Четвер, 23 жовтня 2014

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews.

Запис від 22 жовтня 2014 року.

Партія "Сильна Україна"

Виборчий список партії

Про партію на парламентських виборах

Ярослав Юрчишин, політолог:
Список партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» родом з епохи режиму Януковича. І за кадровим складом (11 депутатів-регіоналів попереднього скликання, всі голосували за «диктаторські закони» 16 січня, котрі спричинили кровопролиття на Майдані), і за логікою формування.

Як в часи Кучми-Ющенка-Януковича, список представляє собою конгломерацію груп, які орієнтуються на інтереси того чи іншого олігарха. Можна виділити два великі угруповання: сфера впливу власне Сергія Тігіпка, яка включає його найближче політоточення, а також людей, делегованих у список Віктором Пінчуком, а також групу екс-голови СБУ та першого віце-прем’єра часів Януковича-Азарова з долученими до неї людей, що мають зв’язок з Дмитром Фірташем.

У списку присутні кілька достатньо самостійних гравців – на зразок власника «УкрАвто» Таріела Васадзе, чи екс-голови Вінницької ОДА Миколи Джиги. Ці «важковаговики» діятимуть та орієнтуватимуться в залежності від ситуації. Список «силовиків» – консервація олігархічного устрою, який запанував в Україні з часів Леоніда Даниловича.

Передвиборна програма
Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна»

«Сильна Україна» – це загальнонаціональна українська партія. Наша платформа заснована на ідеях єдності країни, свободи підприємництва, економічного патріотизму, активної державної підтримки ключових галузей промисловості та ефективної соціальної політики.

Сьогодні, коли країна переживає найтяжчу кризу за всю історію Незалежності, ми йдемо на вибори з чіткими пріоритетами: домогтися міцного миру, відновити економіку країни і соціальні стандарти громадян України.

МІЦНИЙ МИР І ЄДНІСТЬ КРАЇНИ

Мирний план
«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир. План передбачає:

 1. Багатосторонні мирні переговори.
 2. Супровід мирного процесу з боку спеціального представника Генерального Секретаря ООН.
 3. Сильну переговорну позицію України, засновану на принципах незалежності, територіальної цілісності й суверенітету нашої країни.
 4. Проведення виборів до органів місцевого самоврядування на Донбасі під моніторингом міжнародних організацій. 

 

Регіоналізація управління
Міцний мир в Україні неможливий без проведення регіоналізації управління.
Місцеві громади (на рівні міст і районів) під час реформи повинні отримати право:

1. Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їхній території.
2. Впливати на призначення керівників місцевих правоохоронних та контролюючих органів.

Регіональні (обласні та районнi) ради повинні отримати право:

 1. Обирати органи управління (виконавчий комітет та його голову).
 2. Ухвалювати рішення щодо покращення інвестиційного клімату.
 3. Регулювати ставки місцевих податків залежно від потреб регіону.

Зовнішня політика, національна безпека і оборона мають бути винятковими повноваженнями центральної влади. Право визначати межі держави має належати тільки народу України, і будь-які рішення щодо цього можуть ухвалюватися тільки на загальнонаціональному референдумі.

Функції представників Президента в регіонах мають бути зведені до контролю над виконанням Законів України на цій території.

У гуманітарній сфері регіони повинні отримати право самостійно визначати принципи мовної та культурної політики з урахуванням потреб усіх національностей.
Завдання Центру – підтримувати розвиток української культури, мови та історії для виховання нових поколінь у дусі громадянської єдності.

Професійна армія
Мирний розвиток України неможливий без сучасної професійної армії на контрактній основі, яка здатна дати відсіч будь-якій зовнішній агресії. Військова реформа передбачає такі кроки:

1. Ухвалення нової воєнної доктрини, яка буде відображати сучасний стан загроз і ризиків для безпеки країни.
2. Реформування структури і принципів фінансування Збройних Сил України. Пріоритети – висока зарплата і соціальний захист солдат і офіцерів, впровадження сучасних типів озброєнь.
3. Створення нового мобілізаційного плану, що спирається, насамперед, на наявний кадровий резерв зі співробітників правоохоронних органів. 

ВІДРОДЖЕННЯ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ ПАТРІОТИЗМ  

«Сильна Україна» виступає за осмислену і ефективну промислову політику, що ґрунтується на економічному патріотизмі. 

Економічний патріотизм
Держава повинна активно захищати і підтримувати розвиток вітчизняної промисловості. «Сильна Україна» пропонує пакет заходів з відновлення промисловості: 

 1. Забезпечення державним замовленням підприємств вітчизняної промисловості, передусім – машинобудування, металургії, сільгосппереробки.
 2. Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку.
 3. Захист внутрішніх товарних ринків шляхом їх тимчасового закриття на строк до 6 місяців.
 4. Переговори з міжнародними партнерами України про відкриття для наших підприємств ринків ЄС, США та інших країн, щоб компенсувати падіння російського ринку.
 5. Створення експортного агентства і компенсація ставок за кредитами експортерів – для стимулювання експорту товарів з високою доданою вартістю.
 6. Обмеження експорту сировини.
 7. Обмеження імпорту готової продукції, яка виробляється в Україні, за допомогою механізмів СОТ і нетарифних інструментів.
 8. Фінансово-кредитна підтримка державою закупівлі вітчизняними виробниками сучасного обладнання і технологій, зниження енерговитратності виробництва.
 9. Зниження мит на імпорт сировини та обладнання, аналоги якого не виробляються в Україні, зниження податкового тягаря для виробництв з високою доданою вартістю.

Боротьба з корупцією
«Сильна Україна» домагатиметься ухвалення плану невідкладних заходів для боротьби з корупцією, в рамках якого необхідно:

 1. Скоротити кількість контролюючих органів, їхні контрольні функції та кількість чиновників, які в них працюють.
 2. Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади.
 3.  Відмовитися від каральної податкової політики. Перевіряти тільки тих, хто має явні ознаки ухиляння від сплати податків.
 4. Впровадити систему особистої відповідальності чиновників контролюючих органів за обґрунтованість і законність перевірок бізнесу.
 5. Розширити права громадянського суспільства в боротьбі з корупцією.

 

Економічна свобода та інвестиційний клімат
«Сильна Україна» буде домагатися застосування законодавчих та інших заходів, спрямованих на зростання економічної свободи та поліпшення інвестиційного клімату: 

1.Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
2. Приведення кількості дозволів і ліцензій до розумно необхідного мінімуму.
3. Запуск цільових програм державних гарантій під кредити для малого та середнього бізнесу в обсязі до 1% ВВП.
4. Впровадження п'ятирічного мораторію на податкові перевірки малого і середнього бізнесу з річним оборотом до 10 млн грн.
5. Зниження єдиного соціального внеску до середньоєвропейського рівня (не більше 20%).

СОЦІАЛЬНИЙ ПОРЯТУНОК ТА БОРОТЬБА З БЕЗРОБІТТЯМ

«Сильна Україна» вважає, що держава не повинна ухилятися від своїх соціальних зобов'язань перед громадянами, прикриваючись війною. Необхідно ухвалити терміновий план соціального порятунку, який дозволить повернути соціальні стандарти на колишній рівень.

Відновити соціальні стандарти

1. Зупинити падіння гривні з допомогою активної регуляторної політики Національного банку та урядових реформ.
2. Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій щонайменше 4 рази на рік. Пенсії та допомоги мають підвищуватися пропорційно зростанню цін.
3. Заборонити практику зниження заробітних плат і відправки працівників бюджетної сфери і держслужбовців у неоплачувані відпустки.
4. Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім’ям державної щомісячної допомоги по догляду за дитиною.
5. Відновити інститут державних соціальних працівників для надання допомоги соціально незахищеним громадянам.
6. Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги.
7. Встановити, що розмір і механізм індексації доходів громадян повинен передбачатися виключно законом, а не рішеннями уряду.

Зупинити зростання безробіття

 1. Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
 2. Розпочати створення професійної армії, що також сприятиме працевлаштуванню громадян.
 3. Відкрити державну програму з пільгового кредитування та підтримки малого та середнього бізнесу.
 4. Посилити Закон про зайнятість спеціальними заходами для підтримки підприємств, які створюють робочі місця в період кризи.

 

Ми прагнемо об'єднати навколо цієї платформи всі здорові сили суспільства, мобілізувати державу і громадян на проведення необхідних реформ, які приведуть країну до громадянської згоди і економічного процвітання.

МИ ВІРИМО В СИЛУ УКРАЇНИ!
 

Голова Партії Сергія Тігіпка
«Сильна Україна»                                                                               Тігіпко С.Л.

 

Сергій Дацюк, політолог:
Трохи більш конкретною, але все одно дуже поганою, є програма "Сильної України". Тези програми містять сумнівні пропозиції (як от регіоналізація управління, тобто своєрідний евфемізм федералізму, що посилюється ідеєю збереження регіональних (обласних) рад, чи пріоритети реформування збройних сил – "висока зарплата і соціальний захист солдат і офіцерів, впровадження сучасних типів озброєнь". В той час як пріоритети такої реформи – високий рівень обороноздатності країни, поява військової теорії та стратегування, професійна підготовка підрозділів з професіями сучасної війни (спецназ, розвідка, диверсійні загони, кібервійська)). Також сумнівною виглядає теза економічного патріотизму (своєрідний патерналізм), яка в принципі непоєднувана (тобто суперечить) наступній тезі – економічна свобода (патріотизм означає обмеження економічної свободи). Теза боротьби з корупцією виписана декларативно. Глава 3 – "Соціальний порятунок та боротьба з безробіттям" геть не враховує реальну ситуацію революції та війни, бо написана так, ніби 5 років назад.

Порівняння програм політичних партій

VoxUkraine, для Української правди

Середні оцінки програм партій

 

Конкретність

Можливість виконання /практичність

Економічна доцільність

Послідовність та логічна зв'язність

Середній показник

Народний Фронт

4.2

5.2

5.8

6.2

5.4

Громадянська позиція

5.2

5.5

4.9

5.6

5.3

Блок Петра Порошенка

3.7

4.8

4.8

5.8

4.8

Батьківщина

4.8

4.6

4.5

5.5

4.8

Самопоміч

3.3

4.8

4.9

4.8

4.4

Опозиційний Блок

3.4

3.2

2.3

4.2

3.3

Комуністична партія

4.1

1.8

1.0

5.3

3.0

Радикальна партія

3.5

2.0

1.6

3.2

2.5

Таблиця 2. Кореляція між програмами політичних партій

 

Батьківщина

Громадянська позиція

Комуністична партія

Радикальна партія

Опозиційний Блок

Самопоміч

Народний Фронт

Блок Петра Порошенка

Батьківщина

1.00

             

Громадянська позиція

0.43

1.00

           

Комуністична партія

0.33

0.31

1.00

         

Радикальна партія

0.37

0.39

0.40

1.00

       

Опозиційний Блок

0.53

0.44

0.42

0.56

1.00

     

Самопоміч

0.36

0.48

0.32

0.45

0.52

1.00

   

Народний Фронт

0.35

0.43

0.34

0.43

0.53

0.47

1.00

 

Блок Петра Порошенка

0.47

0.54

0.39

0.53

0.57

0.51

0.46

1.00

Політики в Сумській області – учасники виборчої кампанії

Кандидати по одномандатним виборчим округам

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 157 (центр – місто Суми)
Науменко Сергій Іванович - 1956 р.н., генеральний директор  ТОВ "Інвестор-96", член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
в одномандатному виборчому окрузі № 157
Науменка Сергія Івановича

Я, Науменко Сергій Іванович, іду на вибори від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна».
«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир, а також цілісність держави.
Міцний мир в Україні неможливий без якнайшвидшого проведення реформ за такими головними напрямками:

Регіоналізація управління

Місцеві громади (на рівні міст і районів) під час реформи повинні отримати право на децентралізацію влади шляхом:

 1. Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їхній території.
 2. Зобов’язати бізнес сплачувати податки до місцевих бюджетів за місцем фактичного розташування відокремлених підрозділів підприємств, зареєстрованих в інших регіонах.
 3. Впливати на призначення керівників місцевих правоохоронних та контролюючих органів.

Регіональні (обласні) ради повинні отримати право:

 1. Обирати органи управління (виконавчий комітет та його голову).
 2. Регулювати ставки місцевих податків залежно від потреб регіону.

Економічний патріотизм

 1. Забезпечення державним замовленням підприємств вітчизняної промисловості.
 2. Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку.
 3. Обмеження імпорту готової продукції, яка виробляється в Україні, за допомогою механізмів СОТ і нетарифних інструментів.
 4. Встановити пільги на використання нафти та газу, які були видобуті на території області, та продуктів їхньої переробки .

Боротьба з корупцією

 1. Скоротити кількість контролюючих органів, їхні контрольні функції та кількість чиновників, які в них працюють.
 2. Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади.
 3. Відмовитися від каральної податкової політики. Перевіряти тільки тих, хто має явні ознаки ухиляння від сплати податків.
 4. Розширити права громадянського суспільства в боротьбі з корупцією.

Економічна свобода та інвестиційний клімат

 1. Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
 2. Приведення кількості дозволів і ліцензій до розумно необхідного мінімуму.
 3. Впровадження п'ятирічного мораторію на податкові перевірки малого і середнього бізнесу з річним оборотом до10 млн грн.
 4. Зниження єдиного соціального внеску до середньоєвропейського рівня (не більше 20%).
 5. Сприяти держзакупівлям для бюджетоутворюючих підприємств міста Суми, таких як ПАТ «Завод ім. Фрунзе», ПАТ «Сумихімпром» та інших.
 6. Створення держзамовлень (загальнодержавних/регіональних)  та передбачення фінансування сільськогосподарських підприємств.

Відновити соціальні стандарти

 1. Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій щонайменше 4 рази на рік.
 2. Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім’ям державної щомісячної допомоги по догляду за дитиною.
 3. Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги. Лобіювання прийняття нового закону щодо ЖКГ, який дозволив би обслуговувати житловий масив міста та знизити тарифи для населення.
 4. Сприяти розвитку транспортних закупок тролейбусів з метою утримання доступної вартості проїзду для сумчан. 
 5. Відновлення фінансування держпрограми «Доступне житло», передбачення надання житла  для учасників АТО.
 6. Забезпечення здорового та повноцінного фізичного розвитку дітей -  завершення будівництва футбольної Академії в місті Суми.

Зупинити зростання безробіття

 1. Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
 2. Відкрити державну програму з пільгового кредитування (зниження кредитного відсотку) та підтримки малого та середнього бізнесу.
 3. Посилити Закон про зайнятість спеціальними заходами для підтримки підприємств, які створюють робочі місця в період кризи.

 

МИ ВІРИМО В СИЛУ УКРАЇНИ!

 

 13.09.2014                                                           ___________С. І. Науменко

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 158 (центр – місто Білопілля)
Кідіменко Петро Петрович - 1966 р.н., тимчасово не працює, член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
в одномандатному виборчому окрузі № 158
Кідіменка Петра Петровича
Я, Кідіменко Петро Петрович, іду на вибори від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна».
Шановні земляки! Об'єднаємо наші зусилля в реалізації регіональних проектів економічного росту, які забезпечать Сумському краю гідне місце в Україні!
«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир. Міцний мир в Україні неможливий без якнайшвидшого проведення реформ за такими головними напрямками:
Регіоналізація управління
Місцеві громади під час реформи повинні отримати право:
1. Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їхній території.
2. Впливати на призначення керівників місцевих правоохоронних та контролюючих органів.
Регіональні ради повинні отримати право:
1. Обирати органи управління (виконавчий комітет та його голову).
2. Регулювати ставки місцевих податків залежно від потреб регіону.
Економічний патріотизм
1. Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку.
2. Відродження сільських територій та створення сприятливих умов для проживання в сільській місцевості.
3. Створити розгалужену мережу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
4. Стимулювати сільську індустріалізацію: створення в селах харчових, швейних, будівельних та інших трудомістких виробництв.
Боротьба з корупцією
1. Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади.
2. Посилення кримінальної відповідальності за хабарництво чиновників.
3. Декларація кожним чиновником не лише доходів але й витрат всієї сім’ї.
4. Позбавлення недоторканості всіх посадових осіб.
5. Розширити права громадянського суспільства в боротьбі з корупцією.
Економічна свобода та інвестиційний клімат
Держава ніколи не стане багатою, якщо не буде створено умов для розвитку малого та середнього підприємництва. Передумовами для цього є:
1. Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
2. Приведення кількості дозволів і ліцензій до розумно необхідного мінімуму.
3. Зниження єдиного соціального внеску до середньоєвропейського рівня (не більше 20%).
Відновити соціальні стандарти
1. Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій щонайменше 4 рази на рік. Пенсії та допомоги мають підвищуватися пропорційно зростанню цін.
2. Заборонити практику зниження заробітних плат і відправки працівників бюджетної сфери і держслужбовців у неоплачувані відпустки.
3. Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім'ям державної щомісячної допомоги по догляду за дитиною.
4. Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги.
Зупинити зростання безробіття
1. Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
2. Відкрити державну програму з пільгового кредитування та підтримки малого та середнього бізнесу.
3. Посилити Закон про зайнятість спеціальними заходами для підтримки підприємств, які створюють робочі місця в період кризи.
Я йду на вибори зі своєю програмою, але надалі вона буде доповнюватись кожним виборцем.

   13.09.2014                                                      __________ Кідіменко П.П.

 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 159 (центр – місто Глухів)
Нагорний Сергій Павлович - 1985 р.н.,  керівник апарату Ямпільської районної державної адміністрації, член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Дружба Ямпільського району Сумської області, суб’єкт висування – Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
в одномандатному виборчому окрузі № 159
Нагорного Сергія Павловича

Я, Нагорний Сергій Павлович, іду на вибори від Партії Сергія Тігіпка  «Сильна Україна».
«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир.
Міцний мир в Україні неможливий без якнайшвидшого проведення реформ за такими головними напрямками:

Регіоналізація управління

Місцеві громади (на рівні міст і районів) під час реформи повинні отримати право:

 1. Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їхній території.
 2. Впливати на призначення та звільнення керівників місцевих правоохоронних та контролюючих органів.
 3. Заборона купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

Регіональні (обласні) ради повинні отримати право:

 1. Обирати органи управління (виконавчий комітет та його голову).
 2. Регулювати ставки місцевих податків залежно від потреб регіону.

У гуманітарній сфері регіони повинні отримати право самостійно визначати принципи мовної та культурної політики з урахуванням потреб усіх національностей.

Економічний патріотизм

 1. Забезпечення державним замовленням підприємств вітчизняної промисловості, передусім – машинобудування, металургії, сільгосппереробки.
 2. Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку.
 3. Зміцнення позиції державних банків, які будуть кредитувати вітчизняну промисловість і сільгоспвиробника під низький процент.
 4. Сприяння виконанню програми будівництва та ремонту доріг округу, контроль за належним вирішенням земельних питань, допомога у завершені газифікації сіл.

Боротьба з корупцією

 1. Скоротити кількість контролюючих органів, їхні контрольні функції та кількість чиновників, які в них працюють.
 2. Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади.
 3.  Відмовитися від каральної податкової політики. Перевіряти тільки тих, хто має очевидні ознаки ухиляння від сплати податків.
 4. Реформа в правоохоронної та судової системи.
 5. Підвищення зарплати для працівників держапарату та правоохоронних органів.

Економічна свобода та інвестиційний клімат

 1. Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
 2. Запуск цільових програм державних гарантій під кредити                     для малого та середнього бізнесу в обсязі до 1% ВВП.
 3. Впровадження п'ятирічного мораторію на податкові перевірки малого і середнього бізнесу з річним оборотом до 10 млн грн.
 4. Залучення закордонних інвестицій для розвитку високотехнологічних виробництв, туризму та сільського господарства, а також у транспортну, комунальну та медичну інфраструктури громади.
 5. Збільшення бюджетних видатків на Збройні Сили України, розвиток військово-промислового комплексу.

Відновити соціальні стандарти

 1. Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій щонайменше 4 рази на рік. Пенсії та допомоги мають підвищуватися пропорційно зростанню цін.
 2. Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім’ям державної щомісячної допомоги по догляду                  за дитиною.
 3. Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги.
 4. Впровадження страхової медицини.
 5. Створення системи заохочень для талановитої молоді ( через надання стипендій та грантів).
 6. Пропаганда здорового способу життя і традиційних українських цінностей.

Зупинити зростання безробіття

 1. Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
 2. Відкрити державну програму з пільгового кредитування                            та підтримки малого та середнього бізнесу.
 3. Посилити Закон про зайнятість спеціальними заходами                        для підтримки підприємств, які створюють робочі місця в період кризи.

МИ ВІРИМО В СИЛУ УКРАЇНИ!

 

13.09.2014                                                   ___________ Нагорний С.П.

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 161 (центр – місто Ромни)
Скляров Михайло Миколайович - 1958 р.н., тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
в одномандатному виборчому окрузі № 161
Склярова Михайла Миколайовича

Я, Скляров Михайло Миколайович, іду на вибори від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна».
«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир.
Міцний мир в Україні неможливий без якнайшвидшого проведення реформ за такими головними напрямками:

Регіоналізація управління
Місцеві громади (на рівні міст і районів) під час реформи повинні отримати право:

 • Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їхній території:
 • законодавчо закріпити норму  сплати коштів до місцевих бюджетів (не менше 50% від податку) з користувачів надрами.
 • Впливати на призначення керівників місцевих правоохоронних та контролюючих органів.

Економічний патріотизм

 • Забезпечення державним замовленням підприємств вітчизняної промисловості.
 • Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку:
 • державний контроль за цінами на продукти першої необхідності;
 • контроль за розміром закупівельної та ринкової ціни на продукцію від сільського виробника.
 • Заборонити на державному рівні системне знищення лісового фонду держави.

 

Боротьба з корупцією

 • Скоротити кількість контролюючих органів, їхні контрольні функції та кількість чиновників, які в них працюють.
 • Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади.
 • Розширити права громадянського суспільства в боротьбі з корупцією.

Економічна свобода та інвестиційний клімат (загальнодержавні)

 • Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
 • Приведення кількості дозволів і ліцензій до розумно необхідного мінімуму.

Відновити соціальні стандарти (загальнодержавні)

 • Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій щонайменше 4 рази на рік.
 • Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім’ям державної щомісячної допомоги по догляду за дитиною.
 • Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифі в на житлово-комунальні послуги.
 • На зимовий період забезпечити твердим паливом людей пільгових категорій твердим паливом за зниженими цінами.
 • Підтримка молоді малозабезпечених сімей з надання можливості отримати безкоштовну освіту з подальшим працевлаштуванням.
 • Підвищити розмір заробітної плати працівникам медицини та соціальної галузі на селі.

Відновити соціальні стандарти (на рівні міст і районів)

 • Підвищити оплату (не менше 7% від вартості) за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які здаються в оренду.
 • На законодавчому рівні зобов’язати арендоутримувачів земельних  ділянок, в залежності від кількості утримуваної землі, забезпечити робочими місцями сільське населення.
 • Зобов’язання арендоутримувачів нести соціальну відповідальність: фінансувати, за рішенням громади,  утримання доріг, навчальних та медичних закладів, закладів культури тощо. 
 • Не надавати в оренду земельних ділянок без погодження з громадою.
 • Запровадити програму модернізації обладнання котелень із запровадженням альтернативних видів палива в закладах медицини, освіти, соціального захисту та інших державних установ.

Зупинити зростання безробіття

 • Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
 • Відкрити державну програму з пільгового кредитування та підтримки малого та середнього бізнесу.

МИ ВІРИМО В СИЛУ УКРАЇНИ!

13.09.2014                                                          ___________Скляров М. М. 

  Кандидат в одномандатному виборчому окрузі № 162 (центр – місто Охтирка)
Дяченко Петро Миколайович - 1952 р.н., пенсіонер, член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Сумах, суб’єкт висування – Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
в одномандатному виборчому окрузі № 162
Дяченко Петро Миколайович

     Я, Дяченко Петро Миколайович, іду на вибори від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», щоб зробити міліцію для  народу, а не для особистостей. Основний мій життєвий принцип: душу - Богу, життя - Вітчизні, серце - жінці, а честь – нікому!
«Сильна Україна» домагатиметься реалізації послідовного і всеосяжного мирного плану, який забезпечить країні міцний і довгостроковий мир.
Міцний мир в Україні неможливий без якнайшвидшого проведення реформ за такими головними напрямками:

Регіоналізація правління

 Місцеві громади ( на рівні міст і районів) під час реформи повинні отримати право:

 1. Розпоряджатися своїм майном і більшою частиною бюджетних коштів, що збираються на їх території.
 2. Впливати на призначення керівників місцевих прокурорів, судових, правоохоронних та контролюючих органів та добиватися обрання їх громадою.

Регіональні(обласні) ради повинні отримати право:

 1. Обирати органи управління (виконавчий комітет та його голову)
 2. Регулювати ставки місцевих податків залежно від потреб регіону.

У гуманітарній сфері регіони повинні отримати право самостійно визначати принципи мовної та культурної політики з урахуванням потреб усіх національностей.

Економічний патріотизм

 1. Забезпечення державним замовленням підприємств вітчизняної промисловості.
 2. Забезпечити сільськогосподарському виробнику державний захист та підтримку.
 3. Відновлення соціальних стандартів і зростання внутрішнього ринку.
 4. Обмеження імпорту готової продукції, яка виробляється в Україні, за допомогою механізмів СОТ і нетарифних інструментів.
 5.  

Боротьба з корупцією
Скоротити кількість контролюючих органів та кількість чиновників, які в них працюють.

 1. Вжити першочергових і щонайжорсткіших заходів для припинення корупції у вищих ешелонах влади, правоохоронних, судових органах та прокуратури.
 2. Відмовитися від каральної податкової політики. Перевіряти тільки тих, хто має явні ознаки ухиляння від сплати податків.
 3.  Впровадити систему особистої відповідальності чиновників контролюючих та правоохоронних органів за обгрунтованність і законність перевірок бізнесу та виконання службових обов’язків.
 4. Розширити права громадянського суспільства в боротьбі з корупцією.

Економічна свобода та інвестиційний клімат

 1. Зниження кількості податків і спрощення їх адміністрування.
 2. Приведення кількості дозволів і ліцензій до розумно необхідного мінімуму.
 3. Запуск цільових програм державних гарантій під кредити для малого та середнього бізнесу в обсязі до 1% ВВП.
 4. Впровадження п’ятирічного мораторію на податкові перевірки малого та середнього бізнесу з річним оборотом до 10 млн.грн.
 5. Зниження єдиного соціального внеску до середньоєвропейського рівня (не більше 20 %)

Відновити соціальні стандарти

 1. Переглядати прожитковий мінімум, розміри мінімальних зарплат і пенсій підвищуватися щонайменше 4 рази на рік . Пенсії та допомоги мають пропорційно підвищуватися зростанню цін.
 2. Заборонити практику зниження заробітних плат і відправки працівників бюджетної сфери і держслужбовців у неоплачувані відпуски
 3. Повернутися до надання найбільш соціально незахищеним молодим сім’ям державної щомісячної допомоги по догляду за дитиною.
 4. Повернути підвищений контроль держави за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги.
 5. Забезпечити заміщення керівних посад у галузях економіки та державного управління професіоналами.

Зупинити зростання безробіття

 1. Забезпечити терміновими державними замовленнями українські промислові підприємства.
 2. Відкрити державну програму з пільгового кредитування та підтримки малого та середнього бізнесу.
 3. Посилити Закон про зайнятість спеціальними заходами для підтримки

Підприємств, які створюють робочі місця в період кризи.

Маю честь!

13.09.2014                                                                 ______П.Н. Дяченко
           

Кандидати по партійному списку (серед перших 100)

  Слизький Сергій Миколайович - 1973 р.н., тимчасово не працює, член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Кролевець Сумської області, включений до виборчого списку під № 41.
     
    Хоронько Сергій Васильович - 1962 р.н., директор Роменського  благодійного фонду "Наш край", член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Ромни Сумської області, , включений до виборчого списку під № 60.  
     
    Опанасенко Тетяна Михайлівна - 1972 р.н., культорганізатор, Молодіжний центр соціального партнерства і творчості Управління освіти Шосткинської міської ради Сумської області, член Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", проживає в місті Шостка Сумської області, включена до виборчого списку під № 80.

Передвиборча кампанія та агітація

 

internews logousaid logoПрограма “Політичний профайл” створена в рамках проекту "Сприяння конкурентній боротьбі під час парламенстьких виборів-2014 на Сумщині" за підтримки американського уряду, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews Network. Думки, висловлені на сайті медіа-платформи SumyNews, можуть не співпадати з точкою зору USAID, Internews Network та американського уряду.

Громадська організація "Центр досліджень регіональної політики" © 2002-2015. Всі права застережено.

Актуальні матеріали

На Сумщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

Голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА разом із представниками Сумської обласної та міської рад і громадськостю поклали квіти до пам’ятного знаку у Сквері пам’яті жертв голодоморів.

Автомобіль розірвало на шмаття – на диво ніхто не постраждав

Три транспортні засоби потрапили в ДТП на вулиці Героїв Крут — патрульні оформили адмінматеріали. Повідомлення про ДТП патрульні отримали 28 листопада, близько 10-ї години.

У Сумах визначились із датою першої сесії новообраної міської ради

Сумська міська територіальна виборча комісія Сумського району Сумської області видала постанову про проведення першої сесії новообраної Сумської міської ради VIII скликання.

Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування

Нацагентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування "Батьківщини" через виявленні у фінансовому звіті партії порушення.

В декабре у сумчан будет дополнительный выходной и укороченные рабочие дни

В декабре 2020 года будет 9 выходных дней, включая один праздник. Отдыхать будем 5 и 6, 12 и 13, 19 и 20, 25, 26 и 27 декабря. Пятница 25 декабря будет выходным, поскольку в этот день празднуется католическое Рождество. 24…

Политолог: Сумскую область продали харьковчанам

Политолог и блогер Виктор Бобыренко пишет на своей странице в Facebook, пошли слухи о том, что коррупцию на самом верху покрывает лично Зеленский. Эти «нехорошие люди» утверждают, что одной из основных коррупционных схем для Офиса президента – является продажа должностей.…

Сумские дорожники рассказали, какими маршрутами обрабатывают дороги противогололедной смесью

КП «Дорремстрой» обращает внимание сумчан на то, что при образовании гололеда на дорогах города посыпка противогололедной смесью осуществляется по определенным маршрутам и утвержденным графикам, и не может проводиться на всех улицах одновременно.

Інтерв'ю

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Нова антикорупційна система

Депутати довго не хотіли приймати електронне декларування доходів чиновників і кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Але сьогодні прийняли. Електронні декларації в новому форматі держслужбовці подаватимуть вже цього року. Мають на це два місяці. А цього тижня запрацює Національне агентство із…

Почему в Украине смотрящий влиятельнее министра

Mikhail Minakov: В украинской власти расслаиваются формальные институты и реальные полномочия. И люди с реальными полномочиями, как правило, непубличны. В Италии конгломерат таких непубличных, но влиятельных персон называют мафией. Эти люди подбираются по принципу личной преданности первому лицу. В государстве…

Українець з IBM про те, як вчитись та працювати за океаном

У рамках серії зустрічей з українцями, які працюють за кордоном у відомих корпораціях, у «Часописі» відбувся виступ Олександра Романка. Він родом із Сум, до Канади виїхав навчатись 12 років тому, з яких останні чотири працює старшим науковим співробітником канадського представництва…

Лекції

Віталій Капранов презентував у Сумах книги розвідника Віктора Суворова

25 червня 2015 року Віталій Капранов презентував в м. Суми книги письменника, дослідника, історика, совєцького розвідника-утікача Віктора Суворова [він же - Володимир Різун]. Видавництво братів Капранових "Зелений пес" із 2000 року друкує винятково україномовні твори, де вже кілька років поспіль…

Гюнель Бабакішієва: "Плай дій по проведенню адвокаційних кампаній"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Ольга Будник: "Як налагодити діалог бізнесу з владою"

26 травня 2015 року в mediaHUB SumyNEWS відбувся майстер-клас на тему: "Адвокація у сфері бізнесу", який провели експерти київського аналітичного центру "Центр політичних студій та аналітики" - http://cpsa.org.ua Адвокація (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності громадських організацій, який означає…

Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста

9 квітня 2015 р. в актовій залі Української академії банківської справи [м. Суми] Сергій Жадан читав свої вірші сумчанам, в тому числі з нової книги "Життя Марії". Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава…

Владислав Івченко презентував "Найкращого сищика" у Сумах

3 квітня 2015 року, у Сумах в "Галереї XXI" презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи "Найкращий сищик імперії на Великій війні" та "Найкращий сищик і падіння імперії" - третій і четвертий томи історії пригод героя з народу…

Програма "10 запитань"

10 запитань з Артемом Антонюком

"Суми - це столиця моєї країни, а місто Суми ненавиджу за його жлобство" - так вважає сумський поет Артем Антонюк. Запис інтерв'ю для медіа-платформи SumyNews від 8 квітня 2014 року.

10 запитань з Аллою Яровою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Олександром Лисенко

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Сергієм Малюком

Медіа-платформа www.sumynews.com розпочинає експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської культурної та політичної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Тетяною Журбою

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником ми плануємо протягом 2011 року зробити інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію.

10 запитань з Володимиром Биковим

Медіа-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю за спеціально розробленим опитувальником з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Віктором Бобиренко

Інтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

10 запитань з Андрієм Антоненко

нтернет-платформа www.sumynews.com продовжує експериментальний проект шаблонного інтерв'ю з представниками сумської політичної та культурної еліти. За спеціально розробленим опитувальником протягом 2011 року ми проведемо серію інтерв'ю з людьми, які мають активну громадянську позицію і мають потенцію стати регіональною політичною елітою.

Політичний профайл

Володимир Єщенко: "Опозиційний блок" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews керівник публічної кампанії Сумського обласного виборчого штабу політичної партії "Опозиційний блок" Володимир Єщенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 26 жовтня 2014 року.

Володимир Луговий: ВО "Свобода" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews начальник виборчого штабу Всеукраїнського політичного об'єднання "Свобода" Володимир Луговий дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 24 жовтня 2014 року.

Олександр Ревенко: "Радикальна партія" Олега Ляшка на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №158 з центром у м. Білопілля від політичної партії "Радикальна партія" Олега Ляшка Олександр Ревенко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис…

Сергій Науменко: "Сильна Україна" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по одномандатному виборчому округу №157 з центром у м. Суми від політичної партії "Сильна Україна" Сергій Науменко дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22…

Юрій Бова: "Сила людей" на парламентських виборах-2014

В рамках аналітичного проекту Центру досліджень регіональної політики та медіа-платформи SumyNews кандидат в народні депутати по багатомандатному виборчому округу в списках політичної партії "Сила людей" Юрій Бова дав інтерв'ю в прес-центрі SumyNews. Запис від 22 жовтня 2014 року.

Важливо на цьому тижні

Громадський активіст: лікар Охтирської психлікарні продовжує розігрувати на психічно хворих політичну гру

В Сумах конфлікт навколо ситуації з Охтирською психічною лікарнею набуває обертів. Складається враження, що головний лікар Лілія Неофітна, яка є головою Охтирської міської партійної організації «ВО «Батьківщина», вирішила на психічно хворих людях розіграти нову політичну гру, звинувативши обласну владу у…

Охтирська психіатрична лікаря: хто нагрівається на психічнохворих?

Нещодавно Сумщину сколихнув скандал: в Охтирській обласній спеціалізованій психіатричній лікарні зазнала аварії система опалення. Керівництво області прийняло рішення про евакуацію хворих, однак працівники закладу забарикадувалися, щоб не допустити цього. Навіть після ліквідації аварії температурний режим в палатах залишається незадовільним.

Двічі в одну річку: представник президентської партії став головою Сумської облради

«В одну річку не можна ввійти двічі», - стверджує прислів’я. Однак цей відомий вислів Геракліта днями на Сумщині успішно спростував 60-річний Володимир Токар, який 2 грудня під час чергового засідання сесії обласної ради більшістю голосів вдруге був обраний керівником представницького…

Українці постійно зриваються в зневіру та надію на “сильну руку”

Громадяни пострадянських республік не мають запиту на виборчі права та свободи і сповнені напівзневірою-напівнадією на "доброго батька". Як змінити ситуацію, розповідає Михайло Мінаков, професор Києво-Могилянської академії. Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли її мешканці мають різні права. Тобто є громадяни,…

Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи"

Про "квантовий стрибок" Олександр Хоруженко: "У найближчі 10 років Україна буде найцікавішою країною Європи. Потім центр подій переміститься у Росію" Чи всі зафіксували це для себе, але Суми — один із найпівнічніших обласних центрів — перше місто в Україні, яке…

Бачення України в глобальному світі

Пришло время подвергнуть проблематизации сами постановки вопросов о будущем. Куда движется мир? Когда мы говорим о том, что мир куда-то движется, мы делаем несколько изначальных допущений: что предельным обобщением бытийности является сущий мир [есть лишь мир, обо всем остальном мы…

Територія рівних можливостей

Володимир Ладика, 52 роки, ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, академік національно академії наук України, голова обласної організації Аграрної партії України, депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села. Сьогодні в…

Дві невідомі компанії хочуть отримати без конкурсу весь Чорноморський шельф

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 14 липня 2015 року радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук зробив заяву щодо спроби двох невідомих компаній, зареєстрованих офшорками з Кіпру, отримати в розробку…

Влада імітує оргазм

Сергій Холодов, 37 років, освіта вища юридична [Харківський інститут внутрішніх справ], у мирні часи – адвокат, у недалекому минулому – Президент федерації лучників Сумщини. На теперішній час – молодший сержант 25-ї особливої дніпропетровської аеромобільної бригади, мобілізований під час третьої хвилі…

Сумська артилерійська бригада - найкраща в Україні

Сергій Панченко, 50 років, заступник міського голови міста Суми з гуманітарних питань у період 2008-20014 років, освіта вища, за фахом психолог, закінчив Київський державний педагогічний інститут. Україна живе духом, а Суми – сумом… Найбільш патріотичній фестиваль країни – фестиваль військових…

Програма "Євродвір" - справедливість по-сумські?

Вадим Ващенко, 37 років, колишній начальник Зарічної в місті Суми адміністрації, має три вищі освіти: радіоінженер [Харківський військовий університет], спеціаліст з обліку та аудити [УАБС НБУ], державне управління [Харківська академія державного управління], сьогодні займається приватним бізнесом. Ми говорили про справедливість,…

Декомунізація та історична справедливість

Олег Корнієнко, 46 років, голова Сумського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України. В Україні стартувала адміністративно-територіальна реформа, Президентом нарешті підписані так звані "Закони Чистого четверга", серед яких Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного [нацистського] тоталітарних режимів в Україні та заборону…