спільної політики безпеки і оборони.
Запровадити державні гранти для молоді на отримання вищої освіти та стажування в Європі.
Завершити всі процедури для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.
Домогтися повноправного членства України в Європейському Союзі.

***
Партія «Батьківщина» зможе повернути Україні мир. Ми будемо стояти пліч-о-пліч з усіма, хто прагне захистити нашу державу та запустити справжні реформи.
Наш вибір – перемога!

Сергій Дацюк, політолог:
Дуже конкретна, стратегічна за способом побудови тез та інноваційна є програма "Батьківщини". Теза "рішуча перемога над агресором замість ілюзії миру" є фактично найкращим формулюванням стратегії найближчого майбутнього України. Посилення обороноздатності країни містить конкретні кроки (яких нема в програмі БПП): поміняти генералів, закупити зброю, запустити на повну потужність оборонну промисловість. Окрім того, там містяться конкретні інновації в міжнародній політиці, включаючи відмову від позаблокового статусу і орієнтацію на вступ до НАТО. В програмі є конкретні пропозиції щодо перемоги над корупцією та проведення люстрації. В програмі також згадується, що партія зазнала кадрових втрат через перехід всіх посадовців, що висувались на посади від "Батьківщини" до партії "Народний Фронт". Програма містить радикальну інновацію – перехід до системи "Електронного Уряду", що є вперше в українській політиці. Стара теза Юлії Тимошенко про справедливість наповнена створенням справедливої судової системи. Програма чітко заявляє свою соціальну опору – середній клас і політичну стратегію як "перемогу вільного підприємництва". Окремо згадується про "перемогу українського села", але більш конкретно, ніж це зроблено в програмі партії Ляшка.

Порівняння програм політичних партій

VoxUkraine, для Української правди

Середні оцінки програм партій

 

Конкретність

Можливість виконання /практичність

Економічна доцільність

Послідовність та логічна зв'язність

Середній показник

Народний Фронт

4.2

5.2

5.8

6.2

5.4

Громадянська позиція

5.2

5.5

4.9

5.6

5.3

Блок Петра Порошенка

3.7

4.8

4.8

5.8

4.8

Батьківщина

4.8

4.6

4.5

5.5

4.8

Самопоміч

3.3

4.8

4.9

4.8

4.4

Опозиційний Блок

3.4

3.2

2.3

4.2

3.3

Комуністична партія

4.1

1.8

1.0

5.3

3.0

Радикальна партія

3.5

2.0

1.6

3.2

2.5

Кореляція між програмами політичних партій

 

Батьківщина

Громадянська позиція

Комуністична партія

Радикальна партія

Опозиційний Блок

Самопоміч

Народний Фронт

Блок Петра Порошенка

Батьківщина

1.00

             

Громадянська позиція

0.43

1.00

           

Комуністична партія

0.33

0.31

1.00

         

Радикальна партія

0.37

0.39

0.40

1.00

       

Опозиційний Блок

0.53

0.44

0.42

0.56

1.00

     

Самопоміч

0.36

0.48

0.32

0.45

0.52

1.00

   

Народний Фронт

0.35

0.43

0.34

0.43

0.53

0.47

1.00

 

Блок Петра Порошенка

0.47

0.54

0.39

0.53

0.57

0.51

0.46

1.00

Політики в Сумській області – учасники виборчої кампанії

Кандидати по виборчому списку партії (серед перших 100)

  Лисенко Олександр Миколайович - 1971 р.н., Сумський міський голова, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Сумах, включений до виборчого списку під № 53.

 

  Войтенко Володимир Володимирович - 1967 р.н., перший заступник Сумського міського голови, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Сумах, включений до виборчого списку під № 81.

Кандидати по одномандатним виборчим округам

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 157 (центр – місто Суми)
Шилов Володимир Олександрович - 1953 р.н. директор ТОВ "Імпульс", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА
кандидата у народні депутати України
Шилова Володимира Олександровича
в одномандатному виборчому окрузі № 157

Найвищою цінністю є людське життя. Тому найголовнішим завданням вважаю зробити все  для того, аби припинити кровопролиття в Україні, відродити заможну країну з відповідальною та професійною владою, справедливою соціальною системою та боєздатною армією.
Ми повинні зберегти наш суверенітет, нашу державність,  цілісність території України.  

Наш  курс –  на євроінтеграцію, на повноправне членство в ЄС. Єдиною державною мовою в Україні має бути українська.
Новообрана команда народних депутатів фракції «Батьківщина» створить систему єдиного скоординованого керівництва країною під час війни. Ми  візьмемо на себе контроль за всіма потоками фінансів та ресурсів, щоб зупинити політичних мародерів.

Ми робитимемо все для того, аби зупинити  агресора раз і назавжди, попередити будь-які зазіхання на нашу територію, а це можливо лише через входження України в систему колективної безпеки і оборони  НАТО.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед Українським народом і ВО «Батьківщина»,  беру на себе такі зобов`язання:
-  вступити до фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді VIIІ скликання та не виходити з неї протягом дії мандату, наданого мені виборцем.
-  Дбати про свою людську і політичну репутацію, публікувати у ЗМІ регулярно, раз на рік, свою декларацію про доходи та видатки.
- Я йду у депутати, щоб сприяти встановленню принципів, які сповідує ВО «Батьківщина»: Справедлива держава, Чесна влада, Гідне життя. 
- Людина має отримувати зарплату, яка відповідає сучасним потребам, зарплата бюджетників буде збільшена щонайменше вдвічі.
- Усі  учасники АТО, у тому числі й бійці-добровольці, повинні мати статус учасника бойових дій з подальшим забезпеченням повним пакетом соціальних пільг; на законодавчому рівні буду домагатися забезпечення їх житлом або ділянками під індивідуальне будівництво; турботу про сім’ї загиблих воїнів повинна взяти на себе держава.
- Повинні бути  встановлені однакові правила нарахування пенсій для всіх та скасовані спеціальні пенсії.  Розмір пенсії буде залежати від трьох чинників: трудового стажу, умов праці та заробітку. Пенсійний вік жінок має бути знижений до 55-ти років. 
- На законодавчому рівні ініціюватиму встановлення  обсягу медичних послуг, що надаватимуться безкоштовно.
- У бідному суспільстві не повинно бути багатих посадовців, їх пільги повинні бути скасовані, а витрати на утримання органів влади мають бути скорочені удвічі.  Ми  проведемо антикорупційну люстрацію – перевірку відповідності витрат і вартості майна чиновників задекларованим доходам. 
- Суд, прокуратура, міліція будуть захищати права людей, а не порушувати їх. На посади суддів мають прийти  молоді, освічені громадяни.   

Перед своїми земляками  зобов’язуюсь:

 • дбати про дотримання вимог Законів України щодо соціального захисту пенсіонерів, інвалідів всіх категорій, ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, дітей війни, багатодітних сімей та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС;
  - розпочати реформування органів місцевого самоврядування: бюджет повинен формуватися на місцях, а головним розпорядником коштів має бути місцева громада;
 • домогтися державної підтримки лікарень, шкіл, дошкільних навчальних закладів, центрів позашкільної освіти;
 • домогтися виділення державних коштів на будівництво нових дитячих садочків;
 • запровадити  державну програму «Сумам - по два тролейбуси щомісяця»;
 • відновити державну програму «Доступне житло» та запровадити нові програми іпотечного кредитування для молоді;
 • вирішити проблему працевлаштування молоді, запровадити програми «Перше робоче місце для випускника вишу»;
 • домогтися виділення коштів на ремонт центральних, перефирійних, внутрішньодворових та квартальних доріг.

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 158 (центр – місто Білопілля)
Полілуй Микола Вікторович - 1966 р.н., директор з наукової роботи ТОВ "НВП "Агробіопродукт", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА
кандидата у народні депутати України
Полілуя Миколи Вікторовича
в одномандатному виборчому окрузі № 158

Найголовнішою цінністю є людське життя та мир, який будує Україну та українське суспільство. Україна заслуговує злагоди і заможності, відповідальної влади, яка зупинить кровопролиття на нашій території.

Наша команда від фракції ВО «Батьківщина» зобов’язується відтворити справедливу демократичну, правову державу.
Я, Полілуй Микола Вікторович беру на себе відповідальність перед українським народом та ВО «Батьківщина», дотримуватись законів та Конституції України, зобов’язуюсь:

 • Всі свої дії і можливості направити у мир та стабільність на захист життя кожної української родини, забезпечення соціальних прав і свобод громадян, підтримка найуразливіших верств громади: пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей та одиноких матерів.
 • Збереження цілісності України і її території та суверенітету.
 • Відновити Свободу та звільнити українську землю від окупантів.
 • Сприяти розробці та запровадженню дієвої системи законодавства яка буде відповідати Конституції України та основним міжнародним принципам.
 • Розробити програму допомоги військослужбовцям із зони АТО та створити гідне соціальне забезпечення (надання житлових приміщень та матеріальну допомогу).
 • Забезпечення діяльності журналістів, свободу слова та донесення достовірної, прозорої інформації до українського народу.
 • Будувати і відтворювати історію з збереженням українських традиції та етнічних особливостей нашого народу.
 • Робота над вдосконаленням програми допомоги молоді в працевлаштуванні.
 • Залучення іноземних інвестицій та стабілізації української грошової одиниці.
 • Разом з нашою командою проведемо антикорупційну люстрацію – перевірку суддів, прокуратури та поліції.

Во імя Сумської громади і разом з сумчанами зобовязуюсь:

 • Домогтися виділення коштів на розбудову фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств.
 • Домагатися відкриття обласної біржі аграрної продукції та створення обласного сільськогосподарського гуртового ринку, розвиток економічного процвітання районних та обласних центрів.
 • Створити умови утримання енергетичної сировини для опалювальних джерел.
 • Сприяти розвитку малого та середнього бізнесу в області.
 • Встановити справедливі закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію, як основний потенціал економічних програм області
 • Сприяти розробці програми для духовного і фізичного розвитку молоді, боротьбу з наркоманією, алкоголізмом, тютюнопалінням.  
 • Розробити програму щодо працевлаштування молоді та осіб з обмеженими фізичними можливостями.
 • Наполягати на впровадженні програми, завдяки якій на конкурсній основі будуть надаватися стипендії і гранти на навчання в провідних навчальних закладах України та Європи.
 • Запровадити в області дієву програму добровільного медичного страхування.
 • Сприяти розширенню мережі дошкільних освітніх закладів та відновленню й збереженню системи позашкільних закладів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
 • Зміцнювати матеріально-технічну базу закладів охорони здоров'я.
 • Забезпечити районні медичні установи сучасним лікувально-діагностичним обладнанням.
 • Вирішення питань щодо капітального ремонту доріг та облаштування в області стаціонарних металевих зупинок громадського транспорту.
 • Домогтися проведення перевірки несправних очисних споруд та їх вдосконалення для подальшого використання населенням.
 • Вирішення питань  реконструкції мереж радіо та телефонізації в селах Сумської області.
 • Забезпечити щоденне перевезення школярів автобусом із сіл до навчальних закладів.
 • Розпочати реконструкцію дамби ставків у селах Сумської області, а також забезпечити утримання ставків та споруд у відповідності чинним норм та правилам.
 • Збільшити кількість громадського транспорту.

Лише Батьківщина, лише Україна
Всіх нас приведе до святої мети!

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 159 (центр – місто Глухів)
Лисенко Віктор Іванович - 1960 р.н., директор Глухівської філії страхової компанії "Провідна", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Глухів Сумської області, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Передвиборна програма кандидата у народні депутати України по виборчому округу №159
Час встановити справедливість

Українці здолали диктатуру , проте в наш спільний дім прийшла інша біда. Російська Федерація , всупереч усім міждержавним договорам та нормам міжнародного права, здійснила військову агресію проти України. Нам потрібно:
- негайно посилити армію та захистити державу;
- затвердити нову воєнну доктрину, які відповідає сучасним військовим загрозам та дозволить дати гідну відсіч військовій агресії проти України, провести референдум по вступу України в НАТО;
- вступити в єдину Європейську спільноту.

Створення принципово нових правил управління країною за участі громадян та громадянського суспільства:

 • проведення люстрації та притягнення до відповідальності суддів, прокурорів, працівників міліції причетних до політичних переслідувань та корупції;
 • скасування недоторканності народних депутатів, суддів та Президента України.

Розвиток Регіонів – запорука єдності країни

Розширити повноваження та фінансову самостійність регіонів відповідно до Бюджетного кодексу України, підготовленого Урядом Ю.В.Тимошенко у 2009 році. Більшість зароблених регіонами коштів повинні залишатися на місцях, а не перераховуватися в Київ.

Скасувати місцеві державні адміністрації, надавши право обласним та районним радам формувати власні виконавчі комітети.

Зберегти статус української мови як єдиної державної. Гарантувати іншим мовам національних меншин офіційний статус в регіонах, де за це виступає переважна більшість громадян.

Сприяти загальному порозумінню між церквами, гарантувати рівні права та однакова ставлення до всіх релігійних конфесій, не допускати втручання держави у внутрішні справи церкви.

Прийняття закону про обов’язкове працевлаштування випускників.
Фінансової підтримки сільської медицини.
Всебічна підтримка сільського господарства.

Шановні виборці!
Відчуйте переломність наступних виборів і свою особисту причетність до цієї події: до викорінення залишків «сім ї» Януковича у нашому 159 виборчому окрузі. Можна або підтримувати несправедливість, або боротися з нею.
Я з свого боку зобов’язуюсь чесно і принципово відстоювати ваші права на гідне життя в оновленій Європейській Україні.

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 160 (центр – місто Шостка)
Тимошенко Віктор Михайлович - 1958 р.н., голова Конотопської  районної державної адміністрації, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Конотоп Сумської області,  суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Я, Віктор Тимошенко, голова Конотопської районної державної адміністрації, свідомо і відповідально висуваю свою кандидатуру на позачергових виборах у Верховну Раду України, вважаючи, що набутий мною професійний та життєвий досвід дає можливість винести на розгляд жителів
м. Конотоп, м. Шостки, Конотопського, Шосткинського та Кролевецького  районів, власне бачення подальшого соціально-економічного розвитку України в цілому та громад виборчого округу №160.
Політичний блок.

 • Встановлення і збереження миру на всій території України та забезпечення її територіальної цілісності;
 • Створення боєздатної армії, що дозволить гарантувати територіальну цілісність України та безпеку нашого народу;
 • Прискорення вступу України у Європейський Союз, входження України в систему колективної безпеки і оборони.
 • Ухвалення закону, який дає змогу відкликання депутатів.
 • Скасування недоторканності для всіх – Президента, народних депутатів і суддів.
 • Децентралізація влади, формування виконавчої влади місцевими громадами.

Економічний блок.

 • Приведення податкової системи у відповідність до світових стандартів.
 • Створення умов, за яких буде вигідніше платити податки, ніж хабарі чиновникам.
 • Перекриття каналів виведення коштів через офшори.
 • Енергозбереження та мінімізація енергозалежності господарства країни від імпорту енергоносіїв;
 • Залучення закордонних інвестицій для розвитку високотехнологічних виробництв, туризму та сільського господарства, а також у транспортну, комунальну та медичну інфраструктури округу.
 • -Відновлення промислових потужностей основних підприємств через залучення українських та іноземних інвесторів;
 • -Покращення умов діяльності малого та середнього бізнесу, зниження ставок єдиного податку, місцевихих зборів, ліцензій, патентів, забезпечення правового захисту підприємницької діяльності;
 • Сприяння розбудові сільського господарства та рекреаційно-туристичного бізнесу у нашому регіоні, популяризування місцевих ресурсів для залучення іноземних та внутрішніх інвестицій.
 • Продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
 • Встановлення справедливих, закупівельних цін на зерно, молоко і м'ясо.
 • Соціальний блок.
  подальше розширення місцевих соціальних програм за рахунок бюджету, а також співпраці з благодійними організаціями;
 • Встановлення однакових правил нарахування пенсій для всіх .
 • Пенсійний вік жінок має бути знижений до 55-ти років
 • Прийняття закону про спрощення процедури оформлення права власності та  спадщини, особливо в сільській місцевості;
 • Ухвалення закону, який гарантує перше робоче місце випускникам вузів, котрі навчалися за держзамовленням
 • пільгове кредитування житлового будівництва.

Освіта, охорона здоров’я, культура та спорт.

 • Забезпечення права кожного громадянина на невідкладну безкоштовну першу медичну допомогу, доступність до якісної сучасної освіти, підтримка технічного переоснащення навчальних закладів та лікарень
 • Впровадження страхової медицини.
 • залучення місцевих та іноземних інвесторів для відродження та збереження історичних, культурних та духовних цінностей;
 • Збільшення ролі Церкви у суспільному житті та духовному вихованні молоді

МОЄ КРЕДО – ПОВАГА ДО ЛЮДИНИ
ТА ПОКРАЩЕННЯ ЇЇ ДОБРОБУТУ.

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 161 (центр – місто Ромни)
Гресь Сергій Петрович - 1964 р.н.,  фізична особа – підприємець, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в смт Липова Долина Сумської області, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА
КАНДИДАТА В НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ
ПО МАЖОРИТАРНОМУ ВИБОРЧОМУ ОКРУГУ № 161
ГРЕСЯ СЕРГІЯ ПЕТРОВИЧА

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
Наша мета – збудувати сучасну і потужну армію, провести пере завантаження країни, зупинити безлад  в економіці, дати бій корупції, очистити владу. Ми не маємо права поступитися жодним клаптиком землі. Не за це гинули наші герої.
Український народ має все, щоб перемагати та змінювати життя на краще – ми це довели Революцією Гідності!

На державному рівні я виступаю ЗА:
ПЕРЕМОГУ І СТАНОВЛЕННЯ МИРУ
Запровадити воєнний стан на Донбасі, Організувати Ставку Верховного Головнокомандуючого, через яку Президент має здійснювати все керівництво обороною держави
Очистити армію від зрадників і замінити некомпетентних генералів.
Надати бійцям АТО статус учасників бойових дій
Відродити Збройні Сили України та забезпечення їх переоснащення на базі вітчизняного ВПК згідно стандартів НАТО.

ЛЮСТРАЦІЮ ТА ПЕРЕМОГУ  НАД КОРУПЦІЄЮ
Неможливо перемогти корупцію, коли той, хто покликаний боротися з нею, її, навпаки, покриває. Ми повинні:
Заборонити займати державні посади тим керівникам і депутатам, які працювали на режим Януковича, голосували за диктаторські закони 16 січня, які запідозрені в корупції.
Створити незалежне Антикорупційне бюро з правом на провокацію хабара та перевірку на детекторі брехні.
Зобов’язати чиновників та депутатів декларувати не лише доходи, але й витрати.
Привести законодавство у сфері діяльності судів, прокуратури, СБУ, міліції та держслужби до стандартів і антикорупційних вимог ЄС.
Відкрити мережу «універсамів адмінпослуг», щоб громадянин в одному місці, без черг та хабарів, міг отримати повний пакет послуг від держави.

ЧЕСНЕ ПРАВОСУДДЯ.
Необхідно повернути довіру громадян до суддів, змусити їх чесно працювати.
Провести люстрацію суддів, причетних до порушень прав людини, ухвалення неправосудних рішень, політичних переслідувань, корупції. Сформувати кваліфікаційно-дисциплінарні комісії суддів за участю громадянського суспільства. Сформувати суди присяжних. Створити рівні можливості для захисту своїх прав і свобод через суд для всіх громадян.

НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ І ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ
Повернути владу НАРОДУ (громаді)
Передбачити законом створення при кожному відомстві незалежної громадської ради з правом блокуючого голосу.
Скасувати недоторканість президента, парламентарів і суддів. Запустити механізм відкликання народного депутата України.
Забезпечити прозорість, відкритість та підзвітність влади громадянам через впровадження системи електронного уряду.

НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
буду домагатись:
виділення коштів ПАТ «Укрнафта» для вирішення соціально-економічних проблем населених пунктів округу
виділення коштів на ремонт автодоріг  обласного та районного значення
встановлення економічно обґрунтованих тарифів на водопостачання, водовідведення та централізоване опалення

сприятиму
у вирішенні питання вивезення отрутохімікатів, які знаходяться на території округу
у реалізації програм «Питна вода»  та «Чиста криниця» для забезпечення якісною питною водою жителів округу
у вирішенні проблемних питань щодо розвитку малого та середнього бізнесу
відновленню вуличного освітлення населених пунктів округу

Буду відстоювати інтереси виборців у Верховній Раді. 
Розвиток регіонів – запорука єдності та добробуту країни
У цей вирішальний час український народ має зберігати єдність, діяти спокійно, впевнено, сильно і рішуче. Партія «Батьківщина» буде стояти разом з усіма, хто прагне захистити українську державу та запустити справжні реформи.
Наш вибір – перемога.

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 162 (центр – місто Охтирка)
Бухарєв Владислав Вікторович - 1969 р.н., офіцер з особливих доручень Апарату Голови Служби безпеки України Служби безпеки України, безпартійний, проживає в місті Києві, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Передвиборча програма
кандидата в народні депутати України
по одномандатному виборчому округу № 162
БУХАРЄВА Владислава Вікторовича

Шановні виборці !

Мій життєвий принцип: «Реальні цілі – конкретні справи». Це означає - не обіцяти, а робити все щиро, від чистого серця, заради людей.
Моя позиція: діяльність депутата - під контроль виборця !

З урахуванням побажань громадян та положень передвиборної програми партії ВО «Батьківщина» «Україна переможе!», під час роботи в парламенті планую здійснити такі заходи:

І. У сфері захисту територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.
На законодавчому рівні ініціюватиму прийняття рішень щодо суттєвого посилення обороноздатності нашої держави, надійного захисту її кордонів, негайного припинення зовнішньої агресії. З цією метою, необхідно модернізувати та оснастити сучасним озброєнням Збройні сили, Національну гвардію та інші військові формування України.

ІІ. У сфері боротьби з корупцією.
Спільно з громадою округу провести антикорупційну люстрацію. Ініціювати звільнення корумпованих чиновників, правоохоронців, суддів і прокурорів.
Наполягатиму на запровадженні механізму регулярної звітності влади перед виборцями та відкликанні чиновників і депутатів, які не виправдовують довіри людей.
Разом з громадськістю здійснюватиму контроль за формуванням та використанням бюджетів.
Ініціюватиму скасування персональних пенсій і чиновницьких пільг та привілеїв.

ІІІ. У політичній сфері.
Я за самостійні, багаті та відповідальні регіони! Наполягатиму на перерозподілі повноважень між центральними та місцевими органами влади.
Я за професійних, вихованих та патріотично налаштованих державних службовців! Сприятиму участі громадськості в прийнятті державницьких рішень, а також встановленню контролю громадян над державою та її підзвітності.
Здійснюватиму максимальних заходів щодо досягнення європейських стандартів життя та побудови країни рівних можливостей.

ІV. У соціально-економічній сфері.
Розроблю законодавчі ініціативи щодо збільшення обсягів бюджетного фінансування соціальних програм, освіти, медицини, культури і спорту в окрузі, а також підтримки та захисту вітчизняного виробника.
Надаватиму допомогу місцевій владі у вирішенні питань зі створення нових робочих місць та отримання гідних заробітних плат. Сприятиму залученню інвесторів на Сумщину та реалізації проектів створення нових підприємств, належних умов для ведення малого та середнього бізнесу.
Сприятиму виконанню програм будівництва і ремонту доріг округу, контролю за належним вирішенням земельних питань, допомагатиму в завершені газифікації сіл округу.

V. У сфері охорони здоров’я.
Допомагатиму у проведенні реформування системи охорони здоров’я.
Прийматиму участь в покращенні роботи мережі сільських аптек, створенні умов для розвитку мережі амбулаторій сімейного лікаря, зміцненні матеріально-технічної бази ФАП, районних лікарень.
Сприятиму у завершенні будівництва та ремонту лікарень округу, контролюватиму за створенням належних умов для лікування соціально вразливих верств населення (ветеранів, інвалідів, чорнобильців) шляхом створення спеціалізованих палат у лікарнях.

VІ. У сфері освіти і спорту.
Наполягатиму на забезпеченні наших дітей справжньою освітою ХХІ століття, яка дасть їм можливість бути успішними людьми, реалізувати свої таланти і здібності.
Сприятиму у відродженні масового фізкультурного руху і розвитку спорту.
Братиму участь в оснащенні матеріальної бази шкіл та дошкільних закладів, будівництві нових спортивних та дитячих площадок.
Прийматиму участь у наданні школам округу необхідного спортивного спорядження.
Сприятиму розвитку мережі закладів позашкільного виховання та освіти, спортивних секцій, організації спортивних змагань, пропаганді здорового способу життя.

З повагою, Ваш кандидат у народні депутати України, почесний громадянин міста Лебедин Владислав БУХАРЄВ !

Передвиборча кампанія та агітація

 

 

internews logousaid logoПрограма “Політичний профайл” створена в рамках проекту "Сприяння конкурентній боротьбі під час парламенстьких виборів-2014 на Сумщині" за підтримки американського уряду, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews Network. Думки, висловлені на сайті медіа-платформи SumyNews, можуть не співпадати з точкою зору USAID, Internews Network та американського уряду.

Громадська організація "Центр досліджень регіональної політики" © 2002-2015. Всі права застережено.

Актуальні матеріали

На сумчан чекають спекотні вихідні

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє, що у п’ятницю, 3 липня та на вихідних в Сумах збережеться спекотна погода.

Сумський лабораторний центр не рекомендує послаблювати карантин

Сумщина ввійшла до переліку областей, у яких можна послаблювати карантин. Інформацію про це оприлюднили у Міністерстві охорони здоров’я. Разом з тим, за словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру Михайла Мацюка, вони не рекомендують послаблювати карантин в області.

Сумчани долучилися до акції на підтримку Порошенка та закликали ДБР не знущатися з України

Під будівлею Державного бюро розслідувань у Києві 1 липня відбулася акція проти політичних репресії в Україні та у підтримку п'ятого президента Петра Порошенка.

У Сумах відбулася акція протесту проти законопроєкту про працю

Біля будівлі облдержадміністрації у Сумах з 10 години ранку 30 червня відбувається акція протесту представників профспілок. Вони виступають проти прийняття закону про працю (законопроєкт № 2681).

У річці Сумка у Сумах вміст нітритів перевищує норму

Про це сьогодні, 30 червня, повідомили в Держекоінспекції Сумщини. За її даними, сьогодні було завершене повне вимірювання показників складу та властивостей проб води, відібраних у річці Сумка тиждень тому.

Інтерв'ю

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Нова антикорупційна система

Депутати довго не хотіли приймати електронне декларування доходів чиновників і кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Але сьогодні прийняли. Електронні декларації в новому форматі держслужбовці подаватимуть вже цього року. Мають на це два місяці. А цього тижня запрацює Національне агентство із…

Почему в Украине смотрящий влиятельнее министра

Mikhail Minakov: В украинской власти расслаиваются формальные институты и реальные полномочия. И люди с реальными полномочиями, как правило, непубличны. В Италии конгломерат таких непубличных, но влиятельных персон называют мафией. Эти люди подбираются по принципу личной преданности первому лицу. В государстве…

Українець з IBM про те, як вчитись та працювати за океаном

У рамках серії зустрічей з українцями, які працюють за кордоном у відомих корпораціях, у «Часописі» відбувся виступ Олександра Романка. Він родом із Сум, до Канади виїхав навчатись 12 років тому, з яких останні чотири працює старшим науковим співробітником канадського представництва…

Лекції

Віталій Капранов презентував у Сумах книги розвідника Віктора Суворова

25 червня 2015 року Віталій Капранов презентував в м. Суми книги письменника, дослідника, історика, совєцького розвідника-утікача Віктора Суворова [він же - Володимир Різун]. Видавництво братів Капранових "Зелений пес" із 2000 року друкує винятково україномовні твори, де вже кілька років поспіль…

Гюнель Бабакішієва: "Плай дій по проведенню адвокаційних кампаній"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Ольга Будник: "Як налагодити діалог бізнесу з владою"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста

9 квітня 2015 р. в актовій залі Української академії банківської справи [м. Суми] Сергій Жадан читав свої вірші сумчанам, в тому числі з нової книги "Життя Марії". Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава…

Владислав Івченко презентував "Найкращого сищика" у Сумах

3 квітня 2015 року, у Сумах в "Галереї XXI" презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи "Найкращий сищик імперії на Великій війні" та "Найкращий сищик і падіння імперії" - третій і четвертий томи історії пригод героя з народу…

Програма "10 запитань"

10 запитань з Артемом Антонюком

"Суми - це столиця моєї країни, а місто Суми ненавиджу за його жлобство" - так вважає сумський поет Артем Антонюк. Запис інтерв'ю для медіа-платформи SumyNews від 8 квітня 2014 року.

10 запитань з Аллою Яровою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Олександром Лисенко

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Сергієм Малюком

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Тетяною Журбою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Володимиром Биковим

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю за спеціально розробленим опитувальником з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Віктором Бобиренко

Інтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Андрієм Антоненко

нтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

Політичний профайл

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок" Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 26 жовтня 2014 року.

Володимир Луговий: ВО "Свобода" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews начальник виборчого штабу Всеукраїнського політичного об'єднання "Свобода" Володимир Луговий дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 24 жовтня 2014 року.

Олександр Ревенко: "Радикальна партія" Олега Ляшка на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Радикальна партія" Олега Ляшка Олександр Ревенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис…

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22…

Юрій Бова: "Сила людей" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по багатомандатному виборчому округу в списках політичної партії "Сила людей" Юрій Бова дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22 жовтня 2014 року.

Важливо на цьому тижні

Громадський активіст: лікар Охтирської психлікарні продовжує розігрувати на психічно хворих політичну гру

В Сумах конфлікт навколо ситуації з Охтирською психічною лікарнею набуває обертів. Складається враження, що головний лікар Лілія Неофітна, яка є головою Охтирської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», вирішила на психічно хворих людях розіграти нову політичну гру, звинувативши обласну владу у…

Охтирська психіатрична лікаря: хто нагрівається на психічнохворих?

Нещодавно Сумщину сколихнув скандал: в Охтирській обласній спеціалізованій психіатричній лікарні зазнала аварії система опалення. Керівництво області прийняло рішення про евакуацію хворих, однак працівники закладу забарикадувалися, щоб не допустити цього. Навіть після ліквідації аварії температурний режим в палатах залишається незадовільним.

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького…

Українці постійно зриваються в зневіру та надію на “сильну руку”

Громадяни пострадянських республік не мають запиту на виборчі права та свободи і сповнені напівзневірою-напівнадією на "доброго батька". Як змінити ситуацію, розповідає Михайло Мінаков, професор Києво-Могилянської академії. Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли її мешканці мають різні права. Тобто є громадяни,…

Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи"

Про "квантовий стрибок" Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи. Потім центр подій переміститься у Росію" Чи всі зафіксували це для себе, але Суми — один із найпівнічніших обласних центрів — перше місто в Україні, яке…

Бачення України в глобальному світі

Пришло время подвергнуть проблематизации сами постановки вопросов о будущем. Куда движется мир? Когда мы говорим о том, что мир куда-то движется, мы делаем несколько изначальных допущений: что предельным обобщением бытийности является сущий мир [есть лишь мир, обо всем остальном мы…

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села. Сьогодні в…

Дві невідомі компанії хочуть отримати без конкурсу весь Чорноморський шельф

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 14 липня 2015 року радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук зробив заяву щодо спроби двох невідомих компаній, зареєстрованих офшорками з Кіпру, отримати в розробку…

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі…

Сумська артилерійська бригада - найкраща в Україні

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут. Україна живе духом, а Суми – сумом… Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових…

Програма "Євродвір" - справедливість по-сумські?

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом. Ми говорили про справедливість,…

Декомунізація та історична справедливість

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України. В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону…