П'ятниця, 12 серпня 2016 20:26

У Сумському районі створюється Нижньо-Сироватська об'єднана громада

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Наразі в єдину громаду об’єднуються дві сільські ради – Нижньосироватська та Старосільська. За словами першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Марченка, така ОТГ відповідає методиці формування об’єднаних громад  і тому буде спроможною. А обласна та районна влада нададуть будь-яку підтримку для її якнайшвидшого утворення

"У вас ще є час, щоб завершити об’єднання й розпочати виборчий процес у себе в громаді, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації. – До кінця серпня ви повинні надати облдержадміністрації спільне рішення про об’єднання. Інакше ми й у наступному році з вами тут збиратимемося й говоритимемо про переваги реформи. А в цей час інші громади області, отримавши повноваження та ресурси, успішно господарюватимуть на своїй території".

Сільський голова Нижньої Сироватки В’ячеслав Суспіцин погодився з Олександром Марченком, що створення громади наразі – це справа нагальна.

"Нам треба робити це швидко, щоб вступити у новий бюджетний рік самодостатньою громадою, – зауважив він.

– Ми із Старосільським головою Сергієм Єременком сіли, порахували все, і побачили, що громада у нас буде справді сильна й перспективна.

Про це ми й розповіли нашим жителям, наразі у нас активно проходять обговорення".

Голова Сумської райдержадміністрації Геннадій Дорошенко пообіцяв майбутній громаді всебічну підтримку при створенні громад: "Ми докладемо максиму зусиль та  зробимо усе можливе, щоб  допомогти створити вам об’єднану, потужну громаду. Давайте спільно змінювати життя, країну на краще. Впевнений, що обласна, районна адміністрації спільно з громадою села – не тільки дужа сила, а й хороша команда".

Нині в Сумському районі, окрім об’єднання Нижньої Сироватки зі Старим Селом, планується ще декілька об’єднаних територіальних громад.

Зокрема село Сад планує створює об’єднану Садівську територіальну громаду з центром в с. Сад із селом Великі Вільми, Косівщина, Терешківка, Сула.

Село Верхня Сироватка планує об’єднатися з Бездриком і Токарями та створити Верхньосироватську об’єднану громаду з центром у с. Верхня Сироватка.

В Краснопільському районі створюється Миропільська об'єднана територіальна реформа

"Миропільська сільська рада ініціювала добровільне об’єднання громад у складі населених пунктів, що входять до Запсільської, Малорибицької, Сіннівської та Осоївської сільських рад.

З цією пропозицією ми звернулися до своїх сусідів, – зазначила Миропільський сільський голова Олена Ординець.

– У всіх населених пунктах проведені обговорення, рішення прийняті позитивно, лише Осоївка наразі вагається".

Як наголосив Олександр Марченко, перші п’ять громад, котрі утворяться на Сумщині, отримають грошову допомогу по три мільйони гривень з обласного бюджету.

"Наразі у нас на фініші процесу об’єднання чотири громади – Дружбівська, Шалигинська, Грунська й Миколаївська, – зазначив посадовець. –

Тому поспішайте.

Крім підтримки з обласного бюджету, ви гарантовано отримаєте грошову підтримку та матимете повноваження на управління своєю територією.

Тож переваги об’єднання очевидні".

За словами голови Краснопільської райдержадміністрації Юрія Яремчука, після прийняття рішень на сесіях на про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад, сільські ради мають делегувати до спільної робочої групи своїх представників. Ця робоча група і має розробити проект рішення про об’єднання громад.

Читати 5083 разів Останнє редагування П'ятниця, 12 серпня 2016 20:46
Олександр Хоруженко

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

www.sumynews.com